Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Testuję to cudo, wcześniej byłem 4 lata na evoboxie pvr od cp - było kilka problemów, ale ogólnie ok. 

Z ultraboxem ADB mam obecnie dwa problemy: 
1. Bardzo się grzeje - jest w szafce TV, gdzie przód to matowe szło, boki drewno a tył też drewno z otworami na wymianę ciepła. Przez ponad 18 godzin ultrabox nie był uruchamiany a mimo to szyba (odstęp od sprzętu ok. 8 cm) była ciepła a górna szuflada (odstęp dokładnie 18 cm) była gorąca. Sam dekoder jak po wyjęciu z piekarnika i to ponoć w trybie stand by. 
2. W ustawieniach oszczędzania energii brak możliwości zmiany trybu czuwania, jest tylko tryb normalny - to jedyny dostępny tryb? Nie da radę tego zmienić? 
Sprzęt pracuje w multiroom. 
To standard czy reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichalGd

2: standard.

Dekodera w multiroomie nie można wyłączyć do maksymalnego oszczędzania energii, bo dekodery slave przestałyby go widzieć i się zablokowały. Tak samo jest na innych dekoderach masterach C+.

1: trudno powiedzieć.

Ja bym go nie zamykał. Natomiast jeśli to nowy dek, to może jak pobierze VODy to będzie mniej się grzać? W parę dni pewnie pozbiera co trzeba.

Ja nie mam multiroomu, dek na czuwaniu jest chłodny, ale spada na maksymalne oszczędzanie energii, więc bez zaskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel napisał:

A jaką chcesz mieć różnicę na telewizorze ?Telewizor nie ma wbudowanego dekodera DD. Podłącz dekoder pod amplituner z dekoderem DD to zobaczysz różnicę.

Tak, ale tv jest podłączony do kina domowego optykiem. Wcześniej przy takim samym podłączeniu była różnica mając dekoder turbobox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saturn45 napisał:

Tak, ale tv jest podłączony do kina domowego optykiem. Wcześniej przy takim samym podłączeniu była różnica mając dekoder turbobox.

Przy takim połączeniu dźwięk w przypadku większości tv będzie downmixowany do PCM 2.0, czyli nie odczujesz różnicy.

Podłącz bezpośrednio optykiem dekoder i amplituner. Powinno być dużo lepiej. Pamiętaj tylko o poprawnym ustawieniu opóźnienia dźwięku, żeby się nie rozjeżdżał z obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sierek napisał:

Czy amplituner i TV mają możliwość uruchomienia ARC HDMI? Wtedy najlepiej podpiąć TV do ampltunera przez HDMI, dekoder do ampltunera lub TV też przez HDMI.

Ok, na chwilę obecną amplituner nie ma wejść HDMI. Podłączyłem optykiem dekoder z amplitunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z "zamrażaniem " obrazu przy przełączaniu kanałów ,to problem z synchronizacją video i audio który też występuje w tunerach z innymi procesorami (AMLOG 9xx,HiSilicon),ten dekoder nie ma procesora BCM ARM a ma MStar K7P ,to tani procesor z tych najtańszych z bardzo kiepskim wsparciem dla oprogramowania . Do tego głowice FBC sprawiają problemy a w sumie oprogramowanie do nich . W opowieści konsultantów ,że wkrótce to poprawią w "nowym" oprogramowaniu ,można włożyć między bajki . Dla tunerów 4k z "wolnego rynku" z E2 ,nie ma nawet takich plotek o zlikwidowaniu problemu z synchronizacją video i audio. Co HDR ,to w oprogramowaniu po prostu to wyłączyli w tunerze ,tak jak to się robi w innych tunerach,gdzie jest taka możliwość .

. . . i jeszcze PC+ każe sobie płacić za taki box ,to się nadaje tylko do UOKiK (Towar udostępniany odpłatnie,nie zgodny z opisem ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomek6680t napisał:

... ten dekoder nie ma procesora BCM ARM a ma MStar K7P ,to tani procesor ...

 

A jest gdzieś specyfikacja tego ADB bo oficjalnie to znalazłem tylko od Technikolora a wygląda że środek jest inny i coraz bardziej myślę by wymienić na ITCA bo cały czas jakieś smrody z tym wynalazkiem a to zamrażanie a to Netflix w dalszym terminie itp. itd. 

Wygląda jak jakaś wersja dla ubogich bez obrazy.

 

Edit: To już wiem że nie da rady tak sobie wymienić. Musisz kupić Netflix w C+ ale zaraz, zaraz nie ma samego Netflixa, musisz zmienić cały plan na Superpremium 4K w moim przypadku, czyli sprzedaż wiązana albo spadaj - kutwy !

Konsultant poradził mi abym przeniósł konto Netflixa do C+ ale tu to samo tylko wraz ze zmianą pakietu, więc z dekoderem ADB jestem w czarnej d... 

Niech Pan pisze reklamacje sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie.

A co do tych co mają Netflixa konsul powiedział że na ITCA nie da się zalogować na posiadane konto na co ja że buja bo ludzie się logują no to on uwaga "niedługo zostanie to naprawione". Czyli wynika że już wkrótce nie będzie można się zalogować na posiadane konto Netflixa z dekodera C+ jeśli nie jest wykupione u nich, tak że pięknie.

 

Edytowane przez Walkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Walkul napisał:

A co do tych co mają Netflixa konsul powiedział że na ITCA nie da się zalogować na posiadane konto na co ja że buja bo ludzie się logują no to on uwaga "niedługo zostanie to naprawione". Czyli wynika że już wkrótce nie będzie można się zalogować na posiadane konto Netflixa z dekodera C+ jeśli nie jest wykupione u nich, tak że pięknie.

 

Tyle i aż tyle w temacie Netflixa na PC+

 

2019-12-09-163129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ircios napisał:

Jeśli to prawda, to tylko potwierdza za kogo ITI ma abonentów .

Chore, bo Netflix to usługa oferowana na większości urządzeniach. To nie jest jakiś specjalny "rarytas".

To apka jak każda inna. A tutaj PC+ traktuje jakby to było nadzwyczajne i tylko dostępne na Ultraboxie.

Konsole, Smartfony, przystawki TV, odtwarzacze Blu-ray , Smart TV,  Android TV, laptopy, komputery  to posiadają i nic w tym nadzwyczajnego.

Edit:

Jeśli to miałby być Netflix + jakaś tam kolekcja Netflix VOD coś na styl HBO OD to jeszcze to idzie zrozumieć , a jak do tej pory to zwykły Netflix. Nic nadzwyczajnego PC+ nie wprowadziło do swojej oferty czego nie mamy obecnie bezpośrednio w swoich ofertach.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...