Skocz do zawartości
  • 0

Rozdzielenie sygnału na dwa odbiorniki satelitarne


marcel_82
 Udostępnij

Pytanie

Cześć

 

Być może zły dział, więc wybaczcie.

Obecnie mam 3x LNB i jeden kabel z dachu do HD6000, odbieram ros. i ukr. programy. Ukr. mają być zakodowane od stycznia.

Planuję kupić dekoder od firmy Viasat, która jest operatorem jak CP. Jak się łączy dwa dekodery? Normalnie wystarczy taki rozdzielacz i wszystko?

c224de9b7171f296e840c5aaf044efb5.jpg

 

Czy to się łączy kablem LAN? 

W mieszkaniu jest jeden TV.

Pozdrawiam

Edytowane przez Barti
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję za odpowiedź.

 

1. A taki zwykły dwójnik nie wystarczy? Mam tylko jeden telewizor, on nie "zakuma" skąd ma sygnał w danej chwili gdy np. jeden dekoder wyłączę pilotem?

Ewentualnie jaka alternatywa do podchodzenia i pstrykania guzikiem? :)

Na dachu mam jakiś DiSEqC i przecież nie przełączam niczego w mieszkaniu. Mam dekoder CP, w którym wklepałem 3 satelity dawno temu i to działa.

 

2. Sprawdziłem i mój TV Sony KDL-40ex655 ma wejście PCMCIA. A dokładniej mama sprawdziła, bo wyjechałem akurat. W instrukcji nie znalazłem czy to slot CI czy CI+. Wyczytałem, że w slocie CI+ pójdą obydwa rodzaje, ale na odwrót już nie.

Kartka znamionowa TV pokazuje rok 2012, jak to sprawdzić, żeby nie kupić na Ukrainie karty i nie kląć w niebiosa?

 

3. Jeśli zdecyduję się na moduł, to rozumiem, że "rozdzielenie kabla"  z dachu tak samo jak ustalimy w pkt. nr 1? ;)  Po prostu wtedy kabelek do TV podłącza się, tak?

Tak sugeruje obrazek z instrukcji, niestety nie widzę teraz tego TV.

p6u1KCE.png

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozdziela się sygnału SAT zwykłym rozgałęźnikiem. Gdybyś go zastosował, musiałbyś wyłączać jeden tuner przed włączaniem drugiego. I to najlepiej z prądu, bo nawet na czuwaniu tunery potrafią pobierać np EPG z satelity. Przypadkowe włączenie obu tunerów mogłoby spowodować jakieś uszkodzenia w instalacji lub odbiornikach (tam idzie napięcie kablem do konwertera). Mechaniczny przełącznik załatwia sprawę - nie puści napięcia z obu odbiorników jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odp.

 

Cytat

Przypadkowe włączenie obu tunerów mogłoby spowodować jakieś uszkodzenia w instalacji lub odbiornikach 

A z własnego doświadczenia - to się dzieje w 1 na 10 przypadków czy raczej 1 na 10000 i po prostu radzisz, żeby nie było nawet takiego prawdopodobieństwa. W każdej dziedzinie są takie niuanse, żeby robić zgodnie z "regułami sztuki". To taka sytuacja jak mniemam? 

 

Wesołych Świąt :)

Pozdrawiam

 

Widzę, że nie zmieniasz opinii od 2015 r. ;)  Serio nie ma jakichś zabezpieczeń, żeby odłączało samo napięcie siedząc na kanapie? haha :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko o jakieś doświadczenie w tej kwestii, bo mało kto rozdziela w taki sposób sygnał z jednego kabla. Przy standardowych konwerterach zasada jest taka, że 1 wejście = 1 kabel (od konwertera lub diseqc). Co innego przy konwerterach Unicable - tam możesz śmiało zastosować taki zwykły rozdzielacz i z jednego kabla podłączyć kilka odbiorników. Ale Unicable nie zastosujesz z kolei przy diseqc. 

 

Są jeszcze takie dekodery z przelotką SAT (wyjście SAT do kolejnego odbiornika). Nie wiem jak to dokładnie działa, ale możliwe, że załatwia sprawę "pstryczka".

 

Zawsze możesz być królikiem doświadczalnym i przetestować swoje rozwiązanie, oczywiście na własną odpowiedzialność :) Może akurat nie będziesz miał problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Były kiedyś takie przełączniki sterowane z 8 lub 9 nóżki eurozłącza,tylko to się stosowało do przełączania dwóch satelit ,najczęściej Hot Bird i Astra. Sterowało się pilotem ale właśnie nie wiem czy by zadziałało w odwrotną stronę no i sterowało się napięciem. Także gdybyś chciał to testować to robisz to na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam duża antene obrotową i 2 tunery: Cryptobox 752 Combo i Octagon Optima SX88+. Oba tunery nie są ustawione na tryb ECO, więc w trakcie czuwania wysyłają sygnały zasilające do konwertera. Wobec tego połączenie przez przelotkę w Cryptoboxie nie wchodziło w grę. Zastosowałem stary przełącznik ręczny konwerterów i działa bezproblemow. Mam identyczny jak na zdjęciu. Kupiłem go chyba w 2004 roku?

r85200.jpg

 

Edytowane przez Mrozuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.12.2019 o 20:07, maniek357 napisał:

Jak masz 1 kabel z dachu, to możesz zastosować taki ręczny przełącznik:

https://hollex.pl/przelacznik-reczny-signal-p-660.html

Sygnał będzie albo na jednym albo na drugim dekoderze. 

 

Dekoder kupiony.

Chcę zamówić pstryczek + od razu dwa kable, więc ostatnie pytanie: czy takie będą dobre? 

https://hollex.pl/kabel-przelotka-f-f-0-5m-p-42.html

Na zdjęciu nie widać drugiej końcówki po lewej.

Na 99% to są dwie męskie końcówki i na 99% właśnie takie potrzebuję.

Proszę o potwierdzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.01.2020 o 11:05, marcel_82 napisał:

 

Dekoder kupiony.

Chcę zamówić pstryczek + od razu dwa kable, więc ostatnie pytanie: czy takie będą dobre? 

https://hollex.pl/kabel-przelotka-f-f-0-5m-p-42.html

Na zdjęciu nie widać drugiej końcówki po lewej.

Na 99% to są dwie męskie końcówki i na 99% właśnie takie potrzebuję.

Proszę o potwierdzenie.

 

działa Tobie ten "pstryczek"?

Te pstryczki działają tylko na częstotliwości 5-1000MHz, nie jest to za mało na satelitę?

https://allegro.pl/oferta/przelacznik-tv-kablowa-dvb-t-9396966396?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Inne&gclid=CjwKCAiA_eb-BRB2EiwAGBnXXs2MApfmvbo0GhxSQcgI0gV6UKOuVWvhzbbrPLHxRMrrN5IKLJ7YaBoCgVEQAvD_BwE

 

Przełącznik tv kablowa/DVB-T

 

Ja znalazłem jeszcze takie cudo, które samo przełącza na włączony dekoder. Nie wiem czy kupić pstryczek, czy ten rozdzielacz?

https://www.reichelt.com/pl/pl/przelacznik-priorytetowy-telewizji-satelitarnej-goobay-51445-p214237.html?PROVID=2813&gclid=CjwKCAiA_eb-BRB2EiwAGBnXXgzyYc6-lJ2uvCbzpdawcPFvCZPOZOoEP1RCB5zH6x96UjSg-GKg0hoCrlAQAvD_BwE

Przelacznik-priorytetowy-telewizji-satelitarnej_%5B3482017%5D_1200.jpg

Edytowane przez grzyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Posiadam konwerter z jednym kablem oraz moduł CAM telewizji Canal+.

Czy stosując ten przełącznik https://hollex.pl/przelacznik-reczny-signal-p-660.html można rozdzielić sygnał do dwóch telewizorów (coś podobnego do multiroom)?

Ewentualnie jak można to zrobić?

Czy zmieniając konwerter na dual (ten z dwoma kablami), można podłączyć i oglądać Canal+ na dwóch telewizorach niezależnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacznę może od początku i opiszę całą sytuację.

Posiadam na balkonie antenę satelitarną od Canal+ z konwerterem, który ma dwa wyjścia, ale tylko jedno jest podłączone (jeden kabel antenowy). Nie wie dokładnie jaki to jest konwerter (dual, twin - nie znam się na tym). W telewizorze mam moduł Cam a w nim kartę abonencką od Canal+.

Teraz chciałbym korzystać z Canal+ w drugim pokoju na drugim telewizorze. Wiem, że potrzebuje drugi kabel antenowy i drugi moduł Cam z kartą.

 

1. Czy z tego jednego kabla antenowego, który mam, da się podzielić sygnał przez rozgałęźnik tak żeby były dwa kable antenowe do dwóch telewizorów (tak mam rozdzieloną kablówkę z administracji i to działa)?

2. Czy podpinając drugi kabel antenowy do konwertera i mając już dwa kable, jeden do jednego telewizora, drugi do drugiego telewizora (zakładając, że będę miał drugi moduł Cam od Canal+) będzie to działać?

3. Znalazłem coś na necie o splitterach Wi-Fi, ale nie wie do końca jak to działa. A z tego co wiem to karty abonenckie od Canal+ są parowane, więc chyba to nie zadziała?

 

Dodam, że chciałbym uniknąć korzystania z dekoderów od Canal+.  Chciałbym pozostać przy modułach Cam, o ile będzie taka możliwość.

Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania. Ewentualnie jakieś sugestie jak można to rozdzielić, bez podpisywania umowy z Canal+ na multiroom.

 

Dziękuje

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko 2 osobne moduły są rozwiązaniem  albo multiroom w ofercie z dekoderami. 

Ewentualnie karta i sharing po domu na dowolną liczbę tunerów. 

 

Na jednym kablu można kilka tunerów podłączyć jak jest konwerter i obsługa Unicable. 

Na klasycznej instalacji zawsze jeden kabel na  jeden tuner ( głowicę ) , opcjonalni można zastosować multiband konwerter to na jednym kablu podłączy bez problemu  dwa tunery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...