Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że na dekoderze można fajnie sprawdzić poziom sygnału na wybranym kanale.

Ostatnio ustawiałem antenę używając innego dekodera albo telewizora i w sumie odbywało się to na przypadkowym transponderze.

Dziś postanowiłem poprawić antenę na najsłabszych u mnie kanałach TVN. Pogoda pochmurna, to nie wskakuje od razu wszędzie 100%, wiec do testów idealna. Każdy ruch anteną powodował spadek jakości, ale udało się troszkę podciągnąć na skręceniu konwertera z 78 na 84% :)

Chciałbym porównać jakie wartości pokazują Wasze tunery, dlatego mam prośbę do użytkowników tego tunera o sprawdzenie jaką macie jakość sygnału na kanałach:

1 - TVN

11 - TVP 1

78 - Animal Planet.

Proszę podać też rozmiar anteny.

Z góry dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rallyrychu napisał:
Zauważyłem, że na dekoderze można fajnie sprawdzić poziom sygnału na wybranym kanale.
Ostatnio ustawiałem antenę używając innego dekodera albo telewizora i w sumie odbywało się to na przypadkowym transponderze.
Dziś postanowiłem poprawić antenę na najsłabszych u mnie kanałach TVN. Pogoda pochmurna, to nie wskakuje od razu wszędzie 100%, wiec do testów idealna. Każdy ruch anteną powodował spadek jakości, ale udało się troszkę podciągnąć na skręceniu konwertera z 78 na 84%
Chciałbym porównać jakie wartości pokazują Wasze tunery, dlatego mam prośbę do użytkowników tego tunera o sprawdzenie jaką macie jakość sygnału na kanałach:
1 - TVN
11 - TVP 1
78 - Animal Planet.
Proszę podać też rozmiar anteny.
Z góry dzięki
 


Antenę najlepiej ustawić na kanale 239 - KBS Korea. Jak tam będzie OK to wszędzie indziej będzie dobrze.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem co jakiś czas chwilowe szachownice na kanale TVN 24 i Turbo. Ogólnie z tego satelity. Mówiono mi tu ze to może sąsiad ma modem LTE i przez to. 2 dni temu leciałem sobie po kanałach i natrafiłem na 239 KBS Korea. A tam jedna wielka pikseloza. Poprawiłem końcówki na kablach tak, że ten kanał był już OK. I na TVN 24 już żadnych chwilowych zakłóceń od tamtej pory nie miałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znów brakuje mi 7 punktów ;)

Masz tez większą antenę, to też pewnie kilka punktów procentowych dodaje.

Ogólnie mam wrażenie, że jakoś za często tracę sygnał podczas opadów, dlatego chciałem porównać wartości. Ale widzę, że nie jest źle z tym moim sygnałem. Pewnie jak już u mnie pada, to po prostu tak ulewnie, że zanik sygnału jest nieunikniony.

Ale z drugiej strony ostatnio bywało tak, że TVP jeszcze działało, a TVN już zanikał i dlatego chciałbym kilka dodatkowych punktów zyskać, bo widać jestem na granicy odbioru. Może trzeba będzie większą czaszę zakupić dla pewności odbioru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te kilka procent więcej może nie zapewnić odbioru. Zawsze może przyjść grubsza chmura czy bardziej obfity deszcz.Nie wspomnę już o tym, że za brak sygnału może odpowiadać druga strona czyli nadawca. Gra nie warta świeczki. Nie żyjemy w strefie obfitych,kilkugodzinnych ciągłych deszczy. Naprawdę można się obejść kilkanaście minut bez telewizji ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pawel napisał:

Naprawdę można się obejść kilkanaście minut bez telewizji

Dokładnie, zawsze można włączyć tv przez internet ;)

 

Ale kiedyś się mocno bawiłem w tematy satelitarne, potem na lata temat ucichł, bo instalacja zrobiona na dobrych komponentach nie wymagała modernizacji, a teraz po zmianie tunera na taki z technologią Unicable, to postanowiłem wykorzystać jego możliwości i przy okazji trochę odżyło moje stare hobby i mam ochotę pogmerać coś więcej niż potrzeba :D

Edytowane przez rallyrychu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na niektórych kanałach występują sporadyczne zakłócenia. Występują one rzadko i zawsze w jednej linii. Najczęściej dotyczy to BBC Brit, w jednej lini poziomej (zazwyczaj u dołu ekranu) pojawia się na ułamek sekundy kilka kwadratów/pikseli i po chwili obraz jest normalny, chociaż to nie jest reguła i czasem pikseloza występuje na większym obszarze. Próbowałem później cofnąć się do miejsca w którym pojawiły się te zakłócenia by sprawdzić czy się nagrały, jednak na cofniętym obrazie w tym miejscu jest stopklatka, obraz jest zamrożony i odtwarza dalej. Sporo oglądam Comedy Central, paczkę Canal+ czy TNT i na tych kanałach to nie występuje, przynajmniej nie zauważyłem tego. Teraz nie wiem czy winny jest dekoder czy konwerter który nie dawno zainstalowałem. Konwerter chyba dawał by zakłócenia cały czas albo chociaż częściej, a u mnie można pół dnia oglądać i tych zakłóceń nie zobaczymy. A może u was podobne rzeczy się dzieją?

 

Znalazłem post na innym forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3698338.html

o coś takiego mi chodzi. Może to być od kabla HDMI? Mam najtańszy z „kosza” z elektromarketu za 10 zł.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie zakłócenia na tp od TVN. Głównie na TVN turbo i tnv24. Przełącz na kanał 239 KBS Korea. Ja na nim miałem jedna wielka pikseloze. Ten kanał jest szczególnie podatny na zakłócenia. Poprawiłem końcówki tak ze KBS był już ok. Od tamtej pory tp TVN jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem problem. Nie mam telewizora 4K dekoder po podłączeniu sam ustawił rozdzielczość i nie wnikałem w to. Jednak teraz zacząłem grzebać w ustawieniach i zauważyłem że była ustawiona na 1080p, zmieniłem na 1080i i póki co jest w porządku. Będę obserwował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...