Jump to content
g0nz0s

4K UltraBox+ (ADB NCP-3670SF)

Recommended Posts

Posiada, ale jego funkcjonalność jest mocno dyskusyjna.

Większość popularnych formatów łyknie, ale zdarza się jakiś AVI, z którymi ma problem.

No i mp3 - niby czyta, ale przewijanie utworu to śmiech na sali. Zadziała, jeśli utwór jest dłuższy, niż 5 minut. W przeciwnym razie po prostu przeskoczy do następnego kawałka. Taki jest skok przy przewijaniu. chciałbym poznać osobę, która tak to zaprojektowała.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Nie obrażamy na forum. Poprawiono post.
  • Upvote 1

podłaczyłem pena, wchodzę w media player i kreciło się długo jakieś kółko - wyszedłem i wszedłem raz jeszcze i jest napis 0 - nie ma żadnej listy z filmami - pen był podłączony przez chwilę i po wyjęciu dosyć gorący.... pen normalnie widoczne  w pc i na TV, jego format NTFS 32GB

ktoś coś podpowie? bo może robię coś źle?

Edited by robertokot25

Hej,

Z tego co czytalem to Ultrabox Technicolor automatycznie wlacza napisy przy wyborze sciezki oryginalnej. Czy w dekoderze ADB jest ten sam problem?

Moge potwierdzic ze na Technicolorze przy wyborze oryginalnej sciezki dzwiekowej np na HBO polskie napisy wlaczaja sie automatycznie i nie ma mozliwosci ich wylaczenia (opcja robi sie szara)

• Thanks 1

Witam. Mam pytanie: jak można przywrócić ustawienia fabryczne w dekoderze? Bo po ustawieniu innej rozdzielczości, niż 1080p, nie wyświetla się obraz i dźwięk.

6 godzin temu, tomaszzz123 napisał:

Hej,

Z tego co czytalem to Ultrabox Technicolor automatycznie wlacza napisy przy wyborze sciezki oryginalnej. Czy w dekoderze ADB jest ten sam problem?

To nie jest usterka.

@Jakub471

instrukcja dekodera....

+opt (5 sekund) i wciskasz 9

W dniu 1.02.2020 o 20:25, robertokot25 napisał:

podłaczyłem pena, wchodzę w media player i kreciło się długo jakieś kółko - wyszedłem i wszedłem raz jeszcze i jest napis 0 - nie ma żadnej listy z filmami - pen był podłączony przez chwilę i po wyjęciu dosyć gorący.... pen normalnie widoczne  w pc i na TV, jego format NTFS 32GB

ktoś podpowie co robię źle?

Godzinę temu, roberttosat napisał:

To nie jest usterka.

@Jakub471

instrukcja dekodera....

+opt (5 sekund) i wciskasz 9

Czy w dekoderach 4k ADB tez tak jest ? W mediaboxie mogłem bez problemu włączyć lub wyłączyć napisy przy ogyginalnej ścieżce dźwiękowej

Tak, w ADB na oryginalnej ścieżce też nie da się wyłączyć napisów. 

Od wifiPremiumboxa zaczęła się era niemożności wyłaczenia napisów na oryginalnej ścieżce.

11 minut temu, maciekmm napisał:

Czy w dekoderach 4k ADB tez tak jest ? W mediaboxie mogłem bez problemu włączyć lub wyłączyć napisy przy ogyginalnej ścieżce dźwiękowej

roberttosat dlaczego piszesz ze to nie usterka ? Jest to bug w oprogramowaniu

Edited by maciekmm

Bug z punktu widzenia PC+ to jest w mediaboxie :). Temat byl wielokrotnie na forum - kiedyś była oficjalna wypowiedź, że mają prawa do filmów w polskiej wersji językowej dlatego zawsze muszą być albo polskie napisy albo polska ścieżka językowa.

Edited by bugmenot

Jako ciekawostkę podam, bo nie wszyscy pamiętają, że taką funkcjonalność posiadały dekodery mediasat z Cyfry+ jeszcze w latach 90 ub. stulecia :D

• Like 1

W dniu 1.02.2020 o 20:25, robertokot25 napisał:

możecie zobaczyć czy u was normalnie odtwarza filmy AVI (Xvid) oraz MKV H.264 1080p z pendrive?

Edited by robertokot25

Podłączyłem pendrive z filmami, to dekoder złapał jakieś zwiechy, nie reagował na pilota. Ten sam pendrive włożony do telewizora - działa od strzała. Dekoder od operatora to chyba nie jest najlepszy sprzęt do odtwarzania filmów z USB. 

chwila, moment..  może nie jest to najlepszy odtwarzacz na rynku ale spokojnie odtwarza filmy z pendrive czy nawet dysku zewn 2,5" HDD 1TB bez dodatkowego zasilania.

oczywiście, sa pliki których nie potrafi odczytać ale generalnie widzi pendrajwy i dyski zewn i jesli tylko dany plik mu podpasuje to czyta bez problemu.

Z tymi napisami i ścieżką orginalną ,trzeba zgłaszać ,że na siła mam oglądać napisy  przy ścieżki org .TO JEST CHORE.Na evobox Cp można włączać i wyłanczać napisy przy org ścieżce

az musialem to sprawdzić jeszcze raz.

Pendraka i dysk 2.5" bez problemu widzi i czyta pliki ALE - musza byc sformatowane pod fat32.

NTFS nie widzi

No to jest.. a nawet nie wiem jak to nazwać.

Kolejny dowód ze player niby jest ale tak naprawdę to się średnio do czegokolwiek nadaje.

A powiedzcie czy ten tuner można wyłączać z listwy? Pytam z obawy o dysk twardy

Godzinę temu, coderiese napisał:

az musialem to sprawdzić jeszcze raz.

Pendraka i dysk 2.5" bez problemu widzi i czyta pliki ALE - musza byc sformatowane pod fat32.

NTFS nie widzi

No to jest.. a nawet nie wiem jak to nazwać.

Kolejny dowód ze player niby jest ale tak naprawdę to się średnio do czegokolwiek nadaje.

oo kurcze ale kloc... ja miałem w NFTS i też dlatego nic nie widział i tak podgrzał pena - bo bardzo chcial coś odczytac lae mu nie wyszło.. porażka jakaś.. epoka kamienia łupanego pod względem funkjonalności i jeszcze żeby nie mozna był ustawić czasu znikania menu ekranowego po przełączeniu kanału.. smiech na sali.. taki wifibox to psiada

Edited by robertokot25
  • Like 1

To w takim razie mamy kolejną różnicę w stosunku do Technicolor. Ten czyta NTFS bez problemu.

A jeśli już się bawić w odtwarzanie plików to nie lepiej odpalać je bezpośrednio z kompa po sieci ?

23 godziny temu, Orzelek napisał:

A powiedzcie czy ten tuner można wyłączać z listwy? Pytam z obawy o dysk twardy

a czego tu się obawiac? Dekoder nie twój, s[beep]zieli się to go wymienisz i tyle.