Skocz do zawartości

TV 40-43 cale 4k/UHD


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, bartek2lp2 napisał:

Model Telewizora Samsung Crystal UHD 7 Series 43 cale

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak mogę w tym telewizorze uruchowmić HBBTV?

Musisz założyć konto w sklepie (można to zrobić na telewizorze) i pobrać aplikację HbbTV. Ale uwaga w Samsungach jest wersja 1.0 HbbTV, zatem część serwisów nie będzie działać poprawnie, gdyż działają w oparciu o 1.5, a docelowo w Polsce po zmianie standardu nadawania ma być 2.0.1

 

Osobiście wybierałbym telewizory z Android. Jest większa nadzieja na to że aplikacje takie jak Netflix, HBO Go, Youtube, czy inne będą działać dłużej niż 4 lata. Z telewizorami smart jest ten problem, że wraz z końcem wsparcia, zaczynają być problemy z aktualizacją apek. A po jakimś czasie producent wręcz je wyłącza, bo nowe nie chcą działać :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

Musisz założyć konto w sklepie (można to zrobić na telewizorze) i pobrać aplikację HbbTV. Ale uwaga w Samsungach jest wersja 1.0 HbbTV, zatem część serwisów nie będzie działać poprawnie.

 

Osobiście wybierałbym telewizory z Android. Jest większa nadzieja na to że aplikacje takie jak Netflix, HBO Go, Youtube, czy inne będą działać dłużej niż 4 lata. Z telewizorami smart jest ten problem, że wraz z końcem wsparcia, zaczynają być problemy z aktualizacją apek. A po jakimś czasie producent wręcz je wyłącza, bo nowe nie chcą działać :)

Już kupiłem Smart TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, apki będą działać, możesz mieć problem z serwisami HbbTV, bo także w nowych modelach Samsung stosuje wersję 1.0 na Polskę.

Przekonasz się sam po kilku latach jak będzie z apkami na smart. Miałem jednego smarta na którym był netflix, YT i po kilku latach nic nie działa, a producent YT wręcz usunął z listy smart :)

Tak że ja już smarta nie wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu: Mieszkam z rodzicami, i oni kupowali Samsunga Smart TV w 2014 roku, specjalnie pod NTC, gdy dopiero wchodziła w fazę rozwoju, mają ten telewizor do tej pory i np YT działa bez zarzutu, inne aplikacje nie wiem, bo jeżeli korzystają z jakichś aplikacji to tylko YT. A jeżeli chodzi o Hbb tv to kiedyś próbowałem u nich instalować ta aplikację, i trzeba było dodatkowo uruchomić w ustawieniach opcję Kanał z danymi, sprawdzałem na moim, nowym telewizorze i tam tej opcji nie ma, więc nie wiem, czy już nie potrzeba tego robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już tak szczegółowo nie pamiętam.

Łatwo się zorientujesz czy Ci HbbTV działa, bo na równych kanałach zajawka do wciśnięcia czerwonego przycisku Ci się pokaże. Jeśli na żadnym się nie pokażę, to trzeba będzie coś włączyć w ustawieniach, albo w samej apce HbbTV.

 

Na pewno w HbbTV nie będzie Ci na tym telewizorze działał streaming Polsat News na kanałach Polsatu. Wymaga wersji minimum 1.5

 

Co do apek zgoda. To wszystko zależy od producenta, czy aktualizuje apki. Na moim Soniaku Smart, w którymś momencie wszystko zaczęło się wieszać po aktualizacjach i w końcu producent zdecydował że wyłącza je i nie udziela dalszego wsparcia.

Cytat

Za przykład posłuży nam redakcyjny, wysłużony już nieco, model TV Samsunga z 2014 roku. W przypadku tej serii HbbTV jest obsługiwane, ale nie jest fabrycznie aktywne. Konieczne jest samodzielne doinstalowanie dodatku HbbTV ze sklepu Samsunga z aplikacjami. Wymagany jest oczywiście dostęp do sieci Internet, ale to nie zaskoczenie, do samego HbbTV też wymagany jest dostęp do sieci, więc operacja ma sens tylko dla sprzętu podłączonego do sieci. Aby dokonać instalacji, należy przejść do Smart Huba i tam do opcji Samsung Apps. W ten sposób trafiamy do sklepu z aplikacjami Samsunga. W środku należy wybrać opcję Kategorie, wejść w Informacje i zobaczymy sporą liczbę ikon aplikacji. HbbTV znajduje się niemal na samym końcu, więc trzeba nieco jej poszukać. Będzie opisana jako „HbbTV” od twórcy „Samsung Electronics” z mailem kontaktowym „hbbtv.enable@samsung.com”. Gdy wybierzemy ją OK – pojawi się możliwość instalacji, co też czynimy. Aplikacja po chwili uruchomi się informując, że teraz aby aktywować HbbTV, należy przejść do menu System i tam włączyć opcję „Kanał z danymi”. Jak widać, można więc nawet po instalacji globalnie dezaktywować HbbTV. Jeśli opcja „Kanał z danymi” jest aktywna, to serwisy HbbTV są uruchamiane automatycznie – jeśli w ramach usługi podłączona jest analityka, to nasz TV wyśle dane analityczne do nadawcy.

https://digi-tv.pl/news/171386/hbbtv-w-polskim-dvb-t.html?news_page_id=4

Tak było, a jak jest, to już do końca nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem.

Aktualne rozporządzenie dla telewizorów obliguje producentów do stosowania HEVC.

Od września miał wejść w życie fragment rozporządzenia dotyczący obligatoryjnego stosowania HbbTV w wersji 2.0.1 w sprzedawanych odbiornikach, ale nie wiem czy się ten wymóg nie przesunie na na styczeń 2021.

W zakupionych telewizorach to już tylko dobra wola producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę że orientuje się się w małych telewizorach: czy są jeszcze znośne telewizory z matrycami VA w rozmiarze 43 cali? Chodzi o wieczorne rozgrywki, nocne oglądanie YT itp. Niestety Samsung tu8502 niby nie najniższy model a miał białe plamy przebijającego podświetlenia na pasach filmów panoramicznych i to w dwóch egzemplarzach i chyba trafiła mi się matrycą PLS...Katy widzenia nie mają dla mnie znaczenia ale czerń, kontrast i brak srebrzenia i niski input lag tak. 

Myślę jeszcze nad 43ru7102 i 43q60ra ale tu każdy mówi imaczej. 43ru74xx też trafił mi się z wadą i ale to był sklep krzak, końcówka modelu inna niż z elektromarketow i telewizory są już na koncowkach serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak na poparcie moich doświadczeń z wyłączaniem wsparcia dla apek po latach w telewizorach smart

https://satkurier.pl/news/195229/koniec-wsparcia-dla-ipli-na-starszych-modelach-tv-samsung.html

 

Cytat

Od 1 września br. na telewizorach marki Samsung z systemem operacyjnym Orsay (roczniki 2012-2015) nie jest już wspierana Ipla, w związku z tym ograniczony został dostęp do oferty tej aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...