Skocz do zawartości
  • 0

Brak jakości - wina kabla?


bzyk
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Z góry przepraszam za brak fachowego nazewnictwa, ale jestem laikiem w owym temacie.

Jakiś czas temu wyjechałem z domu zostawiając wiekowych rodziców z telewizją satelitarną, pewnego dnia sygnał kompletnie zanikł. Podejrzewałem, że antenę mógł przestawić wiatr, ale próby ustawienia anteny kończyły się tym samym - 0 SNR oraz 0 BNR. Pomyślałem, że ktoś z domowników po problemie, może czasowym, może odłączyła się antena od dekodera, grzebał przy instalacji więc postanowiłem się temu przyjrzeć. Na dachu zauważyłem przetarty kabel więc pomyślałem, że to jest przyczyną i kupilem nowy kabel. Na kablu widnieje napis "TC6/CCS/QUDSHILD/305 001M". Chyba trzygodzinna próba ustawienia anteny kończyła się tak samo 70/80% SNR i wciąż 0.0e+0 BER. Nie mam pojęcia czy to wina kabla, źle zmontowanych końcówek czy po prostu nie mogę wstrzelić się w odpowiednie ustawienie. 

Przy wyszukiwaniu programów na takim ustawieniu anteny jedyne co mi znajduje to:

Das Erse

BR Fernsehen Sud

hr-fernsehen

BR Fernsehen Nord

WDR Koln

SWR Fernsehen BW

 

 

Pozdrawiam i bardzo dziękuje za jakiekolwiek wskazówki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W tej chwili tuner wyszukał Ci Astrę 19.2E a w zasadzie Ty antenę ustawiłeś na nią. Stojąc za anteną przekręć ją ok.6 milimetrów w prawo ,powinien pojawić się przynajmniej szczątkowy sygnał. Jak się już wstrzelisz w Hot Birda to delikatnie kręć anteną poziomo do najsilniejszego sygnału. To są milimetrowe sprawy. Kręciłeś tylko anteną w prawo i lewo czy też góra ,dół ? Jaki to tuner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli dekoder wyszukuje Das Erste i inne ,to są to niemieckie kanały na Astrze. Rozregulowałeś antenę,teraz powoli musisz ją ustawić. Być może przetarty kabel spowodował zwarcie i dla tego znikł sygnał.Tak jak pisałem najpierw ustaw ją w poziomie ,milimetr po milimetrze a potem w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, wuzel napisał:

Stojąc za anteną przekręć ją ok.6 milimetrów w prawo

Raczej 6°. O odległościach trudno mówić, bo zależą one od długości wysięgnika LNB i średnicy rury uchwytu/masztu, na którym wisi antena. Typowa rura ma 38 mm, co znaczy że obrót zamontowanej na niej anteny o 1 mm odpowiada mniej więcej 3°. Równocześnie konwerter może przesunąć się o kilka cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...