Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mazak02 napisał:

Obejrzyj filmy na youtube z fast zappingiem porównaj z moim filmem i będziesz widział różnice w szybkości zmiany kanałów. Tak naprawdę taką szybkość miałem na instalacji 2-kablowej.  Kupiłem specjalnie unicable właśnie żeby szybko przełączać i niestety..... Jutro jeszcze przetestuje na innym kablu HDMI, w tej chwili chyba mam kabel  1.4. Zamówiłem 2.0 i zobaczymy. 

Czyli przedobrzyłeś jednym słowem ;) Skoro przełączał szybko to co chciałeś osiągnąć ?Jeszcze szybciej ? ;)Może film z youtuba też był na instalacji dwu kablowej ?Na Twoim filmiku gdy przełączasz kanały klawiszem góra/dół nie jest wcale źle.Wybierając klawiaturą numeryczną będzie ciut wolniej ale to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś miałoby to pomóc. Z instrukcji specyfikacja dekodera:

 

USW4001NCP

System:

- BCM 7252S - 12 kDMIPS

- Pamięć RAM 2 GB

- 16 MB SNOR

- 8 GB eMMC (SLC + MLC)

 

NCP-3670SF

System:

- MStar K7P - 14 kDMPIS

- Pamięć RAM 2 GB

- 516 MB NAND Flash

22 godziny temu, roberttosat napisał:

- kontrolka świeci mocniej i w trybie czuwania na czerwono

 

Po aktualizacji dekodera kontrolka świeci "mocą" taką jak w poprzedniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2019 o 21:48, pewniaki.org.pl napisał:

Czy poniższy pilot współpracuje z tym dekoderem? Dedykowany pilot do dekodera delikatnie pisząc irytuje mnie, a przez lata korzystałem z tego poniżej, ale musiałem go oddać i nie wiem czy jest sens zakupu takiego samego.

 

s-l1600.png

Mnie też by denerwowało używanie oryginalnego pilota od ultraboxa. Ja bym ci polecił pilot Logitech Harmony 350. Już poniżej 100 zł można znaleźć na allegro. Taki zwykły klasyczny pilot bez wodotrysków typu wyświetlacze albo ładowanie przez kabel. Zwykły na baterie paluszki. Mam go już z 5 - 6 lat i naprawdę daje radę. Duży zapas klawiszy, można sobie wszystko przyporządkować jak się chce, bardzo ergonomiczny, wszystkie najczęściej używane klawisze są w zasięgu jednego palca. Dobrze leży w dłoni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki przypadek, że dekoder pokazuje czasami bez powodu komunikat na sekundę, Brak sygnału na wejściu Ant 2?  Dekoder od ADB, podłączony dwoma kablami z konwertera Quad. Instalacja jest w porządku, nie ma problemów z odbiorem, wskazania dekodera Siła 98%, jakość 100%,  BER 1.0E-9.

Edytowane przez Electrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Electrix napisał:

Miał ktoś taki przypadek, że dekoder pokazuje czasami bez powodu komunikat na sekundę, Brak sygnału na wejściu Ant 2?  Dekoder od ADB, podłączony dwoma kablami z konwertera Quad. Instalacja jest w porządku, nie ma problemów z odbiorem, wskazania dekodera Siła 98%, jakość 100%,  BER 1.0E-9.

Ja tak miałem kilka razy a też w instalacji mam wszystko OK. 

 

Co do mojego problemu z przycinaniem się kanałów przy przełączaniu, wymieniłem wczoraj dekoder na nowy. Niestety nic się nie zmieniło. Dla testu poszedłem do sąsiada ze swoim dekoderem i podpięliśmy pod jego tv i  jego kabel HDMI. Te sam efekt przycinania....... widocznie ADB tak na razie musi mieć. Zaraz napiszę maila do NC+ i załączę film, ciekawe co mi odpowiedzą. Na wcześniejszym mediabox takiego efektu nie było.

 

Co do Fast Zapping nie widzę nadal żadnej różnicy po podłączeniu unicable z 8 głowicami. Miałem wcześniej instalację 2-kablową i zmieniał podobnie. Jeżeli komuś nie zależy na nagrywaniu kilku kanałów jednocześnie to IHMO nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się zdarza informacja o braku sygnału. Rzadko, bo rzadko, ale jednak. Trwa ok. 1-2 sekundy i wszystko wraca do normy. Najczęściej to zauważam po wyjściu z nagrań. Z tym, że ja mam dekoder od Technicolor oraz Unicable. Instalacja w porządku, bo wcześniej miałem VU+ i nie było takich cyrków.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...