Jump to content
Frontowiec

Świąteczne tradycje w zagranicznej telewizji

Recommended Posts

Nie tylko w polskiej, ale również w zagranicznej telewizji stosowane są tzw. świąteczne tradycje typu ''Kevin sam w domu'', koncert kolęd, pasterka z Watykanu, Urbi et Orbi czy koncert noworoczny z Wiednia.

 

W niemieckiej telewizji, dokładniej w Das Erste i Ośrodkach Regionalnych ARD, coroczną świąteczną tradycją w Boże Narodzenie są filmy fabularne ''Trzy orzeszki dla Kopciuszka'' (''Drei Haselnüsse für Aschenbrödel'') z 1973 i ''Mały Lord'' (''Der Kleine Lord'') z 1980 oraz świąteczne wydanie programu satyrycznego ''Loriot - Weihnachten bei Hoppenstedts'' z 1997 (w rzeczywistości jest to montażowka świątecznych odcinków ''Loriota'' z lat 70-tych). Natomiast w Sylwestra emitowany jest co roku 20-minutowy, angielski skecz ''Dinner for One'' z 1963, bez którego Niemcy nie wyobrażają sobie powitania nowego roku.

 

W USA świąteczną tradycją jest coroczna emisja filmu fabularnego ''To wspaniałe życie'' (''It's a Wonderful Life'') z 1946, w Wielkiej Brytanii świąteczne orędzie królowej Elżbiety II w pierwszy dzień świąt o 15:00 czasu brytyjskiego, w Danii i Szwecji filmy Walta Disneya z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem, w rosyjskiej telewizji sylwestrowa emisja radzieckiej komedii ''Ironia losu'' (''Ironya Sudby'') z 1976 z polską aktorką Barbarą Brylską w roli głównej oraz orędzie noworoczne Władimira Putina na wszystkich kanałach, zaś w czeskiej telewizji publicznej CT1 nie jest emitowane główne wydanie ''Udalosti'' w Wigilie i Sylwestra.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...