Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @ircios ale wynieniłem Ultrabox JADA na ITCA i problem z jaskrawością kolorów zniknął. Widać, że pierwsze deki były robione z lepszych komponentów. A bez sensu, żebym kręcił kolorami, kontrastem etc bo z blueraya obraz jest pierwsza klasa. Dzięki za chęci pomocy, pozdrawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2021 o 09:29, Dr.STech napisał:

Możliwe ale na pewno nie dekodera, bo u mnie działa unicable zarówno w EN50494  jak i EN50607.

Witam. Wracając do mojego problemu braku możliwości połączenia dekodera od kanału 1-32 w EN50607. Czy u siebie posiadasz LNB Quatrro czy dwa wideband na dwie satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dr.STech napisał:

Jeden wideband. Ten dekoder nie obsługuje dwóch satelit w unicable.

No to brawa dla Canal+. Powinni w instrukcji dokładnie opisać instalacje dekodera przy połączeniu unicable2. Teraz z inwestycji multiswitcha wychodzi strata pieniędzy. 
mogliby poprawić oprogramowanie ale tego robic zapewne nie będą. 

porażka😕
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dr.STech napisał:

Przecież w instrukcji jest dokładnie opisana instalacja unicable i ani słowem nie zająkneli się o Astrze w tym rozwiązaniu 😁 

Ty także nic o tym nie pisałeś, a ja ci wysyłałem konfig też tylko z jednym konwerterem.

Skoro ktoś instaluje multiswitch w systemie wideband to logiczne ze LNB ma Dwa wyjścia wiec kolejne dwa wolne w multiswitchu są na druga satelitę. Analogicznej po co wiec LNB Quattro i multiswitch skoro można mieć zwykły LNB unicable 2 bezpośrednio do gniazdka i rozdzielać od niego na resztę pokoi. 🙈

nawet to dekoder powinien posiadać opcje DiSEqC w unicable i tak jak w moim przypadku gdzie mam podłączone dwie satelity wybierać tylko hotbird.

sam w sobie multiswitch jest ustawiony na A/B i już nie ma różnicy czy druga satelita jest podłączona czy nie.  
Nie ma różnicy czy druga satelita to astra czy jakaś arabska. 
i tu po stronie canal plus jest to źle zaprogramowane pod tym względem.

w instrukcji nie ma żadnej wzmianki ze musi być podłączony multiswitch tylko pod jedna satelitę. Piszą tylko ze ma być hotbird. I nawet nie pisze ze w unicable dekoder już nie obsługuje DiSEqC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Dziwną sprawę opisze. Zlikwidowałem multiroom  na dwóch kartach kameleon. Przy antenie pozostał  , stary zwykły konwerter  (TWIN) na dwa wyjścia kablowe.  Jednocześnie nabyłem też nowy dekoder 4K, do którego dochodzi JEDEN (!!) kabel.  Drugi kabel zdemontowałem.   Podczas pierwszych testowań nowego dekodera i  podczas  oglądania  jednego programu, dwa  inne programy zaprogramowałem do nagrania i sie nagrały na dysku. Jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek2213 napisał:

Witam wszystkich. Dziwną sprawę opisze. Zlikwidowałem multiroom  na dwóch kartach kameleon. Przy antenie pozostał  , stary zwykły konwerter  (TWIN) na dwa wyjścia kablowe.  Jednocześnie nabyłem też nowy dekoder 4K, do którego dochodzi JEDEN (!!) kabel.  Drugi kabel zdemontowałem.   Podczas pierwszych testowań nowego dekodera i  podczas  oglądania  jednego programu, dwa  inne programy zaprogramowałem do nagrania i sie nagrały na dysku. Jakim cudem?

@Tomek2213 Jak masz z konwertera TWIN podłączony do dekodera 4K UltraBox+ tylko jeden kabel antenowy, to będzie to właśnie tak działać, że jak coś nagrywasz, to musisz to oglądać. Gdyby były dwa kable podłączone do tego dekodera z konwertera TWIN, to dekoder działałby tak jak poprzedni PVR, czyli możliwość oglądania i nagrywania w tym czasie drugiego innego kanału. Natomiast jak chcesz w dekoderze 4K UltraBox+ wykorzystać pełne możliwości i nagrywać trzy kanały jednocześnie, a czwarty inny oglądać przy pomocy jednego kabla antenowego, to musisz zmienić konwerter na Unicable i tu ktoś na forum musiałby Ci doradzić jaki konwerter kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj  jestem użytkownikiem Ultraboxa+z dyskiem. Okazało się, że mogę podłączyć własny dysk, takowy podłączyłem i działa.

1.Pytanie, czy mogę zwrócić sam dysk?

2. Czy lepiej zostawić od Canal+ , lepiej się będzie sprawował niż mój po USB ( Segate 1TB) ?

3. Czy współpraca mojego dysku USB nie jest jednak wskazana do działania z Ultrabox?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lukx95 napisał:

@Tomek2213 Jak masz z konwertera TWIN podłączony do dekodera 4K UltraBox+ tylko jeden kabel antenowy, to będzie to właśnie tak działać, że jak coś nagrywasz, to musisz to oglądać. Gdyby były dwa kable podłączone do tego dekodera z konwertera TWIN, to dekoder działałby tak jak poprzedni PVR, czyli możliwość oglądania i nagrywania w tym czasie drugiego innego kanału. Natomiast jak chcesz w dekoderze 4K UltraBox+ wykorzystać pełne możliwości i nagrywać trzy kanały jednocześnie, a czwarty inny oglądać przy pomocy jednego kabla antenowego, to musisz zmienić konwerter na Unicable i tu ktoś na forum musiałby Ci doradzić jaki konwerter kupić.

Nie zrozumiałeś mnie. Otóż napisałem wyżej, że mam podłączony  jeden kabel antenowy, konwerter TWIN, a podczas oglądania jednego programu nagrywam dwa albo trzy inne różne programy na dysku dekodera 4K. Ponawiam pytanie: jakim cudem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PawelTSW napisał:

@Tomek2213 odpisaliśmy Ci już

Ok. Mój wpis kierowałem do lux95, który uparcie twierdzi że nagrywać można przy moim sprzęcie tylko  to co się ogląda. A ja oglądałem  jedno, a trzy  różne inne  nagrywałem w tym samym czasie. Na jednym kablu antenowym i na konwerterze  TWIN.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek2213 Programy się nagrały, ponieważ oprogramowanie dekodera umożliwia nagrywanie więcej niż jednego kanału. Zapewne inne kanały Ci się nagrały, ponieważ tak jak koledzy wcześniej pisali musiały być z tego samego transpondera. Gdyby kanały były z różnych transponderów nadawane, to by te inne kanały się nie nagrały przy jednym kablu antenowym z konwerterem TWIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukx95 napisał:

@Tomek2213 Programy się nagrały, ponieważ oprogramowanie dekodera umożliwia nagrywanie więcej niż jednego kanału. Zapewne inne kanały Ci się nagrały, ponieważ tak jak koledzy wcześniej pisali musiały być z tego samego transpondera. Gdyby kanały były z różnych transponderów nadawane, to by te inne kanały się nie nagrały przy jednym kablu antenowym z konwerterem TWIN.

Ok. Dzięki za info. 

2 godziny temu, lukx95 napisał:

@Tomek2213 Programy się nagrały, ponieważ oprogramowanie dekodera umożliwia nagrywanie więcej niż jednego kanału. Zapewne inne kanały Ci się nagrały, ponieważ tak jak koledzy wcześniej pisali musiały być z tego samego transpondera. Gdyby kanały były z różnych transponderów nadawane, to by te inne kanały się nie nagrały przy jednym kablu antenowym z konwerterem TWIN.

Proszę wybaczyć, ale nie znam się na tych transponderach, ale...Teraz włączyłem jedno  nagrywanie na HBO, drugie na  canal+, trzecie na TVP HD, a oglądam TVN HD. To wszystko jest nadawane z jednego transpondera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...