Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mikoko napisał:

HDR zrobił nie naprawdę bardzo fajny. Szkoda ze nie lecą już żadne mecze bo na nich było to dobrze widać. e4765bc1c3efac6414e18a154f5a7cfe.jpg

W międzyczasie  możesz sobie pooglądać życie wiewiórek w 4K  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mikoko napisał:

Częstotliwość ? Czy raczej rozdzielczość ? Jak ktoś na c+4K to trochę bez sensu

Pomyliłem się Oczywiście rozdzielczość Nie mam canal plus 4k Programy hd wyglądają lepiej w 720 Tak wszyscy domownicy twierdzą. Telewizor 4k Philips 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten dekoder od 2 dni + 2 multiroomy. Co mogło być przyczyną.

Wieczorem wszystkie kanały świeciły. Dziś rano też. Koło 14 włączam dek 4k na wszystkich kanałach ciemno. Pisze brak uprawnień itp.

Mooltiroomy działały. Z paska menu w dek 4k zniknęła też ikona "MULTIROOM". W menu dek 4k uprawnienia karty były do 6-10-2020.

Dałem na tvp1 i po 5 minutach wskoczyło wszystko i pojawiła się zakładka MULTIROOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2020 o 01:58, Grzegorz Zabłocki napisał:

Włącz w ustawieniach TV paletę barw Rec. 2020 przy rozdzielczości 2160p na dekoderze.

Witam. Dzięki za odpowiedź i przepraszam, że tak późno odpisuję, ale tak długo czekałem aż ktoś odpisze, że po czasie przestałem tutaj zaglądać. Czy wiesz może albo ktoś z forumowiczów jak w telewizorze Philips 43PUS6754/12 (albo ogólnie w Philipsie) ustawić tę paletę barw Rec. 2020? Zazwyczaj dobrze radzę sobie z grzebaniem w ustawieniach, ale tutaj "za chiny" nie mogę znaleźć takie opcji.

 

Jak u was pokazują się parametry przy ustawionej rozdzielczości obrazu 2160p? U mnie wygląda to tak:

  aPyUpKH.jpg Iidz7WS.jpg

Edytowane przez Rav-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tutaj

 (Dom) > Ustawienia > Wszystkie
ustawienia > Obraz > Ustawienia trybu
zaawansowanego > Gamma
Naciśnij strzałkę  (w górę) lub  (w dół), aby
wybrać nieliniowe ustawienie jasności i kontrastu obrazu

sprawdaj na obrazie z prawdziwym HDR, najlepiej na meczu ekstraklasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł 68 sprawdzę czy to pomoże. Już o sam HDR nie chodzi, bo i tak większość kanałów jest HD/SD i kolorystyka na tych jest słaba. W ogóle zastanawia mnie te 12bit, z tego co wiem to ten telewizor obsługuje max 10bit. Druga sprawa, dekoder pokazuje trzy akceptowalne kolorymetrie, podejrzewam że jak bym miał możliwość zmienić na dekoderze na BT.2020-RGB lub standard, kolory mogłyby być poprawne.

Na razie ratuję się ustawieniem 1080i, bo kolorymetria ustawia się na HDMI-RGB gdzie kolory są wszędzie w porządku, ale jednak chciałbym korzystać z pełnej rozdzielczości 2160p, bo odnoszę wrażenie, że nawet kanały HD wyglądają lepiej, są wyraźniejsze, brakuje mi tylko nasycenia kolorów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Philipsie nie wiem. W Panasonikach jest to w ustawieniach obrazu ( zmiana dotyczy wszystkich wejść ). Dodatkowo można też wybrać szeroką paletę barw w poszczególnych wejściach HDMI ( wtedy w ustawieniach ogólnych zmiana dotyczy tylko tego wejścia HDMI, w których zaznaczono szeroką paletę ). Musisz poszukać w ustawieniach tv.

Edytowane przez Grzegorz Zabłocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł 68 Gamma minimalnie pomogła, ale negatywnie odbiło się to na VOD (Netflix, HBO GO).

@Grzegorz Zabłocki Zdaje się, że w Philipsie nie ma takiej opcji. Szeroką paletę barw mam włączoną, w Philipsie nazywa się to "HDMI Ultra HD", ale czy jest włączona czy też nie, niewiele to zmienia, w sumie to nic nie zmienia.

 

Niby ten Philips fajny telewizor, ma wszystkie bajery (Dolby Vision, HDR10,  HDR10+, Dolby Atmos, Ambilight), ale w użytkowaniu wychodzi ta Chińska jakość produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mikoko napisał:

Czy u was tez co jakiś czas na TVN 24 pojawia się szachownica ? Parametry instalacji mam poziom 73%, jakość 100 % wszystkie inne kanały bez zarzutu

Tak to wyglada 885fd0f3c5da358c8e17c52b1513f576.jpg

Na kanale TVN24 i TVN turbo. Coś kombinują ?

Miałem kiedyś podobnie. Poziomy dobre ale obserwuj wskaźnik BER.Ten na bank sypie błędami.

Ewidentnie coś zakłóca sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Sygnał na niezmiennym poziomie za to BER szaleje. Pytanie czy u was tez tak dzisiaj jest? Co może być przyczyną. Tylko na TVN turbo i TVN 24. Grzebią ?
Router mam metr od dekodera. A nie czekaj jeszcze time capsule dość blisko. Tu już centymetry. To białe to tez router. Dziwne ze tylko na tych dwóch kanałach 0189b0af796123f078226c711855fefc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mikoko napisał:

Tak to prawda. Sygnał na niezmiennym poziomie za to BER szaleje. Pytanie czy u was tez tak dzisiaj jest? Co może być przyczyną. Tylko na TVN turbo i TVN 24. Grzebią ?
Router mam metr od dekodera. A nie czekaj jeszcze time capsule dość blisko. Tu już centymetry. To białe to tez router. Dziwne ze tylko na tych dwóch kanałach 0189b0af796123f078226c711855fefc.jpg

Szacunek za Airport EXTREME :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przelotkę okienną i jeśli telefon (zalogowany do LTE1800 Orange) jest w jej pobliżu, to pojawiają się zakłócenia na tp 11508. Zmiana pasma w telefonie np na UMTS natychmiast rozwiązuje problem. Częstotliwość pośrednia dla 11508 się pokrywa z pasmem LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...