Jump to content

4K UltraBox+ (ADB NCP-3670SF)

Recommended Posts

Ja mam podłączony dekoder kablem optycznym.

Kanały telewizyjne hulają w 5.1 ale Netflix i np. HBO GO już nie - zwykłe DD 2.0.

Straszne badziewie ten dekoder, gdzie się nie dotkniesz, to jakaś wtopa.

Edited by kodif

Trzeba było podłączyć audio cinchami, a video euro i ponarzekać na brak 5.1. Atmosa i 1080p

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

Mam włączone, przecież piszę że kanały telewizyjne działają w 5.1 na optycznym łączu.

Skoro u Ciebie po HDMI Netflix idzie w 5.1, to najwyraźniej na optyczne łącze dekoder robi downmix do stereo, tylko nie kumam dlaczego.

Upewnię się - masz ADB, nie Technikolora?

Edited by kodif
22 minuty temu, mikoko napisał:

W dekoderze włączone DD na netflix

Czekaj, jest jakieś inne, specjalne ustawienie pod Netflixa?

U mnie jest tak:

530d547d78442547e013707f55d54c1a.jpg

Nie ma znaczka 5.1

Netflixa masz swojego, czy od Canal+?

Edited by kodif
1 minutę temu, mikoko napisał:

ADB

Coś jest na rzeczy... ja mam dekoder połączony optykiem z soundbarem, włączone DD w dekoderze i...

po 3-4 dniach słychać zniekształcony dźwięk, pomaga reset dekodera i tak co 3-4 dni. Wyłączyłem DD i jest OK.

1 minutę temu, kodif napisał:

Czekaj, jest jakieś inne, specjalne ustawienie pod Netflixa?

U mnie jest tak:

530d547d78442547e013707f55d54c1a.jpg

Nie ma znaczka 5.1

Netflixa masz swojego, czy od Canalplus?

Też nie mam znaczka 5.1, a w smart tv jest.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że ja mam  netflixa kupionego bezpośrednio u nich, a jak podejrzewam, @mikoko ma od Canal+. 

Poczekajmy na jego odpowiedź.

27 minut temu, Saturn45 napisał:

nie mam znaczka 5.1, a w smart tv jest.

Ta, w aplikacji na Blueray'u też mam.

I TV musi wspierać 5.1 na HDMI, bo Netflix to sprawdza i jak nie ma to zmienia na stereo.

I tu może tkwić rozwiązanie. Mój Sony wspiera wszelakiej maści formaty łącznie z atmosem

Możliwe że o to chodzi. Co prawda ja chcę 5.1 wysłać na amplituner, a na TV sygnał wideo. Najwyraźniej w moim układzie się nie da, jeżeli Netflix to sprawdza.

No dobra, ale BlueRay jest podpięty pod ten sam TV, a jednak wtedy jest 5.1 na Netflixie

Netflix łaskawiej traktuje odtwarzacz niż TV? Mógłby też i Ultraboxa ;)

Proszę o poradę.NC+dekoder 4KULTRABOX+ posiadam od trzech dni,na niektórych kanałach szczególnie na TVP 1,kanał 11pojawia się okienko /Obecnie program nie jest nadawany.Spróbuj ponownie póżniej.  Pozdrawiam. Witam.Dekoder model NCP-3670SF ,antena 90cm.KONWERTER INVERTO QUAD BLACK ULTRA,dwa przewody żelowe do dekodera w/w i dwa przewody do multiroom .Usterka wystęmpuje tylko na w/w dekoderze.

Mam dwa pytania:

Pierwsze dotyczy konfiguracji połączenia Wifi przez WPS (QSS). U mnie poszło gładko, z tym, że połączenie to wytrzymuje czas jakiś, a wystarczy kilka/kilkanaście godzin wyłączonego dekodera i połączenie zerwane. Skonfigurowałem standardowo z wpisaniem hasła i hula do bólu, żadnego zrywania łącza. Pytanie czy ta technologia (WPS) tak ma, czy Ultrabox tak ma, a może mój ruter tp-link tak ma? Pytanie z kategorii ciekawostek, jako że połączyłem to stabilnie i WPS nie zamierzam używać.

Drugie pytanie to prośba o zasugerowanie jakiegoś konwertera Toslink --- > RCA. Mój stary Ferguson był spięty ze starą wieżą posiadającą wejścia RCA. Tyle tylko, że Ferguson miał wyjścia RCA, a Ultrabox takiej "nowinki" nie posiada, ma za to wyjście optyczne. Zakupiłem na znanym portalu rzeczony konwerter, niewiele na niego wydając, no ale niestety nie wydaje on z siebie żadnego dźwięku, więc właśnie zareklamowałem. Kabel optyczny świeci, więc Ultrabox coś tam nadaje, dioda zasilania konwertera też świeci, więc prąd jest, no ale dźwięku finalnie nie ma. Zależy mi, aby mieć dźwięk na kolumnach, więc chciałbym to uruchomić.

Godzinę temu, Waldini napisał:

Kabel optyczny świeci, więc Ultrabox coś tam nadaje, dioda zasilania konwertera też świeci,

To że świeci nie oznacza że nadaje dźwięk. Może nadawać ciszę.

1. Jeśli masz ustawione DolbyDigital w Ultraboxie (sprawdź to) i dźwięku nie ma, to konwerter nie działa.

2. Spróbuj poszukać na A. czegoś takiego "Toslink Extractor", to jest ekstraktor który ma przelot HDMI i dodatkowo wydobywa z sygnału Toslink albo RCA - ma przełącznik.

Edited by kodif
20 godzin temu, kodif napisał:

To że świeci nie oznacza że nadaje dźwięk. Może nadawać ciszę.

1. Jeśli masz ustawione DolbyDigital w Ultraboxie (sprawdź to) i dźwięku nie ma, to konwerter nie działa.

2. Spróbuj poszukać na A. czegoś takiego "Toslink Extractor", to jest ekstraktor który ma przelot HDMI i dodatkowo wydobywa z sygnału Toslink albo RCA - ma przełącznik.

Tak, wiem. Napisałem, że świeci, bo miałem na myśli to, że gniazdo sprawne i nie w nim leży problem. DolbyDigital jest włączony. Tak zakładam, że konwerter nie działa, to jest tani sprzęt, kosztował mnie 27 zł z przesyłką i kabelkiem optycznym, widziałem w komentarzach, że to się zdarza. Toslink extractor, jest cała masa takiego sprzętu, w różnym rozstrzale cenowym. Najpierw zobaczę co mi sprzedawca powie, a potem poszukam. Jak jest możliwość zakupu konwertera za 30 to nie chcę kupować takiego za 150.

Pytanie do tych którzy mają problem z banerem "Aktywacja 60" lub/i z "Program obecnie nie jest nadawany" - jaki konwerter macie? Tzn. jakiej firmy? Może wspólnym mianownikiem jest marka konwertera?

Witam, chcę podpisać Umowę z CANAL+ i mam dylemat czy brać  Modul Cam 4k lub Ultrabox + 4k.

Mam własny Dekoder Octagon SF4008 ale  sie zastanawiam czy Cam będzie poprawnie w. nim działał i nagrywał .

Może ktoś zna wszystkie zalety i wady tych dwóch urządzeń 

dzięki z góry 

Witam wszystkich serdecznie,

jestem tu nowy i prosze o wyrozumialosc :)

Od 3 dni posiadam dekoder NCP-3670SF. Udalo mi sie podlaczyc "Anadol Premium Unicable LNB-Unikabel 8" i  wydaje mi sie tez, ze udalomi sie sie go odpowiednio skonfigurowac:

Zdjecie

Wersja oprogramowania to: 0X22

Zamontowalem ten LNB abym mogl nagrywac 3 programy rownoczesnie i czwarty ogladac. 

Niestety przy podlaczeniu zewnetrznego dysku SSD 2 TB przez USB 3.0 (500 MB/s czytanie i 500 MB/s zapis) dostaje kumunikat, ze transfer danych jest za wolny i ze bede mogl nagrywac tylko 1 program - jakas masakryczna bzdura dla mnie :/

Mam do Was dwa pytania:

1. Czy jest jakas opcja, aby obejsc ten problem z tym zewnetrznym dyskiem SSD?

2. Czy moge wbudowac go w dekoder, czy strace gwarancje?

Dziekuje z gory za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

Pawel

Edited by Pawel_61