Jump to content

Recommended Posts

Witam

 

Tematu o w/w programie forumowa szukajka nie znalazła, więc topic założyłem  ;-) 
Ciekawostka: mniej więcej w połowie grudnia 2019, całkiem przypadkiem przeglądając EPG natrafiłem na cztery nowe odcinki sezonu 4, emitowane na Planete+ w nocy (ok. 1:00-2:00). Na szczęście mam na czym nagrywać... Ślad, że emisja faktycznie miała miejsce można znaleźć np. tutaj:

https://www.telemagazyn.pl/serial/polska-z-gory-1925239/odcinki/

Co ciekawe w dniu dzisiejszym  oficjalna strona w sprawie sezonu 4 milczy. Odcinki kończą się na sezonie 3:

https://www.planeteplus.pl/polska-z-gory

W Wikipedii również:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_z_góry

 

Czy coś wiadomo więcej  o sezonie 4 - ile będzie odcinków, kiedy będą  "oficjalnie" emitowane, itp.? Bo ta wyżej wspomniana nocna emisja wyglądała mi na jakąś "nieoficjalną", próbną, przedpremierową(?)... No chyba, że coś przegapiłem... 

 

Pozdrawiam.

Edited by Stanley99
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Posted (edited)

Witam

Czy mistrzostwo świata tego nie wiem, ale uważam nie ustępuje innym produkcjom zagranicznym tego typu, np. "Świat z góry", "Europa z góry", itp., które zapewne były pierwowzorem. Na pewno przyjemnie się ogląda :-) Co do lektora: jak  mawiają rzecz gustu. Słyszę jego głos w wielu programach, gość nazywa się Maciej Orłowski, dla mnie lektor jak lektor. A co do jego dygresji: o ile mi wiadomo mówiąc kolowialnie lektor po prostu czyta to co ma napisane, więc jeśli ktoś czuje się zniesmaczony ewentualne pretensje raczej nie do niego ;-)  

 

Natomiast wracając do mojego pierwszego postu: mimo upływu już prawie 4 miesięcy, nadal nie znalazłem żadnej informacji o czwartej serii, ani nie widziałem nowego odcinka, ani nawet powtórek tych czerech, o których wspomniałem. Troszkę tajemnicza sprawa ;-) Inna rzecz, że nie śledzę non stop Planete+, a  gdyby nie powiadomienie z forum, dawno bym zapomniał o temacie ;-)  

Edited by Stanley99
Link to post
Share on other sites

Oglądałem kilka odcinków i jakoś nie zauważyłem, żeby mówił coś niestosownego.Możesz podać jakiś przykład @[email protected] ?

Program bardzo fajny, mam nadzieję, że będą kolejne sezony, bo brakuje kilku ciekawych regionów jeszcze.

Edited by Tomo21
Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja oglądałem niemal wszystkie odcinki i też nigdy nie usłyszałem nic niestosownego. Za atut programu uważam, że pokazuje  mniej znane zakątki Polski, a te znane rzekłbym bardziej "od kuchni". Przykładowo w 1 odcinku 1 serii o Warszawie nie polecieli dronami (czy śmigłowcem - nie wiem z czego konkretnie były robione  zdjęcia, może z tego i z tego) nad Zamek Królewski, Starówkę, syrenkę, Pałac Kultury, itd., tylko nad mniej "medialne" dzielnice. Dobór materiałów, treści komentarza tudzież dygresji zawsze może być dyskusyjny. Niemniej docenić trzeba także, że serial, któremu nie można odmówić walorów edukacyjnych, tudzież górnolotnie "misyjnych", jest tworzony w telewizji niepublicznej. 

Odnośnie braku kilku bardziej ciekawych regionów, podaję tytuły tych "tajemniczych" 4 odcinków 4 serii (wciąż mam na dysku).  @Tomo21, może akurat to co Cię interesuje ;-) Notabene nadal nie ma ich wymienionych w linkach, które podałem w 1 poście, czyli na stronach Planete+ i w Wikipedii:

1. Beskid Sądecki

2. Puszcza Kampinoska

3. Wielkopolska Południowo-Zachodnia

4. Kraina wygasłych wulkanów
 

 

Edited by Stanley99
Link to post
Share on other sites

No Beskid Sądecki zdecydowanie tak. Kampinos też brzmi fajnie.

Brakuje mi też np. Mazur, są te zachodnie, ale przydałby się odcinek z tymi bardziej popularnymi: Giżycko, Mikołajki, Kętrzyn, Pisz.

Edited by Tomo21
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

News może trochę spóźniony, ale od 1 czerwca sezon 4 oficjalnie na Planete+. Nowe odcinki w poniedziałki  o 18:30. Kilka powtórek w tygodniu, więc jeśli przegapi się premierę i/lub zawiedzie PVR, mimo to jest szansa obejrzeć ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...