Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pawel napisał:

Przy zwykłym konwerterze to normalny komunikat. Możesz jednocześnie nagrywać i oglądać kanały nadawane z tego samego transpondera.

Wymień konwerter na unicable jesli chcesz mieć pełna dowolność w nagrywaniu jednocześnie trzech różnych kanałów.

Dzięki za odpowiedź. Czyli jakbym zakupił taki dekoder w nowym bloku w Warszawie, to nie będę miał takiego problemu i mógłbym nagrywać na trzech różnych kanałach? 

Drugie pytanie - czy wystarczy tam połącznie wi-fi do dekodera czy raczej wymagany jest kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja w bloku tzw. zbiorcza raczej nie jest typu unicable, wiec problem będzie dokładnie ten sam. Chyba, że do drugiego gniazda antenowego doprowadzisz sygnał z innego pokoju i skonfigurujesz dekoder pod tzw. dwa kable.

Nie jest konieczne połączenie kablowe z internetem. W zupełności wystarczy wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dekoderze ostatnio nie mogłem przewijać nagrania na Canal+4K, a jak włączyłem to był czarny ekran. Po wyjściu z nagrania i powrotu po jakimś czasie normalnie odtwarzało, ale znowu przy próbie przesunięcia do przodu pojawiał się czarny ekran. Jeszcze śmieszniejsze było jak zacinało podczas oglądania online filmu o Celine Dion przez dekoder, a jak włączyłem C+online przez android tv, to było ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel napisał:

Instalacja w bloku tzw. zbiorcza raczej nie jest typu unicable, wiec problem będzie dokładnie ten sam. Chyba, że do drugiego gniazda antenowego doprowadzisz sygnał z innego pokoju i skonfigurujesz dekoder pod tzw. dwa kable.

Nie jest konieczne połączenie kablowe z internetem. W zupełności wystarczy wifi.

Hmm, czyli nie mając dwóch wyjść antenowych nie mam możliwości podłączenia dekodera z nagrywarką w bloku?

 

Pytam, bo teraz mam UPC i tam można nagrywać, ale bez przewijania i dlatego spoglądam w kierunku Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostarcza ci w gniazdku tylko jeden kabel sat masz prawo zainstalować własną antenę. W takim przypadku spółdzielnia/deweloper musi wyznaczyć tobie miejsce w którym możesz zainstalować antenę. Przy wlasnej antenie możesz zainstalować konwerter unicable. 
 

Co do podłączenia to możesz ale funkcjonalność będzie ograniczona do minimum. Podczas nagrywania jednego kanału będzie można oglądać tylko kanały z tego samego transpondera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

Możesz mieć z nagrywarką. Tyle  że będziesz nagrywać 1 program i oglądać  inny, ale z tego samego TP, czyli z tej samej częstotliwości. 

Mają głowice FBC, więc można nagrywać inny kanał niż oglądany, pod warunkiem, że jest z tej samej ćwiartki (pasma i polaryzacji).

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dr.STech napisał:

Mają głowice FBC, więc można nagrywać inny kanał niż oglądany, pod warunkiem, że jest z tej samej ćwiartki (pasma i polaryzacji).

Dodajmy, że w tym przypadku to nie głowica FBC powoduje te ograniczenia a rodzaj konwertera. Pełne możliwości Ultrabox+4K tj. nagrywanie trzech dowolnych kanałów i oglądanie dowolnego czwartego uzyskuje się wyłącznie w dwóch przypadkach. Instalacji Unicable II (pojedyńczy kabel z konwetera / multiswitcha) lub konwertera typu wideband, który wymaga zastosowania dwóch kabli w instalacji.

Głowice FCB (z j.ang. Full Band Capture) obsługują do ośmiu nośnych (nazwijmy to 8 wirtualnych kabli) w pełnym zakresie częstotliwości i polaryzacji, dzięki czemu dekodery te dają możliwości takie jak np. Nagrywanie do 3 dowolnych kanałów oraz Fast zapping tj.szybkie przełączanie kanałów 2+ i 1 -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu zmieniłem konwerter z unicable na zwykłego twina, jeden przewód idzie do WifiPremium Boxa a drugi do 4K UltraBoxa. Myślałem że ograniczenia w nagrywaniu będą jakieś drastyczne a tu praktycznie nie odczułem zmiany konwertera na „gorszy”. Nagrywam głównie w nocy lub gdy nie ma nas w domu, większość filmów i tak jest powtarzana w kółko, więc jak się nie da nagrać dziś to można złapać ten sam film za klika dni. Z kanałów Premium nie nagrywam bo można oglądać w C+ Online. Myślę że wymiana konwertera na unicable ma sens gdy ktoś naprawdę dużo nagrywa, dla reszty użytkowników nawet instalacja minimalna zupełnie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andgoldi napisał:

Dodajmy, że w tym przypadku to nie głowica FBC powoduje te ograniczenia a rodzaj konwertera. Pełne możliwości Ultrabox+4K tj. nagrywanie trzech dowolnych kanałów i oglądanie dowolnego czwartego uzyskuje się wyłącznie w dwóch przypadkach. Instalacji Unicable II (pojedyńczy kabel z konwetera / multiswitcha) lub konwertera typu wideband, który wymaga zastosowania dwóch kabli w instalacji.

Głowice FCB (z j.ang. Full Band Capture) obsługują do ośmiu nośnych (nazwijmy to 8 wirtualnych kabli) w pełnym zakresie częstotliwości i polaryzacji, dzięki czemu dekodery te dają możliwości takie jak np. Nagrywanie do 3 dowolnych kanałów oraz Fast zapping tj.szybkie przełączanie kanałów 2+ i 1 -

Czyli dobrze zrobiłem wydając na antenę 1 zł, a nie 200? Wystarczyły dwa kable. :)

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ozzy666 napisał:

Kilka miesięcy temu zmieniłem konwerter z unicable na zwykłego twina, jeden przewód idzie do WifiPremium Boxa a drugi do 4K UltraBoxa. Myślałem że ograniczenia w nagrywaniu będą jakieś drastyczne a tu praktycznie nie odczułem zmiany konwertera na „gorszy”. Nagrywam głównie w nocy lub gdy nie ma nas w domu, większość filmów i tak jest powtarzana w kółko, więc jak się nie da nagrać dziś to można złapać ten sam film za klika dni. Z kanałów Premium nie nagrywam bo można oglądać w C+ Online. Myślę że wymiana konwertera na unicable ma sens gdy ktoś naprawdę dużo nagrywa, dla reszty użytkowników nawet instalacja minimalna zupełnie wystarczy. 

Unicable II sprawdzi się przede wszystkim w sytuacji korzystania z kilku dekoderów/odbiorników z głowicami FBC (SCR), do których sygnał z instalacji antenowej można rozprowadzić kaskadowo poprzez splitery pojedynczym kablem a następnie odpowiednie przydzielenie nośnych.

Myślę, że także Fast zapping to jedna z praktyczniejszych cech z FBC i Unicable II. Każdy z nas przecież doświadczył sytuacji gdzie po wybraniu kanału czekało się kilka sekund na pojawienie się obrazu i dźwięku (mam tu na myśli dekodery platformy). 

 

Edytowane przez andgoldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacor napisał:

Po włączeniu dekodera, dioda miga w szybkimi tempie raz na czerwono raz na biało i tak cały czas. Co może być przyczyną?? Wcześniej tak nie było.

Też tak miałem.

Na jakiś czas (dzień/dwa) pomaga odłączenie na chwilę od zasilania. Zgłosiłem to do Canal+. Napisali mi że zdają sobie sprawę z problemu i żebym poczekał na update softwareu. Po kilku dniach czy może tygodniach rzeczywiście problem samoczynnie ustąpił, ale przez ten czas strasznie mnie to wkurzało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa ode mnie na temat obecnego oprogramowania i nowych aplikacji. Brak HBO Max to oczywiste nieporozumienie i "niedoróbka". Trudno. Jakiś czas po zmianie softu pojawił się u mnie pewien problem z aplikacją Netflix. Po prostu w trakcie oglądania filmu lub zwiastunu aplikacja samoczynnie zamyka się i tuner powraca do kanału sat. Reset dekodera poprawia sytuację na pewien czas i... znowu zaczyna się wyskakiwanie z aplikacji. Po zgłoszeniu do Canal+, polecono mi... zresetować dekoder (mimo, że opisałem tą właśnie czynność w zgłoszeniu, jako rozwiązującą problem tylko na chwilę). Po ponownym zgłoszeniu i dalszych wyjaśnieniach zostałem poproszony o... mac adres karty sieciowej dekodera. Po tym zapadła cisza. Oczywiści Netflix nadal "wyskakuje". Dwa tygodnie temu pojawiła się aplikacja Player. Jakie było moje zdziwienie gdy po dwóch dniach taka sama sytuacja spotkała Playera. Oglądam np. transmisję sportową i... pyk, Player się zamknął, powracając do okna logowania na liście kanałów. Nie wylogowuje ale zamyka się po prostu po 5, 10 lub 20 minutach (moment dowolny). Dorzuciłem to do mojego zgłoszenia ale tym razem Canal+ już mnie zignorował i po miesiącu od pierwszego zgłoszenia mam dwie wyskakujące sobie losowo aplikacje - słowem opieka techniczna na światowym poziomie ;-) Chyba bez zewnętrznego SmartBOXa jednak się nie obejdzie... Tylko po co wprowadzać takie pseudo ułatwienia w postaci niezbyt działających aplikacji na Ultrabox? Pytanie naturalnie retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2022 o 12:13, Alvin75 napisał:

Też tak miałem.

Na jakiś czas (dzień/dwa) pomaga odłączenie na chwilę od zasilania. Zgłosiłem to do Canal+. Napisali mi że zdają sobie sprawę z problemu i żebym poczekał na update softwareu. Po kilku dniach czy może tygodniach rzeczywiście problem samoczynnie ustąpił, ale przez ten czas strasznie mnie to wkurzało :(

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Jestem nowym użytkownikiem U4K, dioda miga szybko biało/czerwono, oprócz tego pikseloza na kanałach tylko TVN-u po przełączeniu na inne kanały np.Polsat, CPlusy, czy HBO tej pikselozy  nie ma.Po pewnym czasie ca 2- 3 min. wszystko wraca do normy i jest OK ( bez wyłączenia 4K) Siła sygnału 85/70.

Czy to błąd softu, czy sprzęt do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Połączenie jednokablowe - LNB Unicabel Opticum  wyścia 1 złoty 3 srebrne. Następnie jednym kablem do rozdzielacza -wyście 1 splitera do U4K drugie do WiFi Premium BOX i zakończone 2 rozdzielaczem do podłączenia  PBox który oddalony jest ca 30 metrów. Po konfiguracji w 4K na tryb 1 kabel sygnał ma poziom ca 80 jakość 80 na wszystkich 4 częstotliwościach. Problem w tym że przy takiej konfiguracji brak jest części programów ( info słaby sygnał, lub program jest nie nadawany).Jak odłączę spliter przy PB to są wszystkie programy. Co może być tego przyczyną? Czy to kwestia LNB? duża odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Przy tym konwerterze i dekoderze 4K ultraBOX+ dla prawidłowego i pełnego działania tego dekodera niczego się nie rozdziela splitterami. Sygnał ze złotego wejścia w konwerterze podpinasz tylko pod dekoder 4K, a pozostałe dekodery podpinasz do srebrnych wejść Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...