Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce kanały Discovery przejdą na 16:9 :)

http://www.dvbnews.pl/news/7567/discove ... rotce_16_9

 

 

 

Niestety w odpowiedzi na maila o zapytanie jakie są szanse aby przynajmniej główne kanały nadawały w 16:9 (Discovery Channel i Animal Planet) otrzymałem odpowiedz że w najbliższym czasie nie mamy na co liczyć, gdyż powodem są problemy od strony technicznej, nawet gdyby to by miałaby dynamiczna zmiana obrazu.

Pytałem też o to czy pojawi się oryginalna ścieżka dźwiękowa przy kanałach Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery HD Shwocase i Animal Planet HD na satelitarnych platformach cyfrowych.

Niestety odpowiedz była także wymijająca, gdyż to zależy głównie od operatorów satelitarnych czy wyrażają chęć umieszczenia dodatkowej ścieżki dźwiękowej, niestety oni na to nie maja żadnego wpływu.

 

No wiec przynajmniej NGC ich wyprzedził we wprowadzeniu 16:9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Gdy wysłałem zapytanie o obraz panoramiczny 16:9 to mi odpowiedzieli że to wymaga dużych nakładów finansowych zarówno dostosowanie grafiki ekranowej jak i od technicznej strony, i w tym roku nie planują zmian na format 16:9.

Dodatkowo mi powiedzieli że format 16:9 jest nadawany przy kanale ANIMAL PLANET HD, DISCOVERY HD SHOWCASE oraz TLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wysłałem zapytanie o obraz panoramiczny 16:9 to mi odpowiedzieli że to wymaga dużych nakładów finansowych zarówno dostosowanie grafiki ekranowej jak i od technicznej strony, i w tym roku nie planują zmian na format 16:9.

Dodatkowo mi powiedzieli że format 16:9 jest nadawany przy kanale ANIMAL PLANET HD, DISCOVERY HD SHOWCASE oraz TLC.

... czyli wychodzi na to że taka telewizja TVS Silesia... nadająca w 16/9 bije ich technologicznie na głowę tak...? :lol2:

 

Czyli najpopularniejszy u nas kanał który wszyscy identyfikują z telewizją satelitarną to jeden wielki BUBEL...? tak trzeba było im odpisać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zapytać gdzie kolega wizjaplus wysłał to zapytanie do "Discovery", bo ja bym chętnie ich spytał o dołączenie W KOŃCU "Discovery Historia" do "Cyfry+", albo "Cyfrowego Polsatu", bo to dziwne, że taki kanał i to jeszcze bardziej ustawiony na rynek polski, niż inne kanały "Discovery" ciągle nie jest dostępny w największych platformach w Polsce, mimo, że już od kilku lat nikt nie ma na niego wyłączności (skoro mają takie problemy z dystrybucją to niech go odkodują, albo sprzedają na niego karty indywidualnym odbiorcom !)???

 

Co do formatu "16:9", to z jednej strony staje się on już standardem, a z drugiej powinien być stosowany z głową, bo np. na kanale "Kino Polska Muzyka" jest stały format "16:9", mimo, że spora część ramówki to stare audycje w formacie "4:3", więc trzeba je oglądać z paskami po bokach...

 

Standardem powinna być według mnie emisja w zmiennym formacie obrazu, zależnym od tego jak została nagrana dana audycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do formatu "16:9", to z jednej strony staje się on już standardem, a z drugiej powinien być stosowany z głową, bo np. na kanale "Kino Polska Muzyka" jest stały format "16:9", mimo, że spora część ramówki to stare audycje w formacie "4:3", więc trzeba je oglądać z paskami po bokach...

Gdyby był zmienny format to przy 4:3 też by były paski po bokach. No chyba że jesteś z tych co lubią grubasów na ekranie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł85, nie prawda. Wiele telewizorów ma funkcję obcinania tych pasów po bokach. Co prawda często ucina to lekko górę i dół, ale lepsze to niż czarne pasy po bokach.

 

Ale funkcja ta działa w większości modeli TV (jak nie wszystkich) tylko jak leci w 4:3, a nie 16:9 z dorzuconymi pasami, więc np. na takim TV6 ciągle są pasy po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł85, nie prawda. Wiele telewizorów ma funkcję obcinania tych pasów po bokach. Co prawda często ucina to lekko górę i dół, ale lepsze to niż czarne pasy po bokach.

Dla mnie zoomowanie to takie samo badziewie jak rozciąganie i robienie grubasów na ekranie. Co innego gdy kanał nadaje w letterboxie. Wtedy zoom jest przydatny :).

 

Ale funkcja ta działa w większości modeli TV (jak nie wszystkich) tylko jak leci w 4:3, a nie 16:9 z dorzuconymi pasami, więc np. na takim TV6 ciągle są pasy po bokach.

U mnie taki obraz, bez problemu można przyciąć na TV, ale nie widzę takiej potrzeby. Jak coś jest emitowane w 4:3 to tak oglądam. Trudno się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Pawel85. Dodatkowo zoomowanie "pogarsza" jakość obrazu. A mnie najbardziej wkurza jak obcina te znaczki (loga) a niekiedy na dole ekranu coś tam leci w napisach i widać połowę albo fragment. Tu nie chodzi o możliwość zoomowania a o prawdziwy format nadawania (sygnału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...