Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2020 o 15:37, gidyja napisał:

Czy zaobserwował ktoś na tym cudzie techniki na nagraniach 4k lekkie przycinki i rozjazd obrazu z dźwiękiem, na innych nagraniach HD jest ok tylko jak nagrywam c+ 4k takie cyrki.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdziłem teraz i nie mam problemów podczas odtwarzania, to po jakimś czasie Ci się pojawiają czy odrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są krótkie przycinki obrazu w niemiarowych odstępach raz na 10 - 15 minut i następuje opóźnienie dźwięku wystarczy cofnąć o parę sekund nagranie i jest ok, dla mnie wygląda to jak by dysk nie wyrabiał (nadmieniam dysk oryginał), pozostaje mi chyba tylko format ale wtedy wiadomo wszystko tracę.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś od rana dekoder przestał łączyć się z Wi-Fi - mam 2 routery do wyboru (telewizor na nich bez problemu działa - choćby Youtube) a dekoder "ni chuchu"... - widzi sieci, po wybraniu i wpisaniu hasła - nie może się połączyć... nawet dla pewności z komóry postawiłem hotspota - efekt ten sam. Było wyciąganie na godzinę z prądu, było robienie ustawień domyślnych - nic nie pomogło.  Mieliście takie cyrki u Was?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Johny Bravo napisał:

Witam,

dziś od rana dekoder przestał łączyć się z Wi-Fi - mam 2 routery do wyboru (telewizor na nich bez problemu działa - choćby Youtube) a dekoder "ni chuchu"... - widzi sieci, po wybraniu i wpisaniu hasła - nie może się połączyć... nawet dla pewności z komóry postawiłem hotspota - efekt ten sam. Było wyciąganie na godzinę z prądu, było robienie ustawień domyślnych - nic nie pomogło.  Mieliście takie cyrki u Was?

 

pozdro

Uruchom ponownie dekoder z menu, połącz 2,4GHz, u mnie pomogło.

 

 

Edytowane przez Saturn45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 18:01, Saturn45 napisał:

Uruchom ponownie dekoder z menu, połącz 2,4GHz, u mnie pomogło.

 

 

Oba routery mają tylko opcję 2,4GHz. Po konsultacji z C+ przez internet polecono mi udać się z dekoderem do punktu C+, tam został podłączony i... wszystko hula ? Wygląda na to, że dekoder potrzebował przejażdżki w bagażniku... ?

 

Dzięki za odzew, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do posiadaczy dekodera 4K. 

Obecnie posiadam stary dekoder ADB 2850. Przy włączonym TV, gdy nie mam wybranego źródła HDMI, do którego jest podpięty dekoder, gdy włączę dekoder to TV nie przełącza mi na to HDMI z dekoderem (brak funkcji CEC-HDMI w tym dekoderze?). 

Czy po wymianie na nowszy dekoder (np ten 4K) TV sam mi będzie przełączał na dekoder po jego włączeniu?

 

A drugie pytanie to, czy jeżeli mam instalację na 1 kablu (przełącznik diseq HB + Astra) czy jest sens brać ten dekoder 4K i płacić 5zł bez dysku eSATA czy lepiej wziąć MediaBox+ i płacić 2 zł za dzierżawę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adix1982 to czy będzie działało HDMi-CEC trudno powiedzieć. Ja mam tv LG i niestety nie działa ta funkcja, wcześniej również nieudana próba z ADB 2849. Jak zaniosłem dekoder do sąsiada to z TV Panasonic już wzorowo ta opcja działa, więc różnie z tym bywa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adix1982 napisał:

Witam!

Mam pytanie do posiadaczy dekodera 4K. 

Obecnie posiadam stary dekoder ADB 2850. Przy włączonym TV, gdy nie mam wybranego źródła HDMI, do którego jest podpięty dekoder, gdy włączę dekoder to TV nie przełącza mi na to HDMI z dekoderem (brak funkcji CEC-HDMI w tym dekoderze?). 

Czy po wymianie na nowszy dekoder (np ten 4K) TV sam mi będzie przełączał na dekoder po jego włączeniu?

 

A drugie pytanie to, czy jeżeli mam instalację na 1 kablu (przełącznik diseq HB + Astra) czy jest sens brać ten dekoder 4K i płacić 5zł bez dysku eSATA czy lepiej wziąć MediaBox+ i płacić 2 zł za dzierżawę.

 

 

Jaki masz model telewizora ?Jeśłi nie obsługuje HDMI CEC czasami jest możliwość ustawienia w menu serwisowym, żeby po włączeniu przestawiał się na HDMI.

Walcz o Mediaboxa za 0 zł. Ultrabox za 5 zł bez dysku to średni interes.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adix1982 napisał:

Witam!

Mam pytanie do posiadaczy dekodera 4K. 

Obecnie posiadam stary dekoder ADB 2850. Przy włączonym TV, gdy nie mam wybranego źródła HDMI, do którego jest podpięty dekoder, gdy włączę dekoder to TV nie przełącza mi na to HDMI z dekoderem (brak funkcji CEC-HDMI w tym dekoderze?). 

Czy po wymianie na nowszy dekoder (np ten 4K) TV sam mi będzie przełączał na dekoder po jego włączeniu?

 

A drugie pytanie to, czy jeżeli mam instalację na 1 kablu (przełącznik diseq HB + Astra) czy jest sens brać ten dekoder 4K i płacić 5zł bez dysku eSATA czy lepiej wziąć MediaBox+ i płacić 2 zł za dzierżawę.

 

 

Ja zawsze zostawiałem poprzedni tuner Pace włączony przy zmianie HDMI,z nowym 4K robię tak samo, więc nawet nie wiedziałem, że jest możliwość automatycznego przełączenia na odpowiednie HDMI.

Ale po podpięciu 4K przy ikonce HDMI w TV pojawił się zielony dopisek smart link...

Sprawdziłem teraz i rzeczywiście po włączeniu 4K automatycznie przełącza na jego wejście z tv naziemnej bądź innego HDMI :)

Działa to w 8 letnim LG. I bardzo mi ułatwia życie, bo ostatnio przestały mi strzałki kierunkowe działać w pilocie z TV i miałem problem ze zmianą wejścia sygnału.

 

Czy jest sens go brać za 5zł... To już musisz sobie sam odpowiedzieć. Jest dość szybki, stabilny, daje dobry obraz, można odtwarzać na nim Netflixa, ma dobrze działającego pilota (przynajmniej mój, bo ktoś inny narzekał).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel napisał:

Jaki masz model telewizora ?Jeśłi nie obsługuje HDMI CEC czasami jest możliwość ustawienia w menu serwisowym, żeby po włączeniu przestawiał się na HDMI.

 

TV to Philips 55PUS7334. TV jest stosunkowy nowy (z 2019 r.) i obsługuje HDMI CEC. Tylko wydaje mi się ze ADB 2850ST go nie obsługuje. Z ps3 i ps4 nie mam tego problemu bo same przełączają na odpowiednie HDMI zaraz po włączeniu.

Dlatego pytałem, czy nowsze dekodery mają już to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Zauważyłem, że w dekoderze ADB od ostatniej aktualizacji softu występuje dziwna przypadłość z dźwiękiem.

Konkretnie przy przy "przewijaniu" nagranego materiału do przodu ze zwiększoną prędkością 2x...4x występuje znacznie podwyższona głośność, co nie jest przyjemne.

Przy wyższych prędkościach przewijania wszystko wraca do normy.

Problem nie występuje  przy "przewijaniu" materiału do tyłu.

Telewizor Panasonic TX-65FZ800E oled, kabel HDMI dobrej jakości.

Wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...