Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę.NC+dekoder 4KULTRABOX+ posiadam od trzech dni,na niektórych kanałach szczególnie na TVP 1,kanał 11pojawia się okienko /Obecnie program nie jest nadawany.Spróbuj ponownie póżniej.  Pozdrawiam. Witam.Dekoder model NCP-3670SF ,antena 90cm.KONWERTER INVERTO QUAD BLACK ULTRA,dwa przewody żelowe do dekodera w/w i dwa przewody do multiroom .Usterka wystęmpuje tylko na w/w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

 

Pierwsze dotyczy konfiguracji połączenia Wifi przez WPS (QSS). U mnie poszło gładko, z tym, że połączenie to wytrzymuje czas jakiś, a wystarczy kilka/kilkanaście godzin wyłączonego dekodera i połączenie zerwane. Skonfigurowałem standardowo z wpisaniem hasła i hula do bólu, żadnego zrywania łącza. Pytanie czy ta technologia (WPS) tak ma, czy Ultrabox tak ma, a może mój ruter tp-link tak ma? Pytanie z kategorii ciekawostek, jako że połączyłem to stabilnie i WPS nie zamierzam używać.

 

Drugie pytanie to prośba o zasugerowanie jakiegoś konwertera Toslink --- > RCA. Mój stary Ferguson był spięty ze starą wieżą posiadającą wejścia RCA. Tyle tylko, że Ferguson miał wyjścia RCA, a Ultrabox takiej "nowinki" nie posiada, ma za to wyjście optyczne. Zakupiłem na znanym portalu rzeczony konwerter, niewiele na niego wydając, no ale niestety nie wydaje on z siebie żadnego dźwięku, więc właśnie zareklamowałem. Kabel optyczny świeci, więc Ultrabox coś tam nadaje, dioda zasilania konwertera też świeci, więc prąd jest, no ale dźwięku finalnie nie ma. Zależy mi, aby mieć dźwięk na kolumnach, więc chciałbym to uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldini napisał:

Kabel optyczny świeci, więc Ultrabox coś tam nadaje, dioda zasilania konwertera też świeci,

To że świeci nie oznacza że nadaje dźwięk. Może nadawać ciszę.

1. Jeśli masz ustawione DolbyDigital w Ultraboxie (sprawdź to) i dźwięku nie ma, to konwerter nie działa.

2. Spróbuj poszukać na A. czegoś takiego "Toslink Extractor", to jest ekstraktor który ma przelot HDMI i dodatkowo wydobywa z sygnału Toslink albo RCA - ma przełącznik.

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kodif napisał:

To że świeci nie oznacza że nadaje dźwięk. Może nadawać ciszę.

1. Jeśli masz ustawione DolbyDigital w Ultraboxie (sprawdź to) i dźwięku nie ma, to konwerter nie działa.

2. Spróbuj poszukać na A. czegoś takiego "Toslink Extractor", to jest ekstraktor który ma przelot HDMI i dodatkowo wydobywa z sygnału Toslink albo RCA - ma przełącznik.

 

Tak, wiem. Napisałem, że świeci, bo miałem na myśli to, że gniazdo sprawne i nie w nim leży problem. DolbyDigital jest włączony. Tak zakładam, że konwerter nie działa, to jest tani sprzęt, kosztował mnie 27 zł z przesyłką i kabelkiem optycznym, widziałem w komentarzach, że to się zdarza. Toslink extractor, jest cała masa takiego sprzętu, w różnym rozstrzale cenowym. Najpierw zobaczę co mi sprzedawca powie, a potem poszukam. Jak jest możliwość zakupu konwertera za 30 to nie chcę kupować takiego za 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę podpisać Umowę z CANAL+ i mam dylemat czy brać  Modul Cam 4k lub Ultrabox + 4k.

Mam własny Dekoder Octagon SF4008 ale  sie zastanawiam czy Cam będzie poprawnie w. nim działał i nagrywał .

Może ktoś zna wszystkie zalety i wady tych dwóch urządzeń 

 

dzięki z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem tu nowy i prosze o wyrozumialosc :)

 

Od 3 dni posiadam dekoder NCP-3670SF. Udalo mi sie podlaczyc "Anadol Premium Unicable LNB-Unikabel 8" i  wydaje mi sie tez, ze udalomi sie sie go odpowiednio skonfigurowac:

Zdjecie

 

Wersja oprogramowania to: 0X22

 

Zamontowalem ten LNB abym mogl nagrywac 3 programy rownoczesnie i czwarty ogladac. 

 

Niestety przy podlaczeniu zewnetrznego dysku SSD 2 TB przez USB 3.0 (500 MB/s czytanie i 500 MB/s zapis) dostaje kumunikat, ze transfer danych jest za wolny i ze bede mogl nagrywac tylko 1 program - jakas masakryczna bzdura dla mnie :/

 

Mam do Was dwa pytania:

1. Czy jest jakas opcja, aby obejsc ten problem z tym zewnetrznym dyskiem SSD?

2. Czy moge wbudowac go w dekoder, czy strace gwarancje?

 

Dziekuje z gory za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

Pawel

 

 

Edytowane przez Pawel_61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby działało nagrywanie 3 kanałów jednocześnie musisz podłączyć dysk zewnętrzny przez ESATA nie przez zwykłe USB. Wbudować dysku do dekodera też się nie da, nie wiem jak jest od strony technicznej ale wiem że nie można ingerować w urządzenie. Pomimo że płacimy czynsz za dekoder to jest on jednak ciągle własnością Canal+.

Edytowane przez Ozzy666
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ozzy666 napisał:

Aby działało nagrywanie 3 kanałów jednocześnie musisz podłączyć dysk zewnętrzny przez ESATA nie przez zwykłe USB.

 

Dziekuje za odpowiedz. Przeszlo mi to tez przez glowe, ale nie chcialo mi sie wierzyc, bo USB 3.0 spelnialoby wszystkie wymagania...

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel napisał:

Zadziała na 100%. W ten sposób działa przecież z dyskiem operatora.

Okazalo sie, ze moj kolega mial obudowe 2,5`` na zewnetrzny dysk z ESATA i moge nagrywac 3 programy na raz! REWELKA :D

 

Zamontowany HDD ma pojemnosc 1TB.

 

Czy ktos wie, jaka maksymalna pojemnosc twardego dysku obsluzy ten dekoder? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Mam ten dekoder od 2 miesięcy.

Cały czas na dekoderze jak chcę wejść w aplikację np canal+  to wyskakuje komunikat  wystąpił nieoczekiwany błąd 2100 wyjdź z aplikacji i spróbuj później lub zadzwoń.

Na starym dekoderze mogłem zobaczyć jaką promocja na pakiet np. canal + a w tym celu cały czas mam taki komunikat.

Co zrobić by oferty się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/31/2020 at 2:53 PM, Pawel said:

 

@lolekbass jaki miałeś wcześniej dekoder ?Dlaczego nie podłączysz ultraboxa bezpośrednio pod amplituner ?

Witam!

Poprzednio miałem ADB 5800SX

Jak podłącze ultra box bezpośrednio do amplitunera po HDMI jest to samo

Jak użyję kabla optycznego dekoder-amplituner  to dźwięk jest z dekodera ale dale nie ma z TV naziemnej

 

Jedyne co pomaga (ale też nie zawsze) to włączenie opcji ''sterowanie telewizorem'' czasem działa czasem nie. Czasami muszę kilkukrotnie włączyć i wyłączyć wszystko aby był dźwięk.

Czy wymiana na nowsze kable HDMI może coś pomuc? Te kable które używam są z 2012 roku chyba w wersji 1.4, zamówiłem nowe kable 2.0, wymienię je na weekend i zobaczę czy pomoże.

 

Kolejny problem który zauważyłem to codziennie rano po włączeniu dekoder sprawdza czy jest nowa aktualizacja.

Czy jest jakaś możliwość aby to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolekbass napisał:

Witam!

Poprzednio miałem ADB 5800SX

Jak podłącze ultra box bezpośrednio do amplitunera po HDMI jest to samo

Jak użyję kabla optycznego dekoder-amplituner  to dźwięk jest z dekodera ale dale nie ma z TV naziemnej

 

Próbowałeś podpinać pod inne wejścia HDMI w amplitunerze ?Mój Pioneer tez bez problemu pracował z turboboxem a z ultraboxem musiałem zmienić port bo na "dotychczasowym" tez byly problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2020 o 14:23, Ozzy666 napisał:

Pytanie do tych którzy mają problem z banerem "Aktywacja 60" lub/i z "Program obecnie nie jest nadawany" - jaki konwerter macie? Tzn. jakiej firmy? Może wspólnym mianownikiem jest marka konwertera?

Nie o konwerter tu chodzi. Mam od dwóch lat Unicable II INVERTO. Plansza " Aktywacja 60 " pojawiła się w wakacje tego roku. Przez dwa lata chodziło wszystko ok. Dziś wymieniłem Technicolora na ADB ( innych w Lublinie już nie ma ). Wymiana spowodowana częstym zawieszaniem dekodera - czarny obraz lub jak kto woli brak obrazu ( wymagany reset prądowy ). Problem pojawił się tydzień temu. Wymiana od ręki. ADB działa od kilku godzin. Na razie wszystko ok.

Edytowane przez Grzegorz Zabłocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...