Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dzisiaj Pace na Ultraboxa z dyskiem - dali ADB, bo tylko takie mieli.

Podłączyłem dysk pod wejscie eSATA (ten działa) i próbowałem podpiąc coś po USB jako odtwarzacz plików - ale nie widzi żadnego z dysków, sprawdziłem dwa.

To normalne zachowanie tego dekodera?

 

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barabasz napisał:

A to coś pod usb jaki format?

 

Wszystkie dyski ( w sumie już 5), jakie sprawdziłem są NTFS.

Dekoder żadnego z nich nie widzi, zobaczył jedynie starego pendrive Kingston, tam jest FAT32.

O tyle jest to dziwne , że w pomocy dekodera jake wspierane systemy dla mediaplayera są wymienione wszystkie FAT'y  i właśnie NTFS.

Czy może tak być, że dopóki nie skończy ściągać Vod, nie będzie korzystał z innych HDD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Ultraboxa, ale generalnie nie slyszałem o operatorskim sprzęcie co obsługuje NTFS bo to jest system plików wymagający licencji albo dodatkowego modułu opensource, a żaden z nich nie jest super stabilny.

Zazwyczaj śmiga FAT32 i exFAT (brak limitu 4 GB pliku jak w zwykłym FAT32).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię rozczaruję w Twojej wiedzy, bo ten sam dysk NTFS, którego nie widzi Ultrabox, jest widzialny  w WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74) , co więcej odtwarza on filmy z tego dysku.

Wszyscy zaś wiemy, jakim badziewiem jest Wifi Box jeżeli chodzi o współpracę z dyskami, a mimo to czyta dysk NTFS którego nie łyka Ultrabox.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ewentualnie wyjątek potwierdzający regułę :). Zwłaszcza, że w specyfikacji Wifiboxa+ jest jak byk, że wymagany jest dysk sformatowany w FAT.

Screen-Shot-2020-08-19-at-15-14-02.png

W przypadku Ultraboxa w ogóle instrukcja (przynajmniej ta która jest dostępna online) milczy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kodif napisał:

Trzymając się twojej argumentacji, to wyjątki potwierdzające regułę.

 

Napisałem Ci z czego wynika brak supportu NTFS w popularnych sprzętach. Tutaj możesz o tym doczytać:

https://www.quora.com/Why-doesnt-Mac-OS-X-natively-support-NTFS-without-any-3rd-party-addons

NTFS is a Microsoft proprietary file system which is not fully documented nor formally licensed. There is no quality assurance program for third party providers of NTFS. All NTFS implementations that are not Microsoft's are reverse engineered. NTFS is subject to change at Microsoft's whim.


Jeśli wolisz żyć w świecie jakiś własnych marzeń to oczywiście proszę ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od tygodnia nową umowę z NC+ pakiet premium z dekoderem WIFIBOX+. NIestety dekoder ten często przycina się zwłaszcza na kanale 96 (Baby TV  - bajki dla dzieci) i pomaga dopiero reset czyli wyłaczenie zasilania. Żona ma już dość tego dekodera i w związku z tym, że nie minęło jeszcze 14 dni od zakupu, mogę zrezygnować z umowy lub wymienić go na inny dekoder. I tutaj mam pytanie do Was: który z dekoderów będzie stabilniejszy: 4K UltraBox+ (w wersji bez dysku) czy WIFI PremiumBox+ (z dyskiem). Obydwa dekodery w tych wersjach kosztują 5zł na miesiąc i 49zł aktywacja. Dodam, że nie zależy mi ani na nagrywaniu filmów ani na telewizji 4K (mam telewizor FULL HD). Ważne aby dekoder był stabilny, bo inaczej żona wyrzuci go razem ze mną :) Proszę o pomoc.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich wczorajszych bojach z dyskami mogę Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie: Tego nikt nie wie.

 

Najpierw pogadałem se na chacie z konsultantem, mówiąc że dekoder nie widzi dysków.

 

Cytat

Wirtualny Doradca: Witaj w Centrum Pomocy. W czym mogę pomóc?
Zadaj mi pytanie lub wybierz temat.
Sesja rozmowy Live Chat rozpoczęta.
Dawid Kamecki: Witaj! W czym mogę pomóc?
Ty: Witam mam dwa pytania.
Ty: Pierwsze - nie mogę skorzystać z opcji mediaplayer w dekoderze ultrabox
Ty: jaki bym dysk nie podłaczył to dekoder go nie widzi
Dawid Kamecki: Jaki pojawia się komunikat?
Ty: żaden
Dawid Kamecki: Jaka jest pojemność dysku?
Ty: 1TB
Ty: Dekoder natomiast widzi małego pendriva 8GB
Dawid Kamecki: Proszę wejść w MENU->USTAWIENIA->DIAGNOSTYKA->INFORMACJE O SYSTEMIE i
wybrać żółty przycisk na pilocie.
Dawid Kamecki: Odłączyć dysk.
Dawid Kamecki: Potwierdzić ponowne uruchomienie dekodera.
Dawid Kamecki: Gdy dekoder się uruchomi proszę podłączyć dysk.
Ty: ok
Ty: nic to nie dało
Ty: mediaplayer nadal nie widzi dysku
Dawid Kamecki: Czy przy podłączeniu sprzętu pojawił się jakiś komunikat?
Ty: żaden
Ty: komunikat pojawia się tylko wtedy gdy odłączę dysk esata
Dawid Kamecki: Trzeba będzie w tej sprawie udać się do salonu.
Ty: wtedy jest pytanie czy formatowac czy włączyc media playera
Ty: a po włączeniu mediaplayera nic w nim nie ma
Dawid Kamecki: Jaki jest system plików na dysku?
Ty: ntfs
Dawid Kamecki: Powinno działać.
Dawid Kamecki: Proszę to sprawdzić w salonie.

 

 

Czyli niby powinno działać. Ale, po rozmowie na chacie, zadzwoniłem na infolinię, i tam po kilku minutach czekania na odpowiedź, dowiedziałem się że:

 

"Dysk większy niż 500 GB będzie traktowany przez dekoder jako dysk wewnętrzny dekodera, i nie zadziała jako dysk do MediaPlayera. Proszę użyć mniejszy dysk."

 

Więc użyłem 300 GB.

Nie zadziałał.

 

Tak więc dopóki się nie przekonasz sam, nie będziesz wiedział co na tych canalplusowych złomach działa, a co nie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od niedawna jestem posiadaczem dekodera Ultrabox (ADB NCP-3670SF). Dekoder do TV podłączyłem HDMI1, soundbar do TV poprzez HDMI2 (ARC). Wcześniej przy starszym dekoderze jeszcze z N-ki, wszystkie urządzenia obsługiwałem jednym pilotem z TV. Teraz gdy włączam telewizor, włącza się dekoder ale soundbar już nie,  jeśli odepnę dekoder od tv HDMI1 to sounbar włącza się i wyłącza prawidłowo wraz z tv. Czy to może dekoder blokuje sterowanie soundbarem? 

Edytowane przez hiszpanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...