Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

42 minuty temu, XMAREKK30 napisał:

Sam wymieniałem ten sam dekoder co ty na 4K i jest warto. Jest szybszy bez dwóch zdań , jedynie do pilota nie mogę się przyzwyczaić  bo ten w turbobox był bardziej czytelniejszy. ile będziesz płacił za wynajem za ten dekoder ?

 

Mam do wyboru 5 zł bez dysku lub 10 zł z dyskiem. Czy oprócz szybkości i możliwości nagrywania 3 programów jest coś jeszcze ? 
Napewno na minus to brak godziny i numeru programu! 
Czy obraz w jakiś sposób jest lepszej jakości niż na turboboxie +  

( chodzi mi o jakiś skalowanie obrazu itp )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć na temat skalowania obrazu bo mam TV Full HD i sam dekoder nie chce ustawić nic innego jak 1080i ale czy jest lepszy hmm w Full HD chyba nie ma różnicy a pewnie jak byłby tv 4K to pewnie mogły być takie różnice. Ja płacę 5zł z dyskiem na przedłużenie umowy ale są tacy co dostali za 0zł , także sam widzisz że różnice w cenie wynajmu są różne :)  Co do zegara a jego brak ja już się przyzwyczaiłem że go nie ma i nie przeszkadza mi to ale jak by był to było by fajnie :)  Musi się ktoś wypowiedzieć kto ma telewizor 4K  i jak działa skalowanie kanałów Full HD do 4K ale z drugiej strony sam telewizor też może to robić podnosić do wyższej rozdzielczości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Ciężko mi powiedzieć na temat skalowania obrazu bo mam TV Full HD i sam dekoder nie chce ustawić nic innego jak 1080i ale czy jest lepszy hmm w Full HD chyba nie ma różnicy a pewnie jak byłby tv 4K to pewnie mogły być takie różnice. Ja płacę 5zł z dyskiem na przedłużenie umowy ale są tacy co dostali za 0zł , także sam widzisz że różnice w cenie wynajmu są różne :)  Co do zegara a jego brak ja już się przyzwyczaiłem że go nie ma i nie przeszkadza mi to ale jak by był to było by fajnie :)  Musi się ktoś wypowiedzieć kto ma telewizor 4K  i jak działa skalowanie kanałów Full HD do 4K ale z drugiej strony sam telewizor też może to robić podnosić do wyższej rozdzielczości. 

Przez ostatnie 9 lat miałem tez Full Hd ale jakieś 2 tygodnie temu moja Plazma Panasonica wyzionęła ducha i zmuszony byłem kupić nowy  TV i wybór padł na Lg. Teraz w związku z tym rozważam zamianę dekodera turboboxa + na 4 k ultraboxa. Miałem brać moduł cam ale podobno mogą występować problemy z ECP i dlatego zastanawiam się czy może jednak warto wymienić na podobno lepszy dekoder, tylko czy w moim przypadku będzie widoczna różnica w obrazie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 00:38, Alcatraz napisał:

Pozostaje pytanie - po co pojawia się komunikat dla drugiego wejścia, skoro aktualnie oglądany kanał ma wystarczające parametry? Tuner pewnie cały czas analizuje oba sygnały.

dekoder ma 8 tunerów i dwa wejścia. Te 8 tunerów jest stale używane w tle, np. do fast zappingu. także nawet gdy tylko oglądasz, to wejście 2 jest w użyciu i stąd komunikat.

 

co do tego o rezerwacji zdalnej, to nie wiem jak sprawdzasz; dekoder nie wrzuca od razu tych zaplanowanych na listę, dlatego nie planuj na ostatnią chwilę; z godzina marginesu powinna być ok czyli jesli mniej niż godzina, to ryzykujesz, że się nie wykona. nie ma też sensu sprawdzanie w menu dekodera od razu po dodaniu, to się chwilę mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ozzy666 napisał:

W przypadku Wifi Premium Boxa to zdalnie zlecone nagrywanie musi zostać zgłoszone minimum 10 minut przed audycją, działa- sprawdzone.

 

Nie wybieram nagrania w ostatniej chwili, robię to raczej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Według opisów tuner sprawdza to co 10 minut, czy po tym czasie w jego menu powinno już widnieć zaprogramowane przez nc+GO nagranie. Niestety często tak nie jest. Przykład: ok. 1 w nocy ustawiałem nagrywanie czegoś o g. 11:00 (tego samego dnia). I nic - do chwili emisji planowane nagranie nie pojawiło się w menu dekodera. Później zaznaczyłem coś z wyprzedzeniem trzech dni - zlecenie niby przyjął ale też nie ma go w menu. A jeśli ten sam, wcześniej już kliknięty program chcę zaznaczyć do nagrywania raz jeszcze (przez stronę lub w aplikacji), otrzymuję komunikat o błędzie w nc+GO. Innym razem wszystko działa normalne i trzy zaprogramowane rzeczy pojawiają się w menu dekodera od razu. Taka zagadka. Połączenie z internetem przez wifi 5GHz (bardzo stabilne, poziom sygnału ok. 90%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, technics napisał:

Witam! Jest mozliwosc bez wchodzenia w ustawienia przelaczyc rozdzielczosc na 2160p?? na pilocie ultraboxa? nie ma sensu ogladac kanaly 1080p w 2016p jak myslicie? mam canal+4k to wtedu mozna w 2160p wlaczyc

 

Dekoder automatycznie przełącza się na C+4k na 2160, a na kanałach HD w 1080, przecież dekoder nie wyskaluje Ci obrazu HD na UltraHD :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann
1 godzinę temu, Mikizncplus napisał:

 

Dekoder automatycznie przełącza się na C+4k na 2160, a na kanałach HD w 1080, przecież dekoder nie wyskaluje Ci obrazu HD na UltraHD :D

 

Na pewno piszesz o ultraboxie?

:huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikizncplus Co Ty w ogóle opowiadasz... O ile wybrane jest UHD jako rozdzielczość wychodząca to z taką jest "zapinane" HDMI i Ultrabox zreskaluje każdy kanał do 2160p, nawet Tele5, tak samo jak wcześniejsze dekodery reskalowały je do HD w przypadku wyboru 1080.

 

I to nie jest żaden błąd, wszystkie dekodery tak działają, bo inaczej co przełączenie kanału musiałyby chociażby przeładowywać grafikę ekranową aby była dopasowana do aktualnej rozdzielczości a i sam tv dostałby wariacji, bo przypomnę, że są np. kanały nadawane w rozdzielczościach niższych niż SD typu 520x576 czy jakieś włoskie cuda FTA w 352x480... I one też zostaną zreskalowane do UHD przez Ultraboxa.

A jeśli masz moduł CAM to obraz skaluje (często lepiej niż dekoder) telewizor - też zawsze do rozdzielczości swojej matrycy. Gdyby tego nie robił to kanał SD zajmowałby okienko na 1/4 ekranu na nowoczesnym telewizorze.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mikizncplus napisał:

Chyba się nie rozumiemy.

 

Dekoder 4k nie upscaluje kanału nadawanego np. Tele 5 - sygnał z bitratem 2-3mbps, do kanału w ultra hd nadawanego w paśmie 20-30mbps. 

To przecież logiczne. Nie ma urządzenia, które z SD, czy HD zrobi Ci natywne UHD. Dekoder, czy telewizor podniesie Ci rozdzielczość, ale to dalej będzie wyglądało jak SD, czy HD (tyle, że na pełnym ekranie). Mylisz rozdzielczość z jakością i "natywnością" obrazu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatraz

Byłem poza domem, wiedziałem że nie zdążę na interesujący mnie dokument, zleciłem jego nagranie dosłownie 20 minut przed emisją i dekoder zdążył go nagrać. Faktycznie masz jakiś problem. Co prawda mam inny dekoder, ale oprogramowanie jest takie samo, przynajmniej wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...