Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przy odtwarzaniu audycji przez ReplyTV radzicie sobie z usuwaniem z ekranu czarnego prostokąta z białym napisem "Brak licencji DRM do odgrywania" poprzedzonym czarnym krzyżykiem w czerwonym kółku?

Przyczepił mi się teraz na kanale DOMO i nie chce nijak zniknąć...

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś za Was ma problem z aplikacją Player i Netflix na tym dekoderze? U mnie, od czasu kwietniowej (2022) aktualizacji obie aplikacje podczas oglądania po prostu się zamykają. Wyskakują albo do menu (Netflix) albo do listy kanałów (Player). Jest to strasznie denerwujące - pomaga (na chwilę) tylko powtórne uruchomienie dekodera. Wtedy pół dnia jest ok i... dalej to samo. Infolinia rozkłada już ręce i każe wymieniać dekoder. Tylko pomijając już utratę wszystkich nagrań, obawiam się że mogę trafić "z deszczu pod rynnę" i dostać sprzęt, który będzie miał jeszcze gorsze wady... Tą można w sumie obejść kupując sobie przystawkę smart tv ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 03:10, zieny napisał(a):

U mnie też piksele się pokazują, a już myślałem, że to coś z antena, ale widzę, że nie tylko u mnie tak jest.

 

Niestety, potwierdzam problem po aktualizacji na wybranych kanałach obraz pikselizuję. W usłudze multiroom wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem diagnostykę i zamiast pikselozy jest znikający oo obraz. Potwierdzam, kłopoty nie występują też na player. Pewnie na viaplay też nie ma. 

Sory za dubel, Sprubujcie zrobić jeszcze raz konfigurację sat bez DSQC może problem nie zniknął, a występuje dość rzadko i da się żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 23:40, Saturn45 napisał(a):

Witam,
czy komuś udało się usunąć białą linię po prawej stronie ekranu. Pojawia się między innymi po naciśnięciu klawisza info.

Niestety w trybie UHD na moim TV Sony nie można nic z tym zrobić, telewizor w 4K domyślnie wyświetla obraz 1:1 z tego co dostaje ze źródła.

W 1080p mogę skalować obraz, przesuwać we wszystkie strony i inne cuda, więc jedynym rozwiązaniem jest przełączyć na niższą rozdziałkę, co kompletnie nie ma sensu jak się ma wykupione kanały 4K

Edytowane przez Adex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adex napisał(a):

Niestety w trybie UHD na moim TV Sony nie można nic z tym zrobić, telewizor w 4K domyślnie wyświetla obraz 1:1 z tego co dostaje ze źródła.

W 1080p mogę skalować obraz, przesuwać we wszystkie strony i inne cuda, więc jedynym rozwiązaniem jest przełączyć na niższą rozdziałkę, co kompletnie nie ma sensu jak się ma wykupione kanały 4K

Dzięki za info, masz rację zniżanie jakości to bez sensu. Czekamy aż poprawią...oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chała. Po niedawnej aktualizacji nie zauważyłem nic co mi się przydaje, a teraz obraz pixeluje na niektórych kanałach, dekoder włącza się się po 5 sekundach od naciśnięcie przycisku na pilocie, tak samo zamula jak włączam info o filmie na całą stronę, albo opis nagrania gdy chcę jakieś usunąć. Jest wolny i nic nie pomaga przywracanie ustawień fabrycznych nie mówiąc o wyciąganiu z kontaktu. Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na różnych kanałach pojawiają się te prostokąciki, najczęściej na kanałach sportowych C+.

Oczywiście nie jest to problem słabego sygnału.

 

Co ciekawe - jak cofnę program przed miejsce gdzie pojawiała się pixeloza, to nie pojawia się nigdy ponownie, tylko w miejscu gdzie było pixelowanie obraz się na moment zatrzymuje, idzie tylko dźwięk.

 

Ciekawe czy jak pixeloza będzie wynikała z osłabienia sygnału z talerza, to obraz przy odtwarzaniu go z bufora timeshiftingu lub z nagrania też będzie się zatrzymywał, czy też będzie pixelował jak przy odtwarzaniu live. Nie mam jak sprawdzić bo mam sygnał z anteny zbiorczej i  nie mam dostępu do jej talerza.

 

Pomysł, aby przy odtwarzaniu obrazu z bufora TS lub z nagrania własnego zamrażać obraz na ostatniej niezakłóconej klatce i nie wyświetlać w ogóle tego co dzieje się w czasie pixelowania, nawet jak są to drobne artefakty, jest chory. Szczególnie przy programach sportowych. 

 

Oglądam właśnie mecz tenisowy na C+ sport 2. Oglądam z kilkuminutowym opóźnieniem (z bufora timeshiftingu) i muszę się domyślać co się działo na korcie, bo co chwilę obraz się zawiesza. Często w kluczowych momentach. Jest to o niebo gorsze niż to drobne pixelowanie jakie występuje przy oglądaniu tego meczu live. 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek3. Pikselowanie obrazu jest przyczyną nowej aktualizacji, nie ustawień anteny. Pikselowanie jest przy oglądaniu w czasie rzeczywistym danego kanału. Jak np. nagrasz lub oglądasz z time shift to wtedy będzie tzw. stop klatka, dlatego że w tym momencie nastąpiło pikselowanie. Zgadza się też zauważyłem że najwięcej pikselowania jest na kanałach sportowych canal+. Wymieniłem dekoder jada na techicolor i w tym dekoderze nie ma na ten moment pikselowania, jest tylko dłuższe uruchamianie, ale to tak jak w każdym dekoderze. Będą poprawki do nowego oprogramowania, ale kiedy to nastąpi nie wiadomo...

Edytowane przez floro
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 23:19, Jacek3 napisał(a):

U mnie też na różnych kanałach pojawiają się te prostokąciki, najczęściej na kanałach sportowych C+.

Oczywiście nie jest to problem słabego sygnału.

 

Co ciekawe - jak cofnę program przed miejsce gdzie pojawiała się pixeloza, to nie pojawia się nigdy ponownie, tylko w miejscu gdzie było pixelowanie obraz się na moment zatrzymuje, idzie tylko dźwięk.

 

Ciekawe czy jak pixeloza będzie wynikała z osłabienia sygnału z talerza, to obraz przy odtwarzaniu go z bufora timeshiftingu lub z nagrania też będzie się zatrzymywał, czy też będzie pixelował jak przy odtwarzaniu live. Nie mam jak sprawdzić bo mam sygnał z anteny zbiorczej i  nie mam dostępu do jej talerza.

 

Pomysł, aby przy odtwarzaniu obrazu z bufora TS lub z nagrania własnego zamrażać obraz na ostatniej niezakłóconej klatce i nie wyświetlać w ogóle tego co dzieje się w czasie pixelowania, nawet jak są to drobne artefakty, jest chory. Szczególnie przy programach sportowych. 

 

Oglądam właśnie mecz tenisowy na C+ sport 2. Oglądam z kilkuminutowym opóźnieniem (z bufora timeshiftingu) i muszę się domyślać co się działo na korcie, bo co chwilę obraz się zawiesza. Często w kluczowych momentach. Jest to o niebo gorsze niż to drobne pixelowanie jakie występuje przy oglądaniu tego meczu live. 

Pikselowanie występuje na większości kanałów i nie jest to zły sygnał u mnie 2 metrowa antena na dekoderze 100 na 100 na profesjonalnym moim mierniku Rover tab5 ultra jest idealnie sam fakt,że nawet z dysku nagrania z ubiegłego roku tez pikselują.Ba skasowanie wybór nagrania trwa kilka minut grafika robi się czarna i znika na kilkanaście sekund,dekoder reaguje czasami po minucie dwóch od naciśnięcia pilota.Jestem od ponad 20 lat w C+ nigdy nie było tak oprogramowanie spier.....e.Nie po to wydaje bardzo duże pieniądze aby bawić się w testera canal+ ich braku profesjonalizmu.Chcieli dedykowane tylko ich dekodery to niech ruszą [beep] i zrobią to tak jak należy ostatni rok to porażka za porażką po każdej zmianie softu nie widzę zachwytu abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel6666 napisał(a):

To ja wiem ale jak jest brak epg to nie można.  Wchodzę i naciskam ok I mnie odrzuca. Mam listę epg i tam jest brak programu I oto mi chodzi.

Nie wchodź przez EPG tylko jak pisałem. Na oglądanym kanale klikasz OK i wchodzisz w opcje nagrywania.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...