Skocz do zawartości

Shoutbox - czy jest sens go prowadzić?


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mniej więcej po uruchomieniu shoutboxa przez Media2 zauważyłem że ten tutejszy ma się coraz gorzej. Teraz doszło już do tego że jedynymi którymi tam piszą są @Jax i @maciejolek a zwroty tam pojawiające się to najczęściej powitania czy pożegnania. Czy jest zatem sens utrzymywania shoutboxa a jeżeli tak to co trzeba zrobić by dodać mu aktywności takiej jaką ma ten u konkurencji? Zapraszam was do debaty na ten temat.

 

PS: Czy ktoś może ogarnąć kolor czcionki pisanego tekstu na shoutboxie ? Tego czarnego jaki jest w ciemnej skórce w ogóle nie widać :(

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymywać można, bo nikomu, z tego co wiem, on nie przeszkadza. Ale chęć do rozmowy musi się pojawić naturalnie, ludzie muszą mieć czas. Sam widzę po sobie, że teraz mam nieco mniej czasu, żeby coś tam napisać, ale jak teraz będzie wolne, to możliwe, że to się zmieni. W tym przypadku to ja bym tego nie wiązał z media2, bo nie wszyscy mający konto u nas posiadają je także tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem shoutbox forum umarł właśnie z powodu braku czasu. Fakt, ja też bardzo rzadko zaglądam obecnie na shoutboxa, choć teraz takim shoutboxem jest obecnie Discord z którego najchętniej korzytam.

 

Kto wie, może namiastka shoutboxa w ramach forum pojawi się kiedyś na Discordzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 11:21, Kirk napisał:

Utrzymywać można, bo nikomu, z tego co wiem, on nie przeszkadza. Ale chęć do rozmowy musi się pojawić naturalnie, ludzie muszą mieć czas. Sam widzę po sobie, że teraz mam nieco mniej czasu, żeby coś tam napisać, ale jak teraz będzie wolne, to możliwe, że to się zmieni. W tym przypadku to ja bym tego nie wiązał z media2, bo nie wszyscy mający konto u nas posiadają je także tam.

Czy ja wiem? W moim odczuciu równo z tym jak tam shoutbox ruszył ten u nas zaczął obumierać. Przydałoby się jakoś zachęcić ludzi do pisania nie tylko w wątkach ale i shoutboxie. 

 

 @Frontowiec To byłby fajny pomysł tylko jakby to wyglądało to w praktyce? Pytam się gdyż też mam tam konto i jestem ciekaw twojego pomysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland

Oczywiście, zachęcać ludzi do pisania na Shoutboksie można, ale należy przy tym pamiętać, że Shoutbox nie służy poruszaniu różnorakich spraw, o których mowa jest w odpowiednich działach i wątkach na forum. Nie może wręcz zastępować albo "wyręczać" samego forum. Shoutbox służy bardziej do "luźnej" dyskusji, takiej "o wszystkim i o niczym" i w dodatku niejako "na żywo", niczym czat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale z drugiej strony u konkurencji niejako "na żywo" komentowane są dane wydarzenia medialne i nie tylko a poza tym debata toczy się tam też na różne tematy. Oczywiście na tym działy i wątki nie cierpią ale dostaje spore uzupełnienie. Może zatem państwo jako załoga forum powinni wziąć sprawę na ruszt i coś zmienić, zwłaszcza że mamy tu na forum szerszy wachlarz możliwości niż konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, szczerze mówiąc, co zmienić? Mechanizm shoutboxa jest dobry moim zdaniem, on się nadaje na takie szybkie komentowanie choćby wydarzeń sportowych (pamiętam że Mundiale czy Euro piłkarskie obszernie było relacjonowane na shoutboxie, natomiast na forum były już posty bardziej analizujące). Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to coś, co widziałem na innym, nieistniejącym już forum, czyli ograniczenie ilości wpisów pod rząd jednego użytkownika do 5, ale tego bym nie wprowadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozluźnił trochę formułę shoutboxa tak by można było tak jak na drugim forum debatować o różnych sprawach a także zachęcić forumowiczów do pisania na forum na przykład poprzez jakiś konkurs gdzie można by wygrać rangę. W ostateczności potestowałbym z shoutboxem na górze strony głównej forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, @Poland, żadnych rang specjalnych na niniejszym forum tylko za sam fakt (intensywnego z założenia) pisania postów. Ani żadnych nagród. W mojej ocenie jest to zwyczajna dziecinada.

Każdy Użytkownik tego forum i tak posiada niejako podrzędną rangę, która zmienia się w zależności od ilości napisanych postów posiadanych na koncie na forum. Ty, @Poland, masz akurat w tej chwili rangę "Ekspert" i 8160 napisanych postów na forum.

 

Jak słusznie wyżej zauważył @Kirk, nagradzanie za samo pisanie na forum mogłoby potencjalnie doprowadzić do tego, że Użytkownicy zaczęli by "klepać" posty byle gdzie i o byle czym, aby tylko coś napisać, bo "a nuż dostanę jakąś fajną rangę". Nie! Nie tędy droga, kolego @Poland. Efekt mógłby być jedynie taki, że forum mogłoby się tylko jeszcze bardziej zaśmiecać i nam, Moderatorom, przysporzyłoby to tylko dodatkowego roboty.

 

Forum ma służyć dyskusji odbywającej się z sensem i zgodnie z tematyką danego wątku. Swój post należy na forum zamieszczać wtedy, gdy wnosi on coś nowego do dyskusji. Od takich luźniejszych dyskusji "o byle czym" jest właśnie Shoutbox. I zdaje się, że to właśnie temat Shoutboksa został w niniejszym wątku poruszony, a tymczasem dyskusja zeszła w kierunku nagradzania za pisanie na forum... :roll:

 

Tak więc, ja z mojej strony jestem absolutnie przeciwny takiemu pomysłowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tak @Poland narzekał na Shoutboxa, tymczasem na Shoutboxie tyczą się ciekawe "pogadanki" na różne tematy, ja sam często jestem aktywny na Shoutboxie. Według mnie prowadzenie Shoutboxa jest sensowne

Edytowane przez Darek z Ozimka
Dopełnienie posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...