Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

17 godzin temu, Jacekwysocki1988 napisał:

A jakbym spróbował w trybie statycznym połączyć kanały 9-16  żeby tylko dekoder przeszedł test i zapisać konfiguracje a później ustawić na tryb dynamiczny?🤔

 

Dekoder nie obsługuje statycznych kanałów ale możesz możesz próbować 10719, tam jest TVP HD, na którym po ustawieniach anteny się uruchamia, wiec raczej tam sprawdza sygnał.

11 godzin temu, kerpen napisał:

Od kilku dni po włączeniu dekodera wyskakuje zawsze kanał 88 - strefa abonenta, a nie jak dawniej ostatnio oglądany kanał. Czy da się coś z tym zrobić, żeby było jak dawniej? 

To czasowe ale jeśli nie chcesz, żeby w przyszłości tak się działo to wycofaj zgody marketingowe (stracisz 5 zł rabatu).

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dr.STech napisał:

 

 

Dekoder nie obsługuje statycznych kanałów ale możesz możesz próbować 10719, tam jest TVP HD, na którym po ustawieniach anteny się uruchamia, wiec raczej tam sprawdza sygnał.

To czasowe ale jeśli nie chcesz, żeby w przyszłości tak się działo to wycofaj zgody marketingowe (stracisz 5 zł rabatu).

Witrynie statycznym przechodzi test ponieważ na 10892 pokazuje połączenie z satelita tylko dalej jest pobieranie listy kanałów i już lipa. Z jednego transpondera nie da rady. Na moje jakiś błąd w oprogramowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dr.STech napisał:

Możliwe ale na pewno nie dekodera, bo u mnie działa unicable zarówno w EN50494  jak i EN50607.

Ciekawe co tu jest nie tak. W testach sygnału przez programator wszystko pokazuje dobrze. Albo muszę odezwać się znowu do canal plus na infolinie techniczna albo do inverto. Dwa lub 3 tygodnie temu od canal plus zanotowali mój problem z tym multiswitchem ale wątpię ze będą z tym cokolwiek robic. reklamować nie bardzo będzie można ponieważ multiswitch działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, oszczędzanie ustawione na maksymalne...nie wiem czy sam zmieniłem czy to po ostatniej aktualizacji...? Być może to jest przyczyną. Bo też nie włączał mi jednocześnie telewizora.

Zmieniłem na normalne. Z resetem się wstrzymam.

15.09

Dzisiaj już ok. Czyli to oszczędzanie energii było raczej winne.

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawel73 napisał:

No ale aż do przesady. Prawie to samo jak odłączenie zasilania. Teraz chwila moment i staruje. Telewizor też. Nie wiem kto mi to przestawił 😆

Podczas instalacji aktualizacji automatycznie to ustawienie maksymalnego oszczędzania jest włączone. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jak się bierze taki dekoder od dystrybutora lub zamawia kurierem to po podłączeniu dekodera i ewentualnej zmiany na 2160p ( choć dekoder Jada sam się ustawi na optymalną rozdzielczość posiadanego telewizora) to nic innego się nie zmienia, (bo i po co zmieniać na maksymalne oszczędzanie energii) tylko zostawia się takie ustawienia jakie są od samego początku, gdzie napewno nie ma włączonego maksymalnego oszczędzania energii. Wiem bo mam dwa takie ultraboxy i żaden nie był od samego początku ustawiony na maksymalne oszczędzanie energii tylko jak ktoś dubie czasami niepotrzebnie w tych ustawieniach myśląc że coś zaoszczędzi to potem są takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafus napisał:

(bo i po co zmieniać na maksymalne oszczędzanie energii)

Po to żeby zaoszczędzić na zużyciu energii. Oprócz dekodera C+ posiadam tez pakiet Polsatu w zasadzie wyłącznie dla kanałów sportowych. Dekoder uruchamiam raz na tydzień a czasami jeszcze rzadziej, więc wolę by nieużywany pobierał pól wata a nie 10 czy ile on tam ciągnie. A znam takich co wyłączają dekoder na noc, bo nawet to pół wata to dla nich za dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jak się bierze taki dekoder od dystrybutora lub zamawia kurierem to po podłączeniu dekodera i ewentualnej zmiany na 2160p ( choć dekoder Jada sam się ustawi na optymalną rozdzielczość posiadanego telewizora) to nic innego się nie zmienia, (bo i po co zmieniać na maksymalne oszczędzanie energii) tylko zostawia się takie ustawienia jakie są od samego początku, gdzie napewno nie ma włączonego maksymalnego oszczędzania energii. Wiem bo mam dwa takie ultraboxy i żaden nie był od samego początku ustawiony na maksymalne oszczędzanie energii tylko jak ktoś dubie czasami niepotrzebnie w tych ustawieniach myśląc że coś zaoszczędzi to potem są takie efekty.
Nie masz racji, dekoder jest ustawiony na maksymalne oszczędzanie energii, bo zgodnie z prawem UE musi być. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy mamy Multiroom. Wtedy dostępny jest tylko poziom normalny, bo jest to uzasadnione technicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2021 o 09:29, Dr.STech napisał:

Możliwe ale na pewno nie dekodera, bo u mnie działa unicable zarówno w EN50494  jak i EN50607.

Witam, do tej pory nie udało mi się pozbyć problemu. Jeden użytkownik z YouTube odpowiedział mi na komentarz i napisał ze dekoder ultrabox 4K nie działa z DiSEqC przy unicable. Połączenie unicable z tym dekoderze działa z jedna satelita a mój multiswitch jest ustawiony na dwie.  Może coś w tym jest ponieważ widząc testy i różne tematy na forach ludzie piszą o LNB Quattro i im to działa. Pozostawię temat instalacji na później. Może uda mi się sprawdzić w wolnym czasie czy rzeczywiście tak jest. Może converter z wideband na quattro i do tego kolejny multiswitch i będzie grało. Ale dość drogo to wyjdzie. Póki co będę miał okrojoną konfiguracje dekodera.

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...