Skocz do zawartości

Smużenie obrazu (efekt komety) podczas oglądania piłki nożnej


regedit32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chciałem poruszyć istotny problem, który pojawia się po "odcięciu kabla". Mianowicie używając ipli czy playera do oglądania transmisji sportowych, można sporo się rozczarować. Piłka wędrująca z jednej strony boiska na drugą pozostawia po sobie smugę, częściowo zanika. Efekt jest bardzo zniechęcający do oglądania sportu na Smart TV. Szczególnie na starszych telewizorach.

 

Zauważyłem, że podczas korzystania z Shielda, nomen omen konsoli do gier z wydajnym procesorem graficznym na jednym telewizorze efekt komety jest, na drugim nie ma. Okazało się, że na tym drugim telewizorze miałem na stałe podpiętego laptopa i TV był w trybie "HDMI-PC". Wówczas telewizor odbiera obraz jak monitor. Po przełączeniu opcji "HDMI-PC" na ON na drugim odbiorniku, efekt komety całkowicie zniknął. Gdy opcję wyłączyłem, oczywiście natychmiast powrócił.

 

Jeśli ktoś z was korzysta z Shielda i był rozczarowany tak jak ja, to bardzo polecam włączyć wspomnianą opcję. W telewizorach LG z systemem webOS należy wybrać: "Ustawienia Zaawansowane -> Obraz -> HDMI-PC -> Wł." 

 

Być może z przystawkami typu MiBox również można w ten sposób znacząco poprawić jakość obrazu. Zauważyłem, że w najnowszych telewizorach z wyższych serii dobry efekt można uzyskać bezpośrednio na wbudowanym Smart TV. Zanim wyrzucicie swój stary telewizor a macie zewnętrzne urządzenie Smart TV, wypróbujcie moją metodę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nawet w tych czasach  sport live tylko linearna.

Nawet Amazon Prime ma problemy z Premier League i lagami o czym @umek napisał wczoraj.

Jakoś super szybkości neta domowego nie zawsze zapewnią ci płynność co jest absolutnie priorytetowe w meczach.

Mówię tu oczywiście o możliwie najwyższej jakości spotkań czyli 4K lub mocne HD [ resztę zostawiam dla wyznawców streamó?w na kompach ]

Tylko linearna, choć oczywiście są wyjątki od reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 21:44, regedit32 napisał:

Zauważyłem, że podczas korzystania z Shielda, nomen omen konsoli do gier z wydajnym procesorem graficznym na jednym telewizorze efekt komety jest, na drugim nie ma. Okazało się, że na tym drugim telewizorze miałem na stałe podpiętego laptopa i TV był w trybie "HDMI-PC". Wówczas telewizor odbiera obraz jak monitor. Po przełączeniu opcji "HDMI-PC" na ON na drugim odbiorniku, efekt komety całkowicie zniknął. Gdy opcję wyłączyłem, oczywiście natychmiast powrócił.

Jest to związane z upłynniaczami obrazu, które "gryzą się" z IPLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tracer10 napisał:

Póki co to nawet w tych czasach  sport live tylko linearna.

Nawet Amazon Prime ma problemy z Premier League i lagami o czym @umek napisał wczoraj.

Jakoś super szybkości neta domowego nie zawsze zapewnią ci płynność co jest absolutnie priorytetowe w meczach.

Mówię tu oczywiście o możliwie najwyższej jakości spotkań czyli 4K lub mocne HD [ resztę zostawiam dla wyznawców streamó?w na kompach ]

Tylko linearna, choć oczywiście są wyjątki od reguły.

Nie tylko linearna. Znam legalne zagraniczne serwisy, które pokazują mecze w dobrej jakości HD i 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycanal widziałem...daleko do jakiejkolwiek poprawnej jakości..reszty nie widziałem.Używałem NBA, NHL..teraz Amazon..wcześniej BBC Iplayer...wszędzie to samo..jakość ok ale do satelity tego porównać się nie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatny oczywiście.Znajmomy Francuz wziął na miesiąc żeby oglądać mecze w uk i jakość jak w player..żadnych różnic.Swego  czasu oglądałem mundial w BBC i o ile obraz był naprawę dobry to było opóźnienie ..dwie minuty.

O Optus sport tez na necie krąży mnóstwo niezbyt dobrych opinii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycanal na  Apple TV.To jak widać bez znaczenia ..przez net te usługi działają losowo..wczoraj Amazon testowany na ps4,Apple tv 4K i dwa tv samsunga..na flagowcu u kuzyna totalna sieczka.Wejdz w internet poczytaj co ludzie piszą o usługach które wymieniłeś.

Jakości jaką dają nam przez satelitę jak i stabilności przede wszystkim prędko przez neta nie uświadczymy...dziś zobaczę jak Amazon poradzi sobie z większą ilością meczów ale jak czytałem mecze tenisa szły im strasznie słabo..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, umek napisał:

Mycanal na  Apple TV.To jak widać bez znaczenia ..przez net te usługi działają losowo..wczoraj Amazon testowany na ps4,Apple tv 4K i dwa tv samsunga..na flagowcu u kuzyna totalna sieczka.Wejdz w internet poczytaj co ludzie piszą o usługach które wymieniłeś.

Jakości jaką dają nam przez satelitę jak i stabilności przede wszystkim prędko przez neta nie uświadczymy...dziś zobaczę jak Amazon poradzi sobie z większą ilością meczów ale jak czytałem mecze tenisa szły im strasznie słabo..

Trochę jeżdżę po świecie. myCanal na Apple TV 4K działa rewelacyjnie, obraz żyleta, zarówno HD jak i Canal+UHD. Player to amatorzy przy nich. W Australii Optus Sport również obraz bardzo dobry, zarówno na Chromecast, jak i na Apple TV 4K. I co najważniejsze żadne z tych usług nie zacinają się, są bardzo stabilne. Bardzo dobrze działa też KayoSport na Apple TV 4K. Oczywiście wszystko oglądałem tam na miejscu, tzn. we Francji i Australii. To samo mogę powiedzieć o ViaPlay w Szewcji. Usługa stabilna, bez zarzutów. Jakość bardzo dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że się zacinają...czytaj ze zrozumieniem...jakość np UHD na Sky czy Canal jest nieporywnówalnie lepsza niż w streamie..przykład choćby właśnie Amazon..który miał być w UHD...i tak też pisało że jest...a bitrate 6 Mbps przy 1080...póki się nic nie działo obaz żyleta...

Czytam co ludzie piszą o tych usługach...i nie jest kolorowo a mycanal widziałem na własne oczy i UHD?:)

Więc to tyle ode mnie.Wolę satelitę jeśli idzie o sport...i net jeśli idzie o wszystko inne.Masz prawo uważać inaczej.

 

Niedługo pojawią się kolejne mecze na Amazon i znów potestuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frankie1905 to, że zapodałeś kilka platform na których działa sport live dobrze to nie znaczy, że tak jest.

Zostaje jeszcze pytanie co znaczy dobrze według ciebie? Ja też trochę widziałem [ może nie tyle co ty ] streamów sportowych online [ płatnych ] i nawet nie ma porównania do przesyłu sat.

Czytałem już tak przeróżne głupoty ludzi chwalących stream sportowy [ jego jakość ] że nie będę wchodził w polemikę.

Skoro dla ciebie działa super to ok.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tracer10 napisał:

@frankie1905 to, że zapodałeś kilka platform na których działa sport live dobrze to nie znaczy, że tak jest.

Zostaje jeszcze pytanie co znaczy dobrze według ciebie? Ja też trochę widziałem [ może nie tyle co ty ] streamów sportowych online [ płatnych ] i nawet nie ma porównania do przesyłu sat.

Czytałem już tak przeróżne głupoty ludzi chwalących stream sportowy [ jego jakość ] że nie będę wchodził w polemikę.

Skoro dla ciebie działa super to ok.

Obraz z tych platform porównałbym do obrazu Polsat Sport Premium na IPLI na Android TV. Kto widział, ten jest w stanie sobie wyobrazić, o czym piszę i co oznacza dla mnie dobry obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, frankie1905 napisał:

Obraz z tych platform porównałbym do obrazu Polsat Sport Premium na IPLI na Android TV. Kto widział, ten jest w stanie sobie wyobrazić, o czym piszę i co oznacza dla mnie dobry obraz.

Jeśli to jest tak samo płynne jak UHD na Sky czy C+ to zalecam okuliste..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...