Skocz do zawartości

TV 40-43 cale 4k/UHD


Rekomendowane odpowiedzi

 Po nowym roku planuję zakupić nowy odbiornik, jak zwykle szukam sprzętu miesiąc wcześniej aby mieć możliwość porównania wszelkich opinii, czy okazji , ale że tu jest wielu forumowiczów to wolę na początku was zapytać o możliwy wybór. 

Budżet na zakup max 2.000 złoty, a interesuje mnie  tv jak w temacie od 40 do 43 cali z HDR, wiem że suma jest nie wygórowana lecz zawsze można i w takich cenach kupić coś dobrego.  Dziękuję za wszelką pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG 43UM7450PLA ok. 1500zł. Tunery DVB-T2, S2X, C. HEVC, H.265, sztuczna inteligencja, sterowanie głosem, HbbTV, HDR. ręczny wybór satelity, częstotliwości, transpondera, radzi sobie z odbiorem NASA TV 4K bardzo dobrze. Czeskie MUXy T2 też odbiera doskonale. Poprzednik 55LH6047 też ma takie tunery, lecz chodzi jak traktor i jest FHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oba wymienione przez Ciebie modele tv mają niewiele wspólnego z japońskimi firmami. Produkuje je turecka firma Vestel. Podobnie jak telewizory z nazwą: Blaupunkt, Toshiba, JVC, Telefunken itp. Jakość adekwatna do ceny. Czytaj taka sobie. W tej półce cenowej i wielkośći poszukałbym chińczyka TCL, Thomson. Wszystko zależy jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup telewizora. Na koniec dodam niedawno będąc w Niemczech widziałem ciekawy model telewizorów Xiaomi MI Smart w wiekościach 32 , 43 i 55 cali seria M5-5ASP. Cechowała te modele dobra cena i ciekawy Smart podobny do tego z Mi boxa. Czytałem gdzieś (chyba na WP), że ta marka ma zadebiutować wiosną także w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lewar napisał:

 

Ktoś jest w stanie coś powiedzieć na temat tych modeli? Hitachi 43HAK6150 oraz Sharp 40 BL5EA. Opinie są różne choć więcej tych pozytywnych jeśli chodzi o Sharpa.

 

 

Jeśli nie grasz np na konsoli, to 4K na zaledwie 43-calach jest ci tak potrzebne jak garb na plecach. Po prostu nie zobaczysz różnicy. Zamiast celować w tureckie badziewie, przyceluj w miarę porządne Full HD, np LG 43LM6300 z prawdziwym smartem w postaci Web OS. Natomiast jeśli musisz mieć UHD, by znajomi nie wytykali placami, to za stówkę więcej masz LG 43UM7100. Żadna francja - elegancja, jednak za niewiele ponad 1300 zł całkiem przyzwoity tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, śmiechu warte napisał:

Jeśli nie grasz np na konsoli, to 4K na zaledwie 43-calach jest ci tak potrzebne jak garb na plecach. Po prostu nie zobaczysz różnicy. Zamiast celować w tureckie badziewie, przyceluj w miarę porządne Full HD, np LG 43LM6300 z prawdziwym smartem w postaci Web OS. Natomiast jeśli musisz mieć UHD, by znajomi nie wytykali placami, to za stówkę więcej masz LG 43UM7100. Żadna francja - elegancja, jednak za niewiele ponad 1300 zł całkiem przyzwoity tv.

 

Na konsoli właśnie gram. Sharp by mi pasował też głownie jeśli chodzi o 40 cali. Z większym będzie już problem w miejscu gdzie chce go postawić. Ale wymieniłem takie modele bo oba maja niski imput lag jeśli chodzi o granie z tego co wyczytałem. Te LG które wymieniłeś mam na uwadze jak i Samsunga wymienionego przez kolegę niżej. Chciałem też ewentualnie znaleźć potencjalnych użytkowników obu modeli żeby się wypowiedzieli.

Edytowane przez lewar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alegro w cenie do 1750 (taki sobie wybrałem przedział) zatrzęsienie UHD  40"-50".  Kup jakiegoś Samsunga, Xia czy LG i wypróbuj w praktyce na konsoli te "lagi", bo producenci w większości piszą bajki. A kupując zdalnie masz 14 dni za wysłanie odstąpienia od umowy + drugie 14 dni na faktyczne odesłanie. Czy w praktyce masz 3-4 tygodnie, aby przetestować TV w domu. Kupowanie TV na podstawie opinii innych to jak rosyjska ruletka.

?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest żaden Sharp. Jeśli pamiętasz Sharpa sprzed kilkunastu lat, to owe tv nie mają nic wspólnego z tą firmą prócz logo, które użyczyli turkom po wycofaniu się z rynku tv. Z 40-ką może być problem jeśli chodzi o wybór, bo rozmiar coraz częściej pomijany przez producentów. O opinię też ciężko, bo mało kto kupuje "Sharpy". 

Tu masz trochę spostrzeżeń jednego gościa ale modelu w wyższym calarzu.  https://hdtvpolska.com/forum/topic/50940-nowe-sharp-aquos-z-serii-bl-przystępne-cenowo-telewizory-z-android-tv/

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie 40 cali teraz cięzko dostac a niestety wielkość pokoju i miejsca nie pozwala na wzięcie tam póki co większego odbiornika. Czytałem ten temat na konkurencyjnym forum, nawet już pisałem do serwisu Sharpa, zwał go jak zwał, tureckiego czy chińskiego odnośnie tych narzekań ludzi na podświetloną matryce po wyłączeniu. Wiele opinii mimo wszystko na temat tego telewizora jest pozytywnych. Dlatego napisałem też tu z nadzieją, że znajdzie się ktoś kto użytkuje ten model. Ja wymagań sporych nie mam. Na pewno lepszy będzie od mojego Samsunga U32H5500 choć nie znam się do końca. Cena też mi odpowiada. A czy go produkują turki, hiszpanie czy tajwańczycy to nie ma dla mnie znaczenia byle telewizor się sprawował. TCL-e też przeglądałem ale tam też najmniej 43 cale. A wracając jeszcze do forum hdtv to tam właśnie ta seria Sharpów czy "Sharpów" była polecana. Test wspomnianego przeze mnie Hitachi też wypadł wg nich dobrze. Mam już namieszane w głowie:) O Xiaomi też gdzieś już czytałem po teście i według mnie z tego co czytam to różnic wielkich pomiedzy Xiaomi czy tureckimi produktami wielkich chyba nie ma. Android m.in. jest chwalony w każdym z nich. Cały czas też swoją drogą się zastanawiam czy iść w Androida czy Smarta. Przy pójściu w Smart wybór będzie prostszy. Choć na razie ukierunkowałem się na modele z Androidem.

Edytowane przez lewar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupowanie trochę utrudnione, bo tylko online. Ale jest trochę tych 40-tek na naszym rynku. Znajomy ma takiego TCL-a. Kupił go niedawno u Barbary i Mariana z pełnym zadowoleniem. Co prawda nie gra na konsoli. A głównie ogląda satelite ( moduł NC+) i  kino w internecie. 

https://www.tcl.com/pl/pl/nowosci-w-dziale-tv/seria-es56/40---fhd-hdr-tv-powered-by-android-tv.html

https://www.youtube.com/embed/o0wG8JhBK0Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wg specyfikacji technicznej odpowiedź na wszystkie pytania brzmi tak.

Ma tuner DVB-T2 i DVB-S2, slot CI+, wspiera H265.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem gdzie poruszyć ten temat, więc zapytam tutaj: W sobotę zakupiłem Telewizor Samsung Crystal UHD 43 cale. Jak mogę zmienić płynność obrazu? Pytam, bo np podczas oglądania filmu obraz dość szybko się porusza (osoby, akcja filmu itp, nie wiem jak to fachowo się nazywa) Ktoś może wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...