Jump to content

Recommended Posts

Jak podaje miesięcznik satelitarno-kablowy "TV SAT" (1/2020) na polskim rynku zaczął nadawać kanał telewizyjny pokazujący przyrodę w formacie 4K.

Program został stworzony z myślą o właścicielach lokali gastronomicznych i kosmetycznych, którzy muszą zdecydować, który kanał włączyć w strefie klienta a nie wiedzą, jakie znaleźć odpowiednie treści. Ponadto, z materiału możemy odczytać, że jest to również stacja dla osób niechcących zaraz po pobudce oglądać "bombardujących świadomość relacjami z wieców, katastrof, przestępstw dzienników telewizyjnych".

Głównym celem kanału jest stworzenie atmosfery w domu lub biurze, która "wypełni się naturalnym pięknem i spokojem". HOME 4K nadaje 24 godziny na dobę bez reklam i emituje nagrania z drona jak i z ziemi, pokazujące parki, place, góry, rzeki, lasy, kaniony czy "egzotyczne zakątki ziemi" podczas różnych pór roku.

Autorzy filmów dla telewizji podróżowali po wielu krajach świata m. in. po Polsce, Francji, Rosji, Bułgarii, Gruzji, Egipcie, Mongolii, Wietnamie czy Turcji. Obecnie planowana jest prezentacja filmów z Australii, Brazylii i Japonii.

Jak zapewniono w artykule, wszystkie prawa autorskie są prawnie uregulowane. Niestety, nie dowiemy się z niego kiedy kanał wystartował, kto jest jego dyrektorem oraz u jakich operatorów on się znajduje. Ja sam sprawdziłem oferty kilku największych dostawców telewizji w Polsce i w żadnej z nich nie dostrzegłem tej stacji. Mamy więc za to kanał widmo :-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli kanał ten jest na razie dostępny jedynie na łamach TV SAT-Magazyn :😋 Nie mniej informacja ta jest bardzo ciekawa i liczę na to że kanał ten jednak pojawi się i u mojego operatora. 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to taki kanał wydmuszka jak np. City Info TV, który kiedyś leciał w warszawskim metrze, czy np. to co leci w siłowniach typu Zdrofit. Nie przeznaczony do dystrybucji ogólnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że jest przeznaczony do dystrybucji ogólnej, bo wg ostatniego akapitu artykułu, kanał jest dostępny dla operatorów w Polsce i ich abonentów. Jak na razie, to w żadnej większej sieci go nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie całkiem ciekawy projekt. Pamiętam jak wchodziło HD do Polski to Discovery miało osobny kanał HD i tam emitowane był np. różne zakątki świata w HD. Bardzo fajnie się to oglądało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanały 4K powoli wchodzą na polski rynek, ale warto zauważyć, że większość z nich należy do małych, a nawet nieznanych w Polsce nadawców. Moim zdaniem wynika to tego, że więksi nadawcy są świadomi, że polski rynek nie jest jeszcze w pełni gotowy na 4K, więc nie chcą ryzykować. To wykorzystują mali i nowi nadawcy, dla których to może być jedyna szansa, aby zaistnieć na polskim rynku i nie tylko.

  • Confused 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minęły dwa miesiące i zero nowych informacji o tym kanale. Czyżby żadna kablówka nie była nim zainteresowana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej mało znanego, przynajmniej w Polsce. Mimo to jestem prawie pewien, że gdyby nadawca oferował ten kanał również w jakości HD, a nawet SD, to obecnie byłby dostępny u przynajmniej jednego małego operatora sieci kablowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...