Jump to content

Recommended Posts

Discovery Networks umacnia swoją pozycję w Polsce. Firma poinformowała, o uruchomieniu dwóch nowych dedykowanych dla rynku polskiego łączy dla Discovery Science i Discovery Civilisation.

Wprowadzenie dwóch oddzielnych łączy stanowi istotny element nadawania obu kanałom lokalnego charakteru, wzmacniając w Polsce ich wizerunek antenowy oraz specyficzny profil programowy.

 

Przypomnijmy, że kanał Discovery Civilisation bada historię różnych cywilizacji na przestrzeni wieków. Nadaje 18 godzin na dobę. Z kolei całodobowy program Discovery Science oferuje programy z dziedziny nauki i niewiarygodnych odkryć techniki. Pokazuje jaki wpływ na nasze życie ma rozwój technologii i postęp w nauce.

 

Rozpoczęcie od 5 marca sprzedaży czasu reklamowego na Discovery Science i Discovery Civilisation oznacza nowe kanały sprzedaży i szerszy wachlarz rozwiązań dla reklamodawców i sponsorów w Polsce, stanowiący poszerzenie rozwiązań oferowanych dotąd na Discovery Channel i Animal Planet, w tym niestandardowych form sponsoringu programowego, kampanii spotowych czy winiet.

 

Za sprzedaż reklamową na kanałach z portfolio Discovery odpowiada Discovery Media Polska, uznane w raporcie M&M Polska, po raz czwarty z rzędu, za najlepsze biuro sprzedaży czasu reklamowego w Polsce.

 

Przypomnijmy, że Discovery Networks w Polsce poszerzyło pod koniec zeszłego roku portfolio wprowadzając na rynek w paźdzerniku Discovery Historia oraz w listopadzie Discovery HD. Oferta obejmuje siedem kanałów: Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science, Discovery Civilisation, Discovery Travel & Living, Discovery Historia, Discovery HD.

 

żródło:media2.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discovery Sceince i Civillisation są najchętniej oglądanymi kanałami z paczki Discovery w Polsce

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

i wydaje mi się iż są dostępne w 80% kablówek w kraju i we wszystkich platformach cyfrowych:) owszem są to bardzo wartościowe kanały tv mimo niedociągnięć często oglądam i naprawdę polecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdzieś czytałem ze w Wielkiej Brtyani wprowadzili Discovery Turbo :) moze i unas kiedys bedzie:) konkurencja by była dla Tvn Turbo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dlaczego nie w Polsce :?: Chodzi Ci oto, że nie będzie w Polsce czy oto, że nie ma go w Polsce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto, ze go jeszcze u nas nie ma. Robi sie ciekawie bo na skutek rozwoju Discovery, swoje kanaly chce usprawnic i ulepszyc takze National Geographic. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discovery wzbogaca swaja oferte porgramowa ale porzuca sponsorowanie grupy kolarskiej ;(

 

zródło wirtualnemedia.pl

 

Discovery Channel nie zamierza po 2007 roku odnowić umowy sponsorskiej z zawodową ekipą kolarską.

Patronat, w trakcie którego Lance Armstrong odniósł kilka ze swoich spektakularnych siedmiu zwycięstw z rzędu w Tour de France, zakończy się wraz z końcem 2007 roku.

Zmiana wynika z niedawnego zwolnienia Billy Campbella, prezesa Discovery Networks i zastąpienia go przez Davida Zaslava z NBC. „Gdyby Billy Campbell pozostał na swoim stanowisku, nie doszłoby do tego” – powiedział Bill Stapleton, menadżer kolarskiego teamu.

Dzięki sponsoringowi w Europie wzrosła świadomość marki Discovery Channel. Jednak niektórzy członkowie kierownictwa firmy mieli odczucie, że sponsoring był zbyt kosztowny w porównaniu z małą promocją programów Discovery.

Share this post


Link to post
Share on other sites

np. Discover Kids, Discovery Turbo, Discovery Wings & Kids, Discovery Home & Heath, Discovery Real Time Extra, Discovery Real Time, Discovery HD Theater, Discovery Home, Discovery Travel, tego ostatniego nie mylić z Discovery T&L

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie mamy cieniutka oferte kanalow Discovery jak patrzy sie na inne kanaly, ktore niestety u nas nie ujrzaly swiatla dziennego :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Discovery Turbo,

 

Ten praktycznie w Polsce jest ;) Oczywiście pod postacią zwykłego Discovery Channel. Jak się przyjrzeć ramówce Discovery, szczególnie w godzinach poranno - popołudniowych, to 70% pozycji stanowią programy o tematyce motoryzacyjnej:

 

06:00 Budowle dla mistrzów: Supernowoczesna arena sportowa - serial dokumentalny

07:00 Zwariowane wyścigi - serial dokumentalny odc. 2

08:00 Test Case: Samoloty i przestrzeń kosmiczna - serial dokumentalny

08:30 Test Case: Samochód na zewnątrz - serial dokumentalny

09:00 Amerykański hot-rod: Samochód dla Hildebrandta - serial dokumentalny

10:00 Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Sikanie na szynę prądową - serial dokumentalny

11:00 Fani czterech kółek: Porsche - serial dokumentalny odc. 1

11:30 Fani czterech kółek: Porsche - serial dokumentalny odc. 2

12:00 Budowle dla mistrzów: Supernowoczesna arena sportowa - serial dokumentalny

13:00 Zwariowane wyścigi - serial dokumentalny odc. 2

14:00 Test Case: Samoloty i przestrzeń kosmiczna - serial dokumentalny

14:30 Test Case: Samochód na zewnątrz - serial dokumentalny

15:00 Jak to jest zrobione? - serial dokumentalny odc. 27

15:30 Jak to jest zrobione? - serial dokumentalny odc. 40

16:00 Superjazda: Wściekły byk - serial dokumentalny

17:00 Auto dla każdego: Potwór Frankensteina - serial dokumentalny

18:00 Amerykański chopper: Motocykl wojskowy - serial dokumentalny

19:00 Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Czy ziewanie jest zaraźliwe? - serial dokumentalny

20:00 Jak to jest zrobione? - serial dokumentalny odc. 28

20:30 Jak to jest zrobione? - serial dokumentalny odc. 41

21:00 Urazówka - życie i śmierć w izbie przyjęć: Feniks z popiołów - serial dokumentalny

22:00 Doktor G - lekarz sądowy: Cykl życia i śmierci - serial dokumentalny

23:00 Mistrzostwa świata w klasie chopper - serial dokumentalny odc. 1

00:00 Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki - serial dokumentalny odc. 1

01:00 Inżynieria ekstremalna: Most Oakland Bay - serial dokumentalny

02:00 Superjazda: Z wielkim hukiem - serial dokumentalny

03:00 Amerykański hot-rod: Samochód dla Hildebrandta - serial dokumentalny

04:00 Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Pożar lasu/Nurek - serial dokumentalny

05:00 Fani czterech kółek: Saab - serial dokumentalny

05:30 Fani czterech kółek: Saab - serial dokumentalny

 

 

Jak dla mnie, duże przegięcie ze strony Discovery...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza USA to nadają jeszcze Discovery Turbo, Wings, Kids, Real Time, Home & Health. Nie ma Discovery Travel, jest Travel Channel produkowany przez Discovery :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o ten kanał z CP i kablówek, on jest angielskiej produkcji. W USA mają inny

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW! Dzisiaj zauważyłem ,że jest nowa seria programu "Brudna robota" - pokazują najcięższe zawody na świecie ,które są wykonywane przez prowadzącego program.

A dzisiaj zaskoczenie ! Peter Schmeichel - legendarny bramkarz Manchasteru United i reprezentacji Danii ,będzie wykonywał tytułową "Brudną robotę" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discovery Civilisation przekształci się w Discovery World ;p

 

Roszady w Discovery: Znika Discovery Civilisation

Znika kanał historyczny Discovery Civilisation. Discovery Networks Europe zastąpi go nowy kanałem Discovery World specjalizującym się w filmach dokumentalnych

 

Discovery Civilisation wypadnie z portfela kanałów nadawcy na całym świecie już za miesiąc. Spółka tłumaczy swoją decyzję wynikami badań gatunków programowych, które przeprowadziła w zeszłym roku. Wynikało z nich, że widzowie mają spory sentyment do filmów dokumentalnych, które coraz rzadziej można znaleźć na antenie Discovery Channel - sztandarowej stacji z rodziny Discovery.

 

- Takie kanały jak National Geographic czy Discovery przeszły kolosalną transformację i dziś są już zupełnie inne niż kilka lat temu. Na ich antenach widzimy raczej rozrywkę niż dokumentalistykę - mówi Marcin Boroszko, szef domu sprzedaży kanałów tematycznych At Media obsługującego m.in. National Geographic Channel, MTV czy AXN. Dziś Discovery Networks Europe określa profil swego flagowego kanału mianem "factual entertainment", czyli "rozrywki opartej na faktach".

 

W ramówce kanału Discovery World, który zadebiutuje 18 kwietnia, mają znaleźć się programy o historii, wojskowości i konfliktach zbrojnych, o kryminalistyce, medycynie sądowej oraz o podróżach. Ten zestaw do złudzenia przypomina Discovery Channel sprzed dziesięciu lat i ma przyciągnąć starszego widza "poszukującego dogłębnych informacji o świecie". O ile flagowy kanał Discovery oglądają najczęściej mężczyźni w wieku 25-39 lat, o tyle Discovery World może gromadzić widzów obu płci w wieku 25-45.

 

- W Discovery World będą klasyczne filmy dokumentalne, podczas gdy w Discovery Channel pokazujemy raczej rozrywkę i zabawę wiedzą. Dawniej mówiliśmy, czym jest grawitacja, dziś pokazujemy spadający samochód - tłumaczy Leszek Zaborowski, dyrektor ds. kanałów w Europie Środkowej. Ponadto nadawca odświeżył ramówkę i oprawę graficzną innego swojego kanału - Discovery Science.

 

Przychody spółki Discovery Communications wyniosły w zeszłym roku 3,12 mld dol., w tym z zagranicznych rynków pochodziło 1 mld dol. Przychody Discovery w Polsce nie są znane, gdyż spółka nie publikuje sprawozdań finansowych w Monitorze Polskim B.

 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

Wygląda na to że zmieni się nazwa ale tematyka będzie podobna.

Mama nadzieje że nie zaszkodziłem robiąc nowy wątek, nie znalazłem Discovery Civilisation, jako że ten kanał jest we wszystkich platformach dałem już znaczki platform ;p jak by co nazwę poprawicie ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnowszy temat "[C+ CP n] Discovery World", również wygrzebany "[C+ CP n] Discovery" połączyłem jeszcze z innym wątkiem pt. "Discovery zaatakuje Polskę". Zmieniła się nazwa dla wszystkich trzech połączonych tematów, która aktualnie brzmi "[C+ CP n] Kanały Discovery". :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

discovery civilization ma być przekształcone na discovery world? czy może Discovery World ma być całkiem innym kanałem odbierajacym na innych czestotliowścich a civilization zlikwidowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie widzisz co napisali? Zniknie Discovery Civilisation, zastąpi go Discovery World. Zastanów się. Po prostu kanał zostanie zastąpiony. Nie będzie już tego kanału, który jeszcze możemy oglądać.

 

Nie "civilization" tylko "Civilisation".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...