Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minutes ago, _Artek_ said:

a co się dzieje, u mnie z amplitunerem yamaha wszystko jest ok.  

W losowych sytuacjach blokuje całkowicie dźwięk. Bywały sytuacje że nawet jak był trybie stand-by to nie miałem dźwięku na konsoli :D wszystko spięte przez hdmi arc. Rozwiązanie znalazłem w necie: wystarczy wejść w menu deka i zmienić opcję "hdmi-cec" -> obojętnie czy wł czy wył to trzeba zmienić na drugą opcję i wrócić. Dźwięk nagle wraca.
@Mikizncplus czy masz możliwość sprawdzenia czy w kuj-pomorskim są itca? Bo pytałeś z jakiego województwa jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, _Artek_ napisał(a):

Przeczytaj stronę wcześniej ;))

Jeśli chodzi o problemy z odbiorem to nic dziwnego jeśli antena jest wielości 60-70cm średnica. Zmień antenę na większą minimum 80cm średnica i żaden deszcz nie spowoduje zaniku sygnału na żadnych modelu dekodera, jeśli natomiast będzie silne opady gęstego deszczu do antena i 3m nie da rady. Dlatego doinwestuj w instalację wymień antenę w razie konieczności konwerter i wszystko będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Daro1 said:

Jeśli chodzi o problemy z odbiorem to nic dziwnego jeśli antena jest wielości 60-70cm średnica. Zmień antenę na większą minimum 80cm średnica

Wydajesz wyroki a nigdzie nie pisał że ma małą antenę. U mnie jest zbiorcza i też na ICTA sygnał pokazywało słabszy i faktycznie częściej obraz zanikał/pikselował. Na JADA jest stabilniej ale z kolei są inne problemy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _Artek_ napisał(a):

Mam 80cm. 

Czy na antenie coś pisze np CYFROWY POLSAT HD, CYFRA+, WIZJA TV, N+? 

9 minut temu, utede napisał(a):

Wydajesz wyroki a nigdzie nie pisał że ma małą antenę. U mnie jest zbiorcza i też na ICTA sygnał pokazywało słabszy i faktycznie częściej obraz zanikał/pikselował. Na JADA jest stabilniej ale z kolei są inne problemy

 

Wydaje wyrok? Nic takiego nie wydaję! Piszę z własnego doświadczenia bo jestem zawodowym instalatorem, a nie niedzielnym. To tak dla wyjaśnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, _Artek_ napisał(a):

Antena jest zwykła biała niebrandowana, po prostu jest ustawiona "na słowo honoru" ale tak jak pisałem jestem osobą na wózku i sam nie jestem w stanie tego poprawić.  

W takim układzie to możliwe że antena jest za mała nie jest minimum 80cm a mniejsza, lub po prostu jest źle doregulowana antena. Przy antenie ustawia różne kąty jeśli ktoś antenę ustawia na zwykłym dekoderze lub na "oko" niestety ale nie będzie działać poprawnie. Poproś kogoś kto mógłby zmierzyć antenę miarą ile ma średnicy w poziomie i w pionie. Jeśli antena będzie miała mniej niż 80cm trzeba zmienić na większą. W jakim stanie jest konwerter? W całości popękany, a może dziurawy? W jakim stanie jest kabel antenowy wszelkie pęknięcia kabla, powodują zakłócenia lub wodę w dekoderze, co w ostateczności powoduje brak sygnału lub po prostu zwarcie LNB i uszkodzeniem sprzętu. Czy antena nie jest pokrzywiona np. od wiatru, lub wcześniejszego złego jej transportu czy magazynowania. Czy poprawnie są zamontowane złącza F? Niestety ale musisz zamówić sobie profesjonalnego montera który sprawdzi instalacje i ją naprawi, nie będziesz miał wtedy problemów. Jeśli było by blisko mojej miejscowości chętnie bym zajął się całą instalacją i ją naprawił. Jeśli będziesz zainteresowany napisz do mnie wiadomość prywatną a dogadamy szczegóły ewentualnej naprawy. Jak sam widzisz jest bardzo wiele czynników na poprawny odbiór sygnału i bez profesjonalisty się nie obędzie, to nie telewizja analogowa tylko cyfrowa.

4 minuty temu, _Artek_ napisał(a):

Na każdej instalacji JADA wyświetli 10-20% jakości sygnału więcej niż itca i każdy kto się przesiadł z itca na jada dobrze o tym wie. 

Jakie są obecnie parametry na kanale TVP1HD oraz TVN, siła sygnału i jakość sygnału? Można to sprawdzić w menu dekodera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelTSW napisał(a):

To nie zwalaj na dekoder :D

Kolega @Daro1 ma rację, dobra antena i wszystko działa na każdym dekoderze. 

U mnie antena 90 INVERTO, konwenter Unicable II INVERTO, markowy koncentryk żelowany, całość modernizowana i ustawiana 2 lata temu przez ASO CANAL+ (wcześniej próbowałem sam ustawiać ale dałem sobie spokój), przed nowym softem wszystko bajka, obraz żyleta, żadnych zakłóceń, po nowym sofcie pikseloza, więc pytam na co zwalać winę jak nie na dekoder (a w zasadzie nowy soft)?

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, utede napisał(a):

A to że po zmianie deka ma stabilniejszy obraz to przypadek? Jak u mnie jest tak samo. Po wymianie mniej krzaków w sygnale.

Głowice w dekoderach są różne mniej czułe i bardziej czułe, dlatego anten nie powinno się ustawiać na wskazania dekodera, tylko za pomocą profesjonalnego miernika do ustawiania anten. Na dekoder można sobie ustawić samemu antenę ale będą problemy w odbiorze raz słabsze raz mocniejsze, chyba że trafi się dobrze w punkt przez przypadek. Naprawdę nie chce tu nikogo obrażać, tylko należy pewne rzeczy zrozumieć że bez pomocy specjalisty się nie obędzie, lub będą problemy przy samodzielnej instalacji. 

3 minuty temu, sławek72 napisał(a):

U mnie antena 90 INVERTO, konwenter Unicable II INVERTO, markowy koncentryk żelowany, całość ustawiana przez ASO CANAL+, przed nowym softem wszystko bajka, obraz żyleta, żadnych zakłóceń, po nowym sofcie pikseloza, więc pytam na co zwalać winę jak nie na dekoder (a w zasadzie nowy soft)?

Tutaj chodzi o pikselozie przy lekkim deszczu, nie myl spraw. I w tej sytuacji wina jest po stronie instalacji, a oprogramowanie dekodera to druga sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sławek72 napisał(a):

U mnie antena 90 INVERTO, konwenter Unicable II INVERTO, markowy koncentryk żelowany, całość modernizowana i ustawiana 2 lata temu przez ASO CANAL+, przed nowym softem wszystko bajka, obraz żyleta, żadnych zakłóceń, po nowym sofcie pikseloza, więc pytam na co zwalać winę jak nie na dekoder (a w zasadzie nowy soft)?

Niektórzy, nie rozumieją o czym pisze ale nic na to nie poradzę. :D 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Daro1 napisał(a):

 

Tutaj chodzi o pikselozie przy lekkim deszczu, nie myl spraw. I w tej sytuacji wina jest po stronie instalacji, a oprogramowanie dekodera to druga sprawa. 

Przecież kolega @_Artek_ też ma problemy z pikselozą po nowym sofcie... czy źle to zrozumiałem 🤔

1 minutę temu, _Artek_ napisał(a):

Niektórzy, nie rozumieją o czym pisze ale nic na to nie poradzę. :D 

Sam przecież pisałeś że po nowym sofcie też masz problemy z pikselozą, to czego nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja ustawiana przez APS C+ i podobno lepiej się nie da na itca transponder tvn pokazuje 60% na jada 73% jest różnica? i tak z każdym transponderem. 
Przed aktualizacją JADA działał bez problemu..... dobrze zrozumiałeś. 

Edytowane przez _Artek_
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sławek72 napisał(a):

Przecież kolega @_Artek_ też ma problemy z pikselozą po nowym sofcie... czy źle to zrozumiałem 🤔

Sam przecież pisałeś że po nowym sofcie też masz problemy z pikselozą, to czego nie zrozumiałem?

Obecnie prowadzona rozmowa tyczy się pikselozy przy złej pogodzie czy też zmianie dekodera na inny, i temat rozmowy obecnie nie dotyczy nowego oprogramowania, poczytaj co najmniej stronę wstecz. Pikseloza występująca po aktualizacji dekodera to druga sprawa która nie dotyczy już instalacji antenowej a wadliwego oprogramowania. 

44 minuty temu, _Artek_ napisał(a):

U mnie instalacja ustawiana przez APS C+ i podobno lepiej się nie da na itca transponder tvn pokazuje 60% na jada 73% jest różnica? i tak z każdym transponderem. 
Przed aktualizacją JADA działał bez problemu..... dobrze zrozumiałeś. 

Troszkę słabo ustawił to przedstawiciel C+, ja mam ustawione u siebie i parametry te które pokazuje dekoder to 98-100%. Jak już pisałem wcześniej cała instalacja jest wykonana poprawnie antena ustawiona na profesjonalnym mierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj dokładnie to co napisałem powyżej i zmień sobie dekoder na ten bezproblemowy, lub każdy inny dowolny model z polskiej platformy czy z wolnego rynku. Problem który masz przy zmianie dekodera dotyczy Twojej instalacji antenowej. 

Czyli sprawna instalacja + dekoder ITCA

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Daro1 napisał(a):

Obecnie prowadzona rozmowa tyczy się pikselozy przy złej pogodzie czy też zmianie dekodera na inny, i temat rozmowy obecnie nie dotyczy nowego oprogramowania, poczytaj co najmniej stronę wstecz. Pikseloza występująca po aktualizacji dekodera to druga sprawa która nie dotyczy już instalacji antenowej a wadliwego oprogramowania. 

Kolego @Daro1 gwoli ścisłości to też proponuję poczytać Tobie stronę wstecz i masz post kolegi @_Artek_ dotyczący pikselozy za sprawą oprogramowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...