Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie to może oznaczać oszczedności i planowanie przenosin uplinku kanałow Discovery Polska na tp Grupy TVN. Po co Discovery ma płacić NC+ i CP za dosył z Hotbirda do ofert abonentów NC+ i CP skoro ma do dyspozycji flote tp Grupy TVN czyli swoja foltę. Poza tym jakiś czas temu było info że Grupa TVN odnowiła kontrakt z Eutelsatem na swoje pojemności z satelity Hotbirda i była mowa i kilku tp a nie o dwóch które ma od tylu lat czyli 11,393 V i 11,508 V. Wkrótce paczka Discovery może się pojawić na zwalnianym przez obce kanały które podnajmują miejsce u Grupy TVN tp 11,393 V oraz Grupa TVN może wystartować z nowymi tp gdzie wrzuci kanały z paczki Discovery. :-) Dlatego też tną koszty na uplinku z obcych tp :-) Pierwsze to przenosin chyba szykują się Eurosporty :-) CP straci je wkrótce z uplinku na swoich tp I tak już Eurosport Polska ma swoją siedzibę na Wiertniczej w TVN-ie więc finalne porządki wkrótce :-) Przejmując Grupę TVN Discovery ma firmę z infrastrukturą i zespołem fachowców. Wszak Grupa TVN przez tyle lat tworzyła platformę n na HotBirdzie przez fuzją z Cyfra+.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TVN-y w SD OUT ( @Poland :rofl:), a w ich miejscu pojawił się... Włoski NOVE HD. :D

 

Edit:

Do Nove HD dołączył Motor Trend HD. :rofl:

 

Edit 2:

i Giallo HD :mrgreen: 

 

https://satkurier.pl/news/181650/koniec-wersji-sd-stacji-tvn-wloski-nove-hd-rusza-z-testami.html

Edytowane przez SatExpert
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się zdrów przedmówco. Jak mówi pewne przysłowie "Ta zniewaga krwi wymaga" więc od razu napisałem do jednej ze stacji TVN w tej sprawie. Ale to co ja odczuwam to nic w porównaniu do tym co będzie się dziać zaniedługo na facebook'u Cyfrowego Polsatu :P

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SatExpert napisał:

TVN-y w SD OUT ( @Poland :rofl:), a w ich miejscu pojawił się... Włoski NOVE HD. :D

 

Edit:

Do Nove HD dołączył Motor Trend HD. :rofl:

 

Edit 2:

i Giallo HD :mrgreen: 

 

https://satkurier.pl/news/181650/koniec-wersji-sd-stacji-tvn-wloski-nove-hd-rusza-z-testami.html

Myślałem, że jak mówiłeś o przeniesieniu kanałów, to chodziło o zebranie wszystkich polskich i polskojęzycznych kanałów Grupy TVN Discovery Polska, a nie zebranie kuzynów z innych krajów ;)

 

PS. W newsie masz jeden, szczegółowy błąd. Discovery, Inc. (lub Discovery), nie Discovery Communications. Firma po połączeniu się ze Scripps Networks Interactive zmieniła nieco swoją nazwę. Już od marca 2018.

 

23 minuty temu, Poland napisał:

Jak mówi pewne przysłowie "Ta zniewaga krwi wymaga" więc od razu napisałem do jednej ze stacji TVN w tej sprawie.

Napisałeś w sprawie, że masz źle ustawioną instalację antenową i przez swój idiotyczny opór nie zamierzasz tego naprawić? Brawo.

 

25 minut temu, Poland napisał:

Ale to co ja odczuwam to nic w porównaniu do tym co będzie się dziać zaniedługo na facebook'u Cyfrowego Polsatu :P

To nie jest normalne.

 

24 minuty temu, Poland napisał:

Ja bym te włoskie kanały wsadził ale do 11,508 GHz w zamian za podstawowe kanały TVN w HD tj. TVN, TVN7, TTV i TVN24. 

A daj już spokój z tym co Ty byś zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje SD tych kanałów dobrze, że wyłączyli, bo tylko zajmowały miejsce na satelicie, a od dawna te kanały mamy przez dostępne w jakości HD. Ja nie mam żadnych problemów z odbiorem kanałów TVN w jakości HD, mimo że mam antenę satelitarną o średnicy 70 cm. Także te osoby, w tym @Poland powinny sobie skorygować ustawienia anteny satelitarnej do poprawnego odbioru, jeśli mają problem w odbiorze kanałów z transpondera Grupy TVN Discovery.

Edytowane przez lukx95
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieoficjalnie krążą pogłoski, że w tym roku będzie nowa oprawa graficzna dla Discovery Channel, w którym wygląda obecnie w USA, ale niewykluczone jest objęcie całego świata w ramach rebrandingu: http://roger.tv/branding/discovery-2019-rebrand/

Mankamentem mogą być m. in. polskie znaki diakrytyczne dla czcionki Sharp Sans, ale trza poczekać cierpliwie na oficjalne potwierdzenie przez biuro prasowe TVN Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kanał Discovery Life od 22 sierpnia zmieni oprawę. Od jesieni w ramówce pojawią się programy o tematyce zdrowotnej. Ambasadorkami kanału zostały Ewa Drzyzga i Agata Młynarska.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/discovery-life-zdrowie-ramowka-gwiazdami-kanalu-ewa-drzyzga-i-agata-mlynarska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał Discovery Life w Polsce wraz ze zmianą tematyki kanału i logo będzie miał też swoją stronę internetową oraz już ma swoją stronę na Facebooku.

Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/DiscoveryLifePoland

Link do strony internetowej, która jest w przygotowaniu: http://www.discoverylife.pl

Filmik prezentujący kanał Discovery Life w nowej odsłonie: https://n-15-5.dcs.redcdn.pl/file/o2/TVN-Xnews/TVN/asset-f61cfed4-5e96-4557-bb2b-1b2172097350/VIDEO_720P.mp4?salt=313690C6F0A4E74362C43BD48079253E&token=F554A9885558D48AADEFE950AA42DB80125D4D945D7BE8AD4C7680274937DD62DB1D84D4CFB5A1C59DAA92E4A775F23C28CBB65EFDA08690EDD11B27CFE266B9F9EF404716958A0815112B4A6E6C39F782A5C2817458C733B8F84DC6EE428F6E4244EA8D38FABEB5429BE9E306253B06&dcsrbCustom=39

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TVN od września 2017 r. prowadzi własny portal na temat zdrowia i zdrowego stylu życia – TVN Zdrowie (zdrowie.tvn.pl). Podany wyżej link do rzekomej strony kanału Discovery Life, to nic innego jak odnośnik do podstrony na TVN Zdrowie z dedykowaną domeną. Stopka portalu również została podzielona na dwie części – dla TVN Zdrowie oraz Discovery Life.

 

Nie będzie to z pewnością hitowy kanał po zmianach, ale bardzo dobrze, że znaleźli na tę markę jakiś konkretny i własny pomysł. A z drugiej strony – jako że obie marki są częścią jednej grupy – lepszym rozwiązaniem byłby pełny rebranding Discovery Life na TVN Zdrowie, niż tylko zmiana profilu, ramówki, oprawy graficznej i odświeżone logo.

 

tIav1Zi.png

 

Szczególnie, że z marką TVN Zdrowie mogliby lepiej i łatwiej dotrzeć do potencjalnie nowych widzów. O ile to rzeczywiście nie są przygotowania pod taki rebranding.

 

 

.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Discovery Home&Health byś wolał? TVN Meteo Active też nie dało rady. Discovery Life jako nazwa prozdrowotnego kanału nie jest zła, gorzej, że nadal kojarzy się z tym syfem jakim raczył  nas do tej pory i trudno będzie się tego  wizerunku pozbyć, podobnie jak Polonia 1, Tele 5, czy MTV Music Polska, cokolwiek VIMN by z nim nie zrobił, ten kanał jest martwy  i musi nastąpić rebranding. Discovery Life HD  -> TVN Zdrowie HD ? Myślę, że to by było dobre posunięcie, kanały Discovery (poza Science) nie mają OBECNIE w PL dobrej opinii, a kanały tematyczne TVN w miarę OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nieczęstygość napisał:

To może Discovery Home&Health byś wolał? TVN Meteo Active też nie dało rady. Discovery Life jako nazwa prozdrowotnego kanału nie jest zła, gorzej, że nadal kojarzy się z tym syfem jakim raczył  nas do tej pory i trudno będzie się tego  wizerunku pozbyć, podobnie jak Polonia 1, Tele 5, czy MTV Music Polska, cokolwiek VIMN by z nim nie zrobił, ten kanał jest martwy  i musi nastąpić rebranding. Discovery Life HD  -> TVN Zdrowie HD ? Myślę, że to by było dobre posunięcie, kanały Discovery (poza Science) nie mają OBECNIE w PL dobrej opinii, a kanały tematyczne TVN w miarę OK ;)

Jeżeli chodzi o nazwę ,zamiast TVN Zdrowie ,lepsza była by TVN Active.Odnośnie zawartości Discovery Life,zawsze można ogłosić rebranding kanału jak to było w przypadku Animal Planet SD i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...