Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Zawsze myślałem że kabel HDMI jest kablem cyfrowym, czyli działa w systemie 0-1. Nie ma czegoś pośredniego. Czyli obraz jest zawsze taki sam lub go nie ma. Człowiek uczy się całe życie :D

może kolega erytho mial hdmi "analogowy" z poszerzoną paletą barw :) - najzabawaniejsza informacja dnia...

Edytowane przez robertokot25
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, robertokot25 napisał:

Jak mogą być lepsze i gorsze kolory na kablu HDMI? piszesz o sygnale 1080i?


Nasycenie barwy obrazu jest bardziej żywe.

A ci co się z tego śmieją to daltoniści z dużym zapasem kurzu na ekranie telewizora.

Nawet przy sygnale 1080i różnica jest widoczna bo na to ze właściwie dobrany kabel robi różnice wpadłem już 10 lat temu gdy nie było na rynku HDR i 4k.

Trzeba pamiętać ze kabel hdmi jest tylko elementem systemu na który składają się tez konwerter,czasza,kabel koncentryczny,dekoder i telewizor.

Melomani mogą system wzmocnić  dodatkowo dobranym audio hifi.

 

9 godzin temu, red_fork napisał:

To tak jak pisali poprzednicy - albo działa, albo nie. W uhd nie działał, w 1080i tak.

Takie działanie o jakim piszesz jest podstawa testu kabla.

Jednak nie każdy „działający” kabel ma prawidłowy przesyl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

Chciałbym zobaczyć tą różnice w nasyceniu barw na dwóch różnych kablach. Możesz wykonać zdjęcia i je udostępnić ?

 

Niestety nie kazdy ma wzrok by to dostrzec...

Moze zacznij od kupna porzadnego telewizora a potem dobierzesz pod to kabel  HDMI z kosza w mediamarkt ?

2 godziny temu, robertokot25 napisał:

buhaha ale stek bzdur - dobre na poprawienie humoru

 

Stek bzdur a ludzie placa za kable po 200-300€ :)

Kto wiec jest glupi?

 

Wszystkim niezbyt gramotnym polecam artykuly na ten temat w prasie specjalistycznej w jezykach obcych (a glownie w niemieckim i angielskim)

Sa dostepne w sieci internetu.

Kabel jest podstawa kazdej instalacji (TV )bez wzgledu na to czy to koncentryczny  lub/i hdmi.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, erytho napisał:

 

Niestety nie kazdy ma wzrok by to dostrzec...

Moze zacznij od kupna porzadnego telewizora a potem dobierzesz pod to kabel  HDMI z kosza w mediamarkt ?

 

Czyli zakładasz z góry, że mam słaby wzrok i nie dostrzegę różnicy. Zrób zdjęcia, wstaw i wtedy pogadamy.

Byś się zdziwił ile fajnych rzeczy można znaleźć w koszach MediaMarktu.Widzę tylko, że się napinasz niepotrzebnie.Ja pytałem z czystej ciekawości bez podtekstów.Mam 8 letnią plazmę podłączoną do ultraboxa jeszcze starszym kablem HDMI. Nie dałem za niego więcej jak 30 zł, więc pewnie to jakiś badziew ale o dziwo obraz mam bardzo dobry.Kolory,ostrość bez zarzutów.Dlatego jestem ciekaw co tracę nie korzystając z kabla HDMI za stówę.

Wobec powyższego czekam na zdjęcia.Na obu oczywiście proszę o wrzucenie menu z ustawieniami obrazu.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, erytho napisał:

 

 

Stek bzdur a ludzie placa za kable po 200-300€ :)

Kto wiec jest glupi?

 

siedzę bardziej w temacie audio... ale opowiem Ci coś. 

Kiedyś jako obserwator uczestniczyłem w pewnym teście kabli głośnikowych. Miało to miejsce w duzym, profesjonalnym salonie audio w duzym miescie wojewódzkim.

Przyszli znani "ąę znawcy" którzy potrafili goodzinami opowiadać o jakości kabli , przepływie, kierunkowości i tego rodzaju historiach.

 

No i podłączyli baardzo drogi gramofon i baardzo drogi wzmacniacz. I zaczął się blind test. Jeden kabel za kilkaset zł /metr, drugi za bodajże 1500zł / metr i taki za 2,5zł ze sklepu zza winkla.

 

Mieliśmy naprawdę niesamowity ubaw jak panowie roztkliwiali się nad jakością WSZYSTKICH przedstawionych kabelków , nie potrafiąc jednoznacznie wskazać zwycięzcy. Wszystkie , wg nich, byly "znakomite i referencyjne".

 

Ale się zaczęła jazda gdy im pokazaliśmy te kabelki... szczególnie ten ostatni :)

 

"kto więc jest głupi"?

 

 

tak to tylko zostawię.

Dobranoc .

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, robertokot25 napisał:

Głupich nie sieją....i później wypisują takie farmazony ale chociaż mozna się pośmiać :)

I tak i nie :-)

Kilku ekspertów od teorii 0-1 zjechało kolegę @erytho że wypisuje farmazony. Nie będę go bronił, ale gość ma swoje racje. Kto czytał na ten temat trochę więcej niż podstawową (oczywiście prawdziwą) teorię, wyciągnie wnioski. To że kabel wysyła sygnał cyfrowo nie oznacza że nie może on się zachowywać "analogowo" wprowadzając zakłócenia obrazu w różnej postaci w przypadku bardzo słabej jakości kabla. Szybciej te różnice zobaczy osoba na TV Premium klasy OLED w 4K niż osoba na 8 letnim TV FullHD średniej jakości. Na jakość kabla HDMI ma duży wpływ jego wykonanie tzn. przede wszystkim odpowiednie ekranowanie, użyte materiały oraz jego długość. Wiadomo powszechnie że każda kolejna wersja standardu HDMI oferuje różne nowe opcje poza przepustowością kabla która zwiększa się w każdej kolejnej specyfikacji i która np. w wersjach 2.0 vs 2.1 zmieniła się z 18Gbps do 48Gbps m. in. żeby móc przesyłać np. eARC nieskompresowany sygnał Dolby Atmos, lub obsłużyć np. 4k w 120Hz (PS5 już w tym roku).

 

Nie twierdzę że kable HDMI za 200zł będą lepsze od tych za 100zł, tani kabel bez certyfikacji może sobie po prostu nie poradzić z przesyłem sygnału o konkretnej specyfikacji na dłuższą odległość, może wprowadzać błędy/artefakty sygnału etc. Proponuję przeczytać np. ten artykuł:

https://hdtvpolska.com/wplyw-kabla-hdmi-na-jakosc-obrazu-jednoznaczne-wyjasnienie/?showfull=1

 

@Pawel

Chciałbym zobaczyć tą różnice w nasyceniu barw na dwóch różnych kablach. Możesz wykonać zdjęcia i je udostępnić ?

 

Nawet gdyby takowa była widoczna dla 3 osób z 10 to liczysz na to, że zobaczysz to na zdjęciu zrobionym nawet porządnym aparatem w optymalnych warunkach? ? Wyczuwam tutaj mocny trolling ? albo brak wiedzy na temat fotografii. Peace! 

 

Aha, jakiś kolega napisał wcześniej o ślepych testach kabli audiofilów. Ja czytałem o tym że niektórzy twierdzą iż warto kupić podkładki pod kable do kolumn wykonane z kawałka sklejki z trzema drewnianymi kółkami po 700zł za 2szt. tłumiące ich drgania a co za tym idzie lepszy przesył dźwięku. Audiofilia to bagno... które wciąga ?

 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lamers napisał:

.....Szybciej te różnice zobaczy osoba na TV Premium klasy OLED w 4K niż osoba na 8 letnim TV FullHD średniej jakości. ......

 

@Pawel

Chciałbym zobaczyć tą różnice w nasyceniu barw na dwóch różnych kablach. Możesz wykonać zdjęcia i je udostępnić ?

 

Nawet gdyby takowa była widoczna dla 3 osób z 10 to liczysz na to, że zobaczysz to na zdjęciu zrobionym nawet porządnym aparatem w optymalnych warunkach? ? Wyczuwam tutaj mocny trolling ? albo brak wiedzy na temat fotografii. Peace! 

 

 

Gdybyś przeczytał uważnie wiedziałbyś, że mowa jest o 9 letniej plaźmie LG  która dostała "drugie" życie. Jeśli ktoś pisze, że na nowym kablu są dużo lepsze kolory to rozumiem, że są zauważalne dla 7 z 10 osób a nie 3 z 10.

Taką znacząca różnicę w obrazie zobaczysz na fotografii zrobionej komórką. Bo nie wiem o jakich optymalnych warunkach piszesz. To ma być zdjęcie poglądowe a nie fotografia do katalogu. Wielokrotnie robiłem zdjęcia ustawień swojej plazmy i naprawdę nie trzeba mieć wybitnej wiedzy fotograficznej do ich wykonania. Chyba trochę popłynąłeś nie w tą stronę ;)

 

I najwazniejsze. Temat podjąłem z czystej ciekawości. Niedawno podpinałem bluraya kablem HDMI z Dealz-a.To jest taki sklep z asortymentem po 5 zł. I na tym kablu odtwarzacz tez śmiga bezproblemowo.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawel napisał:

Gdybyś przeczytał uważnie wiedziałbyś, że mowa jest o 9 letniej plaźmie LG  która dostała "drugie" życie. Jeśli ktoś pisze, że na nowym kablu są dużo lepsze kolory to rozumiem, że są zauważalne dla 7 z 10 osób a nie 3 z 10.

Taką znacząca różnicę w obrazie zobaczysz na fotografii zrobionej komórką. Bo nie wiem o jakich optymalnych warunkach piszesz. To ma być zdjęcie poglądowe a nie fotografia do katalogu. Wielokrotnie robiłem zdjęcia ustawień swojej plazmy i naprawdę nie trzeba mieć wybitnej wiedzy fotograficznej do ich wykonania. Chyba trochę popłynąłeś w nie tą stronę ;)

Na razie to Ty odpływasz od tematu, a zaczynasz wręcz brodzić w błocie kolego. Czytałem uważnie, także o Twojej 9 letniej plaźmie, dałem przykład porównania jakości 4K vs FHD nie bazując na TWOIM LG. Dlaczego brodzisz w błocie? Otóż jeśli miałbyś jakiekolwiek pojęcie o fotografii to nie pisałbyś, że zobaczysz znaczącą różnicę w obrazie TV na zdjęciach zrobionych komórką ?? szczególnie odnosząc się do stwierdzenia w mojej wypowiedzi iż taką różnicę zobaczy na żywo mniejszość (3 z 10) niż większość ludzi. Zdjęcia ekranu TV lub monitora zrobione dobrą lustrzanką bądź bezlusterkowcem, nie mówiąc o komórce (sic!) nie wniosą nic oprócz złudzeń tego co będziesz oglądał na zdjęciach. Serio uważasz że na zdjęciach zrobionych komórką zobaczysz szeroki gamut kolorów i płynne przejścia tonalne oraz różnice w nasyceniu poszczególnych składowych kolorów? Słyszałeś o interferencjach obrazu, masz pojęcie jak duże błędy i przekłamania generuje aparat rejestrując takie zdjęcia, różnice balansu bieli i temperatury barwowej otoczenia... nie musisz odpowiadać bo to wynika już z Twojej odpowiedzi. To wątek o dekoderze i zaczyna robić się zupełnie nie na temat, nie pogrążaj się dalej i głębiej ? Aha, jak Ty robiłeś komórką zdjęcia ustawień swojej 9 letniej plazmy to ja robiłem zdjęcia fajnych modelek i pracowałem z kolorem na szerokogamutowych monitorach EIZO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel napisał:

Nie czytasz uważnie tego co napisane.To nie ja mam 9 letnią plazmę LG. Mylisz fakty i osoby.

Jak będziemy mieli podglądowe zdjęcia będziemy oceniać czy widać różnice czy nie dlatego teoretyzowanie nie ma sensu.

Nie interpretujesz poprawnie czytając moje wypowiedzi, pisząc Twojej i drugi raz TWOIM LG podkreśliłem przykład podany przez Ciebie. Nie brnijmy już w ocenianie zdjęć robionych komórką ? bo wciąniesz mnie z błota w muł. Koniec tematu z mojej strony. Poczytaj artykuł z linka którego podałem to otworzy trochę umysł na kable. Kolorowych snów, nasyconych wedle upodobania.

7 minut temu, robertokot25 napisał:

Pawel nie karm troli

Nie wtrącaj się między wódkę a zakąskę jak nie masz nic sensownego do powiedzenia. Przed chwilą trollowałeś kilkrotnie w kwestii kabli więc jak chcesz odnieść się merytorycznie do artykułu bądź tego co napisałem to próbuj sił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lamers tak w zasadzie to nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Ja poprosiłem o zdjęcia celem porównania zakładając, że można zobaczyć różnicę. Przecież mam świadomość, że aparat nie odda rzeczywistości ale skoro różnica jest znaczna to powinna być widoczna.Może się mylę.Tego nie wiem bo nie dane mi było czegokolwiek porównać.

Autor tezy rakiem się wycofał i napisał, że nie każdy to zobaczy.OK.

Twój wykład na temat fotografii chyba nie był potrzebny, bo mnie chodziło o tylko najzwyklejsze zdjęcie jak poniżej. Wykonałem je na szybko komórką. Tylko tyle.

plazma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawel napisał:

@lamers tak w zasadzie to nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Ja poprosiłem o zdjęcia celem porównania zakładając, że można zobaczyć różnicę. Przecież mam świadomość, że aparat nie odda rzeczywistości ale skoro różnica jest znaczna to powinna być widoczna.Może się mylę.Tego nie wiem bo nie dane mi było czegokolwiek porównać.

Autor tezy rakiem się wycofał i napisał, że nie każdy to zobaczy.OK.

Twój wykład na temat fotografii chyba nie był potrzebny, bo mnie chodziło o tylko najzwyklejsze zdjęcie jak poniżej. Wykonałem je na szybko komórką. Tylko tyle.

plazma.jpg

Paweł, konkludując, kolega moim zdaniem napisał o kablach HDMI w kontekście że warto kupować takie certyfikowane, dał linki. Tutaj go popieram. Dalej napisał że są "lepsze kolory obrazu" cóż tutaj może trochę popłynął a może NIE, zależy co faktycznie porównywał i co widział. Pisał o tym że stary kilkuletni kabel Vivanco działa z dekoderem 4K a "jakiś" dwuletni nie. Nie przekreślam że na dłuższym bardzo słabej jakości kablu HDMI sygnał z dekodera 4K może mieć widoczny gołym okiem gorszy obraz na porządnym TV, co za tym idzie gorszej jakości sygnał może mieć także moim zdaniem minimalne różnice w nasyceniu kolorów, ludzkie oko to odczyta, nie każdy mózg to przetrawi i zauważy... różnice są na tyle minimalne że nie każdy to zauważy, co też kolega napisał. Ty poprosiłeś go o to żeby Ci to udowodnił na zdjęciach... no sorry, ale tutaj moim zdaniem mocno popłynąłeś bo tak marginalne różnice przekazać na zdjęciach (jeszcze robionych telefonem) to tak jak na oko odróżnić czubatą łyżkę stołową kawy która jest cieższa o 2mg.  Wspominał o kablach certyfikowanych za 100zł więc chyba niczym nadzwyczajnym w dobie jakości 4K i wydatkiem rzędu 6000 - 14000 tysięcy PLN (w zależności od wielkości 55"-65") za porządny TV klasy premium. Chyba wszystko zostało wyjaśnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 9 letnia plazma  dostała „drugie życie” na kablach wkutych 10 lat temu w ścianę (vivanco high speed 1.4b???)po podłączeniu ultraboxa a nie po podłączeniu tego kabla za 100 zł.

Ty Paweł nie dość ze daltonista to i masz problem z rozumieniem tekstu.

Kabel ultra hdtv jest najtańszym kablem w standardzie 2.0a który ma certyfikat przesyłu premium.

Mam go podłączonego do ultraboxa4k na zupełnie innym adresie.

Jesli dla was kabel za 100 zł jest drogi to co napiszecie o kablu za 900zl???

Kolory i nasycenie barw akurat tej plazmy o której pisze (po jej skalibrowaniu )testowałem na kilku różnych kablach przy użyciu recordera  nc plus  z adb.

Już 10 lat temu fachowa prasa pisała o różnicach w przesyle na rożnego rodzaju kablach .
Zanim wiec sam dostrzegłem różnice przestudiowalem kilka artykułów z których wynikało iż potrzebuje kabla o najnowszym standardzie i kupiłem kilka z nich a w ścianę poszedł ten na którym najlepiej odbierało BBC hd .Na trop tego ze stajni ultra hdtv wpadłem po teście w niemieckim magazynie heimkino całkiem niedawno już w erze 4k i HDR.

To ze wlasciwy kabel robi różnice wie każdy kto siedzi w temacie montażu instalacji.

Najpierw jednak należy profesjonalnie skalibrować telewizor...

Ten model plazmy (tej 9 letniej hehehe) przy kalibrowaniu wykazywał różnice kolorów przy nastawach europejskich i amerykańskich stacji HD.

Pod recorder nc plus trzeba było zostawić jednak europejska opcje kalibracji sprzętowej.

 

PS.Kabel koncentryczny do instalacji sat tez preszedl ewolucje  przez okres ostatnich kilku lat :

 

http://hollex.rzeszow.pl/kable-satelitarne/185-kabel-koncentryczny-televes-sk-2000-plus-pvc-cucu.html?search_query=televes&results=10

 

 

 

 

 

Edytowane przez erytho
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dać 100 zł za kabel HDMI to duży wydatek. Mam w domu cztery kable HDMI wszystkie kosztowały 15-20 zł "z kosza Media Marktu" , te same kable kupiłem rodzicom, teściom którym także sprzedawcy chcieli wcisnąć drogi kabel który miał mieć super jakość itd. Wszyscy oglądają i nikt na jakość nie narzeka. Jeden kabel mam do podłączania laptopa do TV, czyli często jest wpinany i wypinany. Mam go 4 lata i działa poprawnie, więc te opowieści że tanie kable szybko się rozlecą nie do końca są prawdziwe. Jestem zdania że nie zawsze droższe znaczy lepsze, nie dajmy się zwariować bo o to chodzi sprzedawcom by nakręcać im biznes i nabijać portfele ;)

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, erytho napisał:

...Sygnal idzie tez po starym kablu vivanco high speed ktore mialem wkute w sciane....

....Roznica na tym kablu sa lepsze kolory obrazu...

 

Ta 9 letnia plazma  dostała „drugie życie” na kablach wkutych 10 lat temu w ścianę (vivanco high speed 1.4b???)po podłączeniu ultraboxa a nie po podłączeniu tego kabla za 100 zł.

Ty Paweł nie dość ze daltonista to i masz problem z rozumieniem tekst

 

Jak ktoś pisze tak mało składnie to sorry.Miałem to raczej czas przeszły. Ale temat się wyjaśnił.To wina inaczej skalibrowanego dekodera a nie kabla.

 

Dlaczego posądzasz mnie o daltonizm tak zapytam z ciekawości ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel napisał:

 

 

Dlaczego posądzasz mnie o daltonizm tak zapytam z ciekawości ? :D

 

Screen obrazu z TV wrzucony na forum to potwierdza.?

Zbyt duzo zoltego i powidoki w zamian niebieskiego ?

Jak kogos cytujesz to wrzuc tekst od poczatku a nie zdanie ze srodka wypowiedzi.

Ozzy dla mnie to kazdy z was moze miec kabel prosto od chinczyka za 8zl i nic mi do tego.

Jak nie bedziecie "nakrecac" biznesu sprzedawcom to czeka was samodzielne pieczenie chleba a w zamian dekodera antena na kiju od cepa...

Zegarmistrz,szewc i pralnia/magiel juz przekonal sie o waszej dobrodusznosci.

 

Edytowane przez erytho
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...