Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sławek72 napisał:

Być może kwestia ustawień w menu konfiguracyjnym FB 6 w sekcji wifi (to o czym pisałem wyżej), trzeba pokombinować. Jak pisałem u mnie nie było i nie ma problemów, a warunki takie same jak u kolegi. Gdyby pomarańczowi coś blokowali to wszyscy mieliby ten problem, nie sądzisz?

Pisząc ogólnie Orange miałem na myśli również sprzęt dlatego sugerowałem podłączenie własnego routera, wyłączenie zabezpieczeń na wifi czy kabel. Skoro na "komórce" działa  wina lezy po stronie Orange. W jego przypadku.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 13:16, rafal761 napisał:

Odnośnie nowego softu to jak ze wszystkim, trzeba się przyzwyczaić.

Nie wiem jak się przyzwyczaję do braku listy ulubionych. Bez internetu w dekoderze nie mam żadnej. Przewijanie za każdym razem całej listy, żeby znaleźć kilka programów, jest uciążliwe. Skoro poprzedni soft to umożliwiał, dlaczego ten nie? Czyli muszę teraz robić dziury w suficie i prowadzić kabel internetowy, bo wifi nie przechodzi przez ściany. Przyzwyczaić to się można nawet do wystającej śrubki w desce klozetowej, ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dr.STech napisał:

U mnie mogę utworzyć listę ulubiona na dekoderze bez internetu. Wchodzę w menu, koło zębate/ustawienia, Ulubione kanały.

Tylko że ja stworzyłem swoją listę, gdy dekoder był podłączony do internetu. Potem przeniosłem dekoder do pokoju, gdzie nie ma internetu i żadnej listy już nie mam, ponadto znikły gdzieś ikony. Wygląda na to, że te nowe oprogramowanie jest bardzo związane z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem mocno zaskoczony, że są w ogóle jakiekolwiek pozytywne opinie o nowym sofcie.

To co się tutaj wydarzyło to jest jedna wielka tragedia.

Wycięcie podstawowych funkcji jakie służą do nagrywania programów (cykliczne, wg. czasu, itd.) oraz totalnie nieczytelna lista nagrań stawia pod znakiem zapytania sens użytkowania dysku w tym dekoderze.

Właściwie to mogli w ogóle zrezygnować ze wszystkiego i zostawić tylko funkcje przełączania kanałów z opcją ustawienia ulubionych i część użytkowników chyba byłaby zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

W zakresie nagrywania było już pisane, że część z tych funkcji będzie przywrócona w kolejnej wersji oprogramowania. Bez paniki. 

 

Wszelkie wyrazy niezadowolenia, propozycje zmian można opisywać tutaj. Opinie są zbierane i analizowane. -> Ocena oprogramowania

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te negatywne opinie i się zastanawiam czy osoby je piszące oglądają telewizje czy cały czas grzebią w menu? Ja tam prawie nie zauważam tego nowego oprogramowania, menu odwiedziłem tylko raz po aktualizacji by się z nim zapoznać. Sekcja nagrania wygląda trochę dziwnie ale da się przyzwyczaić do tego. A tak włączam kanał który chce oglądać i oglądam, w niczym mi te oprogramowanie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666 o tym właśnie pisałem, dla Ciebie wystarczy opcja „zmień kanał” i do tego nie potrzeba takiego wydumanego oprogramowania.

I nie chodzi o grzebanie w menu, tylko podstawowe funkcje, jeśli ktoś jednak korzysta z dysku i coś nagrywa, a potem chce to obejrzeć.

Sekcja nagrań nie wygląda dziwnie tylko jest śmietnikiem aktualnie.

Mam kilkadziesiąt nagrań i nie jestem w stanie niczego tam znaleźć.

 

@Krzysiek11:) widziałem to info. Pytanie jaka to będzie część (nie ma w tej wzmiance np. cyklicznego nagrywania) i kiedy to się stanie.

Trochę już siedzisz na tym forum i co mówi Twoje doświadczenie w kwestii wypuszczania poprawek przez tego operatora? Jesteś optymistą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam po paru dniach, co właściwie poprawili w nowym oprogramowaniu? Znalazłem tylko jedną przydatną poprawkę - możliwość wyboru skoku przewijania już od 1 minuty. Dawniej było 5 minut i to było za dużo. Wszystko inne to albo usunięcie przydatnych funkcji, albo zaśmiecenie ekranu ikonami, co trudno nazwać poprawką. Czy przy projektowaniu tego oprogramowania brał udział jakiś zwykły użytkownik dekodera? Czy ktoś widzi jeszcze inne nowe przydatne poprawki oprócz mnóstwa niepotrzebnych zmian? Możliwość numeracji programów w liście ulubionych nie jest dla mnie aż taka ważna. Ulubionych programów mam niewiele i łatwo mogę je znaleźć. Za to ograniczenie tylko do jednej listy to krok wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarekBury napisał:

Tak się zastanawiam po paru dniach, co właściwie poprawili w nowym oprogramowaniu? Znalazłem tylko jedną przydatną poprawkę - możliwość wyboru skoku przewijania już od 1 minuty. 

 

Ja też znalazłem jedną przydatną dla mnie poprawkę. Nazywa się "synchronizacja mowy". Jest dostępna w ustawieniach dekodera.


Jest przydatna dla osób, które fonię z dekodera słuchają przez amplituner 5.1 podłączony do dekodera kablem optycznym.
Przedtem często maiłem wrażenie, że dźwięk nie był dobrze synchroniczny z obrazem wyświetlanym na telewizorze. Teraz mogłem go precyzyjnie zsynchronizować.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel6666 napisał:

Jak nagrać nagranie jak np. Tv puls brak programu epg. Nie można ustawić według czasu jak to obejść. 

Spróbuj uruchomić dekoder ponownie. U mnie to pomogło i EPG wróciło. Ustawienia - diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni nie mam epg na żadnym kanale - reset pomógł. Ciekawe na ile czasu.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Menu->Nagrania->Więcej->Usuń i teraz zaznaczasz co chcesz usunąć.

 

Dziękuję za poradę. Być może wspólnymi siłami jakoś ogarniemy to nowe oprogramowanie. Trzeba mieć też nadzieję, że wkrótce naprawią to, o czym są już świadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...