Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to co ze obsługuje kiedy SCR można użyć tylko raz. Skoro jeden tuner zajmuje wszystkie dostępne 4 SCR to użycie ich ponownie  w innym jest bezsensowne.    

Wystarczy ograniczyć tunerowi ilość używanych SCR no do 2-3. Wyłączony SCR mozna przypisać innemu tunerowi. 

 

Przy okazji to ten konwerter nie obsługuje wcale 4 dekoderów tylko 4 głowice przez Unicable + 2 Legacy na osobnych kablach.  

 

Bardziej praktyczne wydaje sie kupić nowy konwerter Unicable z 16 do 32 SCR  a nie używać starego gniota z C+ z 4 SCR. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ktosiu napisał:

Bardziej praktyczne wydaje sie kupić nowy konwerter Unicable z 16 do 32 SCR  a nie używać starego gniota z C+ z 4 SCR. 

 

Dzięki.Kolego ja się na tym za bardzo nie znam.Ten LNB kupiłem jakieś 2 lata temu i myślałem że to będzie działać jak opisałem wcześniej. Pytanie - więc jaki muszę kupić konwerter by to działało bez problemu na jednym kablu Tz. U4K + Premium BOX ? - będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz widział jaki używają obydwa to wybierzesz sobie które.  Jak jest konflikt w konfiguracjach to wyłaczasz konfliktowe. 

 

Zwykle 2-3 dodatkowe SCR wystarczą, reszta to już tylko snobizm że masz aż 8 bo w życiu tylu nie użyjesz chyba że nagrywasz byle co byle było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam 4k Ultrabox, rano odpaliłem dekoder i dioda zasilania mrugała biało czerwono. Kiedy wyłączyłem świeci na czerwono prawidłowo. Kanały działały OK, przełączanie również OK. Wyłączyłem z zasilania wszystko wróciło do normy, świeci na biało bez mrugania. Pytanie co to za obiaw takie mruganie, żebym na przyszłość wiedział o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wierucha napisał:

Od wczoraj mam 4k Ultrabox, rano odpaliłem dekoder i dioda zasilania mrugała biało czerwono. Kiedy wyłączyłem świeci na czerwono prawidłowo. Kanały działały OK, przełączanie również OK. Wyłączyłem z zasilania wszystko wróciło do normy, świeci na biało bez mrugania. Pytanie co to za obiaw takie mruganie, żebym na przyszłość wiedział o co chodzi?

https://pl.canalplus.com/pomoc/mrugajaca-dioda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą na ten dekoder, z tym że istotna jest dla mnie jedna sprawa: dekoder współpracowałby z telewizorem SD poprzez adapter HDMI -> Scart. Użytkowniczka telewizora za Chiny nie zgodzi się na wymianę telewizora, mimo że nowy TV Full HD stoi pół metra obok :D Wymagania co do nagrywania wielu kanałów naraz to jednak ma.

Czy ktoś może posiada ten dekoder w takiej konfiguracji i może powiedzieć, jak wygląda wielkość czcionki ekranowej w nowym oprogramowaniu? Na ten moment posiadam dekoder WiFi Premiumbox+ i tam te literki są dobrze czytelne nawet w jakości SD po eurozłączu.

Edytowane przez andrzej212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Użytkuję ten dekoder od około tygodnia i zauważam coś co sugeruje mi problem z softem, ale wolę się upewnić.

Dekoder podłączony do zbiorczej instalacji, na chwilę obecną nie wiem czy jest tam unicable dlatego mam ustawioną 1 antenę + diseqc z 2x lnb, HB+Astra. Natomiast objawy są na takiej konfiguracji jak i na bez diseqc.

 

Otóż na niektórych kanał jak np Comedy Central, CC Extra, Paramount, CBS Europa, WarnerTV, bardzo często jak je włączam to dekoder pokazuje, że albo nie ma sygnału albo program nie jest nadawany i dioda mruga na czerwono/biało.

Wchodzę w edy w miernik sygnału, bardzo rzadko, ale zdarza się, że w tle kanał wtedy zaskoczy, ale 90% nie i sygnał jest ok, poziom 70%, jakość 60%.

Można pomyśleć nienajsilniejszy - ok, ale w przedziale dobry, a canal+ pisze na stronie, że zaleca wartości powyżej 50%, no to są.

Wtedy np dla porównania włączam Canal+ 4K, kanał włącza się w jakieś 200ms i jak sprawdzam miernik sygnału na nim to wartości odpowiednio ok 10% niższe. Działa zawsze i od strzału.

Więc skaczę sobie po różnych kanałach wracając co chwilę na te wymienione wcześniej i czasem zaskoczą od razu, bez żadnego komunikatu, czasem mignie brak sygnału (NSS/E2001), ale pojawi się kanał, a czasem zima, nic, pomimo dobrego sygnału.

Jak już zacznie działać któryś z tych kanałów to wskakują od razu praktycznie, a jak nie to wcale.

Wg mnie jest to problem z softem, jakby miał problem ze wstrojeniem się w konkretne TP (za wysoki SR?) czy ktoś zauważył coś podobnego w tym modelu?

Canal+ oczywiście spuszcza mnie na drzewo sugerując przywrócenie ustawień fabrycznych, wyłączenie diseqc, wyłączenie z prądu, a jak to nic nie daje to zapraszają do punktu.

Chyba pewnie tak zrobię, ale chciałem zapytać tutaj o Wasze opinie.

 

Dzięki z góry.

 

Edit:

Faktycznie widzę, że te wszystkie kanały problemowe są z tego samego TP: Hot Bird 13B 10949.00 V DVB-S2 8PSK 27500 3/4

 

Natomiast np WarnerTV z innego TP też potrafi nie wskoczyć i inne potrafią wyświetlić błąd przy włączaniu: Hot Bird 13B 12284.00 H DVB-S2 8PSK 27500 3/4

Jak by ktoś mógł sprawdzić u siebie byłbym wdzięczny.

 

 

Edytowane przez tical
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie też coś takiego. Odpaliłem po południu tv i zamiast kanału ulubionego, przy którym wyłączyłem tv, jest canal+ premium i grafika(reklama) canal+ online. Trzeba ręcznie wrócić do swojego kanału. Może to ważne, dziś oddałem dekoder multiroomu, z którego zrezygnowałem przy przedłużaniu umowy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomkowic napisał:
Da radę w ten dekoder tak skonfigurować aby można było przełączać kanały pilotem od telewizora?
Posiadam Philipsa 65OLED856/12 i udało mi się ustawić uruchamianie wyłączanie dekodera tylko.. 


Pilotem magic od LG OLED da się sterować dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...