Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o ryzyko, a o ciągłość programów. Wystarczy jeden zarażony w stacji i momentalnie całość produkcji zaczyna mieć problemy. Telewizje sprowadza się teraz do niezbędnego minimum, jest szansa na robienie programów z domów? To trzeba z takiej możliwości skorzystać. Czasem wygląda to kiepsko, ale coś za coś. Bardzo mądrze moim zdaniem sprowadzili się do niezbędnego minimum, przy okazji dając pozytywny sygnał, że jak jest potrzeba to można pracować zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matik napisał:

Jutro Wstajesz i Wiesz z domowego studia Rafała Wojdy.

Tak więc jeśli nic się nie zmieni to normalnie w studiu jutro będą tylko DnŻ, 15 na żywo, F16, F19, Fakty po Faktach, Polska i Świat oraz Dzień po dniu. Cała reszta zdalnie. MASAKRA.

Jakoś sobie nie wyobrażam Wstajesz i Wiesz z domowego studia. To jest chyba największy błąd TVN24...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy w tym studio może mieć maseczkę i rękawiczki, korzystać z płynów dezynfekujących oraz zachować odstęp. Tym też można pokazać ludziom, że w dzisiejszych czasach trzeba je nosić obowiązkowo, minimalizując zarażenia. Rozmówców i tak już od miesiąca nie zapraszają.

Jakoś my musimy chodzić do roboty i stosować powyższe zalecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie. Może kiepska jakość, ale przynajmniej możemy zobaczyć jak wyglądają domy dziennikarzy i polityków (przynajmniej widać kawałek meblościanki i szafy z książkami). Jak dłużej się przypatrzeć, zaraz można stwierdzić kto jest porządnicki, a kto bałaganiarz. U niektórych książki ustawione równo w szeregu, a u innych powrzucane jedna na drugiej, gdzie popadnie. I można zobaczyć, kto ma tendencje do zbierania bibelotów, gratów i innych śmieci, a kto stawia na japoński minimalizm (trzyma tylko rzeczy niezbędne do bieżącej egzystencji).

Analiza połączeń domowych dostarcza nam fantastycznego materiału dla psychoanalityków. Pokaż mi swoją szafę, a powiem Tobie kim jesteś. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiedyś lubiłem oglądać TVN24, ale teraz częściej przełączam na Polsat News. Tam jest chociaż jakiś zalążek obiektywizmu. Skrytykują PiS, skrytykują KO. Poza tym mam wrażenie, że ostatnio jakoś lepiej są dobierane tematy, ludzie. Męczy mnie ostatnio TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, swordfish napisał:

Narzekacie. Może kiepska jakość, ale przynajmniej możemy zobaczyć jak wyglądają domy dziennikarzy i polityków (przynajmniej widać kawałek meblościanki i szafy z książkami). Jak dłużej się przypatrzeć, zaraz można stwierdzić kto jest porządnicki, a kto bałaganiarz. U niektórych książki ustawione równo w szeregu, a u innych powrzucane jedna na drugiej, gdzie popadnie. I można zobaczyć, kto ma tendencje do zbierania bibelotów, gratów i innych śmieci, a kto stawia na japoński minimalizm (trzyma tylko rzeczy niezbędne do bieżącej egzystencji).

Analiza połączeń domowych dostarcza nam fantastycznego materiału dla psychoanalityków. Pokaż mi swoją szafę, a powiem Tobie kim jesteś. ;-)

Mam nadzieję, że to sarkazm :)

 

Mam podobne zdanie, co @Kiler.Wg mnie zarówno TVN24 jak i TVP Info za mocno "grzeją" niektóre tematy (szczególnie polityczne), przez co ich oglądanie jest po prostu męczące. Typowy przekaz pod to, co ich widz chce usłyszeć. Polsat News wydaje się być w miarę neutralny i dawać szerszy pogląd ludziom, których nie interesują "wojenki" polityczne.

 

Oglądał ktoś dziś TVN24 ok. godziny 10:00 ? Faktycznie nie pokazali na żywo (jako jedyni) lądowania Antonova w Warszawie ? Podobno tylko wzmianka była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już nadają z domów to mogliby się chociaż postarać o lepszą jakość. Dla porównania polecam wejść na yt na kanał Napisy Końcowe. Tam kilka osób przez neta rozmawia o popkulturze (czasem na żywo, czasem nagrane odcinki wcześniej) i jakość jest 10x lepsza i nie ma żadnych opóźnień. A tu to czasem parę razy na minutę ktoś komuś wchodzi w zdanie, bo mają po kilka sekund opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężko to zrozumieć. Patusy z YT nadają na żywo w doskonałej jakości, nadając najczęściej z kamerki wbudowanej w laptopa bądź telefonu, a stacje telewizyjne bądź portale internetowe, przeprowadzają wywiady wideo jakby łączyli się z zaświatami. Tu nie trzeba żadnego GOPro. Wystarczy kamerka w laptopie 720p i  soft umożliwiający transmisję z przyzwoitym bitrate oraz fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umek napisał:

A z tym Antonovem...ja jako miłośnik lotnictwa obejrzałem..owszem ale po co komu postronnemu to oglądać? Komuny Wam już brakuje?

Może po prostu w ramach ciekawostki ? Pokazywali na żywo przylot Trumpa, czy pierwszego Dreamlinera w barwach Lot-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maniek357 napisał:

Mam nadzieję, że to sarkazm :)

 

Mam podobne zdanie, co @Kiler.Wg mnie zarówno TVN24 jak i TVP Info za mocno "grzeją" niektóre tematy (szczególnie polityczne), przez co ich oglądanie jest po prostu męczące. Typowy przekaz pod to, co ich widz chce usłyszeć. Polsat News wydaje się być w miarę neutralny i dawać szerszy pogląd ludziom, których nie interesują "wojenki" polityczne.

 

Oglądał ktoś dziś TVN24 ok. godziny 10:00 ? Faktycznie nie pokazali na żywo (jako jedyni) lądowania Antonova w Warszawie ? Podobno tylko wzmianka była.

W czasie lądowania Antonova pokazywali paczki Owsiaka w jakiejś pakamerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kiler napisał:

Niestety kiedyś lubiłem oglądać TVN24, ale teraz częściej przełączam na Polsat News. Tam jest chociaż jakiś zalążek obiektywizmu. Skrytykują PiS, skrytykują KO. Poza tym mam wrażenie, że ostatnio jakoś lepiej są dobierane tematy, ludzie. Męczy mnie ostatnio TVN24.

 

Mam bardzo podobne spostrzeżenia. TVN24 męczy stronniczością przekazu oraz tendencją do wzniecania atmosfery strachu i defetyzmu. Poza tym, nie zaciekawia już od strony estetycznej tak jak kiedyś.

 

W kwestii obiektywizmu nie mam złudzeń, że w dzisiejszych czasach o to trudno. Oczekuję jednak pewnego minimum - chociażby krótkie wprowadzenie do treści newsa, po którym następowałby komentarz. Tymczasem widz TVN24 bądź Faktów dostaje od razu opinię prezentera - jeszcze przed materiałem reporterskim. Rzucają się w oczy (uszy) wstawki językowe i intonacje. Szczególnie było to widoczne kilka dni temu podczas ogłaszania "tarczy antykryzysowej". Jeszcze przed podaniem rodzaju i wysokości świadczeń, widzom już oznajmiono, że pomoc rządowa jest za mała, fikcyjna. I na pewno jest, ale wypadałoby powiedzieć wpierw o co obywatel może się ubiegać. Pamiętam, że pokazano to w Faktach w postaci kilkusekundowej grafiki. 

Szczególnie się zawiodłem w ostatnich dniach na Justynie Pochanke. Trafiłem na jej wywiad z minister Emilewicz, podczas którego prezenterka niemalże krzyczała po swojej rozmówczyni. Ta bowiem spędziła jakąś część dnia na zajmowaniu się terminem wyborów zamiast na pomaganiu przedsiębiorcom... Ja rozumiem motywację Pochanke i zgadzam się, że wybory nie powinny być priorytetem, ale zwyczajnie było mi przykro oglądając to. 

 

W TVP Info jest oczywiście to samo. Mam wrażenie jednak, że w przypływie propagandy i samozadowolenia czasem można usłyszeć tam przynajmniej co "fizycznie" zrobiono. Można nie popierać rządzących czy nawet ich nie znosić, ale na pewno jakaś "praca" jest przez nich wykonywana - kiepska, dostateczna a może i dobra, jakieś ustawy są wdrażane, pewne spotkania zagranicą/w terenie się odbywają. Widz ma prawo się o nich dowiedzieć, a nierzadko w TVN24 trudno o tym usłyszeć.

 

No i jeszcze odnośnie strona estetyczna - kiedyś TVN24 była pionierem nowych rozwiązań. Od kilku lat stoi wszystko w miejscu. Możliwości wspaniałego studia jakby średnio wykorzystane, nudne kadry, chaotyczna i nudna oprawa... Może na 20-lecie (za rok) można się spodziewać jakiegoś odświeżenia? Przydałoby się.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady droga koleżanko :) Oglądam TVN24 od lat i od lat krytyka rządzących jest na porównywalnym poziomie niezależnie od opcji.

Taka jest rola dziennikarzy. Od bycia grzecznym nie uzyskasz niczego od polityka, gdyż rolą polityka jest tak zaprezentować obraz sytuacji, aby jego było na wierzchu.

Mnie się dociskanie Pani minister bardzo podobało. Tak się powinien zachowywać profesjonalny dziennikarz, który oczekuje konkretów, a nie pływania w temacie.

 

Co do technologii, chciałbym przypomnieć że konkurencyjne polskie stacje informacyjne dopiero po latach równają do poziomu TVN24. Oczywiście w tym czasie technologia poszła już daleko do przodu i dziś można kupić sprzęt znacznie lepszy, ale czy naprawdę o to chodzi? Chodzi o profesjonalizm. A tego TVN24 nie brakuje. Wszystkie stacje informacyjne w Polsce wprost kopiują formaty od TVN24. To o czymś świadczy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Polsatu News i ich przekazywaniem informacji to byłbym z tym bardzo ostrożny. W marcu zrobili manipulację informacjami jak i zdjęciami z wysp...

Wracając do tematu TVN24... Wolę oglądać "pakamere" Owsiaka z społecznej zbiórki jak to nazwal @breaking niż Antonova kupionego przez Polski rząd pod publikę. No przecież tyle Państw walczyło o ten samolot z maseczkami i kombinezonami, że tylko Polacy byli w stanie kupić i przepłacić.

Oczywiście nie mówię, że ten sprzęt dla Polski nie jest potrzebny... bo jest. ;)

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andrzejgratis napisał:

Apropo Polsatu News i ich przekazywaniem informacji to byłbym z tym bardzo ostrożny.

Temat Kaczyńskiego na cmentarzu w pierwszym dniu to chyba nawet przemilczeli w Wydarzeniach, z tego co słyszałem.

 

18 godzin temu, swordfish napisał:

Poza kamerą, należy pomyśleć także o mikrofonie, aby nie być słyszanym jak ze studni.

Przede wszystkim dźwięk i łączę, aby nie było zerwań i było wyraźnie słuchać co ktoś ma do powiedzenia. Obraz w tym przypadku schodzi na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, CYFROmaniak napisał:

Szczególnie się zawiodłem w ostatnich dniach na Justynie Pochanke. Trafiłem na jej wywiad z minister Emilewicz, podczas którego prezenterka niemalże krzyczała po swojej rozmówczyni. Ta bowiem spędziła jakąś część dnia na zajmowaniu się terminem wyborów zamiast na pomaganiu przedsiębiorcom... Ja rozumiem motywację Pochanke i zgadzam się, że wybory nie powinny być priorytetem, ale zwyczajnie było mi przykro oglądając to.

 

Przepraszam Cię bardzo, ale skoro minister gada głupoty, opowiada bajeczki będące tanią propagandą dla ciemnego ludu to należy jej się solidny zimny prysznic. Emilewicz pomyliły się studia, to nie było TVP Info gdzie mogła opowiadać takie banialuki.

  • Popieram 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Vinni   Jakie banialuki ? Jaka propaganda?   Dziennikarz przede wszystkim nie powinien w taki [beep] ski sposób prowadzić rozmowy z kimkolwiek. To nie było  rzetelne dziennikarstwo , tylko jazgot okraszony  jakąś mową  nienawiści. Współczuję pani dziennikarce Pochanke bo gołym okiem widać że ma  obsesję, wiadomo na jakim punkcie . Podobną obsesję zauważam u dziennikarza Lisa i aktora Stuhra i aktorki Jandy. Myślę, że w końcu dojdzie na antenie do fizycznej wymiany ciosów, tak jak w Rosji i Ukrainie. To dziennikarze podgrzewają atmosferę. Niejednokrotnie przekazują jakieś fałszywe informacje, choćby, że Polska zarekwirowała maski zakupione do Włoch oraz, że Polska uniemożliwiła aby rosyjski samolot z pomocą do Włoch przeleciał przez terytorium naszego kraju.  Jakoś nie słyszałem sprostowania  pani dziennikarz Olejnik, gdy okazało się, że to fake newsy. 

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wynotowałem tylko z dwóch pierwszych materiałów
Manipulacja nr 1 "Fakty TVN" : Jak na razie w Polsce muszą odbyć się 10 Maja i to drogą tradycyjną, bo prawo w tej materii nie zostało zmienione. Brak konsensusu politycznego to oznacza.
Manipulacja nr 2: PiS nie może zmienić terminu wyboru na inny dzień maja, gdyż odpowiednia ustawa dająca takie prawo Marszałek nie jest obowiązująca.Dodatkowe przepisy forsowane przez PiS, które nie obowiązują pozwalają na zmianę na 3 Maja lub 17 Maja,a nie na dowolny dzień.
Manipulacja nr 3 : Jeśli wyborca obecnie nie weźmie zaświadczenia o prawie do głosowania to teraz także nie może głosować poza miejscem zameldowania.
Manipulacja nr 4: w obozie władzy nie tylko Gowin dopuszcza wprowadzenie jednego ze stanów wyjątkowych. Są to także część jego posłów ,a także Prezydent RP powiedział,że jeśli będzie zagrożenie dla obywateli to te wybory nie powinny odbyć się w tym terminie.
Manipulacja nr 5 : Nie ma informacji,że projekty musiały być dyskutowane w parlamencie dotyczące aborcji w zapowiedzi Pani Pochanke .
6 - Regulamin - przecież PiS mógł go zmienić,aha, czyli zmiana regulaminu to nie jest łamanie już zasad parlamentaryzmu ? Czy gdyby PiS zmienił regulamin to TVN pierwszy nie krzyczał o tym?
7. Zajmujemy się odebraniem praw kobieta nie koronawirusem. Walcząc z koronawirusem odebraliśmy szereg praw ludziom. To zajmują się czy nie koronawirusem? TSUE zajmuje stanowisko np. w sprawie Izby Dyscyplinarnej, więc życie obok koronawirusa też trwa.
8 - mimo wcześniejszej informacji o regulaminie powtórzony zarzut o celowym wyjęciu tych ustaw teraz powtórzona przez dziennikarzy poparta wypowiedziami polityków opozycji ..
9- brak wypowiedzi zwolenników tegoż projektu- wnioskodawców i przedstawienia ich stanowiska, argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok I gdzie te manipulacje? Prezentujesz swoje opinie. Wg Ciebie zmiana prawa na kolanie na dzień przed wyborami, bez przygotowanej bazy, bez doświadczeń, bez ludzi, tak postępuje profesjonalne państwo? Tym się właśnie powinni zajmować profesjonalni dziennikarze aby to ukazywać, pokazywać społeczeństwu. Dla Ciebie to manipulacja, bo najwyraźniej jak wynika z Twoich komentarzy sympatyzujesz z obecnym obozem rządzącym.

Ja mam zdrowy dystans do wszystkiego. Każdy rząd należy solidnie krytykować, bo bez krytyki prędzej czy później tworzy się oligarchia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...