Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przesiadłem się z cp na canal + z dekodera evoboxa na 4k technikolor .I odbiór na evoboxie był lepszy ,ostrość.kolory naturalne a w ulrtrabox  4k jest gorzej kolory, mdłe ,ostrość słabsza.Telewizor Panasonic  premium 58 cali ,kabek certyfikat.Wyczytałem ,że evobox ma procesor Brodcam color najlepszy na rynku i tu jest problem  że ultrabox 4k ma gorszy procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karle2 napisał:

Panowie przesiadłem się z cp na canal + z dekodera evoboxa na 4k technikolor .I odbiór na evoboxie był lepszy ,ostrość.kolory naturalne a w ulrtrabox  4k jest gorzej kolory, mdłe ,ostrość słabsza.Telewizor Panasonic  premium 58 cali ,kabek certyfikat.Wyczytałem ,że evobox ma procesor Brodcam color najlepszy na rynku i tu jest problem  że ultrabox 4k ma gorszy procesor.

Sprawdź czy nastąpi poprawa po zmianie rozdzielczości z 4K na FullHD i napisz o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

47 minut temu, Pawel napisał:

Sprawdź czy nastąpi poprawa po zmianie rozdzielczości z 4K na FullHD i napisz o efektach.

tak sprawdziłem na 1080p jest o wiele lepiej niż jak jest ustawione 4k na wszystkich kanałach,trzeba z pilota ustawiać rozdielczość jaki kanał nadaje.Powinno być automatycznie przełączanie rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pawel napisał:

Tak też myślałem, że będzie poprawa. Porównywałeś jak jest na innym wejściu hdmi telewizora ?

Był tu na forum ktoś z podobnym problemem.Nie pamiętam jednak jak go rozwiązał.

dekoder jak masz ustawione 4k na kanałach hd to brak ostrości ,słabo skanuje  procesor.Na innym miejscu hdmi nie sprawdzałem ale mam podpięte gdzie powinien być połączony dekoder.Wiesz mam porównanie że evobox cp lepiej odbierał ostrość i kolory.Na początku jak wprowadzili dekoder evobox to też słabiutko odbierał ale po zmianie softów jest bardzo dobrze.Może i w canal+ programiści staną na wysokości zadania zawsze można podrasować procesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na problemy z timeshiftem i niezałączaniem się dźwięku co któreś przełączenie kanału postanowiłem wymienić wersję ADB na Technicolor, którą miałem wcześniej. W salonie sprzedaży gołym okiem było widać, że salonowe dekodery (zarówno wersja ITCA ultraboxa+ i bodaj premiumbox+) normalnie przewijają, a w moim działa to po prostu do d...y, gdzie za Chiny nie da się przewinąć np. meczu o kilkadziesiąt sekund, bo zanim się dekoder odetka to minie właściwy fragment. Mimo to facet stwierdził, że dekoder jest sprawny i jeżeli pokazuje program, to cała reszta nie ma znaczenia.

 

Jestem wk...y w jaki sposób traktuje się klientów, którzy przez kilkanaście lat płacą po prawie 100 zł/mc, utrzymując ich dalej przy życiu, by męczyć się z jakimś gów...m chińskim szmelcem. A instrukcję by wyłączyć dźwięk Dolby jako antidotum na problemy z dźwiękiem przy przełaczaniu pozostawiam bez komentarza.

 

Czy jest jakikolwiek pewny sposób, aby wymienić tę najnowszą zdobycz technologiczną na wersje ITCA? Nie interesuje mnie Netflix, ale może jest możliwość, aby go zamówić na miesiąc czy na 14 dni, by zyskać możliwość wymiany?

Edytowane przez WebMat
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WebMat napisał:

.... A instrukcję by wyłączyć dźwięk Dolby jako antidotum na problemy z dźwiękiem przy przełaczaniu pozostawiam bez komentarza....

 

Niestety innego sposobu obecnie nie ma.Chyba, że znasz receptę na ten problem to czekamy na Twoją instrukcję.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pawel napisał:

Niestety innego sposobu obecnie nie ma.Chyba, że znasz receptę na ten problem to czekamy na Twoją instrukcję.

 

Całe szczęście, że usunęli w aktualizacji te migotanie obrazu, bo bym chyba im ten dekoder tam zostawił. Otóż znam receptę: zmienić dekoder na inny model.

 

9 godzin temu, maciekmm napisał:

Moze sprawdz w innym punkcie ?

 

Byłem już w dwóch miejscach. Obawiam się, że w innym punkcie będzie to samo. A ja już za bardzo nie mam chęci na niepotrzebne dyskusje, trzeba wziąć też pod uwagę, że w tym przypadku pracownicy za pewne trzymają się procedur.

 

Z relacji pracownika wynika, że oni wydają ITCA tylko klientom z ofertą z Netflixem. Takich dekoderów jest mało, często są niejako na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WebMat napisał:

 

Całe szczęście, że usunęli w aktualizacji te migotanie obrazu, bo bym chyba im ten dekoder tam zostawił. Otóż znam receptę: zmienić dekoder na inny model.

 

Musze Cie rozczarować.Inny model czyli Technicolor ma dokładnie ten sam problem. Dlatego pisałem, że pomaga zmiana ustawień DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann Nie do końca, gdyż też miałem wcześniej Technicolor i musiałem go wymienić, gdyż miał nieprawidłowo działające drugie wejście antenowe i zacinał się przy przełączaniu. Wtedy nie było problemu z wymianą, bo był to błąd konkretnego egzemplarza, ale dostałem już wtedy na wymianę wersję ADB. Najbardziej byłem zadowolony z mediaboxa+, ale nie chcieli po ok. 5 latach użytkowania na zniesienie opłat za dzierżawę, więc wymieniłem na 4K ultraboxa+ za 0 zł/mc. Żeby się nie powtarzać i zanadto nie wracać do dyskusji na ten temat - oczywiście ultrabox+ jest lepszy, szybszy i nowszy od mediaboxa+, ale jakościowo nie mogę niczego zarzucić mediaboxowi+. Podobne zdanie mam o BOX+ 2851s, który mam nadal w multiroomie, działa bez zarzutów.

 

@Pawel OK, choć ja nie pamiętam żeby był z tym kłopot w Technicolor. Z jego minusów pamiętam, że nie można było zrobić skoku o 5 minut w timeshift, ale chyba już to naprawili w aktualizacji.

 

I tak najbardziej zależy mi na tym, aby timeshift działał szybko i sprawnie. Z tego co pamiętam drobne problemy z przewijaniem były tylko przy kanałach 4K, co jest zrozumiałe. Czuć było, że jest większy ciężar danych do przetworzenia. W ADB jest dobrze tylko przy prędkościach mniejszych niż 4x. Biorę jeszcze taką ewentualność, że coś jest nie tak z dyskiem, może źle się sformatował przy zmianie dekodera, ale jest to raczej wątpliwe. Myślę, że to raczej kwestia sprzętowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie pamiętasz bo pojawia się sporadycznie i na niego nie trafiłeś. Jak np. komunikat "Kanał obecnie nie jest nadawany" który wskakuje czasami na ułamek sekundy.

Mnie w przeciągu 8 miesięcy użytkowania problem z dźwiękiem pojawił się dwa razy stąd wiem, że po chwilowej zmianie dźwięku DD jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukimann napisał:

Ultrabox+ też ma procesor Broadcom.

 

W wersji ITCA. Powołując się na poniższy cytat JADA ma MStar K7P.

 

W dniu 8.12.2019 o 21:39, tomek6680t napisał:

Problem z "zamrażaniem " obrazu przy przełączaniu kanałów ,to problem z synchronizacją video i audio który też występuje w tunerach z innymi procesorami (AMLOG 9xx,HiSilicon),ten dekoder nie ma procesora BCM ARM a ma MStar K7P ,to tani procesor z tych najtańszych z bardzo kiepskim wsparciem dla oprogramowania . Do tego głowice FBC sprawiają problemy a w sumie oprogramowanie do nich . W opowieści konsultantów ,że wkrótce to poprawią w "nowym" oprogramowaniu ,można włożyć między bajki . Dla tunerów 4k z "wolnego rynku" z E2 ,nie ma nawet takich plotek o zlikwidowaniu problemu z synchronizacją video i audio. Co HDR ,to w oprogramowaniu po prostu to wyłączyli w tunerze ,tak jak to się robi w innych tunerach,gdzie jest taka możliwość .

. . . i jeszcze PC+ każe sobie płacić za taki box ,to się nadaje tylko do UOKiK (Towar udostępniany odpłatnie,nie zgodny z opisem ) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lukimann napisał:

Ok, to w takim razie konsultant ze wsparcia technicznego podzielił się błędnie swoją wiedzą twierdząc ,  że oba ultraboxy nic nie różni jeśli chodzi o podzespoły, szybkość i przetwarzanie sygnału - od strony technicznej  ;-)

Większość konsultantów, to ludzie z łapanki zatrudniani pod kątem jak najniższej pensji. Często dorabiający studenci, bo za nich nie trzeba odprowadzać ZUS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lukimann napisał:

@śmiechu warte

Pewnie masz rację

Ja dodam tylko, że to dodatkowo miało na celu zbycie mnie..Gdybym zapragnął wymienić to na ADB ( użyłem w czasie rozmowy słowa nowszy).

Wkurzające człowiek dzwoni w sprawie ICA, płatności czy z innymi rzeczami do Działu technicznego, chce się pożegnać  a na koniec  następuje naciskanie "na siłę" na opcje dodatkowe.Jak na stacji benzynowej.

 

 

Uciążliwe to jest ale i tak dobrze, że na koniec. Na infolinię CP jak dzwonie żeby reaktywować kartę to od początku, zmów KSW, zamów polską kopaną na Canal+, itp.. 10 minut zanim uprawnienia puszczę a na koniec nie chce Pan kontaktu do Plusa?

 

@lukimann

kiedyś wstawiałem różnice obu dekoderów.

O proszę:

W dniu 24.09.2019 o 17:50, roberttosat napisał:

Jeśli komuś miałoby to pomóc. Z instrukcji specyfikacja dekodera:

 

USW4001NCP

System:

- BCM 7252S - 12 kDMIPS

- Pamięć RAM 2 GB

- 16 MB SNOR

- 8 GB eMMC (SLC + MLC)

 

NCP-3670SF

System:

- MStar K7P - 14 kDMPIS

- Pamięć RAM 2 GB

- 516 MB NAND Flash

 

Po aktualizacji dekodera kontrolka świeci "mocą" taką jak w poprzedniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem plansz reklamowych po włączeniu dekodera,ostatnio jak jeszcze miałem turboboxa clra to co jakiś czas pokazywali plansze z hitem na c+ film,Sport.  Do dnia dzisiejszego nie spotkałem ich na dekoderze 4K JADA.Taka niespodzianka załączam dekoder i plansza Oglądaj Hit Ligi Mistrzów UEFA! Myślałem że odstąpili od takiej formy na korzyść sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...