Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2019 o 11:07, Tym napisał:

A jak z przełączanie kanałów jest szybsze. Mój technicolor szału nie robi konwerter unicable 8 kanałów wcześniej na twinie podobnie a nawet może szybciej. A jak zużycie prądu muj ciągnie 10 wat non stop. 

Wymieniłem wczoraj konwerter na unicable z 8 kanałami i nie widzę za dużej różnicy w szybkości przełączania kanałów. Też wcześniej miałem twin.  Na filmach z youtube fast zapping jest dużo szybszy niż u mnie.

 

Ja mam natomiast większy problem, tak jak pisałem wcześniej przy każdym przełączeniu kanału obraz i dźwięk jest na chwilę zamrożony (taka ala stop klatka na pół sekundy). Byłem przed wymianą konwertera w salonie, pokazałem nagranie z telefonu jak to wygląda i gość powiedział ze po wymianie konwertera na unicable będzie ok. Niestety nie jest....

 

Macie jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mazak02 napisał:

Wymieniłem wczoraj konwerter na unicable z 8 kanałami i nie widzę za dużej różnicy w szybkości przełączania kanałów. Też wcześniej miałem twin.  Na filmach z youtube fast zapping jest dużo szybszy niż u mnie.

 

Ja mam natomiast większy problem, tak jak pisałem wcześniej przy każdym przełączeniu kanału obraz i dźwięk jest na chwilę zamrożony (taka ala stop klatka na pół sekundy). Byłem przed wymianą konwertera w salonie, pokazałem nagranie z telefonu jak to wygląda i gość powiedział ze po wymianie konwertera na unicable będzie ok. Niestety nie jest....

 

Macie jakiś pomysł??

Możesz udostępnić ten filmik ?Bo sam jestem ciekaw objawu. Masz dekoder produkcji adb czy technicolor ?

Jeśli chodzi o fast zapping to na mojej instalacji typu twin kanały przełącza bardzo szybko dlatego obawiam się, że po ewentualnej wymianie na unicable nie zauważę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel napisał:

Możesz udostępnić ten filmik ?Bo sam jestem ciekaw objawu. Masz dekoder produkcji adb czy technicolor ?

Jeśli chodzi o fast zapping to na mojej instalacji typu twin kanały przełącza bardzo szybko dlatego obawiam się, że po ewentualnej wymianie na unicable nie zauważę różnicy.

Dekoder mam prawdopodobnie ADB, z tego co czytam różni się pudełkiem dysku a niestety dysk dostałem już zamontowany i bez pudełka.

 

Poniżej link do filmu: https://1drv.ms/v/s!Au5-l0l2nmb_gqRf1_HNfm5gqpUGJw

 

Jest tam też nagrane ustawienie częstotliwości konwertera, oczywiście on sam sobie takie złapał ale na różnych filmach w youtube cztery ostatnie częstotliwości są zależne chyba od konwertera, nie znam się na tym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Humaxy ?Dyski są Seagete.Humaxa jest co najwyżej plastikowa obudowa ;)

@mazak02 na moim technicolorze generalnie nie ma takich stop klatek.Tzn. czasami jak się dobrze przyjrzeć to na niektórych kanałach jakby się przyciął ale trzeba tego wypatrywać. U Ciebie to występuje niemal na każdym kanale.Obawiam się, że to wina dekodera i on po prostu tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj filmy na youtube z fast zappingiem porównaj z moim filmem i będziesz widział różnice w szybkości zmiany kanałów. Tak naprawdę taką szybkość miałem na instalacji 2-kablowej.  Kupiłem specjalnie unicable właśnie żeby szybko przełączać i niestety..... Jutro jeszcze przetestuje na innym kablu HDMI, w tej chwili chyba mam kabel  1.4. Zamówiłem 2.0 i zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 20:55, WebMat napisał:

Ja właśnie chciałem wymieniać ten mój uszkodzony egzemplarz i wychodzi na to, że lepiej poczekać i wymienić na ten z ADB. Tylko podejrzewam, że dysk zostanie ten sam, więc nie będzie idealnie spasowany z dekoderem.

 

Dysk są te same jest tylko inne pudełko.

 

W dniu 21.09.2019 o 08:33, g0nz0s napisał:

Time Shift dziala elegancko. Komunikaty roznia sie sposobem przekazywania (lekko zmienione tresci) i kolorem belek. Np. w adb po podlaczeniu dysku informuje o konieczności zainstalowania, w komunikacie jest zielona belka naglowkowa, trzeba zatwierdzic a nastepnie pokazuje sie nam komunikat jak w Technicolor wykryto dysk czy chce sie sformatowac dysk. W technicolorze belki naglowkowe komunikatow sa na ogol niebieskie. Dysk wydaje sie ze pracuje tak jak inne bo wychodzi ze jest ten sam. Prawie go nie slychac w trybie wlaczenia, na czuwaniu slychac ale cicho. Jedyna nowoscia jest dzwiek wydawany przy pierwszej instalacji dysku, dokladnie w tym miejscu gdzie mamy dodatkowy komunikat, wtedy slychac go jak odkurzacz, czy tez pracujacy wentylator w PC. Coś w stylu "łłłłłł...". Po instalacji juz nie slychac nic.

 

Dodatkowo jest nowy zasilacz.

 

Z tyłu jest identycznie. zmieniona jedynie kolejnosc USB i HDMI, odwrocono.

USB -> HDMI

HDMI -> USB

 

BFC1-CC6-D-8-EEB-44-C7-A6-FB-EBED3-E2349

postaram się tu trochę wyjaśnić bo kolega @g0nz0s trochę namieszał z tymi dyskami i dekoderami.

 

Oprogramowanie jest to samo, przy uruchamianiu aktualizacji inaczej się ładuje i aktualizuje. Nie ma różnicy już w działaniu i funkcjach obu dekoderów.

 

Co do wyglądu:

- z tyłu w tym samym miejscu to jedynie gniazdo zasilania, e-sata i anteny, reszta zamieniona

- kontrolka świeci mocniej i w trybie czuwania na czerwono

- boczne otwory na chłodzenie są większe

- gumki przytrzymujące dysk rzeczywiście trochę inne ale nie podzielam entuzjazmu @g0nz0s z tym, że jest lepiej. Dla mnie gorzej bo dysk trzeba wciskać.

 

Dysk ten sam o czym pisałem wyżej.

 

Dysk model HDD-1000NCP

Technicolor ITCA model USW4001NCP

ADB JADA model NCP-3670SF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wziąłem dziś nowy dekoder Ultrabox+ i jest z nim kilka problemów/ pytań:

1. po wejściu do VOD trwa ciągłe "Trwa inicjowanie usługi nc+ GO TV"

2. po wejściu w EPG w kategoriach jest wyłącznie Wszystkie kanały oraz NC+ poleca; brak innych takich jak muzyka, film, itd

3. po wejściu w usługę Start - "Usługa tymczasowo niedostępna".

 

Dekoder podłączony dziś, zaraz na wstępie pobrał aktualizację do wersji 9.

Ustawienia resetowane, odłączany od prądu oraz kilkakrotnie uruchamiany ponowie.

Sieć podłączana poprzez kabel oraz próba przez wifi, również z użyciem innego internetu (z komórki).

Edytowane przez piotrrutk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, g0nz0s napisał:

@piotrrutk jest za wczesnie, dekoder musi pobrac stosowne pliki na dysk, odczekaj 24-48h.

A co ma do tego usługa nc+ go tv? Tego nie musi pobierać bo to jest w oprogramowaniu i dostęp do usługi powinien być natychmiastowy. Owszem, dekoder pobiera pliki... tylko filmy vod na dysk.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios obecnie jedna z sekcji nc+ GO TV zastąpiła VOD+ (znana również jako nc+ GO TV DEKODER), do prawidłowego działania usługi wymagane jest pobranie filmów na dysk dekodera innaczej nc+ GO TV pod przyciskiem VOD nie będzie działać, tak jak pisze @piotrrutk

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

Dostęp do usługi jest na dwa sposoby.

1. niebieski przycisk uruchamia kolekcje nc+go tv bezpośrednio z poziomu internetu i tutaj nic się ni wczytuje

2 . z menu nc+go tv i tutaj uruchamia się dostęp do kolekcji dyskowych jak i internetowych. W tym miejscu występuję opisany wyżej komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...