Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lastonecatch @_Artek_

-nie zauważyłem aby zmieniała się rozdzielczość

- nie zauważyłem aby dekoder w jakiś bardzo zauważalnie pracował wolniej po aktualizacji, nie widzę tutaj różnic przed i po aktualizacji

-absolutnie żadnej pikselizacji

-jeśli chodzi o kwestię uruchamiania dekodera. Uruchamiam pilotem od telewizora wybierając odpowiednie wejście HDMI i po 2 krotnym mignięciu diody od razu pojawia się obraz 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni  mają drudzy nie mają "drobnej" pikselozy na ekranie, a technicy palcem nie ruszą aby  naprawić to co zostało spierniczone po ostatniej aktualizacji. No cóż, ja 10 zł musze płacić za dzierżawę dekodera i dysku i oglądać od czasu do czasu pojawiającą się na ekranie pikselozę. Co jest grane? Czy niektóre partie dekoderów 4K Ultrabox+ od ADB są podatne (a inne nie) na usterki związane z ostatnią aktualizacją?

Edytowane przez prysiu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj na wszystkich kanałach miałem przycinki obrazu co 2 sek. 

Wyglądało to tak jak buforowanie video w internecie przy słabym łączu.

Dopiero restart dekodera naprawił problem.

 

Naszczescie po złożeniu reklamacji mam na swoim koncie abonenta możliwość wymiany na moduł i już ostatnie dni mam z tym dziadostwem.

Szkoda bo jak wszedł ten dekoder na rynek to wymiatał aż miło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 07:25, lakiman napisał(a):

@lastonecatch @_Artek_

-nie zauważyłem aby zmieniała się rozdzielczość

- nie zauważyłem aby dekoder w jakiś bardzo zauważalnie pracował wolniej po aktualizacji, nie widzę tutaj różnic przed i po aktualizacji

-absolutnie żadnej pikselizacji

-jeśli chodzi o kwestię uruchamiania dekodera. Uruchamiam pilotem od telewizora wybierając odpowiednie wejście HDMI i po 2 krotnym mignięciu diody od razu pojawia się obraz 

 

To napisz jeszcze czy korzystasz z ReplayTV, czyli czy masz podłączony i skonfigurowany internet?
Czy masz podłączony twardy dysk? Jeśli tak, to napisz ile masz na nim wolnego miejsca. 
Ile czasu mija u Ciebie od momentu naciśnięcia przycisku pilota włączającego dekoder do zmiany koloru diody na panelu frontowym z czerwonego na biały?

 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, najman12 napisał(a):

Po aktualizacji oprogramowania w ADB zaczęły dziać się jakieś jajca. U mnie co trochę, gdy przełączę kanał to nie mam obrazu, albo dźwięku, a do tego dekoder włącza się 3 razy dłużej niż wcześniej.

Mam to samo jakoś od miesiąca. Czasami dodatkowo pojawia się informacja, że kanał nie istnieje. Na to i powyższe pomaga przełączanie kanału, np góra-dół, choć nie zawsze zatrybi za pierwszym razem. Robiłem przywrócenie ustawień fabrycznych, ale nie pomogło. Są już jakieś rady na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek3 napisał(a):

 

To napisz jeszcze czy korzystasz z ReplayTV, czyli czy masz podłączony i skonfigurowany internet?
Czy masz podłączony twardy dysk? Jeśli tak, to napisz ile masz na nim wolnego miejsca. 
Ile czasu mija u Ciebie od momentu naciśnięcia przycisku pilota włączającego dekoder do zmiany koloru diody na panelu frontowym z czerwonego na biały?

 

Dekoder jest podłączony kablem ethernetowym jeśli chodzi o internet.

Mam mało nagrań na dysku, na razie nie ma mnie na miejscu, więc nie sprawdzę ile to zajmuje miejsca.

Naprawdę chcesz, żebym ze stoperem sprawdził czas włączenia dekodera? Mija kilka sekund i pojawia się obraz. Nie jest to uciążliwe i nie stwierdzam by trwało to wolniej niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sławek72 napisał(a):

Najdziwniejsze jest to że mając serię JADA jedni mają spore problemy, a inni nie po tej aktualizacji 🤔

Może to bug dotyczący konkretnych typów instalacji antenowej, dlatego jednym działa dobrze. Mam unicable (wybrane tylko dwie częstotliwości z ośmiu dostępnych) i u mnie zmiana kanałów jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech też mam Unicable, u mnie problemem jest tylko pikseloza (to największa bolączka), no i dłuższy czas reakcji na włączenie (około 5 sekund, ale to idzie przeżyć), poza powyższymi żadnych więcej błędów.

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spora pixeloza. A oglądając z przesunięciem czasowym (timeshift) zawieszanie się obrazu.


Podejrzewam, że występowanie lub nie tych symptomów jest związane nie tyle z indywidualnym egzemplarzem dekodera, tylko jego konfiguracją.

U mnie dysk jest w 99% zapełniony, internet przez WiFi, na obu wejściach antenowych sygnał z Hotbirda i Astry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się do boku i po kilku chwilach boju z botem połączyłem się z konsultantem.

 

Na wstępie napiszę, że mam DiseqC na Hot Bird i Astra z wykorzystaniem jednego gniazda SAT w tunerze. Dlaczego to piszę? Pierwsze pytanie było właśnie o DiseqC i potem poproszono mnie o jego wyłączenie (wykorzystanie wyłącznie Hot Bird):

 

1. Wyłączyłem DiseqC - test konfiguracji zakończony powodzeniem, pobrało listę kanałów, itd.

2. Włączyłem DiseqC - test konfiguracji zakończony niepowodzeniem.

3. Wyłączyłem DiseqC - test konfiguracji zakończony powodzeniem, i tu znowu pobrało listę kanałów, itd.

 

Po tym chłopak z infolinii powiedział, że wina może być po stronie instalacji antenowej i aby ją sprawdzić. Póki co na samym Hot Bird wszystko działa normalnie. Zobaczymy, jak będzie dalej i dam znać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już procesor nie nadąża z grafiką pilot działa z 1minutowym opóźnieniem.Jak nagrywalem nie było ikonki nagrywania padło wifi uratował mnie kabel serce boli co oni wyprawiają z w miarę dobrym dekoderem.Szkoda mi go bo mam 4tb nagrań i co chwila coś wymyślają. Klient placi tak jak ja ponad 200zl.i mnie to nie obchodzi ma to śmigać i już za to kasę biorą. Ile to dekoderów zamordują przecież to działanie na szkodę firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie mecz Magdy Linette na C+ sport i co chwila pojawia się na ekranie pikseloza.

 

Ale wystarczy, ze wykręcę jedną z anten (nawet nie zmieniając ustawienia na jednoantenowe) i obraz jest bezbłędny - żadnej piselozy, żadnych zatrzymań. (Oczywiście część ekranu przykrywa czarna plansza z informacją o braku sygnału z II anteny.)

 

Oczywiście nie mam zleconych żadnych zadań (żadnych zaplanowanych nagrań), które dekoder musiałaby wykonywać w oparciu o drugą antenę.  

 

Za to wyłączenie routera, z którego dekoder bierze internet po WiFi, nic nie zmienia. Przy podłączonych 2 antenach pikseloza nie jest ani o jotę mniejsza.

 

Coś  w nowym oprogramowaniu jest kompletnie skopane. Nie wygląda to na żadną niewydolność hardware'u.

Chwilami tak wyglądają sceny z tego meczu Linette:
 

49d2095fac1c3307med.jpg

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...