Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomne, że nie dalej jak tydzień temu Marszałek Sejmu "grzmiała", że wybory muszą się odbyć 10 maja....innej możliwości nie ma.

Ktoś za organizacje wyborów jest odpowiedzialny ( chyba ). Skoro nie uda się ich przeprowadzić to jakaś " głowa " powinna polecieć.  

Za 4 lata przy następnych wyborach znów może sie okazać,  że w jakiejś "wiosce" nie bedzie np składu komisji i wybory sie nie będą mogły się odbyć więc przesuniemy na inny termin. 

Dochodzimy do absurdów Państwa. 

Nikt nic nie wie, nie słyszał, za nic nie odpowiada. I o tym mówi miedzy innymi TVN24 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to jednak dziwny kraj. Opozycja mówi, że nie da się przeprowadzić wyborów 10 maja, rząd twierdzi że się da. Na kilka dni przed wyborami okazuje się, że się jednak nie da i szeregowy poseł nakazuje Sądowi Najwyższemu co ma zrobić by ułatwić wyjście z tego wszystkiego. Poza tym nie ma czegoś takiego jak nieważność czegoś, czego nie było. Jak już to powinny być rozpisane całkowicie nowe wybory, nowe podpisy, nowi kandydaci itp.

 

I po co była ta wczorajsza debata ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie oburza, ze wyborów nie będzie 10-go maja, tylko wszystkich oburza tryb odwołania wyborów, to kto na dobrą sprawę o nich decyduje i że nie ma to żadnego związku z państwem prawa. Wczorajsza wiadomość o przełożeniu terminu wyborów jest farsą, jest kolejnym złamaniem jakichkolwiek panujących zasad prawnych i daje możliwość do ogromnych nadużyć w przyszłości z każdej możliwej strony. Skoro okazało się, że wybory można ot tak unieważnić i przełożyć to można tak robić w nieskończoność. Szczególnie w chwili, gdy kolejne instrumenty prawa powstałe, aby kontrolować rząd (TK, SN) wpadają w ręce tych samych rządzących, którzy mają być kontrolowani. Naprawdę nie widzicie w którym kierunku idziemy?!

 

@lukimann Najpierw niech rząd zacznie szanować prawo, potem można cokolwiek budować ;)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lukimann napisał:

Psy szczekają a karawana jedzie dalej.

Zgoda buduje.

 

Tylko co buduje ? Bezprawie, standard rządzenia krajem przez jednego dyktatora, zależność od polityków tak ważnych instytucji jak Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny ? A może buduje w społeczeństwie przekonanie, że można wszystko organizować na łapu-capu ? Naprawdę standardy białoruskie są tak dobre, że warto je budować dla przyszłych pokoleń ?

 

Ciekawe ile będzie w tym roku złamań ciszy wyborczej, bo przecież skoro wybory są przewidziane na 10 maja to cisza wyborcza powinna obowiązywać ?

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wislok napisał:

TVN24 przez kilka ostatnich tygodni krzyczała,że wybory 10 Maja nie mogą się odbyć,że są one nielegalne. Teraz oburza się,że tych wyborów 10 maja nie będzie.

 

 

Spodziewałbym się po Tobie że wyciągniesz samodzielne wnioski z tych pasków, a nie sugestie TVP Info :)

45 minut temu, Vinni napisał:

Nikt się nie oburza, ze wyborów nie będzie 10-go maja, tylko wszystkich oburza tryb odwołania wyborów, to kto na dobrą sprawę o nich decyduje i że nie ma to żadnego związku z państwem prawa. Wczorajsza wiadomość o przełożeniu terminu wyborów jest farsą, jest kolejnym złamaniem jakichkolwiek panujących zasad prawnych i daje możliwość do ogromnych nadużyć w przyszłości z każdej możliwej strony. Skoro okazało się, że wybory można ot tak unieważnić i przełożyć to można tak robić w nieskończoność. Szczególnie w chwili, gdy kolejne instrumenty prawa powstałe, aby kontrolować rząd (TK, SN) wpadają w ręce tych samych rządzących, którzy mają być kontrolowani. Naprawdę nie widzicie w którym kierunku idziemy?! 

i taki wniosek powinien paść z pasków TVN24.

22 minuty temu, lukimann napisał:

Pisząc " zgoda" miałem na myśli dogadanie się między dwoma panami prezesami Jarosławski.

Ci sami panowie orzekli na konferencji co powie SN w swoim przyszłym wyroku :) Fajne mamy państwo, gdy na konferencjach politycy wyprzedzają rzeczywistość i decyzje sądów :)

22 minuty temu, lukimann napisał:

Kryzys polityczny - tego nam trzeba?

Kryzys przez to zamieszanie i bałagan już mamy :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w efekcie wielu poczynań rządzących mamy bardzo duży kryzys instytucjonalny i demokratyczny. Przez te wszystkie lata rządzenia przez PiS społeczeństwo ma ładowane do głów, że Sądy są złe, że to zebrania kolesi, że kradną, że nie trzeba wypełniać konstytucji "bo tak nam się podoba", bo można zmieniać konstytucję uchwałami, że w ogóle konstytucja jest zła to nie trzeba jej wypełniać, że wszystko da się uchwalić nawet na kilka dni przed faktem itp. To są szkody nie do odrobienia na lata. Prawdopodobnie tym się różnimy od europejskich krajów, że czasy PRL tak nam ukształtowały świadomość, że podświadomie bliżej nam do putinowskiej Rosji niż UE. Zamiast to naprawiać, to my to pogłębiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Akurat TVN24 ma teraz rację. Przesuwanie wyborów bez powodu to niebezpieczny precedens, o czym pisałem na forum wielokrotnie. Absurdem była ich wcześniejsza narracja. Ale cóż, w TVN24, tak samo jak i w TVP Info, mają widzów za [beep]ów, przez co punkt widzenia może się z dnia na dzień zmieniać.

 

Ta stacja to moim zdaniem ściek. Na całe szczęście prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jaszek napisał:

Ta stacja to ściek. Na całe szczęście prywatny.

Na szczęście to tylko Twoja prywatna opinia :)

 

Uważam że mieli rację wtedy i dziś.

Zamiast wprowadzać restrykcje na podstawie ustawy, powinno się wprowadzić je na podstawie Konstytucji i wówczas szopki z wyborami by nie było.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

@dvbtowiec Interpretuję samodzielnie paski, gdybym tutaj je przytoczył to byście krzyczeli ,że kłamię, manipuluję, takich pasków nie ma, więc podałem  źródło, nie słyszałem by ktoś podważał wiarygodność screenów.  TVN24 ma ludzi za idiotów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wislok napisał:

TVN24 przez kilka ostatnich tygodni krzyczała,że wybory 10 Maja nie mogą się odbyć,że są one nielegalne. Teraz oburza się,że tych wyborów 10 maja nie będzie.

 

 

Z tych pasków nie wynika, że TVN się oburza, że wyborów 10 maja nie bedzie, tylko zadaje pytanie....?

Na jakiej podstawie prawnej tych wyborów nie bedzie? I wskazuje na precedens jaki może wyniknąć na przyszłość. 

Ja też takie pytanie sobie zadaje.

Jak to możliwe w niby Państwie Prawa, że dwóch posłów spotkało się wieczorem ( przy herbatce ) i doszło do porozumienia ,że wyborów 10 maja NIE BĘDZIE. 

Ale pewnie jest luka prawna i wszystko będzie ok. Niestety nikomu nie przyszło do głowy pisząc konstytucje czy ordynacje wyborczą itp.... że 2 posłów będzie mogło ot tak sobie odwołać wybory?

W Polsacie News ....( Godziny szczytu godz 17.17 ) też o tym mówią i miedzy innymi Pani redaktor zadała pytanie gościom  .... kto poniesie odpowiedzialność że wyborów 10 maja nie bedzie.....odp....pewnie nikt?

 

Edytowane przez Sebek00
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

@dvbtowiec Interpretuję samodzielnie paski, gdybym tutaj je przytoczył to byście krzyczeli ,że kłamię, manipuluję, takich pasków nie ma, więc podałem  źródło, nie słyszałem by ktoś podważał wiarygodność screenów.  TVN24 ma ludzi za idiotów . 

Już kilka osób wyjaśniło Ci zasadność tych pasków. Stacji chodziło o to we wcześniejszych aby wprowadzić stan nadzwyczajny i przesunąć wybory.

W obecnych dziwią się jakim trybem wybory będą odwołane.

To nie takie trudne żeby to zrozumieć :)

Trzeba tylko włączyć szerokie myślenie i skojarzyć wszystkie (także te prawne) okoliczności :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

@dvbtowiec ja nie oczekuję ,żeby stacja zajmowała stanowisko polityczne, wracamy do punktu wyjścia- TVN zachowuje się jak opozycja i jest niekonsekwentna co może zwyczajnie bawić. . Swoje zdanie w sprawie wyborów przedstawiłem już dawno i nie będę się powtarzał,a Cię proszę o nieobrażanie mojej osoby, bo nie chcę odpowiadać i wdawać się w polemiki ad personan. 

@Sebek00 to,że wyborów nie będzie nie zdecydował fakt spotkania dwóch posłów i ich decyzja  . To jest narracja TVN-u z dziś, co nie jest prawdą. O tym dlaczego nie będzie tych wyborów w tym terminie pisałem już dawno i nie będę się powtarzał. Zresztą @Kirk wobec mnie, nas jest bardzo wyrozumiały, gdyż rozmowy polityczne są zabronione regulaminem tego forum . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszek częściowo może mieć rację jeśli ma na mysli ogólny dziennikarski i merytoryczny poziom. Problem sie jednak rozwiqzuje gdy Zdamy sobie sprawę że Telewizja jest Medium kierowanym do Januszy i Grażyn. i nigdy nie będzie miało tak odpowiedniego poziomu jak na przykład prasa parkiet Dziennik Gazeta Prawna czy Puls Biznesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk

Stacje inf to niestety głównie polityka.?

 

Wislok

Ale narracja TVN-u jest taka sama jak TVP info. Tu i tu "lecą paski" o podobnym brzmieniu, tylko interpretacja inna.

TVN ....PiS odwołał wybory.... jak to możliwe i na jakiej podstawie prawnej nie ma wyborów 10 maja.

TVP Info.... Zjednoczona Prawica porozumiala się i odwołała wybory 10 maja z winy opozycji i w najbliższym czasie ogłosi termin wyborów. 

Wiem, że TVN to nie jest Twoja ulubiona stacja tv, ale to już kolejna wrzutka w ostatnich tygodniach ( wedlug mnie kolejna nieudana ) próbująca pokazać niekonsekwencje dziennikarską.

Niestety ( dla Ciebie) w TVN nie ma narracji a tym bardziej nie wynika to ze screena zamieszczonego przez Ciebie, że oburzają się czemu nie ma wyborów jak przecież powinny być. 

 

 

 

 

Edytowane przez Sebek00
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Pozwolisz, że  będę  miał  swoją  opinię. Będę wrzucał i komentował to co uznam za ciekawe.  Póki co chyba wolno?  Argument, a w TVP..  to w wątku  TVP  jest rozmowa  o TVP.  Wyciągnąłem wnioski z decyzji czcigodnej pani  Administrator.  TVN  jest bardzo konsekwentny w krytyce rządzących,  to był właśnie  pokaz do czego prowadzi ich konsekwencja-do sprzeczności.  Wyrażam swoją  opinię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

ja nie oczekuję ,żeby stacja zajmowała stanowisko polityczne, wracamy do punktu wyjścia- TVN zachowuje się jak opozycja i jest niekonsekwentna co może zwyczajnie bawić.

A gdzie zajęła? Czego te paski dowodzą? Chyba szukasz na siłę jakiegoś problemu :) Wydaje mi się że sporo osób zrozumiało sens tych pasków w czasie kiedy były emitowane.

 

Godzinę temu, wislok napisał:

 Cię proszę o nieobrażanie mojej osoby, bo nie chcę odpowiadać i wdawać się w polemiki ad personan.

Absolutnie mam takiego zamiaru, jeśli odniosłeś takie wrażenie, to przepraszam. Chciałem jedynie podkreślić że wklejanie bezkrytycznie stanowiska TVP Info (bez szerszego kontekstu) nie jest dowodem na tezę którą postawiłeś.

Różnimy się w poglądach i czasami może padają sformułowania bardzo barwne, wręcz potoczne, ale ja cały czas jestem pokojowo i na merytoryczną dyskusję nastawiony .

 

Co do dyskusji w temacie tych konkretnych pasków. Niestety temat ściśle związany z polityką i jak byśmy nie chcieli oceniać rzetelności przekazu, to w politykę wdepniemy :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Już kilka osób wyjaśniło Ci zasadność tych pasków. Stacji chodziło o to we wcześniejszych aby wprowadzić stan nadzwyczajny i przesunąć wybory.

W obecnych dziwią się jakim trybem wybory będą odwołane.

To nie takie trudne żeby to zrozumieć :)

Trzeba tylko włączyć szerokie myślenie i skojarzyć wszystkie (także te prawne) okoliczności :)

Żeby to o czym piszesz zrozumieć to najpierw trzeba chcieć. Ja  podobne jak ty nie widzę nic dziwnego w tych paskach. A protest dotyczy sposobu i tu mam problem czego ( oficjalnie nikt wyborów nie odwołał, nawet cisza wyborcza obowiązuje).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiąc ciągle utrzymywali narrację - dlaczego odbędą się wybory ? Przecież to zagrożenie zdrowia i życia Polaków w okresie panowania wirusa. 

 

Teraz kiedy dostali to co chcieli - dlaczego nie będzie wyborów , na jakiej podstawie ??? 

 

Generalnie co by nie było to TVN zawsze jest przeciwko PiS a w TVP mamy propagandę...Ciekawe że jak rządziła partia którą oni popierają to w TVP nie było propagandy bo wtedy byli po jednej stronie barykady.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Pozwolisz, że  będę  miał  swoją  opinię. Będę wrzucał i komentował to co uznam za ciekawe.  Póki co chyba wolno?  Argument, a w TVP..  to w wątku  TVP  jest rozmowa  o TVP.  Wyciągnąłem wnioski z decyzji czcigodnej pani  Administrator.  TVN  jest bardzo konsekwentny w krytyce rządzących,  to był właśnie  pokaz do czego prowadzi ich konsekwencja-do sprzeczności.  Wyrażam swoją  opinię .

Pewnie że możesz wrzucać screena i wyrażać swoją opinie.    

Tylko to co wrzuciłeś i opisałeś to się nazywa fake news.

W TVN nie ma sprzeczności.... krytykowali Pis i dalej krytykują. Maja do tego prawo czy to się komuś podoba czy nie.

A jeśli uważasz że kłamie to napisz które niby zdanie z pasków które wrzuciłeš odnosi się do tego że TVN oburza się że wyborów 10 maja nie bedzie.

 

Sorek21

To nie tylko TVN ma taką narrację ( fakt "tłuką" to do znudzenia ) ale Polsat News też.  Poprostu zadają pytania i szukają odpowiedzi. Niestety farsa z wyborami takie pytania stawia.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dostrzegam sprzeczności w narracji TVN. Oni w kontekście wyborów popierali opozycję czyli byli za wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej i sprzeciwiali się różnym kombinacjom wymyślanym na szybko i niezgodnie z prawem. Teraz gdy dwóch posłów wymyśliło scenariusz rodem z Bareji, konsekwentnie się temu sprzeciwiają i zadają pytania, poddają w wątpliwość. Co w tym dziwnego ? Dziwne by było gdyby ten dziwny pomysł poparli. TVN oburza sposób a nie fakt, że 10 maja wyborów nie będzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
11 godzin temu, Sebek00 napisał:

Tylko to co wrzuciłeś i opisałeś to się nazywa fake news

Jaki fake ? Paski są prawdziwe. Możesz się ze mną nie zgadzać, że są one sprzeczne, ale nie to,że wrzucam spreparowane rzeczy .

 

12 godzin temu, Sebek00 napisał:

A jeśli uważasz że kłamie to napisz które niby zdanie z pasków które wrzuciłeš odnosi się do tego że TVN oburza się że wyborów 10 maja nie bedzie.

@Sebek00 nie będę odpowiadał na zarzuty, których nie postawiłem TVN24, bo nie zarzuciłem im kłamstwa w kontekście pasków, a uznałem za niekonsekwencję.

 https://twitter.com/OlechowskiJarek/status/1258296978917724161/photo/2

Czyli zarzucamy,że władza chce zorganizować wybory w konstytucyjnym terminie. 

https://twitter.com/OlechowskiJarek/status/1258296978917724161/photo/4

Teraz fakt braku wyborów w konstytucyjnym terminie to niebezpieczny precedens ? Dla mnie te paski sobie zaprzeczają. 

12 godzin temu, Sebek00 napisał:

To nie tylko TVN ma taką narrację ( fakt "tłuką" to do znudzenia ) ale Polsat News też.  Poprostu zadają pytania i szukają odpowiedzi. Niestety farsa z wyborami takie pytania stawia.

Bardzo mnie cieszy ,że wspomniałeś Polsat News.  Bo oglądając Polsat News nie ma wrażenia 

40 minut temu, Rasheed napisał:

Oni w kontekście wyborów popierali opozycję czyli byli za wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej i sprzeciwiali się różnym kombinacjom wymyślanym na szybko i niezgodnie z prawem

że kogokolwiek popierają,że zajmują określone stanowisko. Przedstawiają argumenty wszystkich stron. Ponadto nie tłuką jednego tematu. To jest właśnie kwintesencja. TVN przyjął  za swoje stanowisko opozycji .  Tak zresztą jest w wielu innych tematach.  TVN nie zadawał pytania czy wprowadzenie stanu klęski żywiołowej by przełożyć wybory to jednak niebezpieczny precedens ? Tam widzę,że jest postawiona jedna teza i cały dzień przy swoim stałym gronie ekspertów wałkują wątek .   Słuchając Roberta Mazurka  trudno mi rozszyfrować kogo on popiera , zadaje trudne, niewygodne pytania przedstawicielom wszystkich opcji. Tego nie widzę w TVN, widzę,że inaczej ten sam dziennikarz/rka rozmawia z przedstawicielem rządzących,a opozycji.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...