Jump to content

4K UltraBox+ (ADB NCP-3670SF)

Recommended Posts

Szukaj po tytule.Serial to bardzo ogólne określenie stąd tyle wyników. Można tez wyszukiwać po słowie kluczowym ale tutaj tez może być sporo wyników.

Czy u was tez na tym dekoderze epg z poziomu listy chodzi zdecydowanie wolniej niż w opcji tabela?
Byłem wczoraj u syna który ma technicolor 4K i ogólnie chodzi wszystko zdecydowanie szybciej i jakoś żwawiej

2 godziny temu, Pawel napisał:

Szukaj po tytule.Serial to bardzo ogólne określenie stąd tyle wyników. Można tez wyszukiwać po słowie kluczowym ale tutaj tez może być sporo wyników.

Slabo. Bo trzeba znać tytuł,a ja chcialbym wiedzieć co będzie o konkretnej godzinie na danym kanale za np 5 dni. 

Witam,

obecnie posiadam PVR Pace i mam zamiar wymienić na inny dekoder i tu jest dylemat, 4K ABD czy Technikolor, a może na WifiPremium.

Możecie mi pomóc co wybrać. Mam telewizor bez 4K tylko full HD, czy na dekoderach 4K jest dobry jakościowo obraz na takim TV

czy może lepiej wybrać WifiPremium. Zależy mi wyłącznie na jakości obrazu inne wodotryski mnie nie interesują.

Proszę o radę.

W dniu 23.08.2020 o 21:48, Saturn45 napisał:

Witam wszystkich i proszę o pomoc,

dekoder ustawiony na Dolby Digital - Tak i podłączony kablem optycznym do kina domowego.

Co parę dni (4-5) dźwięk na kanałach nadających w DD jest zniekształcony. 

Reset dekodera z pozycji menu usuwa ten problem, ale tylko na parę dni.

Kabel sprawdzony, jest dobry. Proszę o sugestie w sprawie i dziękuję.

Może jakieś pomysły...

Ultrabox 4k jest szybszy, w sumie bez znaczenia adb czy technicolor. Ich i tak jest już mało. 
Mam adb i działa bardzo stabilnie. 

Technicolor jest zdecydowanie szybszy na epg w opcji lista. Nawet podczas oglądania programu przewijanie pasków epg jest szybsze niż na ADB. Porównywałem z techicolor syna. Mam ADB

Ludziska, wasza rozmowa nie ma nic wspólnego z moim zapytaniem, czy ktoś może mi pomóc, chodzi mi tylko o jakość obrazu na TV full HD - Wifi Premium czy Ultrabox 4K, co lepsze?

Bierz ultraboxa 4K. Ja się przesiadłem z turboboxa, też telewizor FHD i nie zauważyłem różnicy w obrazie pomiędzy dekoderami. Obraz na pewno nie jest gorszy Jak wymieniać to na najnowszy model.Chyba, że wifipremium dostaniesz gratis a za ultraboxa zawołają 15 zeta to wtedy Twoja decyzja czy dopłacać aż tyle do abonamentu.

Edited by Pawel

Ja jak Paweł przesiadłem się tylko z WiFi Premium  na ultraboxa 4K/Technicolor/i jestem zadowolony.W odróżnieniu od WFP masz dostęp dodatkowo do kanałów 4K  które możesz obejrzeć w Ful HD.

Trzy dni temu znikły mi wszystko nagrania VOD na dysku. Przez trzy dni, dekoder mielił dyskiem, nie wyłączył się ani razu i nie nagrał nic. Napisałem na czacie.

Ocenę wiedzy konsultanta pozostawiam Wam.

Cytat

Ty: Drugie pytanie: Trzy dni temu zniknęly nagrania VOD z dysku, jakie dokoder pobrał wcześniej. Od tej pory
dekoder miele dyskiem, cały czas pracuje ( a ustawone jest maksymalne oszczędzanie energii ) a w nagraniach
nie pojawia sie nic.

Joachim ********: Proszę przestawić oszczędzanie energii na normalne.
Ty: Dlaczego?
Ty: Ja chcę miec maksymalne

Joachim ********: Ponieważ dysk do pracy potrzebuje energii.
Ty: Proszę pana, niech pan nie robi ze mnie idioty
Ty: Dekoder pomimo tego że jest wyłączony pobiera 15-18 w enegi (jest podłaczony pod miernik)
Ty: Więc dysk ma wystajczająco dużo energii dostarczanej
Ty: Po to jest opcja Maksymalnego oszczędzania energii żeby z niej korzystać
Ty: Doczekam się jakiejś odpowiedzi?

Joachim ********: Pobór w trakcie pracy to 33W. Jeśli włączona jest praca dysku, to on też potrzebuje energii.
Ty: W takim razie mam uszkodzony dekoder po miernik pokazuje max 18 W w trakie działania dekodera i
odtwarzania filmu z nagrań

Joachim ********: Tak, przy oszczędzaniu energii.
Joachim ********: W przypadku dalszych problemów dekoder i dysk należy sprawdzić w Salonie Platformy
CANAL+. Adresy znajdują się na stronie https://pl.canalplus.com/mapa-salonow
Ty: Przykro mi ale sam Pan nie wie co pan pisze. W trakcie głębokiego uspienia - co zdarzałao się \NA TYM
DEKODERZE pobór mocy był 0,9 W
Ty: A nie 15W

Joachim ********: W trybie wyłączonego dekodera powinien być w granicach 5W.
Ty: Ok, dochodzimy do sedna. od trzech dni dekoder pomimo wyłączenia pobiera ~17W i nie nagrywa nic na
VOD. Lista jest kompletnie pusta

Joachim ********: Proszę sprawdzić dekoder i dysk w Salonie, jak już wskazałem wyżej.
Ty: Innymi słowy, w informacjach jakie podaje dekoder jest kłamstwo że w trybie uśpienia pobiera mniej niż 1W
energii?
Ty: Bo Pan napisał że 5W. Skąd Pan ma te dane?

Joachim ********: Taka jest specyfikacja techniczna tego urządzenia.
Joachim ********: Przepraszam, 0,5W
Joachim ********: I to nawet jest maksimum.
Ty: To dlaczego dekoder ani się nie wyłącza ani nie nagrywa VOD?
Ty: Skoro nie nagrywa to po co działa?

Joachim ********: Buforuje. Nie nagrywa, bo jest włączane oszczędzanie energii.
Ty: Szkoda gadać.....
Ty: Wcześniej było właczone oszczędzxanie energii
Ty: i dekoder jakoś se nagrywał VOD
Ty: Co buforuje????????????????
Ty: Miał Pan jakiekolwiek szkolenie?????????????

Joachim ********: Buforuje, aby zwiększyć wydajność działania.
Ty: O jezu......

• Confused 1

Poz tym, że nie nagrywa VODu i nie wiadomo dlaczego nie wchodzi w stan głębokiego uśpienia, to wszystko działa.

W sumie, zawsze mogę wyciągnąć wtyczkę z gniazda, i włączyć wieczorem, jak będę chciał coś obejrzeć.:lol:

Nie chcą żebym kupił coś w ich VODzie, to trudno :D

A sorry, nie wszystko działa. Od czasu do czasu wywala mi na sekundę - dwie, planszę z napisem "AKTYWACJA 60"

Oprogramowanie tego złoma pozostawia wiele do życzenia, jak widać.

Edited by kodif

Konwerter QUAD, dwa idą do Ultraboxa

3 minuty temu, Pawel napisał:

Nie wchodzi w stan głębokiego uśpienia, bo nie pobrał VOD

Zamknięty krąg - nie usypia bo nie pobrał VOD, a pobrać nie chce.

Zresztą, to przecież nie w konwerterze ani w instalacji problem, skoro przed skasowaniem całego VOD, dekoder go nagrywał (przybywało filmów) i czasami wchodził w głębokie uśpienie.

Nic się nie zmieniło w infrastrukturze.

Odłącz dysk od dekodera i wtedy sprawdź opcję głębokiego usypiania.

Skoro od trzech dni niczego nie pobrał, być może dysk uległ uszkodzeniu.Przy instalacji dwukablowej po kilku dniach powinna być widoczna przynajmniej częściowo oferta VOD.