Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica między TVP Info jest taka, że na TVP jest obowiązek USTAWOWY płacić, gdy tylko posiadamy TV jako sprzęt. A na TVN24 płacisz na podstawie dobrowolnie podpisanej umowy. Dlatego TVN24 ma prawo być stronnicze, a TVP Info nie. Notabene ja na takiej samej zasadzie jak niektórzy tutaj nie życzą sobie płacić za TVN24, to ja nie życzę sobie płacić za TV Republika, który jest w PC+ obecny od najniższych pakietów. I co? I nic na to nie poradzę, po prostu unikam tej TV. Nie mniej jednak płacenie za PC+, które ma w ofercie tą stację, to jest mój wybór, mogę takiej umowy nie przedłużać zawsze, a w przypadku TVP Info nie ma wyjścia, jak tylko masz w domu TV, musisz utrzymywać ten ich grajdołek.

Edytowane przez przemek1234
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz statystyki tego ilu uprawnionych płaci abonament RTV . To tyle odnośnie tego jak wypełnianie tego obowiązku wygląda. Powtórzę rzetelność, obiektywizm obowiązuje każdego - czy to podmiot publiczny czy prywatny. Dlaczego Ci co zdecydują się zakupić TVN24 mieli by być pozbawieni rzetelnego , obiektywnego przedstawienia rzeczywistości. , poznania stanowiska wszystkich stron w danym temacie ? Zachowanie innego podmiotu nie determinuje zachowania naszego. Polsat News pokazuje,że można w sposób wyważony przedstawiać rzeczywistość , dlaczego Polsat News nie budzi takowych kontrowersji jak TVP INFO (TVP) czy TVN24(TVN) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA ustami swojego Ambasadora daje do zrozumienia, że stacja ta w Polsce ma być nietykalna, bo jest amerykańska. Nie bronię tu bynajmniej żenujących reportaży TVP na temat tego nadawcy. Ale chyba nawet jakby TVN zaczął rażąco łamać koncesję i prawo, KRRiT mogłaby im co najwyżej nagwizdać. Jedną karę już im musieli anulować. 

 

A teraz przypomnijcie sobie historię Radia Sputnik, którego godzinny magazyn był emitowany w legionowskim Radiu Hobby. Są równi i i równiejsi. 

 

To jednak godzi w bezpieczeństwo państwa, że o jego suwerenności nie wspomnę. I nikt nawet nie piśnie. A teraz w miejsce Ambasadora USA wstawcie Ambasadora Federcji Rosyjskiej, a w miejsce TVN wstawcie Sputnik Polska. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 19:28, wislok napisał:

Znasz statystyki tego ilu uprawnionych płaci abonament RTV . To tyle odnośnie tego jak wypełnianie tego obowiązku wygląda.

Chyba kolega zapomniał o corocznych dotacjach z budżetu państwa, przypomnę w tym roku 2mld. Przecież to z naszych podatków, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Chyba kolega zapomniał o corocznych dotacjach z budżetu państwa, przypomnę w tym roku 2mld. Przecież to z naszych podatków, prawda?

Uwielbiam tego typu rozmowy na forum , gdzie wybiera się fragment wypowiedzi użytkownika wyrywając ją z kontekstu,a tym kontekstem jest 

W dniu 20.04.2020 o 16:16, przemek1234 napisał:

Różnica między TVP Info jest taka, że na TVP jest obowiązek USTAWOWY płacić, gdy tylko posiadamy TV jako sprzęt

więc kolega pisał o abonamencie RTV , więc do abonamentu RTV i wypełniania tego obowiązku się odnosiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam gdy wybiera się fragment wyrwany z kontekstu w kwestii dotacji dla telewizji publicznej, na którą każdy płaci podatek, bez względu na formę - bo o tym rozmawiamy. A skoro tak, to wymagania dla takiej telewizji są dużo większe niż dla stacji na którą płacić nie musisz.

W dniu 20.04.2020 o 19:28, wislok napisał:

 Dlaczego Ci co zdecydują się zakupić TVN24 mieli by być pozbawieni rzetelnego , obiektywnego przedstawienia rzeczywistości. , poznania stanowiska wszystkich stron w danym temacie ?

Z takiego samego powodu jak Ci co kupują (w pakiecie) TV Republika, czy "W Polsce" również pozbawieni są tego obiektywizmu, gdyż to stacje typowo prawicowe. I ani Tobie, ani mnie nic do tego.

Żyjemy w wolnym kraju i telewizja prywatna może mieć profil jaki się jej podoba. Co innego publiczna.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo użytkownik pisał o obowiązku abonamentowym.   Gwoli rzetelności odnośnie rekompensaty, z którą u wielu jest na bakier, u Ciebie niestety też . Rekompensata wynosiła 1,95 mld złotych, więc nie dwa miliardy  na media publiczne,a nie wyłącznie na TVP . 

Cytat

Zgodnie z przyjętą uchwałą, Telewizja Polska S.A. otrzyma skarbowe papiery wartościowe o nominalnej wartości 1 711 500 tys. zł; Polskie Radio S.A. o wartości 119 200 tys. zł, a spółki radiofonii regionalnej o łącznej wartości 119 300 tys. zł.

http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnosci/news,2943,krrit-dokonala-podzialu-rekompensaty-dla-mediow-publicznych.html

1 711 500 tysięcy zł to nie dwa miliardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica tak wielka (zwłaszcza że wszyscy mówią w dyskusji dla uproszczenia o 2mld) że aż po prostu poszło mi po piętach :)

Rekompensata jak się ładnie nazywa, to przekazany pobrany PODATEK z każdego Polaka, na który telewizja prywatna liczyć nie może. Nazywajmy rzeczy po imieniu :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowałbym na niwie ekonomicznej ,ale sobie daruję. Tu nie chodzi o to czy coś ma Ci gdzieś iść czy nie , chodzi o rzetelność, precyzję  i o tym cały czas dyskutujemy. W Ekonomii liczy się każdy grosz ,a co dopiero taka różnica :) 

53 minuty temu, dvbtowiec napisał:

takiego samego powodu jak Ci co kupują (w pakiecie) TV Republika, czy "W Polsce" również pozbawieni są tego obiektywizmu, gdyż to stacje typowo prawicowe. I ani Tobie, ani mnie nic do tego.

Żyjemy w wolnym kraju i telewizja prywatna może mieć profil jaki się jej podoba.

Fundamentalnie różnimy się w poglądzie na tę kwestię. Generalnie jak mówi @Kirk oddzielmy warstwę informacyjną od publicystycznej. O ile w tej drugiej stacja  może mieć jakiś profil to w warstwie informacyjnej absolutnie nie. Natomiast też uważam,że  w warstwie publicystycznej dobór gości, ekspertów powinien zapewniać pluralizm.

TVP od zawsze była  zależna od Państwa , Państwo wykorzystuje swoją telewizję jako narzędzie do realizacji swojej polityki. TVP jest częścią państwa Tak samo jak inne spółki Skarbu Państwa  typu Orlen, KGHM, LOT, Poczta Polska czy instytucje tegoż państwa - ZUS, policja itd.  Niestety fakt,że się na coś składamy nie oznacza,że to funkcjonuje prawidłowo i efektywnie.  TVP jest narzędziem rządzących i zmiany w TVP zależą od zmiany władzy. Dotychczas żadna władza nie zrzekła się wpływu na TVP.  Dopóki się tacy politycy działający wbrew swoim interesom, jacyś idealiści nie znajdą się u władzy nie liczę na zmianę charakteru  mediów publicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twój ostatni post, w zasadzie mogę powiedzieć że się z nim zgadzam, choć nie można przy okazji tego nie zauważyć pewnej jednej rzeczy. Wcześniej pisałeś

W dniu 20.04.2020 o 19:28, wislok napisał:

Zachowanie innego podmiotu nie determinuje zachowania naszego. Polsat News pokazuje,że można w sposób wyważony przedstawiać rzeczywistość , dlaczego Polsat News nie budzi takowych kontrowersji jak TVP INFO (TVP) czy TVN24(TVN) ? 

 

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka.

1. Telewizja publiczna jest sponsorowana z naszych podatków, a więc wymagamy więcej.

2. Obawiam się że zarzuty dla TVN24 nie dotyczą ich nadmiernej stronniczości w przekazywaniu informacji, tylko w celnym punktowaniu rządzących, w sposób bardzo wyrazisty, wykrywaniu afer. To się nie podoba i wykorzystywane są dostępne środki do tworzenia wrażenia że TVN jest nieobiektywny. Tymczasem przykładów takiej naprawdę skrajnej nierzetelności w tej stacji tak wiele nie ma. A jeśli są, to poproszę o konkretne przykłady z ostatniego tygodnia. Bo w przypadku stacji publicznej mogę co najmniej dwa z ostatniego tygodnia wymienić w materiałach o TVN, oraz o nagrodach dla Senatu.

3. Kanały informacyjne w naszym kraju to w 90% ramówki publicystyczne, informacji w każdym z nich jest bardzo mało. Zatem wrażenia i ocena kanału głównie pochodzi z publicystyki. Zauważ iż nawet w materiałach Wiadomości pojawiały się zarzuty że TVN zadaje dociekliwe pytania politykom z obozu rządzącego a łagodne dla Tuska. Zatem chodzi o ocenę informacji, czy publicystyki?

O skoro o ocenę publicystyki także, co już wykazałem :) to nie pamiętam czy np. w TV Trwam widziałem kiedykolwiek polityka innego niż PIS, SP, Porozumienie. A może nieuważnie oglądam? Na marginesie tam informacje również sprzyjają rządzącym.

UWAGA Trwam również nie budzi praktycznie żadnych emocji. Zagadka dlaczego? To w zasadzie odpowiedź czemu PN jest traktowany jako najbardziej obiektywny ;)

 

Telewizja nie ma być łagodna jak baranek, ma być wyrazista, a że ta wyrazistość się nie podoba - no trudno. Co nie oznacza że każda telewizja w informacjach nie powinna być rzetelna i po prostu nie kłamać.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładów z ostatnich dni kilka by się znalazło. Na twitterze pojawiło się ostatnio takie coś -> https://twitter.com/fakefaktytvn. Szkoda tylko, że część materiałów TVN już zablokował. 

 

Przykład z wyborami korespondencyjnymi. W TVN bez przerwy słychać "krew na rękach", "skazywanie na śmierć", "30 mln ludzi narażonych na wirusa". Ale już nie słychać tak wyraźnie, że dziś 40 mln przesyłek tygodniowo jest dostarczanych (o czym mówi TVP), co jednak jakoś zmienia pogląd na całą sytuację. Z kolei wg TVP wszystko super, cacy. Karty są drukowane. Żadnego łamania prawa. To na prawdę jest problem. Jedni i drudzy tak dobierają tematy i wypowiedzi, aby pasowały do z góry narzuconej tezy. A ja chcąc wiedzieć, co realnie się dzieje, muszę obejrzeć oba (często bardzo skrajne) przekazy i wyciągnąć z tego wnioski. Bo ani jedni, ani drudzy nie powiedzą wszystkiego na dany temat.

 

Taka anegdota. "Obejrzałem Fakty. Jest bardzo źle. Przełączyłem na wiadomości. Uff, sytuacja się znacznie poprawiła.". I tak to się niestety kręci. A prawda zawsze leży gdzieś po środku.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maniek357 napisał:

Przykład z wyborami korespondencyjnymi. W TVN bez przerwy słychać "krew na rękach", "skazywanie na śmierć", "30 mln ludzi narażonych na wirusa". 

To nie jest fałszywa informacja. Tak może być. Zwiększa się ryzyko? Ktoś jednoznacznie stwierdzi że w tej operacji nikt nie zachoruje, nie umrze ?

 

38 minut temu, maniek357 napisał:

Ale już nie słychać tak wyraźnie, że dziś 40 mln przesyłek tygodniowo jest dostarczanych (o czym mówi TVP),

Ale nie przez pocztę, tylko wszystkie firmy kurierskie razem. I nie wszystkie są odbierane osobiście, często teraz wykorzystywane są paczkomaty. Skoro dziś wszystkie firmy razem rozwożą 40mln to w tygodniu wyborów będzie to 70mln. Zwiększone ryzyko, czy nie?

 

Zaglądnąłem na profil, który podlinkowałeś. Pierwsze z brzegu przykłady, to ocena publicystyki i polityków a nie informacji podawanych przez TVN :)

 

Pierwszy z samej góry:

Cytat

A tak wygląda zachwyt Borysa Budki gdy kończą się trudne pytania i do mikrofonu podchodzi... ukochana reporterka TVN24 Agata Adamek

Jako żywo nie widziałem zachwytu Borysa Budki :) nie mówiąc już o tym czego dotyczy ta informacja, jaki to dowód na fałszywą informację TVN, a przecież ten kanał to  "fakefaktytvn". Gdzie tu był fake? O co tu chodzi? Może o bicie piany, bo nie lubię TVN24? :D

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Odpowiadając na Twój ostatni post, w zasadzie mogę powiedzieć że się z nim zgadzam, choć nie można przy okazji tego nie zauważyć pewnej jednej rzeczy. Wcześniej pisałeś

 

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka.

1. Telewizja publiczna jest sponsorowana z naszych podatków, a więc wymagamy więcej.

2. Obawiam się że zarzuty dla TVN24 nie dotyczą ich nadmiernej stronniczości w przekazywaniu informacji, tylko w celnym punktowaniu rządzących, w sposób bardzo wyrazisty, wykrywaniu afer. To się nie podoba i wykorzystywane są dostępne środki do tworzenia wrażenia że TVN jest nieobiektywny. Tymczasem przykładów takiej naprawdę skrajnej nierzetelności w tej stacji tak wiele nie ma. A jeśli są, to poproszę o konkretne przykłady z ostatniego tygodnia. Bo w przypadku stacji publicznej mogę co najmniej dwa z ostatniego tygodnia wymienić w materiałach o TVN, oraz o nagrodach dla Senatu.

3. Kanały informacyjne w naszym kraju to w 90% ramówki publicystyczne, informacji w każdym z nich jest bardzo mało. Zatem wrażenia i ocena kanału głównie pochodzi z publicystyki. Zauważ iż nawet w materiałach Wiadomości pojawiały się zarzuty że TVN zadaje dociekliwe pytania politykom z obozu rządzącego a łagodne dla Tuska. Zatem chodzi o ocenę informacji, czy publicystyki?

O skoro o ocenę publicystyki także, co już wykazałem :) to nie pamiętam czy np. w TV Trwam widziałem kiedykolwiek polityka innego niż PIS, SP, Porozumienie. A może nieuważnie oglądam? Na marginesie tam informacje również sprzyjają rządzącym.

UWAGA Trwam również nie budzi praktycznie żadnych emocji. Zagadka dlaczego? To w zasadzie odpowiedź czemu PN jest traktowany jako najbardziej obiektywny ;)

 

Telewizja nie ma być łagodna jak baranek, ma być wyrazista, a że ta wyrazistość się nie podoba - no trudno. Co nie oznacza że każda telewizja w informacjach powinna być rzetelna i po prostu nie kłamać.

Punkt 2. Zależy od punktu siedzenia, równie dobrze ktoś może stwierdzić "Obawiam się że zarzuty dla TVP nie dotyczą ich nadmiernej stronniczości w przekazywaniu informacji, tylko w celnym punktowaniu opozycji, w sposób bardzo wyrazisty, wykrywaniu afer. To się nie podoba i wykorzystywane są dostępne środki do tworzenia wrażenia że TVP jest nieobiektywna." 

TV Trwam co prawda nie jest kanałem informacyjnym,ale oczywiście jak każda może podlegać krytyce, nie przypominam sobie bym pozytywnie wypowiadał się o ich publicystyce. I podlega, w internecie co rusz jest krytyka Ojca Rydzyka i jego mediów. Więc nie wiem skąd wywnioskowałeś,ze TV Trwam, ojciec Rydzyk nie budzi krytyki?   

Właśnie stwierdziłeś,że TV ma być nierzetelna , mam nadzieję,że się przejęzyczyłeś. . Chcesz przykład stronniczego materiału TVN, proszę bardzohttps://tvn24.pl/programy/radwanska-chorazy-zbulwersowala-wszystkich-teraz-milczy-ra270894-3504232  - Negatywna narracja, same wypowiedzi przeciwko Agnieszce , brak wypowiedzi kogokolwiek ze środowiska tenisistów, którzy mogliby przedstawić jak to jest z IO dla ich dyscypliny . Kłamliwa narracja,że całe środowisko jest oburzone(proszę bardzo wypowiedź chociażby Marka Kolbowicza - https://radwanskie.net/kolbowicz-broni-agnieszki-radwanskiej-vt6961.htm )  , wybrano sobie sportowców do pasującej tezy posługując się zmanipulowanym cytatem o czym mówił i odnosił się do całej sytuacji na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie Dawid Celt  w programie "Kanału sportowego  przedstawiając fakty,  które TVN całkowicie pominął w swoim materiale,że Agnieszka Radwańska jako już czołowa tenisistka grała w Fed CUP. 

 

Wrzuciłem ten materiał, bo tu atak nie na polityka,,a moim zdaniem wyjątkowa obrzydliwość wobec sportowca. Dopóki TVP nie dopuści się takowego wobec polskiego sportowca to nie będę uznawał TVP za gorszą . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska ja Cię prosiłem o przykład z ostatniego tygodnia, a Ty pojechałeś do 2012 r? :))) Coś mało tych materiałów kłamliwych widzę w TVN, że aż do 2012 r. trzeba dojechać ?

 

Cytat

Zależy od punktu siedzenia, równie dobrze ktoś może stwierdzić  "Obawiam się że zarzuty dla TVP nie dotyczą ich nadmiernej stronniczości w przekazywaniu informacji, tylko w celnym punktowaniu opozycji, w sposób bardzo wyrazisty, wykrywaniu afer. To się nie podoba i wykorzystywane są dostępne środki do tworzenia wrażeia że TVP jest nieobiektywna." 

Chyba jednak nie taka jest rola jakichkolwiek mediów, aby patrzeć na ręce opozycji :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Matko Boska ja Cię prosiłem o przykład z ostatniego tygodnia, a Ty pojechałeś do 2012 r? :))) Coś mało tych materiałów kłamliwych widzę w TVN, że aż do 2012 r. trzeba dojechać

Wyjaśniłem dlaczego wrzuciłem ten materiał.  a stronniczość TVN-u z ostatnich dni  pokazał Ci @maniek357. Nie mam czasu ani ochoty na śledzenie stronniczości "Faktów TVN" . Zapewne co bym nie wrzucił to byś to skontrował,że to stacja prywatna i właściwie jak sam stwierdziłeś może być nierzetelna i kłamać,a stanowisko 2 strony jest zbyteczne.. 

Cytat

TVP od zawsze była  zależna od Państwa , Państwo wykorzystuje swoją telewizję jako narzędzie do realizacji swojej polityki. TVP jest częścią państwa Tak samo jak inne spółki Skarbu Państwa  typu Orlen, KGHM, LOT, Poczta Polska czy instytucje tegoż państwa - ZUS, policja itd.  Niestety fakt,że się na coś składamy nie oznacza,że to funkcjonuje prawidłowo i efektywnie.  TVP jest narzędziem rządzących i zmiany w TVP zależą od zmiany władzy. Dotychczas żadna władza nie zrzekła się wpływu na TVP.  Dopóki się tacy politycy działający wbrew swoim interesom, jacyś idealiści nie znajdą się u władzy nie liczę na zmianę charakteru  mediów publicznych. 

Sam się z tym zgodziłeś, więc prosty wniosek,że TVP będąca narzędziem rządzących nie będzie patrzeć informować o ich aferach. Tak się zachowujesz jakbym stał na stanowisku,że TVP jest obiektywna i rzetelna zadając mi kolejne pytania kontrujące. Przypominam,że jesteśmy w wątku TVN24 ,a nie TVP. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja prywatna może być stronnicza, to jej wybór, jej pieniądze, z tym się zgadzam, ale nie twierdzę że może kłamać. Teraz Ty skłamałeś :)

Sprzyjanie jakiejś opcji to nie przestępstwo i nie o tym rozmawiamy, zatem przytoczone przykłady nie mają związku z tematem. To wybór obarczony ryzykiem. Kłamstwo to jednak co innego i nie ładnie tak przekręcać cudze słowa ...

Cytat

Przypominam,że jesteśmy w wątku TVN24 ,a nie TVP

Sam to rozwijasz, ja się tylko podłączam ;)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam zupełnie inne na tą kwestię 

3 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Telewizja prywatna może być stronnicza, to jej wybór, jej pieniądze. Ciągle o tym zapominasz.

zdanie i tu nie znajdziemy punktu wspólnego , bo nasza różnica w poglądzie jest fundamentalna .  Dziennikarz to w teorii zawód pewnego zaufania publicznego, ale widzimy jak to wygląda. Jak będę miał czas i ochotę to będę pisał w tym czy w innych wątkach jak coś  mnie szczególnie oburzy i nie będę patrzył na strukturę właścicielską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać możesz, ale przede wszystkim możesz przestać płacić. Mnie jak oburza robota wykonana przez malarza, to mu nie płacę i więcej jego usług nie zamawiam :)  To także zawód zaufania. Zatem masz prawo do krytyki, ale to nie zmienia fakty że masz do czynienia z prywatnym podmiotem, który ma prawo mieć swój pogląd w publicystyce.

 

Dlatego nie potrafię zrozumieć waszych racji. Nie podoba się, nie płacę. To takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby miały. Przykładów skrajnej, podkreślam skrajnej nierzetelności nikt nie przestawił jak dotąd z ostatniego tygodnia :) Oczywiście że Fakty nie są pozbawione wad, ale tak jest z każdym serwisem. Poproszę o konkretne przykłady DEZINFORMACJI lub KŁAMSTWA z ostatniego tygodnia.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krew na rękach", to przykład takiego określenia publicystycznego w serwisie informacyjnym. Podany przeze mnie przykład, do którego nie chcesz się odnieść to przykład niestety typowego dziennikarstwa uprawianego przez TVN. Wrzucając go wyjaśniam dlaczego mam od lat tak negatywne zdanie o tej stacji. Nie będę specjalnie oglądał "Faktów TVN" bo masz taki kaprys. TVN24 to stacja nierzetelna i nie trzeba jej oglądać codziennie, w tamtym tygodniu wykazałem to dobitnie- to,że nie chcesz tego przyjąć to już nie moja sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na to odpowiadałem. Potrafisz wykazać że organizując wybory nikt nie umrze? Ergo gdzie tu kłamstwo, to przekoloryzowany nacechowany emocjami news. Przykład który podałeś nie jest z ostatniego tygodnia tylko z 2012 roku. Jak tak będziemy sięgać do lat wstecz, to każdy może coś wyciągnąć :) Chciałbym abyśmy rozmawiali o teraźniejszości, mając na uwadze że każdy serwis popełnia błędy i nie podpierajmy się drobnicą, tylko skrajną nierzetelnością. Dyskutujmy o faktach krótką mówiąc, a nie róbmy publicystyki :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krew na rękach". Znając Ciebie @wislok, aby dalsza dyskusja z tobą miała sens (i była bardziej rzetelna niż według Ciebie "Fakty TVN") prosimy o link do materiału, o którym wspominasz. Wielokrotnie udowodniliśmy, że Twój odbiór tego co widzisz mija się z tym co faktycznie widać na ekranie. Najbardziej rozbawiło mnie to, że przytoczony cytat wypowiedzi polityka z programu RMF FM uznałeś jako "atak TVN na Mazurka".

Jeszcze raz powtarzam. Aby oceniać obiektywność samemu trzeba spoglądać na świat obiektywnie, a następnie wytykać błędy innym.

 

PS. @dvbtowiec podziwiam cierpliwość :D

21 godzin temu, dvbtowiec napisał:

O co tu chodzi? Może o bicie piany, bo nie lubię TVN24? :D

 

 

Samo sedno. Ale wiadomo... TVN kłamie, Gazeta Wyborcza kłamie... a youtubrze mówią całą prawdę o fakenewsach. :D

No takie czasy.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Już na to odpowiadałem. Potrafisz wykazać że organizując wybory nikt nie umrze? Ergo gdzie tu kłamstwo, to przekoloryzowany nacechowany emocjami news. Przykład który podałeś nie jest z ostatniego tygodnia tylko z 2012 roku. Jak tak będziemy sięgać do lat wstecz, to każdy może coś wyciągnąć :) Chciałbym abyśmy rozmawiali o teraźniejszości, mając na uwadze że każdy serwis popełnia błędy i nie podpierajmy się drobnicą, tylko skrajną nierzetelnością. Dyskutujmy o faktach krótką mówiąc, a nie róbmy publicystyki :)

Człowieku codziennie dostarczane są listy, przesyłki itd. To jest bezpieczne,a pakiet wyborczy na pewno jest z dodatkiem koronawirusa? Wychodząc z domu po bułki także mogę dostać koronawirusa.. Ludzie idąc do pracy także się narażają, czy mówisz polskim pracodawcom ,że mają "krew na rękach" ?  Upływa termin kadencji Prezydenta RP i  trzeba podjąć jakieś decyzje.  Kandydatka PO dzisiaj mówi tak 

i odpowiedz sobie na pytanie - skąd Pani Małgorzata wie,że w sierpniu będzie bezpieczniej,że nikt nie umrze ? A może będzie jeszcze bardziej niebezpiecznie? Tak naprawdę nie wiemy kiedy będzie bezpiecznie, może za 2, 3 lata , 10 lat ?  To rozumiem,że kadencja urzędującej głowy Państwa ma być przedłużona do nie wiadomo kiedy? Sam jestem zwolennikiem przełożenia wyborów. Już nie mówię,że politycy opozycji jeszcze niedawno grzmieli , że zmiany w kodeksie wyborczym i głosowanie korespondencyjne na krócej niż 6 miesięcy przed wyborami jest nielegalne, złamaniem konstytucji,a dziś już takowe dopuszczają? 

 

 

@muza_tv posłużyłem się cytatem przedstawionym tu przez @maniek357 , któremu nie zaprzeczył @dvbtowiec (który rozumiem oglądał to wydanie, tak wywnioskowałem) więc pretensje o brak linku proszę kierować pod inny adres. Ja wrzuciłem materiał , który komentowałem :) @muza_tv niestety,ale to ja ci udowodniłem,że zarzucając mi manipulację przestrzeliłeś - punkt 9 rzeczonego materiału TVN o ustawie aborcyjnej i jej procedowaniu.

 

"Atak na Mazurka" to zupełnie inna sprawa- to subiektywne odczucie, nie zarzucałem tu manipulacji czy nierzetelności, ba pochwaliłem ten materiał. Moim zdaniem ta uwaga,że redaktor się śmiał była zbędna, może słowo atak było w tym wypadku wyolbrzymione przeze mnie. 

 

@dvbtowiec moim zdaniem news nie mogą być przekoloryzowane , nacechowane emocjami- to nazwałem właśnie publicystyką. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...