Skocz do zawartości

Instalacja Windowsa Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiada ktoś może dużą wiedzę i wie jak pokonać problem podczas instalacji Windowsa z poziomu bootowalnego USB.

Otóź, wymieniałem zasilacz, który padł w PC, po podłączeniu Windows z dysku nie chce się uruchomić (zawiesza się na animacji kropek) lub wyrzuca BSoD. Myślę sobie okej, nie pierwszy nie ostatni raz...Próbuję odpalić instalator z bootowalnego Pendrive'a i podobny problem,  albo zawiesza się na logo Windowsa, albo resetuje się w zapętleniu, albo wyrzuca błąd "system Windows nie morze sprawdzić licencji, czy coś w tym stylu ) (błąd, gdy BIOS ma złą datę i godzinę) 

Sprawdzałem wszystkie opcje możliwe w BIOSIE, odpalałem bootowalnego Pendrivea z dyskiem lub bez dysku. Zawsze ten sam efekt. Instalator nie jest uszkodzony, ponieważ każdy z 3 uruchamia się na otwartym Windowsie (najnowszy Wind 10, Win 10 TP i Win 8 Pro), na innych laptopach startuje instalator z poziomu bootowania, tutaj, także wykrywa go poprawnie, ale potem zawiesza się Jakieś pomysły forumowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na jakiś problem sprzętowy. Przy awarii zasilacza mogło się coś jeszcze uszkodzić (RAM, płyta główna, a może dysk ?). Są takie bootowalne wersje Windowsa (nie pamiętam nazwy) z zainstalowanymi programami do diagnostyki, może tego spróbuj, aby zdiagnozować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hirens, Hirens PE, Medicat to kilka przykładów z paczek diagnostycznych.

 

1. reset BIOS do ustawiań domyślnych, poprawne ustawienie go, szczególnie urządzeń bootowalnych i dysków

2. uruchomienie instalacji 32-bit jak i 64 bit

3. Wzrokowa ocena płyty głównej i podzespołów, czy nie ma widocznej "spalenizny" wylanych kondensatorów

4. odłączenie wszystkich zbędnych peryferii (kamerki, drukarki, kontrolery) i uruchamianie

 - teraz wyższy poziom

5. odłączanie podstawowych komponentów (CPU, RAM), obserwacja i wyciąganie wniosków

6. dokładne pomiary i testy poszczególnych podzespołów, ze szczególnym uwzględnieniem płyty głównej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...