Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko posiadacze starych telewizorów 4:3 muszą się męczyć z oglądaniem Discovery. Brak flagi WSS powoduje nieproporcjonalny obraz zarówno w telewizorach 4:3 jak i 16:9.

 

Tak obecnie wygląda obraz Discovery z transpondera n-ki na telewizorach 4:3:

discoverynatelewizorze4.png

 

A tak na nowszych telewizorach 16:9:

discoverynatelewizorze1.png

 

Przez lenistwo techników n-ki posiadacze wszystkich modeli telewizorów zmuszeni są do oglądanie "rozciągniętych mord" na Discovery. Jedynym rozwiązaniem jest przy każdym przełączeniu na Discovery ręczne poprawianie proporcji. Jednak mnie osobiście nie bulwersuje nieprofesjonalne zachowanie techników n-ki, gdyż od pewnego czasu i tak nie oglądam tego kanału z powodu spamowania obrazu ogromną belką autopromocyjną w dolnym prawym rogu ekranu przez cały czas trwania audycji. Kiedyś lubiłem oglądać Discovery, bo mieli ciekawsze programy i obraz był zaśmiecony jedynie logiem stacji. Dzisiaj, przy takim rekordowym zaspamowaniu obrazu nie potrafię oglądać tej stacji dłużej niż 30 sekund. Jeśli komuś nie przeszkadza tak duży procent spamu ekranowego, to życzę mu przyjemnego oglądania. Zawsze sądziłem, że dla osób nielubiących spamu ekranowego lepiej jest, gdy stacje telewizyjne nadają na zagranicznych koncesjach. Jak patrzę na Discovery to zaczynam mieć wątpliwości, czy aby na pewno tak jest. Osoby nie w temacie informuję, że kanały nadające na polskich koncesjach mają od niedawna zakaz spamowania ekranu belkami autopromocyjnymi - zostało to zabronione po skargach widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy pisaniu do Discovery, to warto również wysyłać zażalenia w sprawie ich belki autopromocyjnej wyświetlanej non stop. Niech mają świadomość, że istnieje duża liczba widzów, którym taki spam ekranowy przeszkadza, a nawet wręcz uniemożliwia oglądanie ich kanału. Tego typu belka powinna pojawiać się na parę sekund i znikać. Obecny czas wyświetlania belki autopromocyjnej to chora przesada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zauważyłem, że wreszcie dodali flagę WSS na Discovery Channel. Proporcje obrazu są już prawidłowe. Natomiast nadal trwa bezczelny proceder spamowania powierzchni ekranu wielką belką autopromocyjną przez cały czas trwania audycji. Coś okropnego! Po prostu nie da się oglądać! Zastanawia mnie jedna rzecz - w ilu krajach Discovery Channel w podobny sposób nie szanuje widzów? Czy orientuje się z Was ktoś, na ilu zagranicznych edycjach Discovery Channel występuje spamowanie powierzchni ekranu belką autopromocyjną przez cały czas trwania audycji? We wszystkich państwach, w niektórych, czy tylko w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że D. Science, wraz ze zmianą oprawy graficznej, przejdzie na 16:9. Lepszego momentu nie będzie.

 

Co do proporcji na Discovery w nce, to na Turbodekoderze można wprowadzić odpowiednie proporcje na każdym kanale oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest dobre np. do filmów czy seriali a nie do "Fanów czterech kółek" czy "Kto da więcej?".

Dla mnie jest dobre do wszystkiego. Na pewno lepsze od lektora. Chociaż akurat tego typu jak programy wymienione przez Ciebie raczej nie oglądam, stąd też często kanały DISCOvery omijam szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że wreszcie dodali flagę WSS na Discovery Channel.

 

Musiałem interweniować na forum N u przedstawiciela. Pisałem prywatne maile i pomogło jak widać :jupi: Proponowałem kontakt z TP/Orange skąd sygnał jest pobierany. Widocznie skontaktowali się i technicy z Orange załączyli wreszcie flagę. Tak samo jest z MTV Rocks.

 

Módlmy się aby jak najmniej kanałów było pobieranych z TP/Orange bo to tam będzie leżał problem a nie po stronie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...