Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy ma ktoś też taki problem? Po zaprogramowaniu kilku nagrań na niektórych nagraniach nawet do 15 min. jest czarny ekran ( początek nagrania) . Dekoder mam podłączony do konwertera unicable z ośmioma częstotliwościami. 

Edytowane przez Kristiano Rinaldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kristiano Rinaldo napisał:

 

Czy ma ktoś też taki problem? Po zaprogramowaniu kilku nagrań na niektórych nagraniach nawet do 15 min. jest czarny ekran ( początek nagrania) . Dekoder mam podłączony do konwertera unicable z ośmioma częstotliwościami. 

 

Mam podobny problem.

U mnie kilka razy się zdarzyło, że początek nagrania jest ok, ale po kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu minutach (losowo) jest ciemność i cisza. Dzieje się tak nawet, gdy nagrywany jest w danym momencie tylko jeden film.

Początkowo miałem zwykły konwerter i 2 kable do dekodera, więc specjalnie kupiłem konwerter unicable2 (8 częstotliwości) żeby ten problem wyeliminować i niestety to nie pomogło.

Macie może jakieś sugestie gdzie jest problem?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Bogdan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowałem podobnego problemu ale ja mam model Technicolor a konwerter uncicable niecałe dwa tygodnie. Ale nawet na standardowej instalacji twin nie miałem nigdy "czarnych" nagrań.

Musielibyście jak pisałem wcześniej potestować nagrywanie wielu kanałów jednocześnie.Może jest jakiś scenariusz gdy pojawia się ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą że Technicolor lepszy, A ja powiem że wolę ADB, fakt na początku były problemy (Nie mogłem włączyć rozdzielczości 4K na kablu o dł. powyżej 5m oraz nie działała funkcja HDMI color) wymieniłem kabel na 1.5 m wszystko śmiga. Zmieniłem ustawienia obrazu w TV (mimo że ten sam dekoder musiałem zmienić ustawienia) teraz obraz jest super dużo.lepszy niż na Technicolor. Różnicy w szybkości nie zauważyłem. Zmiany kanałów, przewijanie też bez różnicy. Jedyny minus to brak NETFLIXA ale z drugiej strony oryginalna apka na pewno jest dużo lepsza.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 10:34, piotrekj66 napisał:

Też potwierdzam że szybkie przełączanie kanałów na tym Technicolorze działa całkiem inaczej (dużo lepiej) niż na moim ADB.

 

Myślicie że można wymienić ADB na Technicolor?

 

Jedyny skuteczny sposób wymiany to dobór oferty z Netflixem. Jeżeli nie chcesz mieć Netflixa od C+, to możesz skorzystać z możliwości odstąpienia od zamówienia w ciągu 14 dni, jeżeli zamówienie zostało złożone poza lokalem (czyli przez Internet albo telefonicznie). Dekoder Technicolor zostaje już wtedy u Ciebie.

 

Najpierw szukasz punktu, gdzie mają na stanie tzw. dekodery z Netflixem (najlepiej dzwoniąc). Gdy taki znajdziesz zmieniasz ofertę na ofertę z Netflixem w internetowej Strefie C+. Później dokonujesz wymiany dekodera na Technicolor w punkcie C+ (dalej posługując się terminologią: dekoder z Netflixem). Najlepiej z tym nie zwlekać, bo dekodery mogą się skończyć w punkcie z dnia na dzień. W ciągu 14 dni rezygnujesz z oferty z Netflixem i powracasz do poprzedniej oferty. Najlepiej odczekać parę dni od wymiany, potestować sobie tego Netflixa i dla komfortu dokonać takiej rezygnacji w innym punkcie. Po paru dniach, maksymalnie po 30 zostaną dokonane zmiany na koncie. Jeżeli zmieścisz się ze wszystkim w tym samym miesiącu, to nie będą naliczone żadne dodatkowe opłaty.

 

W dniu 1.04.2020 o 18:50, mgaw89 napisał:

Wszyscy piszą że Technicolor lepszy, A ja powiem że wolę ADB, fakt na początku były problemy (Nie mogłem włączyć rozdzielczości 4K na kablu o dł. powyżej 5m oraz nie działała funkcja HDMI color) wymieniłem kabel na 1.5 m wszystko śmiga. Zmieniłem ustawienia obrazu w TV (mimo że ten sam dekoder musiałem zmienić ustawienia) teraz obraz jest super dużo.lepszy niż na Technicolor. Różnicy w szybkości nie zauważyłem. Zmiany kanałów, przewijanie też bez różnicy. Jedyny minus to brak NETFLIXA ale z drugiej strony oryginalna apka na pewno jest dużo lepsza.

 

W dniu 2.04.2020 o 09:40, Rafus napisał:

Ja na przykład mam dekoder Technicolor i jestem zadowolony. W połączeniu z moim TV Samsungiem daje bardzo dobry obraz. Nie wiem czy na Ultraboxie od ADB jest lepiej ale na tym Technicolorze obraz jest wyśmienity.

 

Wersja Technicolor jest naprawdę zauważalnie szybsza. Przełączanie, timeshift, menu. Widać to nawet po belkach ekranowych, które pojawią się i znikają dużo płynniej. Miałem Technicolor, później ADB, a teraz znowu Technicolor i naprawdę wiem co piszę. Jedyny minus to niekiedy przełączanie, gdy ma się Astrę, choć być może winne są u mnie przełączniki. Pierwszego dnia może czasami pokazywać, że dany opłacony kanał jest zakodowany. Po pobraniu Netflixa ten problem znika. Wszystko inne jest na korzyść Technicolor.

 

W kwestii obrazu właśnie o tym zapomniałem wcześniej napisać. Parę miesięcy temu przez tydzień miałem okazję testować nowy telewizor Samsunga z wbudowanym tunerem SAT. Ustawiałem na nim kolory i zauważyłem, że na dekoderze od ADB, który wtedy miałem są inne, mniej nasycone kolory niż na wbudowanym tunerze w telewizorze (profil kolorów ten sam, zwykły SDR). Aby mieć pewność ustawiłem dokładnie te same kanały. Nie wiedziałem wtedy jaka jest przyczyna i pod co ustawiać kolory.

 

Teraz nie mam możliwości, aby zrobić takie porównanie, ale w Technicolorze kolory są bardziej nasycone niż w ADB, co zauważyłem po pierwszym uruchomieniu. Sugerowałoby to, że kolory w Technicolor są lepiej skalibrowane, bliżej wzorca (podejrzewam, że byłyby takie jak w tunerze w telewizorze Samsunga, którego teraz nie mam).

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do różnicy w nasyceniu kolorów bym się zbytnio nie przyczepiał. To są dekodery dwóch producentów, więc normalne, że generują różny obraz. Takie niuanse poprawia się w ustawieniach telewizora.W końcu po to one są.Najczęściej działają niezależnie, więc na każdym wejściu można sobie ustawić odrębne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna kalibracja przeprowadzana jest przy pomocy generatora obrazu wideo, nie kalibruje się wyświetlacza pod konkretne źródło. Zresztą wyświetlenie odpowiednich plansz kontrolnych np. z dekodera mogłoby być w ogóle niewykonalne. Zazwyczaj różnice pomiędzy poszczególnymi źródłami są nieznaczne, po prostu generują obraz zgodnie z danym profilem kolorów, który został stworzony właśnie do tego celu.

 

Nie chce się już pastwić, bo nie o to tu chodzi. Prawdopodobnie w wersji ADB po prostu coś jest spiep_rzone i kolory nie są generowane zgodnie ze wzorcem. A różnice widać naprawdę gołym okiem.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego źródła obrazu. Jeśli kolory są mniej nasycone a ktoś lubi bardziej to wystarczy dokonać modyfikacji ustawienia w menu telewizora. Przecież to nie jest pierwszy przypadek różnicy w kolorach pomiędzy dekoderami.Pamiętam jaki wszedł do dystrybucji Mediabox.Niby ten sam producent a obraz w porównaniu do turboboxa czy białego nboxa też był mniej ostry i mniej nasycony.A wszystkie teoretycznie powinny generować obraz zgodny z danym profilem jak piszesz, ale to tylko teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że w tym konkretnym przypadku może nie chodzić o odwzorowanie barw, lecz coś jest pomieszane z ustawieniami palety barw, jeszcze przed wysyłką sygnału. Tak jakby dekoder przeprowadzał jakąś niepotrzebną konwersję. Ale nie mam sprzętu, żeby to sprawdzić. Nie wiem czy te problemy z ostrością i nasyceniem nie dotyczą konkretnie ostatnich modeli ADB. Przyjmijmy, że dotyczy to wszystkich producentów, aby nie ciągnąć dyskusji w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale właśnie skoczyła mi się pobierać aktualizacja na UltraBox+ ADB   i chyba dodało Netflix , bo wcześniej w Menu nie widziałem  :)

 

Edit :

Dodali Netflix i można się logować :)

 

Wersja oprogramowania 0x22 

 

Edit::

Znikła możliwość  logowania , przynajmniej na ten moment :( 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...