Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poz tym, że nie nagrywa VODu i nie wiadomo dlaczego nie wchodzi w stan głębokiego uśpienia, to wszystko działa.

W sumie, zawsze mogę wyciągnąć wtyczkę z gniazda, i włączyć wieczorem, jak będę chciał coś obejrzeć.:lol:

Nie chcą żebym kupił coś w ich VODzie, to trudno :D

 

A sorry, nie wszystko działa. Od czasu do czasu wywala mi na sekundę - dwie, planszę z napisem "AKTYWACJA 60"

Oprogramowanie tego złoma pozostawia wiele do życzenia, jak widać.

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter QUAD, dwa idą do Ultraboxa

 

3 minuty temu, Pawel napisał:

Nie wchodzi w stan głębokiego uśpienia, bo nie pobrał VOD

Zamknięty krąg - nie usypia bo nie pobrał VOD, a pobrać nie chce.

Zresztą, to przecież nie w konwerterze ani w instalacji problem, skoro przed skasowaniem całego VOD, dekoder go nagrywał (przybywało filmów) i czasami wchodził w głębokie uśpienie.

Nic się nie zmieniło w infrastrukturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu dysku, po dłuższym czasie od wyłączenia z pilota, przechodzi w głębokie uśpienie.

Po ponownym podłączeniu, miele dyskiem. Dyskowych nagrań VOD zero.

 

2 godziny temu, Pawel napisał:

być może dysk uległ uszkodzeniu.

 

Ale nagrywa programy tv, po wystartowaniu nagrywania z pilota. Mogła mu się partycja od obszaru VOD uszkodzić?

Zaraz po tym jak dekoder skasował całą zawartość VOD, zresetowałem dekoder i dysk, problemów nie było.

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu została skasowana lub uległa uszkodzeniu zawartość VOD. Nie jest normalne, żeby działy się takie rzeczy. Możesz pobawić się w przywracanie ustawień fabrycznych łącznie z kasowaniem dysku.Jeśli masz inny dysk i adapter esata możesz podpiąć swój dysk na kilka dni celem sprawdzenia. A najprościej będzie dokonać wymiany dysku w punkcie serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dokonałeś formatu dekoderu i/lub dysku to najprawdopodobniej skasowała Ci się kolekcja VOD z karty. Przedzwoń na infolinie i poproś nie o reaktywację karty tylko o 'utworzenie', lub załatw to w salonie. Wtedy VOD zostanie ponownie ściągnięte na dekoder w ciągu 24h, zazwyczaj w nocy. Natomiast jeżeli zostawisz dekoder na maksymalnym oszczędności energii to zapewne się to nie ściągnie, także proponuję na kilka dni zrobić tryb normalny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogę szkoda, że nie można tych uprawnień do VOD wyłączyć w ICA. Chętnie bym to wyłączył ,bo i tak nie korzystam.

A gdybym odpiął dysk,bo nie chciałbym go formatować i zrobił powrót do ustawień fabrycznych to również skasuje się kolekcja VOD na karcie ?Może w ten sposób bym to ugryzł ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mikizncplus napisał:

Jeśli dokonałeś formatu dekoderu i/lub dysku to najprawdopodobniej skasowała Ci się kolekcja VOD z karty.

Pierwsze słyszę żeby użytkownik z poziomu dekodera mógł cokolwiek skasować na karcie.

 

9 godzin temu, Mikizncplus napisał:

Przedzwoń na infolinie i poproś nie o reaktywację karty tylko o 'utworzenie',

Rozumiem. Dzwonię na infolinię i mówię 'Proszę o utworzenie karty"

 

9 godzin temu, Mikizncplus napisał:

Natomiast jeżeli zostawisz dekoder na maksymalnym oszczędności energii to zapewne się to nie ściągnie

Zapewne nie masz racji. Przez poprzedni tydzień dekoder miał ustawioną opcję maksymalnego oszczędzania energii, a pomimo to, ściągnął ok. 30 filmów na dysk (które potem z niewiadomych powodów skasował). Jeżeli programiści z ADB tak napisaliby soft, że dek nie potrafiłby nagrać VOD  przy opcji maksymalnego oszczędzania energii, to byliby kompletnymi [beep]ami. O to ich nie podejrzewam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Nie ma możliwości żeby przy poborze 0,5 W pobierał VOD.

 

Zagadnienie techniczne. Uważasz, że dekoder nie nagra zaplanowanej na piątą rano audycji, bo wszedł w głębokie uśpienie o pierwszej? Ktoś empirycznie wie jak to jest?

0,5 W doskonale wystarczy na obsługę zegara i podanie impulsu do wybudzenia.

 

Drugie pytanie, czy rzeczywiście Netflix na dekoderach 4K nie ma ścieżki dźwiękowej 5.1 ?

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikizncplus napisał:

Jeżeli masz ultraboxa, to domyślne nie zawsze pomaga, raczej dogłębne  - menu, czerwony, czerwony, 73738 i kasujesz. VOD powinno się skasować ale i tak przy kolejnych uprawnieniach do 60 dni ponownie się pobierze. Nie da się tego wyłączyć, chyba że masz moduł lub pace ? 

 

A czy jest jakiś kod na pełne zerowanie dysku, aby przywrócić jego sprawność? Czy ewentualnie można podłączyć dysk do komputera i poprzez MHDD ładnie nadpisać wszystkie sektory zerami? Chodzi o to czy dysk nie ma jakiś zaprogramowanych wcześniej potrzebnych danych, które są konieczne do współpracy z dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mikoko napisał:

Odpowiadam na pytanie drugie. emoji12.png jest dźwięk 5.1

 

A to ciekawe, bo u mnie nie ma. W opcjach dźwięku filmu mogę wybrać "Angielski oryginalny"  i tyle. Ampli zgłasza 2.0

Z kolei po odpalaniu Netflixa w aplikacji na BlueRay'u, -ten sam film- oprócz "Angielski oryginalny" mam opcję "Angielski 5.1" i wtedy kino domowe zgłasza 5.1

 

11 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Niektórzy pisali tu o komunikacie "Aktywacja 60" czy coś takiego

 

Przez ostatnie 24 godziny nie zauważyłem tej planszy

9 godzin temu, kodif napisał:
11 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Niektórzy pisali tu o komunikacie "Aktywacja 60" czy coś takiego

 

Przez ostatnie 24 godziny nie zauważyłem tej planszy

 

=========Edycja po 9 godzinach================

 

Dzisiaj wysyp [Aktywacja 60] chyba ze 20 razy.

Najpierw "Aktywacja 60" na 2 sek, potem "Obecnie program nie jest nadawany", na końcu obraz.

 

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WebMat napisał:

 

A czy jest jakiś kod na pełne zerowanie dysku, aby przywrócić jego sprawność? Czy ewentualnie można podłączyć dysk do komputera i poprzez MHDD ładnie nadpisać wszystkie sektory zerami? Chodzi o to czy dysk nie ma jakiś zaprogramowanych wcześniej potrzebnych danych, które są konieczne do współpracy z dekoderem?

 

Możesz dysk podłączyć do komputera wtedy przez program go formatować, lub też w ustawieniach dekodera wybrać ustawienia domyślne z wykasowanie dysku twardego. Nie kojarzę aby dysk miał coś zaprogramowanego, a jeśli nawet ma to wprowadza to przy pierwszym podpięciu w momencie przygotowania dysku do pracy z dekoderem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kodif napisał:

 

Zagadnienie techniczne. Uważasz, że dekoder nie nagra zaplanowanej na piątą rano audycji, bo wszedł w głębokie uśpienie o pierwszej? Ktoś empirycznie wie jak to jest?

0,5 W doskonale wystarczy na obsługę zegara i podanie impulsu do wybudzenia.

 

Ja nie pisałem o zaplanowanym nagrywaniu tylko ściąganiu kolekcji VOD. Czy nagra w głębokim uśpieniu tego nie wiem.Nie mam jak tego sprawdzić bo przy multiroom opcja jest niedostępna. Użytkowany dekoder Polsatu 5500s nie nagra zaplanowanej audycji w głębokim uśpieniu. Być może w ultraboxie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Użytkowany dekoder Polsatu 5500s nie nagra zaplanowanej audycji w głębokim uśpieniu. Być może w ultraboxie jest podobnie.

 

Mam nadzieję że nie, inaczej to by było dziwne. Wyjeżdżasz na tydzień w poniedziałek, w następną sobotę jest audycja którą chcesz nagrać i dek ma działać przez 6 dni, ot tak bez sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz podłączyć dekoder do tzw. inteligentnego gniazdka i zdalnie lub poprzez harmonogram zarządzać włączaniem do sieci dekodera.

6 godzin temu, kodif napisał:

 

Mam nadzieję że nie, inaczej to by było dziwne. Wyjeżdżasz na tydzień w poniedziałek, w następną sobotę jest audycja którą chcesz nagrać i dek ma działać przez 6 dni, ot tak bez sensu?

Z Pomocy dekodera  można się dowiedzieć, że dekoder w trybie uśpienia pobiera poniżej 1W oraz realizuje zaplanowane nagrania. Nie przyjmuje natomiast zleconych zdalnie nagrań. Temat zatem wyjaśniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...