Skocz do zawartości

AltDVB v2.3 – Mr. Orbita Edition


satesco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oooo, to już jestem zaskoczony.

Ale jest jeszcze dodatkowa alternatywa - kilka dni temu autor AltDVB opublikował nowy sterownik Dev_StreamRead, który jest tak naprawdę mostkiem do biblioteki StreamReader.dll od crazycat'a.

To daj do Devices: https://www.altx.ro/download/Dev_StreamRead_v2.3.0.17.zip

A to daj do katalogu głównego AltDVB: http://crazycat69.narod.ru/sattelite/StreamReaderEx/test/StreamReaderExEx-BDA.rar

Może to zagra z komendami DiSEqC? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk, zaraz sprawdzę bo smartdvb widze ma problem z 4k, albo lav filters jakieś jaja odwala :)

Edit: Nie wywaliło błędu, dodaje 10 pozycji i testuję :)

Trochę mi to zajmie bo mam podpięte kaskadowe diseqc 8/1 1.1 jako uncommited i na 2 wyjściach do niego diseqc  4/11.0 jako commited na smartdvb działa, na tvhjeadend pod alpine linux też, jedyny problem to 36E kołowa, za czorta nie chce jej skanować pod linuksem, pod windowsem śmiga aż miło. Nie masz może informacji w tym temacie?

 

Edit2: Dobra coś chyba pomieszałem, bo na sterze od crazycata jednak działa, nie miałem go wczesniej chyba wybranego a domyślny. Na tym stramrtread widzę ze nie mam sygnału, ale błędu odnośnie diseqc nie wyrzuca.

Altdvb podoba mi się pod tym względem, że super szybko skanuje, pewnie na niskich sr trzeba zwiększyć czas zwłoki, ale to wyjdzie w praniu. Aktualnie chyba nr jeden pod windowsem.

 

 

Edytowane przez DDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że pod linuksem, to słabo siedzę, ale z 36°E:

- masz LNB kołowy? Jeśli tak, to pamiętaj, że zwykle te konwertery mają inne LOF, chyba 10750 zamiast 10600, może trzeba coś przekonfigurować? Jeśli się nie da, to zawsze możesz zostawić 10600, bo to tylko matematyka.

Wtedy częstotliwości będziesz miał fałszywe, ale nadal powinno działać, np.

11727 - 10750 = 977 + 10600 = 11577, wszystko spadnie w dół, ale powinno nadal działać, a że LNB nie ma przełączania pasm, to nie powinno to wywołać jakiegoś zgrzytu.

- czasami spotykałem się z błędami z polaryzacjami, bywa że lewoskrętna i prawoskrętna są do wyboru, ale źle działają, a jeśli ich nie ma, to można wybrać H/V, może być konieczność sprawdzenia jak ma być...

 

Zakładam, że jeśli reszta pozycji działa, to ogólnie wszystko działa i ta jedna może jest do opanowania jakąś konfiguracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, konwerter mam ori kołowy, kiedyś przerabiałem na kołowe ale odkąd mi się trafił  kołowy to się nie bawię w to. Z tym LOF nie bawiłem się nawet, ba nawet nie wiedziałem że może być problem. Spróbuję, chociaż pod smartdvb nic nie zmieniałem i działa, ale dzięki za trop. Kolejna sprawa to nie łapie mi pod linuksem paczki eski z 23,5, nie skanuje transpondera, tutaj jedyne co mi przychodzi na myśl to wydłużenie czasu skanowania, ale też muszę o tym jeszcze poszukać. Szkoda, że z tymi kartami usb taki mały wybór jest a jak są to ponad 200 zł kosztują.

 

A właśnie, kiedyś szperałem po necie i tragfiłem na program ant adjust, był rosyjski działał chyba z biblioteką  od crazycata, kojarzysz go może? 

 

 

edit: coś jest jednak nie tak, gubi ustawienie pierwszego switcha po zapisie, ustawienie comitted pamięta ale uncomitted gubi mowa o altdvb.
 

Edytowane przez DDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być tak, że w niektórych aplikacjach jest od razu ustawiony LOF, bo dla LNB kołowych to bardzo charakterystyczne. Myślę, że to jest jakiś trop do zbadania ;)

Z 23,5°E nie wiem, dość długo tam nie zaglądałem, ale parametry jak widzę się nie zmieniły. Możesz próbować strzelić +/- 1 MHz, może jakieś przesunięcie pomoże?

200 zł to jak za kartę USB wcale nie taka zła cena ;) Ogólnie sprzęt w tym segmencie tak się trzyma, niestety. Jest za mała konkurencja.

AntAdjust kojarzę, nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że to jakiś poprzednik innej aplikacji: IQ Monitor, teraz jest chyba wersja 2.4.0.1. Ale u mnie nie najlepiej to działało, interfejs dość złożony, nie korzystam. Natomiast szacunek dla autora :)

DiSEqC w AltDVB teraz nie mogę sprawdzić, ale dziwne o tyle, że nikt tego nie zgłaszał, a paru DX-erów jedzie na rozbudowanych zestawach DiSEqC, spróbuję na to zerknąć przy okazji na dniach i dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę sobie uaktualnić plik mis.ini, który jeżeli nic się nie zmieniło jest niezbędny do odbioru MIS w tej aplikacji i powinno się go umieścić w głównym katalogu aplikacji zgodnie z opisem tutaj:

Jednak składnia wpisu nie jest dla mnie zrozumiała, bo czy to na stronie flysat.com czy tutaj https://en.satexpat.com/mis/  są przy niektórych transponderach podawane wartości i PLS Root i PLS Gold np. dla 33E 12646H mamy PLS Root: 218997 i PLS Gold:210115.

Jak powinien wyglądać taki wpis, trzeba podać i wartość kodu dla Gold i Root, to raczej niemożliwe? Albo jedno albo drugie.

 

I jak powinny być wpisane te wartości dla SmartDVB w plikach?

Jest w GUI wybór strumienia od 1 do 255 wydaje sie to jasne (ale poza tym co jest na 30W gdzie nie wiem  jak z tabeli w Internecie odczytać numer strumienia).

Nie możemy wybrać jednocześnie w GUI Type: Root i Gold więc sprawdzamy wartość dla jednego trybu a następnie wartość dla drugiego trybu PLS?

Ewentualnie może ktoś się podzieli aktualnym plikiem mis.ini to proszę.

 

Druga sprawa to którego DevBDA i której wersji StremReader.dll najlepiej używać dla karty TBS5520SE i czy trzeba coś zmieniać w plikach konfiguracyjnych względem domyślnych ustawień?

 

I kolejny temat, czy można ktoś umieścić tutaj instrukcję jak odebrać T2-MI na tej karcie w SmartDVB bo to też niejako się łączy z odbiorem MIS.

Nie wiem jak często zagląda tutaj MOD Weteran ale on by to najlepiej wytłumaczył.

Ewentualnie podpowiedzcie czy w drukowanych wydaniach Satkuriera były takie przewodniki lub gdzieś w necie.

Zadaje zapewne pytania o podstawowe sprawy ale dawno nie miałem dostępu do karty z obsługą MIS a chciałem to sobie przypomnieć?

 

 

 

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DDiablo - nie mam tego problemu u siebie. Opisz proszę dokładniej co ustawiasz. Ja próbowałem różne kombinacje ustawień przełączników 1/2 dla Committed i Uncommitted, zawsze się zapisują. Może chodzi o jakaś specyficzną kombinację parametrów, potrzebuję więcej szczegółów, żeby to odtworzyć.

 

@gonzales  - dużo pytań za jednym razem ;)

 

8 godzin temu, gonzales napisał:

Jednak składnia wpisu nie jest dla mnie zrozumiała, bo czy to na stronie flysat.com czy tutaj https://en.satexpat.com/mis/  są przy niektórych transponderach podawane wartości i PLS Root i PLS Gold np. dla 33E 12646H mamy PLS Root: 218997 i PLS Gold:210115.

Jak powinien wyglądać taki wpis, trzeba podać i wartość kodu dla Gold i Root, to raczej niemożliwe? Albo jedno albo drugie.

Jeśli dla transpondera są dwie wartości, jednocześnie Root i Gold, używamy jednej z nich. Generalnie okazało się, że tak naprawdę każda (?) kombinacja Root ma odpowiednik w Gold i chyba nawet crazycat napisał kiedyś program przeliczający jedne wartości na drugie (PLSConv.exe - przeliczanie z Root na Gold trwa długo). Której użyjesz - obojętne. Albo Root, albo Gold.

 

8 godzin temu, gonzales napisał:

I jak powinny być wpisane te wartości dla SmartDVB w plikach?

SmartDVB tego mechanizmu nie używa o ile pamiętam. Tam można wyklikać. W aktualnym AltDVB.... też można wyklikać, ale zależy czego się używa, jaki model karty i jaki moduł. mis.ini jest dla dev_Bda2Driver od crazycat'a. Na dev_BdaDriver można wyklikać w menu, ale tylko jeśli korzysta się z bieżących modeli kart TBS, nie pamiętam co tam masz ;) Np. TBS 5520SE z dev_BdaDriver https://www.altx.ro/download/Dev_BdaDriver_v2.3.0.435.zip zadziała i DiSEqC (potwierdzam) i PLS/MIS powinno się dać bez mis.ini w oknie edycji transponderów.

 

8 godzin temu, gonzales napisał:

ale poza tym co jest na 30W gdzie nie wiem  jak z tabeli w Internecie odczytać numer strumienia

Jeśli masz na myśli te paczki RTPA i TCLM, to tam nie ma MIS, choć uczciwie muszę przyznać, że nie pamiętam już co powinno być wpisane w mis.ini, jeśli nie ma nic - 0? Tu byś musiał poeksperymentować.

 

8 godzin temu, gonzales napisał:

Nie możemy wybrać jednocześnie w GUI Type: Root i Gold więc sprawdzamy wartość dla jednego trybu a następnie wartość dla drugiego trybu PLS?

Wybieramy tylko jeden z tych, efekt będzie ten sam, niezależnie co wybierzemy ;)

 

8 godzin temu, gonzales napisał:

Ewentualnie może ktoś się podzieli aktualnym plikiem mis.ini to proszę.

Niestety nie mam :/

 

8 godzin temu, gonzales napisał:

Druga sprawa to którego DevBDA i której wersji StremReader.dll najlepiej używać dla karty TBS5520SE i czy trzeba coś zmieniać w plikach konfiguracyjnych względem domyślnych ustawień?

Nie testowałem tego szerzej, ale myślę, że możesz spokojnie użyć aktualnej stabilnej: http://crazycat69.narod.ru/sattelite/StreamReaderEx/StreamReaderExEx-BDA.rar - nie było tam zmian od marca, w testowej też nie.

Tu też powinno dać się wyklikać PLS i MIS w edycji transponderów.

 

8 godzin temu, gonzales napisał:

I kolejny temat, czy można ktoś umieścić tutaj instrukcję jak odebrać T2-MI na tej karcie w SmartDVB bo to też niejako się łączy z odbiorem MIS.

W bieżącym SmartDVB tak, a w bieżącym AltDVB nie. W SmartDVB dawno temu to badałem i chyba nie trzeba było tam robić jakiejś magii - wskazujesz PLP w edycji transpondera, jeśli wiele PLP to chyba trzeba powielić. Niestety nie mam dostępu do pozycji z PLP, nie mam tego już jak weryfikować. Nie obędzie się bez pewnych eksperymentów ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadając obsługiwaną kartę DVB - do wyszukiwania, przeglądania parametrów technicznych kanałów, do oglądania stacji bezpłatnych i ewentualnie nagrywania. W zależności od posiadanej wiedzy i doświadczenia można nieco więcej (np. odbiór transmisji PLS/MIS, jeśli sprzęt to wspiera i jest sygnał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fotka sprzed niecałych 15 lat, wtedy Viva Polska była jeszcze na 11,604 GHz, pol. H - na transponderze ówczesnego Deutsche Telekom AG (obecnym spadkobiercą jest Media Broadcast/MB Satellite).

Jako że widzę Vivę dwa razy na liście, to być może to było wykonane gdzieś między grudniem 2005, a 11 maja 2006 (Viva migrowała wtedy na 11,075 GHz, pol. V) i w związku z tym nadawano ją dwukrotnie. Znowu patrząc na okno AltDVB - jest już możliwość rozwijania listy ostatnich kanałów, co dodała wersja 2.1, co zawęża okres wykonania fotki między 10 lutym 2006, a 11 maja 2006.

 

163.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jest prawidłowa ilość, ja mam u siebie wszystkich serwisów 1778 i to jest komplet przy poprawnie ustawionych transponderach.

Jeśli go wyszukało, to może sobie go wyciąłeś filtrami?

U góry po lewej w oknie są opcje filtrowania, sortowania i grupowania. W Service Filter najlepiej mieć zaznaczone wszystko, ewentualnie bez Data i Radio, jeśli nie potrzebujemy.

Wyżej pola z typami wideo/audio - wszystko najlepiej odznaczone.

Można sobie też pomóc wypierając w Group by - Frequency i wtedy po transponderze prościej dojść - polski Discovery HD jest na 11,449 H, trzeba uważać, bo włoski z 12,207 H zgłasza się pod tym samym ID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...