Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na czym ma polegać aktualizacja Netflixa do wersji 5.1.2 skoro teraz mam (i sądzę że nie tylko ja) wersję 5.1.2 ?

 

W dniu 24.10.2020 o 17:39, lolekbass napisał:

A wiesz może ile amper jest na tym wyjściu ?

 

Według wbudowanej w dekoder pomocy max 500 mA

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft już jest do pobrania
994327326ce0217171c872854433c147.jpg
097f947b6c99d293815bdb61ac19e9fa.jpg

Ekran powitalny
a00fb0b895d072c4721f017b7142a7ee.jpg
Po wciśnięciu klawisza pilot/info i przytrzymaniu strzałek góra dół lista kanałów śmiga jak szalona. No w końcu
Mam wrażenie ze poprawiła się jakość obrazu
I to chyba nie tylko wrażenie. Poprawa na mezzo, filmbox arthouse. Innymi słowy na kanałach o słabych parametrach. Dajcie znać jak wy to widzicie
Jest mniej „syfu” i artefaktów nawet na TVN 24
Nie widać już tak kompresji obrazu
Teraz mogę w menu tv podkręcić ostrość i tworzenie realizmu bez degradacji twarzy. Ja widzę wyraźna poprawę obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dopiero teraz zaczęło pobierać jak wyłączyłem dekoder w stan-by i zaczęła mrugać dioda na biało. Przez moment myślałem że dekoder wariuje  :)

Ps z 2:50 

Nie mam tv 4K ale faktycznie jakby po tej aktualizacji obraz się poprawił a widać to po tych słabszych kanałach jak pisał Mimoko i nie tylko. Ogólnie jakby dekoder dostał drugie życie,  działa szybciej  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30 @mikoko Ten dekoder w wersji ADB był strasznie zbugowany. Kiedyś o tym pisałem, że m.in. obraz nie trzyma się wzorców kolorów, jakby coś było źle ustawione. I cały interfejs miał dziwne przymulanie właśnie przy przewijaniu listy albo wybieraniu czegoś z menu. Możliwe, że w końcu te błędy naprawili. A minął prawie rok.

 

6 godzin temu, boss509 napisał:

Mogliby poprawić PVR, bo na Wifipremium boksie chodziło to o wiele lepiej. Tutaj klikasz cofanie, to obraz staje na kilka sekund i dopiero zaczyna iść, na WPB łapało od razu.

 

Na Technicolorze też nie ma z tym problemu. Właśnie głównie przez ten problem z przewijaniem uciekłem z ADB do Technicolora.

 

Czy aktualizacja naprawiła także ten błąd? Są jakieś różnice w szybkość działania przy timeshift'cie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają aktualizację, mam i ja :D o dziwo dekoder sam jej wcześniej nie pobrał, więc wymusiłem ją ręcznie. Ogólnie logo Canal+ podoba mi się, od razu czuć ten kontent Premium ;) a tak bardziej poważnie to mogli by zmienić wygląd menu, te jest w porządku ale już się opatrzyło przez te lata.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają aktualizację, mam i ja  o dziwo dekoder sam jej wcześniej nie pobrał, więc wymusiłem ją ręcznie. Ogólnie logo Canal+ podoba mi się, od razu czuć ten kontent Premium  a tak bardziej poważnie to mogli by zmienić wygląd menu, te jest w porządku ale już się opatrzyło przez te lata.

Nie zauważyłeś zmian w jakości obrazu ?

Piłkarze już nie maja wokół siebie tej aureoli na kanałach sportowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dzisiejszej aktualizacji znowu pojawił się u mnie problem. Mam go przy każdej aktualizacji od początku posiadania ultraboxa czyli od grudnia 2019. Polega on na tym , że w trakcie aktualizacji pojawiają się błędy , aktualizacja wraca do punktu wyjścia i tak na okrągło. Parametry mojej instalacji antenowej są raczej OK tzn. siła / jakość na poziomie 100/90 - 100/80. Posiadam instalację dwukablową i konwerter unicable jeszcze z Cyfrowego Polsatu ( nie pamiętam symbolu , kolor żółto-czarny ). Kabel HDMI też był parę razy wymieniany. W trakcie oglądania tv nie ma żadnych problemów. Jedynym rozwiązaniem jest wycieczka do punktu obsługi klienta ( teraz to będzie już chyba trzecia ) i tam oczywiście aktualizują mój dekoder za pierwszym razem bez najmniejszych problemów. Nie widzą też w związku z tym podstaw do wymiany sprzętu. Czy ktokolwiek borykał się z taką przypadłością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Wszyscy mają aktualizację, mam i ja :D o dziwo dekoder sam jej wcześniej nie pobrał, więc wymusiłem ją ręcznie. Ogólnie logo Canal+ podoba mi się, od razu czuć ten kontent Premium ;) a tak bardziej poważnie to mogli by zmienić wygląd menu, te jest w porządku ale już się opatrzyło przez te lata.

 

Z jednej strony się zgadzam, a z drugiej patrząc na obecne trendy mam obawy czy by tego nie s[beep]yli. Przykładowo UI w Evoboxach CP mi się nie podoba, choć może byłaby to kwestia przyzwyczajenia.

 

Choć logika podpowiadałaby zmianę choćby czcionki na Futura, której C+ używa od początku istnienia (w wersji uproszczonej, taka jak w dekoderze TVBOX+). Kolorem akcentującym zamiast turkusowego mógłby być kolor "pomidorowy" używany w OTT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, escapers napisał:

@kurczak ja też mam konwerter unicable z Polsatu podłączony do ultrabox'a i multiroom'a i wszystko śmiga.. konfiguracja tego unicable mam ustawiła na: IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP (INVERTO) też tak masz?

Sprawdzę po powrocie z pracy , teraz nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, puściłem aktualizację, a potem przeczytałem co miało przyspieszyć i lepiej działać.

A nie sprawdziłem tego wcześniej, ale u mnie raczej wszystko działało ok i nie zauważałem jakiś irytujących spowolnień.

Z tego co widzę, to rzeczywiście przewijanie działa jakoś płynniej, z ciągłym podglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kurczak napisał:

Przy okazji dzisiejszej aktualizacji znowu pojawił się u mnie problem. Mam go przy każdej aktualizacji od początku posiadania ultraboxa czyli od grudnia 2019. Polega on na tym , że w trakcie aktualizacji pojawiają się błędy , aktualizacja wraca do punktu wyjścia i tak na okrągło. Parametry mojej instalacji antenowej są raczej OK tzn. siła / jakość na poziomie 100/90 - 100/80. Posiadam instalację dwukablową i konwerter unicable jeszcze z Cyfrowego Polsatu ( nie pamiętam symbolu , kolor żółto-czarny ). Kabel HDMI też był parę razy wymieniany. W trakcie oglądania tv nie ma żadnych problemów. Jedynym rozwiązaniem jest wycieczka do punktu obsługi klienta ( teraz to będzie już chyba trzecia ) i tam oczywiście aktualizują mój dekoder za pierwszym razem bez najmniejszych problemów. Nie widzą też w związku z tym podstaw do wymiany sprzętu. Czy ktokolwiek borykał się z taką przypadłością ?

Mam to samo, ale u mnie to dopiero pierwszy raz taki 'numer' dekoder zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder nie był wyłączony. Wyłączony jest jak go wyciągniesz z gniazdka. Po naciśnięciu guzika na pilocie przechodzi w tryb stand-by, ale to też tylko przy ustawionym oszczędzaniu energii na max. Jak masz tryb normalny, to dekoder robi tyle, że wyłącza output HDMI i zmienia kolor diody. A cała elektronika dalej działa i dekoder robi swoje rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mikoko napisał:

Nowy soft już jest do pobrania
994327326ce0217171c872854433c147.jpg
097f947b6c99d293815bdb61ac19e9fa.jpg

Ekran powitalny
a00fb0b895d072c4721f017b7142a7ee.jpg
Po wciśnięciu klawisza pilot/info i przytrzymaniu strzałek góra dół lista kanałów śmiga jak szalona. No w końcu emoji106.png
Mam wrażenie ze poprawiła się jakość obrazu
I to chyba nie tylko wrażenie. Poprawa na mezzo, filmbox arthouse. Innymi słowy na kanałach o słabych parametrach. Dajcie znać jak wy to widzicie
Jest mniej „syfu” i artefaktów nawet na TVN 24
Nie widać już tak kompresji obrazu
Teraz mogę w menu tv podkręcić ostrość i tworzenie realizmu bez degradacji twarzy. Ja widzę wyraźna poprawę obrazu.

Menu czy jakieś ekrany się zmieniły w ogóle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... U mnie dekoder po włączeniu sam przechodzi na kanał 88, czyli Strefę Abonenta, zamiast na ostatni włączony... Czemu? Czy ktoś wie, jak wyłączyć to [beep]stwo? U kogoś też tak się dzieje?

@szczepaniu Zmieniło się w zasadzie tylko tło w niektórych miejscach - zamiast ładnego z Ziemią jest ten szaro-czarny brzydki gradient.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka





  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 22:50, Dr.STech napisał:

Sprawdziłem, C+4k w nc+go na dekoderze ma około 24 mb/s.

Sprawdziłeś to na dekoderze? Ma gdzieś taka możliwość? Bo coś ta jakość nie wygląda mi na te 24Mbps... porównywałem to na Le Mans '66 i na X-Men'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...