Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oba te tunery mają HDR w przypadku telewizji (w apce Netflixa tylko ADB).

Natomiast to jak już ten HDR HLG z Ultraboxów łykają telewizory Sony to inna historia - było sporo narzekania na "mleko" zarówno na forum tutaj, jak i na community Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Nie potwierdzam tego zdania.

Dekoder technicolor, a telewizor Sony. :-)

Główną " wadą" dekoderów to brak automatycznej możliwości ustawień rozdzielczości.Poza tym jest więcej zalet niż wad w samym użytkowaniu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lukimann napisał:

Nie potwierdzam tego zdania.

Dekoder technicolor, a telewizor Sony. :-)

Główną " wadą" dekoderów to brak automatycznej możliwości ustawień rozdzielczości.Poza tym jest więcej zalet niż wad w samym użytkowaniu dekodera.

 

??? Czyli chcąc oglądać kanał 4K mam ręcznie zmieniać rozdzielczość do 2160? a dla FHD na 1080 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Wybrałem takie rozwiązanie, że mam ustawioną rozdzielczość w dekoderze na 1080.

Tak naprawdę,  jest jeden sensowny kanał w 4K i wtedy zmieniam rozdzielczość na UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann no nie wymyśliłem sobie tego ;). Tutaj pierwsze lepsze przykłady, na pewno jest tego więcej niż w przypadku tv innych producentów:

 

https://community.sony.pl/t5/android-tv/ciemny-i-zamglony-obraz-na-kanale-canal-4-k/td-p/2680227

Zresztą widzę, że @mikoko się w temacie o jakości 4K w PC+ sam udzielał, więc pewnie pamięta te posty.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Wracając do tematu ustawień rozdzielczości, jestem ciekawy jak to wygląda u innych użytkowników telewizorów marki Sony.

Wybierając automatyczną przestrzeń kolorów w ustawieniach telewizora to większe nasycenie barw występuje w 1080 na kanałach poza 4K, czyli HD i SD. Zmiana na BT2020 niewiele pomaga, stąd takie właśnie wybrałem rozwiązanie.

Co do samego obrazu  HDR hlg na C+ zastrzeżen nie mam.Model 55XD9305.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra napisze teraz ja o tym dekoderze. Pół roku miałem moduł CI i w związku z zabezpieczeniem ECP wymieniłem dziś na dekoder. HDR w tym dekoderze to jakaś kpina. Jeśli ktoś pisze ze na 4K HDR ma super obraz muszę to szanować ale w porównaniu z modułem to dla mnie jedna wielka zenua. HDR w tym dekoderze jest skopane. Co do jakości samego obrazu. Nie umywa się do modułu, w tv Sony XG9505 minimalne przesunięcie suwala ostrości albo realizmu o 5 jednostek już widać efekt. Miałem 50 ostrości i 25 realizmu. Na dekoderze ostrość 75 realizm 65 i tak dużo gorzej. Z reszta wszystkie inne nastawy na module o jedna jednostkę reakcja prawie natychmiastowa na dekoderze ni huhu.
Do tego przy włączonym Digital Dolby dźwięk pojawia się po chwili od przełączenia kanału. Dekoder jednym słowem mydło. Aha dekoder dziś wzięty i co jakiś czas mam komunikat kanał obecnie nie jest nadawany czy jakoś tak. To wskakuje na 1 sek i znika. Tez tak macie ? Uprzedzając pytania karta aktywna uprawnienia są. Po używaniu modułu minie trochę czasu kiedy moje oczy zapomną o innej jakości obrazu. Niech to nastąpi jak najszybciej
Podsumowując ten dekoder podcina skrzydła dobrym telewizorom.
Panowie mam pytanie. Od kiedy to na C+4K nadają na dekoderach numer karty na filmach. Na Premier League to wiem i przywykłem ale na filmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikoko HDR HLG jest przeźroczysty dla dekodera. To twój TV przetwarza widocznie w inny sposób w zależności od źródła. Pamiętam, że TV Samsunga z 2015 czy 2016 roku tak miały, że na wejściu sat obsługują HLG a na HDMI już nie.

 

Skoro już tak narzekasz jak źle działa ten dekoder to go najpierw poprawnie skonfiguruj. Ten komunikat Kanał jest obecnie nie nadawany ma związek z błędnym ustawieniem konfiguracji antenowej w stosunku do stanu faktycznego. Jeśli nie masz diseqc to go wyłącz. Jeśli masz to ustaw poprawnie na obu wejściach.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i fajnie teraz lata. Przełącza w oka mgnieniu. Kable 2 podłączone. Netflix bardzo fajny obraz. Cofam narzekanie na HDR. Przełączyłem tv w tryb kinowy i jest dużo lepiej. Na Netflix mam normalnie dźwięk 5.1 ale ze względu na dolby vision i dolby atmos które obsługuje mój tv będę oglądał ten serwis właśnie ma nim. Podsumowując chyba się z nim polubię. Poustawiałem tv pod siebie i jest ok. Nawet udało mi się przed chwila sparować pilota od tv po Bluetooth a pilot w Sony XG9505 jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam dekoder 4k UltraBox+ już dwa lata, a kumpel dostał go tydzień temu. Nie będę wchodził już w szczegóły i nazwy, ale jak się domyślam kumpel ma tą nowszą wersję, a ja starszą. Mówił mi, że przy przełączaniu kanałów obraz na sekundę czy dwie się zatrzymuje w miejscu i za chwilę jest ok. I tak za każdym razem jak się zmieni kanał. Czy to normalne w tej wersji dekodera, czy to jakaś wada? Mnie by osobiście takie coś wkurzało. Obaj mamy konwertery unicable. Ja na tej starszej wersji dekodera takiego czegoś  nie mam.

 

Przy okazji zapytam czy są jakieś przesłanki by na tej starszej wersji dekodera Netflix również wspierał HDR? Dla dlaczego nie wprowadzili tego dla wszystkich dekoderów 4k? Przecież to chyba tylko kwestia oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się martwiłem że coś u mnie jest nie tak bo tu każdy zachwalał ekstraklase 4k z hdr a dla mnie to była jakaś ciemnica.

 

Sprawdź proszę jeszcze PW, swoją droga trzeba to im chyba zgłosić żeby to szybko naprawili, czy na technikolorze też jest ten problem  c+4k i hdr czy tam działa ok i jedynie na adb jest blado i ciemno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikoko dzięki za info :) Ja nie widziałem tych zamrożeń, ale kumpla to lekko wkurza, bo dźwięk idzie a obraz przez chwilę stoi. Wydaje mi się to dziwne tym bardziej, że dekoder jest reklamowany z funkcją  (Fast Zapping) a tu dzieje się coś takiego, oby tak jak mówisz soft to naprawił. Co do HDR to u mnie również na Canal+4k jest obraz bardzo ciemny i zrobiłem sobie specjalne ustawienia obrazu dla tego kanału, bo tak jest ciemność i słaby kontrast. Netflixa oglądam na apce w telewizorze, bo ten dekoder co mam nie ma HDR. W apce tv wszystko wyglada fajnie. Czy nie jest czasem tak, że Canal+4k i Netflix mają dwa różne formaty HDR i dlatego te różnice? Jest coś takiego jak HDR10 i HGL  itp.

Edytowane przez joshuaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez czasem się tak dzieje jak i mnie? Jak poskacze po kanałach to wyskakuje komunikat „Aktywacja 60” dla pełnej aktywacji przełącz na kanał 11” coś w ten design. Po chwili kanał wskakuje i jest ok. Nie często ale mi się to zdarza. U was tez takie cuda się dzieją? Instalacja w ściśnie 2 kable włączyłem disequ LBN na obu 1. Zle ?
Chyba ze mi dekoder ciągnie jeszcze VOD z satelity. Wczoraj wzięty nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...