Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie przeszedłem z turboboxa na 4K i jadę na istnejącej już instalacji dwukablowej.

Na jaki konwerter lepiej wymienić Unicable czy Wideband ?

Znalazłem takie przystępne cenowo widebandy, czy któryś z nich jest wyraźnie lepszy (jeśli ten droższy to czy warto dopłacić? ?

https://allegro.pl/oferta/konwerter-opticum-red-wideband-h-v-multiroom-12591-9538022617

https://allegro.pl/oferta/konwerter-inverto-wideband-unicable-nc-4k-pro-hd-7422389101

 

Dzięki za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak tylko możesz to bierz Unicable, instalacja jednokablowa przy której możesz nagrywać 3 równocześnie programy no i jak pisze @Pawel możesz bezproblemowo potem rozbudować taka instalacje. A przy wideband niestety musisz mieć  dwa kable... nie mówiąc już ze przy unicable będzie o wole szybciej działał dekoder - przełączanie kanałów mega odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość, przy instalacji wideband też można nagrywać 3 programy równocześnie, a 2 kable i tak mi już z gniazdka wychodzą. Natomiast rozbudowy nie planuję bo multiroom w sypialni mam podpięty do zbiorczej na dachu (dodatkowo mam tam dzięki temu HB, Asstra i coś tam jeszcze chyba).

Nie wiem jak to jest do końca z tym szybkim przełączaniem kanałów. Bo nawet w dekoderze 4k napisano, że rozwiązanie wideband oferuje "bardzo szybkie przełączanie kanałów".

Czy unicable oferuje JESZCZE SZYBSZE? Byłby to dla mnie istotny argument za tym rozwiązaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie odczujesz szybszego przełączania nawet po przesiadce z obecnego standardowego połączenia dwu kablowego. Przynajmniej ja nie odczułem po przesiadce z twin-a.Może w pewnych  szczególnych okolicznościach dla konkretnych kanałów jest szybciej ale to raczej nieodczuwalne. Na pewno już zauważyłeś znaczącą różnice w porównaniu z turboboxem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seBapiwko tak możesz nagrywać ale musisz mieć do tego 2 kable.. a nie jednej... na pewno też na Unicable będzie szybsze przerzucanie kanałów, ale rzeczywiście raczej nie do zauważenia, przerzucanie pomiędzy V/H będzie tak samo jak na Unicable. Sam zadecydujesz, ale jak jesteś przed inwestycją to naprawdę warto w Unicable już wejść, a nie starą technologie używać, chyba że masz instalacje opartą o multiswich to wtedy teoretycznie prawie na to samo wychodzi.. a szkoda się multiswitchów pozbywać..  ale piszesz że masz dwa kable.. to naprawdę jest tylko dwa kable :) skoro masz astrę to możesz ją np. puścić tak drugim kablem... ale ogólnie nie pchałbym się w nic innego jak tylko Unicable.. szczególnie że później możesz też Unicable posłać też gdzie indziej.. nie zamykałbym się tutaj na Wideband'a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość, ok, przedstawiłeś jak rozumiem zalety unicable względem wideband. Rozumiem, że to nowsza technologia z bardziej wygodnym i wszechstronnym zastosowaniem. Podałeś hipotetyczne przykłady. Myślę, że czytelnicy wątku w podobnej do mnie sytuacji skorzystają.

Natomiast opisałem moją sytuację i tu przewagi technologii unicable nad wideband dla siebie nie widzę (poza: gdyby kiedyś...). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem, w która technologię zainwestować przy wymianie tunera i konwertera, bo też mam dwa kable doprowadzone i nie musiałem koniecznie iść w unicable.

Szczególnie kiedy się dowiedziałem, że mając unicable nie można i tak odbierać astry,nawet jakbym podłączył drugi kabel do tunera (wejście staje się nieaktywne). Ale jednak kupiłem unicable, bo tym drugim kablem mogę ewentualnie astrę bezpośrednio do TV podłączyć.

 

WideBand wg opisu w dekoderze zapewnia wszystkie zalety dekodera co unicable, czyli nagrywanie 3 programów i szybkie przełączanie kanałów.  Nawet przy konfiguracji wideband jest napisane bardzo szybkie przełączanie, a przy unicable tylko szybkie ;)

 

Ogólnie dla mnie minimalnym plusem w instalacji unicable była możliwość teoretycznego podłączenia kiedyś Astry. Skoro Ty nie zamierzasz z tego korzystać, to dla Ciebie jedyną różnica i plusem instalacji wideband będzie to, że konwerter jest tańszy ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rallyrychu,

Akurat mam w tv tuner sat. Muszę się zastanowić nad tą Astrą.

Dekoder dalej blokuje ze względu na prawa autorskie różne audycje sportowe np. walki bokserskie na ZDFach albo tenis na RAIach ? Bo tylko to by mnie z ASTRY interesowało ;) ?

edit: Acha, tu w sumie nie zblokują bo to tuner z TVika będzie, silly me :facepalm:

Edytowane przez seBapiwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seBapiwko

Jeśli już masz podciągnięty drugi kabel to moim zdaniem warto, koszt założenia zeza nie wielki a zawsze warto podejrzeć co jest na Astrze ;) Sam w tym roku tak zrobiłem, założyłem unicable do 4K Ultra Boxa i zeza do drugiego odbiornika. 
 

Ps. RAIów nie ma na Astrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 21:21, Dr.STech napisał:

Plazma hmmm, no to wszystko jasne. Inny pilot nic Ci nie da. Daj jasność TV na maksa i zobacz czy pilot lepiej działa.

 

Jak mówię odsunąłem maksymalnie dekoder od tv, i jest trochę lepiej. A po co mam dawać jasność na maksa? Rozumiem że wtedy było by gorzej? Więcej chyba tych zakłóceń. I jakoś wszystkie moje poprzednie dekodery, nie miały problemów z plazmą. 

Ps. jaki telewizor polecacie na wymianę, żeby jakość nie była gorsza jak w obecnej plaźmie? Oglądałem ostatnio trochę tv u kumpla, na jakimś SONY LCD, za blisko 5k pln. I mimo dziesiątków ustawień i bajerów, same kolory były nienaturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jasność na maksa. Matryca wtedy emituje mniej zakłóceń i powinno być lepiej. Jeżeli tak będzie to już wiesz skąd są zakłócenia, które ograniczają zasięg pilota. Obudowa dekodera jest cała z tworzywa przepuszczajacego podczerwień. W innych dekoderach masz przeważnie tylko mały otwór na panelu przednim. Takie rozwiaznie ma plusy, bo można całować z różnych kątów i minusy, bo łapie zakłócenia także z różnych kątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amigo007 napisał:

 

Jak mówię odsunąłem maksymalnie dekoder od tv, i jest trochę lepiej. A po co mam dawać jasność na maksa? Rozumiem że wtedy było by gorzej? Więcej chyba tych zakłóceń. I jakoś wszystkie moje poprzednie dekodery, nie miały problemów z plazmą. 

Ps. jaki telewizor polecacie na wymianę, żeby jakość nie była gorsza jak w obecnej plaźmie? Oglądałem ostatnio trochę tv u kumpla, na jakimś SONY LCD, za blisko 5k pln. I mimo dziesiątków ustawień i bajerów, same kolory były nienaturalne.

Zrobiłem małe testy i nawet przy wyłączonej plaźmie dekoder nie reaguje na pilota idealnie.Po prostu ten typ tak ma.Trzeba się przyzwyczaić.

Wymienisz telewizor i niewiele się zmieni moim zdaniem.Taniej będzie spróbować z pilotem uniwersalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał:

Hmm.Ponad półtora roku temu przy pierwszej konfiguracji ustawiłem wybraną sieć wifi i więcej tam nie zaglądałem. Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne ?

Tak, próbowałem ale nie pomogło. Chciałem po prostu pozbyć się kabla, ale chyba nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel napisał:

Napisałeś, że sieć ginie następnego dnia. A zaraz po skonfigurowaniu działa ?Po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu jest czy już nie ma ?

Tego nie próbowałem, sprawdzę jutro i napiszę.

W dniu 8.11.2020 o 22:05, Pawel napisał:

Napisałeś, że sieć ginie następnego dnia. A zaraz po skonfigurowaniu działa ?Po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu jest czy już nie ma ?

 

20 godzin temu, Saturn45 napisał:

Tego nie próbowałem, sprawdzę jutro i napiszę.

Witam,

skonfigurowałem dzisiaj rano i wyłączyłem dekoder na parę godzin, i jak na razie jest. Tym razem połączyłem z 2,4ghz. Zobaczę jutro czy będzie.

W dniu 8.11.2020 o 23:21, gość napisał:

@Saturn45 zrób całkowity reset.. jak nie pomoże to jedynie serwis... bo routera, ani ustawień sieci takich jak np. czas dzierżawy adresu nie zmieniałeś, ani ten nie masz puli adresów DHCP za małej? 

Witam, kiedyś zrobiłem reset - nie pomogło. Co do stawień sieci jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to po ostatniej aktualizacji TV czy Dekodera, bo jedno i drugie była w tym samym praktycznie momencie przestało mi się integrować menu z TV Smart z dekoderem. W menu TV nie pokazują się ostatnie przeglądane kanały czy też szybki wybór menu (nagrania) - TV Szajsnung Q9FN. Ma ktoś może ten TV z tym dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...