Skocz do zawartości

Polska z góry


Stanley99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tematu o w/w programie forumowa szukajka nie znalazła, więc topic założyłem  ;-) 
Ciekawostka: mniej więcej w połowie grudnia 2019, całkiem przypadkiem przeglądając EPG natrafiłem na cztery nowe odcinki sezonu 4, emitowane na Planete+ w nocy (ok. 1:00-2:00). Na szczęście mam na czym nagrywać... Ślad, że emisja faktycznie miała miejsce można znaleźć np. tutaj:

https://www.telemagazyn.pl/serial/polska-z-gory-1925239/odcinki/

Co ciekawe w dniu dzisiejszym  oficjalna strona w sprawie sezonu 4 milczy. Odcinki kończą się na sezonie 3:

https://www.planeteplus.pl/polska-z-gory

W Wikipedii również:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_z_góry

 

Czy coś wiadomo więcej  o sezonie 4 - ile będzie odcinków, kiedy będą  "oficjalnie" emitowane, itp.? Bo ta wyżej wspomniana nocna emisja wyglądała mi na jakąś "nieoficjalną", próbną, przedpremierową(?)... No chyba, że coś przegapiłem... 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Czy mistrzostwo świata tego nie wiem, ale uważam nie ustępuje innym produkcjom zagranicznym tego typu, np. "Świat z góry", "Europa z góry", itp., które zapewne były pierwowzorem. Na pewno przyjemnie się ogląda :-) Co do lektora: jak  mawiają rzecz gustu. Słyszę jego głos w wielu programach, gość nazywa się Maciej Orłowski, dla mnie lektor jak lektor. A co do jego dygresji: o ile mi wiadomo mówiąc kolowialnie lektor po prostu czyta to co ma napisane, więc jeśli ktoś czuje się zniesmaczony ewentualne pretensje raczej nie do niego ;-)  

 

Natomiast wracając do mojego pierwszego postu: mimo upływu już prawie 4 miesięcy, nadal nie znalazłem żadnej informacji o czwartej serii, ani nie widziałem nowego odcinka, ani nawet powtórek tych czerech, o których wspomniałem. Troszkę tajemnicza sprawa ;-) Inna rzecz, że nie śledzę non stop Planete+, a  gdyby nie powiadomienie z forum, dawno bym zapomniał o temacie ;-)  

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka odcinków i jakoś nie zauważyłem, żeby mówił coś niestosownego.Możesz podać jakiś przykład @haniawdo@gmail.com ?

Program bardzo fajny, mam nadzieję, że będą kolejne sezony, bo brakuje kilku ciekawych regionów jeszcze.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem niemal wszystkie odcinki i też nigdy nie usłyszałem nic niestosownego. Za atut programu uważam, że pokazuje  mniej znane zakątki Polski, a te znane rzekłbym bardziej "od kuchni". Przykładowo w 1 odcinku 1 serii o Warszawie nie polecieli dronami (czy śmigłowcem - nie wiem z czego konkretnie były robione  zdjęcia, może z tego i z tego) nad Zamek Królewski, Starówkę, syrenkę, Pałac Kultury, itd., tylko nad mniej "medialne" dzielnice. Dobór materiałów, treści komentarza tudzież dygresji zawsze może być dyskusyjny. Niemniej docenić trzeba także, że serial, któremu nie można odmówić walorów edukacyjnych, tudzież górnolotnie "misyjnych", jest tworzony w telewizji niepublicznej. 

Odnośnie braku kilku bardziej ciekawych regionów, podaję tytuły tych "tajemniczych" 4 odcinków 4 serii (wciąż mam na dysku).  @Tomo21, może akurat to co Cię interesuje ;-) Notabene nadal nie ma ich wymienionych w linkach, które podałem w 1 poście, czyli na stronach Planete+ i w Wikipedii:

1. Beskid Sądecki

2. Puszcza Kampinoska

3. Wielkopolska Południowo-Zachodnia

4. Kraina wygasłych wulkanów
 

 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry, zadawałem to pytanie na forum ogólnym Canal+, ale może ktoś będzie wiedział (jeżeli trolluję, to powiedźcie)

 

Otóż, może ktoś z Was wie, lub ma w starych programach, ale czy serial "Polska z góry" leciał na C+Family i C+1 w roku 2020? Ewentualnie, to też byłoby cenne również w roku 2019. Jeżeli ktoś mnie oświecił z obu tych dat, byłbym wniebowzięty.

 

Wiem że leciał na Planete+, zwykłym, Premium czy Dokumencie, ale zależy mi na tych konkretnie dwóch, najlepiej ze źródeł / zestawieniem / screenem itd.

 

Nigdzie nie mogę odnaleźć starych programów telewizyjnych, które by to jakoś rozstrzygnęły. Albo coś źle robię.

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za wysłuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Mour Rzadko korzystam z programów tv on-line, ale widzę, że taki https://www.telemagazyn.pl/ ma całkiem chyba niezłe archiwum. 

Np. C+ Family: https://www.telemagazyn.pl/canal_family/archiwum/
Niestety  jak widać można przeglądać tylko program z danego dnia, wchodząc w konkretną datę wybraną z "kalendarza". Nie można przeszukiwać bazy archiwum podając konkretny tytuł programu. Przynajmniej ja nie potrafię, nie znalazłem stosownej opcji. 

Niemniej korzystając z daty wybranej w "kalendarzu", można rozpocząć  od np. 01.01.2020: 
https://www.telemagazyn.pl/canal_family/?dzien=2020-01-01

i następnie manualnie przeglądać program po kolei dzień po dniu. Przy dacie są strzałki do nawigacji dzień w przód > lub wstecz <, więc żeby przeskoczyć do następnego dnia wystarczy 1 kliknięcie. Dodatkowo można skorzystać z wyszukiwania tekstu na stronie. Czyli CTRL-F i wpisujemy Polska z góry a następnie Enter. Tekst jest pamiętany mimo nawigacji między kolejnymi dniami, więc nie trzeba już za każdym razem wklepywać, wystarczy tylko CTRL-F -> Enter. Zrobiłem eksperyment: przeszukanie w ten sposób 1 miesiąca zajęło na mi na kompie raptem kilka minut. Przeglądarka Chrome. 
Zatem jeżeli jesteś bardzo zdeterminowany... ;-) 

 

P.S. Być może można by było wyrzeźbić jakiś skrypt automatyzujący. Jednak pytanie, czy do takiej jednorazowej, unikatowej akcji jest sens. A być może jest jakieś inne lepsze archiwum, zwracające w prosty sposób pożądany wynik zapytania.

 

P.S. #2 - jeśli to nie tajemnica - po co Ci to?

 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie, nie jest tajemnicą - do ZAiKS-u. Miałem wątpliwości co do rozliczenia (rozliczenia dokonuje się za miniony rok). Przepraszam, że tak późno odpisuję.

 

Rewelacyjna, pogłębiona odpowiedź. Bardzo dziękuję za włożony czas. ps. W ramach rewanżu, mogę odpowiedzieć na jakieś pytania do serii, jeżeli ktoś ciekawy.

 

Pozdrawiam!

 

 

Edytowane przez Mour
post scriptum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...