Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna przeniosłem się z CP do PC+ gdzie otrzymałem tuner 4K Ultrabox+ od ADB który jest podłączony do telewizora 4K 43" 43PUS6754/12. Ogólnie jestem z niego zadowolony, tylko mam jeden problem z nim. Mianowicie gdy dekoder jest ustawiony na rozdzielczość 2160p obraz jest wyblakły, "sprany", czerwień jest bardzo słaba, wchodzi bardziej w odcień pomarańczowy/brązowy. Gdy tuner ustawię na 1980i lub 1980p kolory są żywe, odpowiednio nasycone, a czerwień jest czerwona.

Wymiana kabla HDMI (stary był dziadowski) na Unitek Y-C138LGY v2.0 2m nie pomogła, zabawa z ustawieniem kolorów też niewiele daje. Ustawienie "HDMI Ultra HD" nie wiele zmienia.

Czy u was też występuje taka różnica w kolorystyce? Są jakieś rozwiązania na tą przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie trochę z innej beczki. używam teraz dekoder 4K ADB z telewizorem Samsung UE55JU6740 Curved (niestety nie posiada HDR i trochę przez to tracę tym bardziej że posiadam też XBOX ONE X) udało mi się namówić żonę na wymianę TV jednak postawiła warunek cenowy i nie mogę wydać więcej niż 2500. Trochę przeglądałem oferty i wytypowałem 2 modele: Philips 55PUS7334/12 oraz Samsung UE55TU8002K. Z którego TV dekoder wyciągnie najlepszy obraz?  A może jakiś inny tym? (obawiam się trochę Philipsa ponieważ mam złe doświadczenia) 

 

Przepraszam za pytanie nie w 100% zgodne z tematem. Liczę na waszą pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 22:14, kauj1 napisał:

Witam. Czy jest jakiś konkretny adapter/konwerter dźwięku aby ten dekoder podłączyć do mini wieży przez chinch (biały i czerwony wtyk).???

np. (poszukaj taniej tego modelu)

http:// :censored:

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję wymienić swojego zabytkowego Pace PVR na Ultraboxa.

Problem w tym, że konsultant na infolinii straszy mnie, ze ten nowy dekoder może nie współpracować z moją instalacją antenową (antena 80 , konwerter twin, 2 standardowe kable koncentryczne) i prawdopodobnie będe musiał przerobić instalację na unicable/wymienić konwerter.

 

Ktoś ma może doświadczenia z dekoderem 4K działającym z taką instalacją jak moja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 22:41, m.sta napisał:

Dokładnie te same problemy zaobserwowoalem, w dodatku dokoder nie wypuszcza dźwięku 5.1 z netflixa, kino domowe działa mi tylko w stereo 

jeśli dekoder podłączysz bezpośrednio do amplitunera dźwięk 5.1 powinien być bez żadnych problemów , jeśli dekoder podłączony do HDMI w TV  i amplituner  przez HDMI ARC może nie  być dźwięku 5.1 ( trzeba  zmienić ręcznie dekoder dźwięku w TV) ...kanał zwrotny ARC  ma małą przepustowość i nie wysyła dźwięku przestrzennego nie skompresowanego , ddziś jedynie mają aplituner i tv z tzw eARC  moze przesłać nawet do 38 mega na sek  czyli bez problemu Dolby Atmos i DTS X ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeniosłem się do tego wątku ponieważ właśnie zostałem użytkownikiem tytułowego tunera. Mimo zapewnień sprzedawcy w salonie, że teraz mają wyłącznie Technicolory, okazało się, że owszem mają "wyłącznie" ale ADB. Tyle, że wg Waszych opinii w tej chwili nie ma to już znaczenia, no i w salonie, nawet gdybym się uparł i tak nie "wytrzasną mi" Technicolora;-)

 

W wątku o Technicolorze, koledzy poinformowali mnie że nie ma zewnętrznej sygnalizacji nagrywania. Tutaj widzę, że jest - dioda zmienia kolor na różowy. A właśnie w związku z nagrywaniem mam jedno pytanie. Wchodząc na nc+GO, jest możliwość zdalnego programowania nagrań. Klikamy na "budzik" z przypomnieniem i tam jest opcja "nagrywanie". Zauważyłem jednak, że wiele programów ma adnotację - "Audycja niedostępna w nc+ GO z powodów licencyjnych" i wtedy nie ma przy niej "budzika". Czy to oznacza, że nagrywania tych audycji nie można ustawić zdalnie? Sprawdzałem przez przeglądarkę nie w aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Wifi Premium Boxa ale często korzystam ze zdalnego nagrywania przez aplikację na smartfonie. Mimo że jakiś materiał nie jest dostępny przez NC+ GO to i tak mogę zlecić jego nagranie. W aplikacji ikonka "budzika" jest do ustawiania przypomnień a do nagrywania taka czerwona kropka w kwadracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ozzy, widocznie ta wersja komputerowa na przeglądarkę jest jakoś okrojona.

 

Edit:

Naprowadziłeś mnie na dobry trop! :-) Można to zrobić także z przeglądarki - trzeba kliknąć na daną audycję i "wejść" do opisu. Wtedy faktycznie jest osobno przypomnienie i nagrywanie.

 

Czy dobrze doczytałem się, że problemy ze zmieniającą się jasnością obrazu w tym modelu, zostały wyeliminowane kolejną aktualizacją oprogramowania?

Edytowane przez Alcatraz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...