Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, maniek357 napisał:

To nie jest też tak, że dekoder od razu po wyłączeniu pilotem przechodzi w stan uśpienia. To trwa. Czasem 10 minut, czasem dużo dłużej. Ale jak już przejdzie w stan uśpienia, to wg mojego miernika, pobiera 0,4W. 

A wg mojego 17 W. Moze masz inny model dekodera?

4 godziny temu, mdmdm napisał:

Całkiem możliwe, że jeszcze coś tam ściąga. Trochę tych materiałów tam jest, a przez satelitę (na zwykłym konwerterze) to trwa.

Ile dni masz dekoder?

Ok tydzień. No to moc obliczeniowa tego dekodera pewnie oparta na liczydłach.

A czy ktoś wie jak wyłączyć w dekoderze wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu ma do rzeczy moc obliczeniowa procesora ?Napisz jaką masz instalację, bo to jest kluczowe dla pobierania VOD. Nie wyłączysz wifi. Nie wyłączysz karty sieciowej ani portów USB.Nie wyłączysz tez czytnika kart.

Najprostsze co możesz zrobić to wyłączyć zasilacz z sieci 220 V.  W takim trybie dekoder nie powinien pobierać więcej niż 0W ;)

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel napisał:

Nie wyłączysz wifi. Nie wyłączysz karty sieciowej ...

Jak to nie wyłączy jak wyłączy. 

Ustawienia-instalacja-ustawienia sieci-brak połączenia.

Poza tym sieć można też wyłączyć po stronie routera. LAN jak i WiFi. 

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 23:22, Pawel napisał:

Co tu ma do rzeczy moc obliczeniowa procesora ?Napisz jaką masz instalację, bo to jest kluczowe dla pobierania VOD. Nie wyłączysz wifi. Nie wyłączysz karty sieciowej ani portów USB.Nie wyłączysz tez czytnika kart.

Najprostsze co możesz zrobić to wyłączyć zasilacz z sieci 220 V.  W takim trybie dekoder nie powinien pobierać więcej niż 0W ;)

Mam instalację Unicable, tzw pełną.

14 godzin temu, zetorson napisał:

Jak to nie wyłączy jak wyłączy. 

Ustawienia-instalacja-ustawienia sieci-brak połączenia.

Poza tym sieć można też wyłączyć po stronie routera. LAN jak i WiFi. 

Wg serwisu Canal+ samo wyłączenie wifi w menu  nie powoduje wyłączenia emisji promieniowania radiowego. Ono musi być wszędzie i każdej porze. To tak jakby mieć prze całe życie włączoną kuchenkę mikrofalową aby raz dziennie przez 2 minuty coś odgrzać. Niestety świat jest w stanie histerii łączności bezprzewodowej zapominając o interferencji fal. Podobny napad szału optymizmu był w USA przed IWŚ gdzie sławy naukowe, lekarze i gazety polecały promieniowanie RTG jako środek leczniczy na wszystko. Masowo powstawały sanatoria gdzie ludzie naświetlali się promieniami rtg dla zdrowia. Opamiętanie dopiero przyszło później. Teraz tak samo będzie z wifi i innymi bzdurami bezprzewodowymi. Łączność tego typu TAK, ale tylko w niezbędnym zakresie. Wszelkie zapewnienia i certyfikaty w tym względzie można wsadzić sobie miedzy bajko bo nie uwzględniają zjawiska interferencji fal i dotyczą badań wyizolowanych i ekranowanych wyłącznie jednej częstotliwości badanej. Na dodatek przy całej histerii z ekooszczędnością tylko wifi i BT może emitować bez umiaru cały czas, tak jakby nie używały do tego energii elektrycznej. Ostatnio Sony wydało aktualizację oprogramowania swoich TV, które powoduje pojawianie się komunikatu o możliwym wzroście zużycia energii elektrycznej przy każdym naciśnięciu klawisza pilota. Przykładowo: chcę zrobić nieco jaśniejszy obraz , pojawia się komunikat, muszę nacisnąć potwierdzenie, że się zapoznałem i dopiero mogę podjaśnić. Moje pytanie o ile wzrośnie zużycie energii? o 0,01W???? Ale w przypadku walącego na cały blok wifi z każdego mieszkania, to nie ma sprawy, szczególnie niezbędne jest w nocy jak wszyscy śpią, i oszczędzać energii tez nie trzeba. Pomnożyć to zużycie energii przez wifi razy wszystkie routery na całym osiedlu, mieście , kraju to są konkretne pieniądze. Ale nie, skupmy się na TV Sony, może ma kilka osób na osiedlu to łącznie  rocznie zaoszczędzi, przez taki komunikat, może 2 grosze. Jaki sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel napisał:

Mówiąc krótko to nie jest dekoder dla Ciebie.

Reszty posta nie komentuję, bo to nie miejsce na dyskusję o wpływie promieniowanie wifi na człowieka ;)

A który jest dla mnie? Komentujemy tutaj plusy i minusy dekoderów. Dla mnie, dla ciebie. To złe różnicowanie i łatwe usprawiedliwienie zwykłego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 07:30, Ozzy666 napisał:

Ależ ludzie macie problemy :D ten post tak odmienił moje życie że teraz nie mogę myśleć o niczym innym niż o promieniowaniu Wifi :D 

Dzięki. Twój wpis najwięcej wyjaśnił. Szkoda, że nadal nie wiadomo dlaczego po już tygodniowym podłączeniu poprzez unicable dekoder nadal nie przechodzi w stan uśpienia po wyłączeniu z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daball

Piloty są identyczne w obydwu dekoderach, ja nie narzekam na ich funkcjonowanie a mam ich aż 3 w domu. MediaBoxa mają moi rodzice a ja 4K UltraBoxa ADB i choć nie użytkuję MediaBoxa na co dzień to w życiu bym się nie zamienił na niego. 4K UltraBox jest znacznie szybszy w działaniu, ma większy dysk twardy oraz multinagrywanie. Moim zdaniem warto zmienić dekoder.

Edytowane przez Ozzy666
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 18:22, Saturn45 napisał:

Chciałem porównać ustawienia moje z innym.

Ale każdy model ma inne ustawienia i inne opcje odpowiedzialne z korekcję obrazu. Wartości te bywają skrajnie różne. Po co Ci wartości, które najprawdopodobniej nijak nie będą pasowały do Twojego TV??? Nawet w konkretnej serii modele z różnymi przekątnymi, mogą mieć nieco inne ustawienia. A ty byłeś aż tak leniwy, że nawet modelu TV nie podałeś. 

Poza tym, zdecydowanie lepiej poruszać ten temat na forum SONY, czy HDTV w odpowiednim dziale i oczywiście podając dokładny model TV, niż tutaj.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...