Jump to content
g0nz0s

4K UltraBox+ (ADB NCP-3670SF)

Recommended Posts

Guest Vsat

Z Netflixem dostaniesz Technicolor, bo tylko na nich jest aplikacja Netflix.

Posted (edited)

Który z tych dekoderów jest lepszy? ADB czy Technicolor? Chcę wziąć opcję bez Netflixa. Są takie opcje przy wyborze:

Dekoder UltraBox+ z dyskiem

UltraBox+ 4K

Edited by fr86

Jak nie zamawiasz Netflixa dostaniesz taki dekoder jaki będą mieli pod ręką. Możesz trafić i na ADB i Technicolor.

Podpinając ten dekoder do TV Full HD jest możliwość że będą błędy HDCP? Skoro jest teraz możliwość z okazji urodzin C+ wymienić dekoder na nowszy to może warto z tego skorzystać. Jednak obawiam się tego błędu HDCP, nie chcę wymieniać telewizora.

Posted (edited)

Ja mam podpięty ten dekoder pod Plazme Panasonic i nie mam jak do tej pory żadnych błędów HDCP ale jak miałem TurboBox + to za każdym razem jak odpalałem ten dekoder to pokazywało mi się ten błąd a teraz mam spokój  :)

Edited by XMAREKK30
  • Thanks 1

Dzięki. Dysk w tym dekoderze chowa się całkowicie w dekoder czy lekko wystaje? Chodzi mi o to czy przez włożenie dysku w dekoder ten staje się wyższy czy może nie ma to znaczenia.

Posted (edited)

Ten dysk to taka podstawa pod dekoder i na nim stoi dekoder ale tak podnosi się do góry :) 

Edited by XMAREKK30
  • Thanks 1

6 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Podpinając ten dekoder do TV Full HD jest możliwość że będą błędy HDCP? Skoro jest teraz możliwość z okazji urodzin C+ wymienić dekoder na nowszy to może warto z tego skorzystać. Jednak obawiam się tego błędu HDCP, nie chcę wymieniać telewizora.

Mam dekoder od października ub. roku i TV Full HD Samsung, jak do tej pory komunikat o błędzie nie pojawił się.

• Thanks 1

Jestem u[beep]liwy wiem. Ale to już ostatnie pytanie: jaką ma grubość ten dekoder z dyskiem w środku. Znalazłem w necie informację że 30mm ale zakładam że to wysokość bez dysku, chyba że się mylę. Jest to dla mnie ważne bo obecnego kloca (wifi premium boxa) nie mogę postawić pod telewizorem bo się nie mieści.

Czy jedyną różnicą pomiędzy tymi dwoma dekoderami jest dysk?

Dekoder UltraBox+ z dyskiem

UltraBox+ 4K

Czy w przypadku zarówno jednego i drugiego bez Netflixa można dostać dekoder ADB lub Technicolor?

1 godzinę temu, Ozzy666 napisał:

Jestem u[beep]liwy wiem. Ale to już ostatnie pytanie: jaką ma grubość ten dekoder z dyskiem w środku. Znalazłem w necie informację że 30mm ale zakładam że to wysokość bez dysku, chyba że się mylę. Jest to dla mnie ważne bo obecnego kloca (wifi premium boxa) nie mogę postawić pod telewizorem bo się nie mieści.

Dekoder jest wysoki na około 4,5 cm z dyskiem.

@przemek1234
Jeszcze nie kontaktowałem się z infolinią. Próbowałem przez chat czegoś się dowiedzieć ale odesłano mnie na infolinię bo "warunki są określane indywidualnie dla każdego abonenta".

[mention=22669]Ozzy666[/mention]
Za ile zaoferowali Ci wymianę? Jednorazowo i miesięcznie?
W moim przypadku na swoim koncie w strefie klienta miałem możliwość wymiany swojego Turboboxa tylko na Mediaboxa za 3 zeta na miesiąc. Zadzwoniłem na infolinię z zapytaniem czy mają dla mnie Ultraboxa 4K. Okazało się, że bez problemu. Aktywacja 0 zł. opłata miesięczna za dzierżawę 10 zł. Wymiana dekoderów odbyła się tego samego dnia u dystrybutora. Do tego uruchomiono mi na 3 miesiące gratis Canal Plus 4K, na 2 miesiące gratis pakiet MultiManPack, na 2 miesiące gratis HBO i HBO GO. Do tego dostałem gratis kilka cukierków i balonów z napisem 25 lat Canal+.
Hurra

Witam panowie mam problem posiadam telewizor Philips 4K i dekoder UltraBox od Technocolor. 

Na poczatku dodam, że ustawienia fabryczne były przywracane zarówno w tv jak i dekoderze. Kabel HDMI dobry. Wejścia HDMI trzy i każde sprawdzałem. W tv wyłączone wszystkie podbijania i ulepszania obrazu.

A teraz problem a mianowicie dwa nawet.

1. Obraz mi tnie, laguje jakby. Przy ogladaniu meczu na eleven myślałem, ze to ich wina bo obraz tam jest średni, ale z tego co widzę problem np bardzo duży jest też na tvn24 pasek z wiadomościami [beep]nie tnie. Raz tnie 10sek i pozniej 5sek. jest ok i tak na zmiane. Już nie wiem w czym problem?

2. Drugi problem dotyczy kanału canal + 4K i chyba telewizora, gdy przełączam na ten kanał wskakuje mi informacja 'HDR' i nagle obraz sporo ciemnieje, gdy wrócę na inny kanał znów robi się jaśniej. Dodam, że problem nie wystepuje na kanale NASA 4K i Muzeum 4K

Czy jest ktoś w stanie jakoś pomóc? Męczę się  z tym od dwoch tygodni.

Posted (edited)
4 godziny temu, marioKLR napisał:

2. Drugi problem dotyczy kanału canal + 4K i chyba telewizora, gdy przełączam na ten kanał wskakuje mi informacja 'HDR' i nagle obraz sporo ciemnieje, gdy wrócę na inny kanał znów robi się jaśniej. 

Z tym ciemniejszym obrazem nie tylko ty masz problem, ja wcześniej używałem w Samsungu trybu obrazu Naturalny , a teraz Standard i tam sobie już przy HLG dodałem 3+ i jest poprawa delikatna na tym kanale lecz na innych się zrobiło ciut za jasno, trudno określić co tutaj można zrobić i dodam, że problem zgłaszałem przez ICA i jest na to odpowiedź, która nie rozwiązuje problemu z obrazem na Canal +4k Ultra HD. 

Edited by Dr. Falcon

7 godzin temu, marioKLR napisał:

Witam panowie mam problem posiadam telewizor Philips 4K i dekoder UltraBox od Technocolor. 

Na poczatku dodam, że ustawienia fabryczne były przywracane zarówno w tv jak i dekoderze. Kabel HDMI dobry. Wejścia HDMI trzy i każde sprawdzałem. W tv wyłączone wszystkie podbijania i ulepszania obrazu.

A teraz problem a mianowicie dwa nawet.

1. Obraz mi tnie, laguje jakby. Przy ogladaniu meczu na eleven myślałem, ze to ich wina bo obraz tam jest średni, ale z tego co widzę problem np bardzo duży jest też na tvn24 pasek z wiadomościami [beep]nie tnie. Raz tnie 10sek i pozniej 5sek. jest ok i tak na zmiane. Już nie wiem w czym problem?

2. Drugi problem dotyczy kanału canal + 4K i chyba telewizora, gdy przełączam na ten kanał wskakuje mi informacja 'HDR' i nagle obraz sporo ciemnieje, gdy wrócę na inny kanał znów robi się jaśniej. Dodam, że problem nie wystepuje na kanale NASA 4K i Muzeum 4K

Czy jest ktoś w stanie jakoś pomóc? Męczę się  z tym od dwoch tygodni.

To wina TV - niska jasność w HDR i dlatego robi się ciemny obraz

To akurat nie to, jeśli na innych kanałach jest jaśniej niż na kanale z HDR.

Co do szarpania obrazu, to na dzień dobry wyłączyłbym wszelkie tzw upłynniacze, sztucznie dodające klatki, które w Philipsie, a raczej w chińskim TPV, działają tragicznie.

• Confused 1

jak TV ma mało nitów to w jakis sposób ma niby jasno świecić w HDR - jesli to by był min. Sony XF9005/XG9505 lub min. Samsung Q70R to byłoby jasno w HDR/Dolby Vision

Potwierdzam. Mam Sony 55xg9505 i na HDR jest bardzo jasno

Posted (edited)

Co nie zmienia faktu, że z czymś innym jest coś nie hallo, jeśli na kanałach HD jest jaśniej niż na kanale z HDR.

Nie będę się powtarzał, ale już wielokrotnie pisałem, że dla mnie HDR w telewizorach, to jeden wielki pic jak swego czasu 3D. Nie potrafią wypuścić matryc z równomiernym podświetleniem, nie mówiąc już o jasności grubo ponad 500 nitów, a wciskają w odbiornikach za 2 tys zł napisik HDR, gdzie jasność na poziomie 250 nitów jest wyzwaniem. Jadnak po lekturze wpisów na tym forum, widzę, że marketing nad wyraz skuteczny. Ważne, że podczas oglądania zapali się znaczek HDR i momentalnie podnieta, niezależnie od jakości obrazu.

Edited by śmiechu warte

Jest jeszcze kwestia czy materiał jest nadawany w HDR czy tylko flaga HDR jest na stałe załączona.

Panowie. Po podłączeniu deka co kilka może co naście sekund, znika mi obraz i pojawia się czarny ekran, tak na jakąś 1 sekundę. Gdzie może być problem? 🤔

Posted (edited)

Może problem z przewodem   HDMI,  skoro rozłacza  ??? Mam ten sam model dekodera 4K i jest wszystko dobrze:-) 

Edited by XMAREKK30