Skocz do zawartości

Smużenie obrazu (efekt komety) podczas oglądania piłki nożnej


regedit32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Pawop napisał:
5 godzin temu, frankie1905 napisał:
Zapewniam, że obraz jest na tych serwisach tak samo płynny jak na sat. Serio nie widziałem różnicy, jaką widzi się na naszych rodzimych serwisach. 

Wydaje Ci się...

No nie wiem, mnie obraz odpowiadał, w porównaniu do playera czy ipla, to i tak bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Polecam sprawdzić Premier League na Amazonie, jeden mecz dziennie w 4k z HDR o smużeniu nie ma mowy, działa bez VPN/DNS, dodam tylko że na Samsungu, na FireTv jest masakra co chwilę zmiana jakości a tu bajka9846dea5be428e9f08eb008b4f22c2a6.jpg8a4d5979647357016793ab037b6759b8.jpg5948f6d826ab7a8c6ae6e443c6d5ee0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 21:25, GrubyBubu napisał:

Polecam sprawdzić Premier League na Amazonie, jeden mecz dziennie w 4k z HDR o smużeniu nie ma mowy, działa bez VPN/DNS, dodam tylko że na Samsungu, na FireTv jest masakra co chwilę zmiana jakości a tu bajka9846dea5be428e9f08eb008b4f22c2a6.jpg8a4d5979647357016793ab037b6759b8.jpg5948f6d826ab7a8c6ae6e443c6d5ee0c.jpg

Moze mala uwaga jesli sie wylaczy Auto Motion Plus rowniez znika smuzenie ,przynajmniej na Samsungu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 12:38, frankie1905 napisał:

A ile Amazon spotkań pokazuje w tygodniu?

Amazon zakupił 20 spotkań od 3.12 do 27.12.

Ani mniej, ani więcej. I tylko na UK.

Pełna lista meczów.

https://www.amazon.co.uk/b?ie=UTF8&node=17025299031

 

Jak widać dostali tylko mecze w środku tygodnia bo wielmożna FA i SKY nie pozwalają kupić sobotnich meczów o 15,00 których sami nie pokazują z wiadomych przyczyn, które w tych czasach są więcej niż deb.ilne.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.12.2019 o 21:44, regedit32 napisał:

Witajcie,

 

Chciałem poruszyć istotny problem, który pojawia się po "odcięciu kabla". Mianowicie używając ipli czy playera do oglądania transmisji sportowych, można sporo się rozczarować. Piłka wędrująca z jednej strony boiska na drugą pozostawia po sobie smugę, częściowo zanika. Efekt jest bardzo zniechęcający do oglądania sportu na Smart TV. Szczególnie na starszych telewizorach.

 

Zauważyłem, że podczas korzystania z Shielda, nomen omen konsoli do gier z wydajnym procesorem graficznym na jednym telewizorze efekt komety jest, na drugim nie ma. Okazało się, że na tym drugim telewizorze miałem na stałe podpiętego laptopa i TV był w trybie "HDMI-PC". Wówczas telewizor odbiera obraz jak monitor. Po przełączeniu opcji "HDMI-PC" na ON na drugim odbiorniku, efekt komety całkowicie zniknął. Gdy opcję wyłączyłem, oczywiście natychmiast powrócił.

 

Jeśli ktoś z was korzysta z Shielda i był rozczarowany tak jak ja, to bardzo polecam włączyć wspomnianą opcję. W telewizorach LG z systemem webOS należy wybrać: "Ustawienia Zaawansowane -> Obraz -> HDMI-PC -> Wł." 

 

Być może z przystawkami typu MiBox również można w ten sposób znacząco poprawić jakość obrazu. Zauważyłem, że w najnowszych telewizorach z wyższych serii dobry efekt można uzyskać bezpośrednio na wbudowanym Smart TV. Zanim wyrzucicie swój stary telewizor a macie zewnętrzne urządzenie Smart TV, wypróbujcie moją metodę.

Hej Jak wyłączyć komety na Samsung QLED QE55Q80TAT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawop napisał:
12 godzin temu, Pukus napisał:
U mnie nie pomaga... Chyba zdecyduję się na kalibrację 

Kalibracja tu nie pomoże.

Na pewno nie pomoże? Ten typ co ma kalibrować mówił, że na bank pomoże... A to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie pomoże? Ten typ co ma kalibrować mówił, że na bank pomoże... A to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce
Według mnie nie pomoże. Poprawi kolory, kontrast i tyle.
Masz wyłączone opcje eko i inteligentne ust obrazu? Jeśli nie, to wyłącz. Oglądasz ze streamingu czy tradycyjnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pukus 

Ten efekt będzie występował przy transmisji która jest w HD /masz matrycę 4K i niestety nie jest ona w stanie wyciągnąć czystego obrazu szybkiego ruchu piłki/

Efekt komety w transmisji 4K na kanale Canal+4K np. ligi polskiej, angielskiej i hiszpańskiej praktycznie nie występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pawop napisał:

Mam ten sam telewizor i nie ma smużenia

A może podzieliłbyś się na priv ustawieniami? Mi się wydaje, że albo mam zepsutą matrycę, albo to jakość kablówki. Mam Multimedię, ale teraz jest sygnał z Vectry i obraz się znacznie pogorszył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...